• Středa, 08. prosinec 2021
 • Svátek má Rukojmí Květoslava

Díky pane Jochu, že jste trochu zmírnil moji nesnášenlivost vůči Georgi Sorosovi, aneb Kdo je hlavním sponzorem sametových, oranžových, růžových a jiných revolucí...?Díky pane Jochu, že jste trochu zmírnil moji nesnášenlivost vůči Georgi Sorosovi, aneb Kdo je hlavním sponzorem sametových, oranžových, růžových a jiných revolucí...?
Počet návštěv: 5364

Díky pane Jochu, že jste alespoň trochu zmírnil moji nesnášenlivost vůči Georgi Sorosovi, aneb Kdo je hlavním sponzorem sametových, oranžových, růžových a jiných revolucí...?

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

Tak George Soros měl včera 85 let. Nemusím toho pána mít, není můj šálek čaje, ale díky pan politologovi Jochovi jsem na Sorosovi objevil přece jen kladný rys. Prý některé věci nechce pochopit, viz Bushe ml. naopak chápe až moc.

Narodil se 12. srpna 1930 v Budapešti do židovské rodiny. Jeho původní jméno je György Schwartz, otec Tidavar si však ze strachu z nacismu změnil v roce 1936 jméno na Soros. I přesto se v době, kdy nacisté v Maďarsku exportovali Židy do koncentračních táborů, museli skrývat pod falešnými identitami.

Dva roky po osvobození země rudou armádou uprchl do Británie. Tam absolvoval London School of Economics, kde studoval ekonomii a filosofii. Na studia si přivydělával například jako číšník. Poté v roce 1956 odešel do USA; pracuje jako makléř a posléze jako analytik finančních trhů. V roce 1970 zakládá se společníkem Quantum Fund, jeden z prvních hedge fondů. Během deseti let se jim navrátilo přibližně 4000 % vkladu, což je základem Sorosova bohatství. Čím rozhodně světově proslul a co mu dokonce vysloužilo přezdívku "Muž, který zruinoval Banku Anglie", byla devalvace libry v roce 1992.

Událost se zapsala do dějin ekonomie jako tzv. „černá středa“ a Soros si vydělal za jediný měsíc více než miliardu dolarů. V 80. letech Soros přesouvá svou pozornost k mecenášským aktivitám. Už koncem 70. let poskytuje stipendia černošským studentům na univerzitě v Kapském městě v Jihoafrické republice, tehdy trpící pod apartheidem. Poté se zaměřuje na komunistické země ve střední Evropě, v nichž díky nadaci podporuje opoziční uskupení, včetně Charty 77. V roce 1991 Soros v Praze zakládá Středoevropskou univerzitu (CEU), dnes univerzita sídlí v Budapešti.

V České republice jeho peníze prostřednictvím grantů rozděluje Open Society Fund Praha. Dlouhodobě Soros pracuje na zlepšení postavení Romů. Spolufinancuje například Dekádu romské inkluze 2005-2015. George Soros je potřetí ženatý, v roce 2013 si vzal o 40 let mladší konzultantku v oblasti vzdělávání a zdravotní péče. Celkem má 5 dětí. Časopis Forbes odhaduje jeho jmění na 24 miliard dolarů. Je také minoritním vlastníkem fotbalového klubu Manchester United. Z chudého mladíka se stala nakonec investorská elita a filantrop, který je i ve svém věku neustále aktivní a s oblibou komentuje vše od politiky až po finanční trhy. A hlavně dělá za USA černou práci ústředního globálního záškvary, když organizuje arabské a jiné revoluce - oranžové, sametové, růžové a mnoho dalších... A jak to dopadlo se Sorosovou inkluzí v Ostravě... ? Ostrava ponořila lakmusový papírek do romské „pracovitosti“…

Nyní je konečně čas na můj vděk; děkuji panu Jochovi, že svým textem o Sorosových narozeninách mi ozřejmil dvě jeho kladné vlastnosti. Joch totiž mj. napsal, že otcové zakladatelé Spojených států si vytkli hlavní cíl - zajistit pro lid USA morální právo na jejich vzájemnou rovnost a nezcizitelné právo žít ve svobodě. A právě Soros prý toto nepochopil, stejně jako prezidenta Bushe ml. a premiéra Izraele Netanjahua. Já to však vidím opačně, pane Jochu; Soros to totiž nejenže dobře pochopil, ale má jen oprávněné výhrady. Nezapomněl, že Bush napadl Irák ve vylhané válce, která začala kvůli iráckým zbraním hromadného ničeni, které se však nikdy nikde nenašly, jen zbytek těch, které tam vyrobily samy USA.

Co se týká Netanjahua, má Soros stejné výhrady jako já; je to u neuvěřitelných dvacet roků, kdy byl Jicchak Rabin, premiér Izraele, úkladně zavražděn 4. listopadu 1995 na Náměstí Králů Izraele v Tel Avivu. Každý rok věnuji této tragédii svoje pietní zastavení. Židé říkají: Požehnaná vzpomínka. Stál jsem v pohnutí na hřbitově na Herzlově hoře v Jeruzalému, na místě, kde vedle jiných významných Židů spočinuly též jeho ostatky. Ta ztráta byla o to tragičtější, že ve chvíli, kdy téměř přivedl židovský stát po půlstoletí válek napůl cesty k míru, mu vzal život extrémista Jigal Amir, student judaismu na Bar Ilanově univerzitě, jenž pokládal mírový proces za podlou zradu židovských hodnot.

Prosté místo posledního odpočinku, bez okázalého pomníku z mramoru a žuly, žádné mauzoleum, ani hrobka. Byl vojákem, zemřel jako voják míru, který sedmadvacet roků velel svým jednotkám. Stál jsem tam pod platany, kolem mě postávali cizí lidé s pietou v srdci. Na Náměstí Králů Izraele, přejmenovaného po Jicchaku Rabinovi, mě doprovázela Hana Ringová - Rožanská, která přežila koncentrák Osvětim-Březinku zásluhou nacisty Oscara Schindlera, jenž si ji i s jejími rodiči vybral na seznam asi tisícovky pracovníků do své továrny. Stáli jsme na místě, kde byl spáchán atentát.

“Vzpomínám si na ten večer, jako by to bylo včera,” říká paní Hana. “Všichni jsme byli smrtí premiéra šokováni. Hlavně tím, že to udělal Žid. Ten člověk si nezaslouží žádné milosti. Když si uvědomím, že my v Osvětimi jsme žili jak dobytek, ve špíně, o hladu a v neustálém strachu o svůj život, a on má ve vězení doslova komfort a ještě může mít sexuální povyražení… Nevím, ale tohle není spravedlivé. Už vůči Jicchaku Rabinovi. Kdo si neváží života, není dobrý člověk…”

Před radnicí je místo, kde měl osudného 4. listopadu Jicchak Rabin projev. Obří shromáždění pak zpívalo Píseň míru, premiér Rabin se ostýchavě přidal, a když skončil poslední sloku, odebral se z pódia dolů, aby nasedl do svého auta. V tom se z hloučku, který ministerského předsedu obklopoval, vynořil zákeřný Jigal Amir, namířil na něho revolver a třikrát vystřelil. V tu chvíli na něj byly vypáleny střely, jež premiéra zasáhly do prsou, břicha a roztříštily mu páteřní obratle. V nastalém zmatku byl bleskově zpacifikován, Rabina uložili do jeho automobilu a rychle s ním odjeli do nemocnice Ischilov - Tel Aviv Medical Center, kde však po padesáti minutách na operačním stole zemřel. Ztráta krve po průstřelech plic byla neslučitelná se životem.

Šimon Peres, Jicchak Rabin a další politici se shromáždili 4. listopadu v Tel Avivu na demonstraci na podporu mírového procesu. Chtěli společně se statisíce lidmi na Náměstí Králů Izraele působit optimisticky, jako vítězové, přestože se týden předtím sešli v Jeruzalémě příznivci pravicového Likudu v čele s Benjaminem Netanjahuem, který veřejně kritizoval Rabina jako zrádce, vzdávajícího se Země izraelské. Rozdávány tam byly letáky, na nichž měl Jicchak Rabin uniformu nacistického důstojníka. Nějaká fanatička zabodla do Rabinovy fotografie nůž. Na demonstracích Rabinovi odpůrci nosili rakev s jeho figurínou a jemu i jeho ženě vyhrožovali smrtí. Zlověstná předzvěst něčeho tragického…

Šestadvacetiletý Jigal Amir se podle svého doznání na vraždu důsledně chystal; 22. ledna 1995 se měl Jicchak Rabin v muzeu holocaustu Yad Vašem zúčastnit obřadu na počest výročí osvobození Osvětmi Sovětskou armádou. Kvůli atentátu na autobusové zastávce Beir Lidu u Netanje, kde zahynulo po explozi sebevražedného atentátníka dvacet devět izraelských vojáků, však svoji účast odvolal. Jigal Amir čekal marně. Musel premiérovu vraždu odložit. Další pokus naplánoval na 11. září, kdy se Rabin chystal zahájit provoz nové křižovatky u Kfar Šmarjadu. Fanatik se však nestačil protlačit davem a tak mu zbyl pokus o hrůzný čin během mírové manifestace 4. listopadu 1995 v Tel Avivu…

Ale nyní k oslavenci Sorosovi, který své miliardy investuje, kde se dá. Kdopak asi vězí za Nadací Open Society Fund Praha, která minulý týden rozdala odměny v česko-americké soutěži Novinářská cena 2014. Mj. v kategorii audiovizuální žurnalistiky „Nejlepší rozhovor, beseda nebo diskuse“  byla ve hře i Zuzana Tvarůžková za Interview ČT 24 se členkami Pussy Riot (Londýn - Česká televize Praha). Porota “ocenila kvalitní řemeslné zpracování exkluzivního rozhovoru”, jež hlouběji objasnil smysl a záměr aktivit Pussy Riot v politickém, náboženském a kulturním kontextu současného Ruska…

Cenu však přesto získali Michal Kubal a spol. za Horizont 24, byť za dění na Ukrajině; pěšky jak za vozem… Podstatné však je, kdo se skrývá za “objektivní” nadací? Tahle nadace je totiž dceřina nadace obrovské nadační matky, Open Society Foundations židovského businessmana maďarského původu George Sorose. Podívejme se nyní, kdo tuto organizaci sponzoruje a kdo tedy novinářům ČT udělil ceny za zkreslená a skandálně lživá zpravodajství z Ukrajiny. Když se o novinářskou cenu uchází Zuzana Tvarůžková, propagátorka Pussy Riot a grupensexu

Hlavním sponzorem zmíněné Nadace Open Society Fund Praha je “matka”, tedy Sorosova Open Society Foundations. Hned o kousek dole vidíte naše staré známé, sponzory s logem US Embassy. Nechybí Britské velvyslanectví s programem „inkluzivního vzdělávaní“, tedy začleňování cikánských dětí do běžných škol. Pozor ale na dalšího sponzora této nadace - The CEE Trust (Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe). Ta sice ukončila už svoji činnost v roce 2013, ale peníze neziskovkám, které trust sponzoroval, jistě zůstaly.

Kdo tento trust založil? Rockefeller Brothers Fund a Sorosova Open Society, spolu s German Marshall Fund of The United States, Ford Foundation a dalšími. Česká televize tak získala pro své zpravodaje ocenění od neziskovky, kterou financuje skrze pana Sorose dokonce i Rockefellerova rodina. Americká ambasáda v Praze s diplomatickým krytím a za pomoci privátních amerických fondů používá českou nadaci k oceňování propagandistické činnosti novinářů ČT, které platíme ze svých daní…

article_photo

Příčiny známe, a jejich důsledky? Lenka Zlámalová na ČT hovořila o alternativních novinářích jako o „lůzrech a úchylech“ (v čase 21:20). Kubal hovoří potom o pět minut později o tom, že se diví, že lidé mají čas hledat ve zpravodajství ČT chyby. A něco takového přitom dostane novinářskou cenu za rok 2014? Za vším shledej multimilionáře jménem George Soros. Proč se dal zrovna do sponzorování ČT a jejích mediálních zájmů? Jasná zpráva; kde je Soros, tam jsou USA a jejich hájení zájmů ve svých koloniích Česka a Ukrajiny. Proč už dávno není na Ukrajině „personou non grata“, Viktor Janukovyč byl poprvé zvolen za premiéra v roce 2004, ale Soros zorganizoval veřejné nepokoje, tzv. „oranžovou revoluci“, která vynesla k moci proevropské politiky Viktora Juščenka a Julii Tymošenkovou. Podvody České televize…

article_photo

Jak by asi dopadl Ricky Jackson, co byl po 39 letech opět na svobodě, propustil ho soud na základě DNA v Clevelandu ve státě Ohio. Co kdyby naspal román o lidských právech, jak byl skoro čtyřicet roků týrán v cele? Jak byl jedním z 248 nevinných odsouzených na doživotí a k trestu smrti v USA…? Dostal by Pulitzerova cenu, dal by mu Soros miliony…? A což tak mučení v Abú Ghrajbu, dostal by někdo za reportáž o mučení Američany v tomto iráckém vězení? Co by na to Nadace Sorosova Open Society Foundations…?

article_photo

Rada Bezpečnost OSN v New Yorku, organizace, jejímž hlavním sponzorem jsou Spojené státy… No comment… Snímek Břetislav Olšer

Také „díky“ Sorosovým penězům a politickému vlivu se protesty na Ukrajině koncem minulého roku vyostřily a nakonec vedly k Janukovyčovu útěku do Ruska a nástupu dnešní pučistické vlády v Kyjevě. Politický filantrop Soros už hrál klíčovou roli v asijských krizích 90. let a „barevných“ revolucích v bývalých sovětských republikách. Sorosův oblíbený výrok zní: „Nejde o to, jestli máte pravdu nebo ne, ale o to, kolik vyděláte, když máte pravdu, a kolik proděláte, když se zmýlíte“. Podle The Executive Intelligence Review je Soros veřejnou tváří Rotschildových bankéřů. Sám Soros o sobě prohlásil:¨„Pokud někdy existoval muž, který by mohl být vzorem žido-plutokratického bolševického sionistického světového spiklence, jsem to já.“ Sydney Morning Herald, rozhovor z 15. listopadu 1997.

Přesto nesmí do Izraele ani páchnout; maďarský pseudofilantrop a miliardář George Soros hovořil 5. listopadu 2003 před pozvanými Židy v New Yorku. Na dotaz o evropském antisemitismu řekl, že jeho příčinou je Izrael, USA a politika Ariela Sharona. Zuřivě na jeho slova reagoval šéf Anti-Defamation League Abraham Foxman. Označil Sorosův projev za absolutně sprostý a oplzlý. Soros, který je se svým měním 7 miliard dolarů na 28. stupínku žebříčku nejbohatších lidí Ameriky, nedal Židům skoro nic, avšak na rozvoj zemí bývalého socialistického bloku věnoval v uplynulých letech částku pěti miliard dolarů včetně podpory oranžových či sametových revolucí a revoluce růží… Války USA jsou jen byznys; Libye - nejúspěšnější africká země je dnes jen stát na papíře?

Nevadí to však Petro Porošenkovi, jenž hned poté, co 25. května zvítězil v prezidentských volbách a zavřel hranice s Ruskem, se tajně sešel s americkou delegací vedenou ředitelem Národní služby pro skryté operace Frankem Archibaldem, bývalým šéfem CIA na Ukrajině Jeffrey Eganem, současným ředitelem CIA Ramymondem Marken Davisonem, Markem Buggym (CIA Istanbul), Andrzejem Derlatkou - CIA agentem v Polské zpravodajské agentuře a členem CIA Kevinem Duffinem, vedoucím viceprezidentem pojišťovny Brower.

article_photo

Bohatýrské setkání se Sorosem se odehrálo v červnu 2014; k  tomu Porošenko s Archibaldem podepsali „Dohodu o vojenské spolupráci mezi USA a Ukrajinou“. Tehdejší generální tajemník NATO Anders Fogh Rasmussen řekl, že proces rozšiřování aliance na Východ bude pokračovat. NATO využívá Ukrajinské krize jako kouřovou clonu pro své válečné plány a USA už rozhodly o trvalém umístění vojsk ve Východní Evropě. Dvě „diplomatické zprávy“ z platformy Wikileaks dokazují, že nově zvolený prezident Ukrajiny Petro Porošenko byl agentem USA. Jak je možné, že lze lidem krást půdu doslova pod jejich nohama? Nic není nemožné; pokud jste zadluženi až po uši, je pro násilníky snadné vydírat chudáky, kteří již nic nemají a jsou rádi, že přežijí. Proto se podvolí i brutalitě potenciálních věřitelů. Proč není Porošenko na seznamu nezvaných hostů? Kdy bude radit velvyslanec ČR Gandalovič americkému prezidentu, kam má či nemá cestovat?

Pokud se ptáte, proč se pan Soros tak angažuje ohledně Ukrajiny, je to kvůli jeho plánu na investici jedné miliardy USD do této válkou rozvrácené země. Ovšem, nechce tam tyto peníze nalít sám, ale za pomoci dalších západních zemí, a k tomu potřebuje spolupráci a vůli vlád. Proto už asi chápete, proč mu stojí za to investovat do nadací a neziskovek, které infiltrují média v západních zemích, likvidují jejich nestrannost a vykreslují fašistickou juntu na Ukrajině jako národ, který potřebuje finanční a bezmeznou pomoc bez jakýchkoliv podmínek. Sám Soros má na Ukrajině zájem o investice do zemědělství a infrastruktury. Kolomojskyj si založil vlastní Lidové milice, aby chránil majetek dělnické třídy či svůj?

article_photo

Dvořákova reinkarnace…

Nyní nejde jen o ukrajinsko-americké vazby, ale potažmo též o česko-americké anální fungování Sobotkovy vlády v duchu Havlovy tradice. Důkazem českého vazalství pak je, když americký velvyslanec Andrew Schapiro v pořadu České televize Události, komentáře upozornil, že Zeman by mohl být v Moskvě jediným vůdčím představitelem státu Evropské unie, což označil eufemisticky za “poněkud prekérní”. Zároveň sice podotkl, že není jeho úlohou říkat českému prezidentovi, co má nebo nemá dělat, ale jeho drzé pokrytectví je do nebe volající. Už to, že vůbec komentuje a zpochybní cestu hlavy státu kamkoli, je zhůvěřilost a politické faux pas; napřed někoho osočím, ale rychle dodám, že ale na to nemám právo…

Za zmínku zde stojí, že Schapiro byl v 80. letech na Harvardově univerzitě spolužákem Baracka Obamy. Tomu Schapiro také vydatně pomáhal s financováním jeho předvolební kampaně, na kterou během let údajně získal až 700 tisíc dolarů, tedy přes 14 milionů korun. Dnes ambasáda pod vedením Andrewa Schapira plánuje “zintenzivnit spolupráci” s českými nevládními organizacemi na tomto poli, bude propagovat transparentnost a chystá i zvláštní grantový program, který má podpořit občanskou společnost v zemi při potírání tohoto nešvaru.

article_photo

Proto vystoupil v Černínském paláci prezident americké Národní nadace pro demokracii (NED) Carl Gershman, (71), aby školil české diplomaty a kázal jim o tom, jak a co mají říkat o lidských právech, aby byli po americky “in”. Vyprávěl, jak byl roztrpčen Zemanovými výroky v Číně. A stejně, jako nás před desítkami let poučovali Sověti, co je to plíživá kontrarevoluce, a jak co můžeme či nemůžeme. Doslova pan Gershman řekl, že “Zemanovy výroky jsou strašná věc” a že si to při návštěvě USA pěkně odskáče za své názory na lidská práva v Číně a Tibetu, k Rusku, Ukrajině a sankcím. Svoboda slova a projevu po americku…

Čím se živí, když mají čas, aby probírali hodiny a hodiny televizního vysílání a hledali tam, že v jedné reportáži měl obyčejnou chybou jeden a ten samý voják jednou titulek rebel a podruhé ukrajinský voják? Mohu jen spekulovat.“ Tolik bývalý zpravodaj ČT v USA Kubal o nás, co na rozdíl od jeho vzoru odmítají humanitární bombardování; jsme raději „lůzry” a “úchyly“, než abychom se živiti jako televizní partička - od jedné lží ke druhé… Motto morálky Rady ČT je tedy zcela zřejmé: “Tato skutečnost sice není v souladu s novinářskou etikou, ovšem sama o sobě nezakládá podezření na porušení zákona…” Prohlášení ke kauze Veselovský - Šarapatka…

Za to “načasování” novinářských cen Czech Republic of the USA vyšlo jako máloco; Sorosova, potažmo Rockefeller Brothers Fund, resp. Nadace Open Society Foundations splnily zadání a Češi jsou ještě věrnějším vazalem svého protektora Böhmen und Mähren, co to povídám, přece Czech Republic and USA s Lošticko-olomouckým odérem nové žurnalistické generace… Nikdy bych nevěřil, že Soros jako ústřední finančník revolucionářů bude podporovat i propagaci tvrdé pornografie, jak to předvedla v již zmíněné novinářské soutěží Tvarůžková, jež z ordinérní ženy nevalné pověsti souložící veřejně v sedmém měsíci těhotenství učinila moudrou a slušnou vzdělankyni.

Inu, dožít se pětaosmdesátky je velký kumšt, Georgi Sorosovi patří tedy velké gratulace a panu Jochovi díky, že byť se při psaní obloží slovníky cizích slov, některé jeho věty jsou zcela signifikantní; neví z které do které, tak oblbuje čtenářte svým prudkým vyčteným intelektem...Máme v Evropě největší počet romských organizací na počet obyvatel?

ttp://aeronet.cz/news/americke-velvyslanectvi-a-rockefellerova-nadace-ocenila-ceskou-televizi-za-zpravodajstvi-o-ukrajine-george-soros-muze-byt-spokojeny-zpravodajstvi-ct-v-rukach-skupinky-renegadu-jedinym-resenim-j/

Miloš Zeman prý lže o Ukrajině, zatímco ukrajinští poslanci jen podvádějí a lžou o své zemi celému světu… https://www.youtube.com/watch?v=UILnrXS8o2E&list=UUt3bpcEkpibEqITN8RuGkEw&index=5

Filosof Voltaire metá v záhrobí kozelce z cenzury v ČT, řízené s netečností její Radou…

Velvyslanec Schapiro nechce Rusy trestat, ale změnit jejich chování?

Zde… Proč by měl platit poplatky někdo, o kom lže Česká televize?

Jak to bylo, když na Majdanu hořelo naposled…? http://www.liveleak.com/view?i=34e_1392746107

izraelské osudy - Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereaddetail-knihy/izraelske

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Politické nálady se budou vracet…

Politické nálady se budou vracet…

Ty proběhlé volby byly tragédií, protože nastolily proti vůli voličů ANO,SPD a hlavně propadlých hlasů ČSSD a KSČM odpudivou panskou suitu, která nám bezprizorním 60 % dává najevo, že tu budou vládnout hlava nehlava i s vědomím toho, že budou muset být vystřídáni.

Věřte nám a ne nějakým „falešným prorokům“!

Věřte nám a ne nějakým „falešným prorokům“!

České Ministerstvo zdravotnictví, dnes v čele s Adamem Vojtěchem, spolu s vládní rétorikou se hodně snažení o narativ, v němž by „vyjevilo národu jedinou pravdy“ o Covidu-19 a vakcinaci, tedy očkování. Je značně usilovná, ale bohužel také nepravdivá, nemorální, značně zavádějící.

Nenechme si vzít další Vánoce!

Nenechme si vzít další Vánoce!

Co nezničili proislámští aktivisté a eurohujeři, chtějí zničit připosraní covidhysterici. Ministr v demisi Vojtěch zcela vážně vyzývá, ať si nepouštíme domů Mikuláše s andělem a s čertem. Nedávno také nesmyslně vláda zakázala vánoční trhy s programem, punčem a vánoční družnou atmosférou.

 Konečně blog, kery neni o koroně

Konečně blog, kery neni o koroně

Tuž sem si řikal, že už je čas nepsat o tych cypovinach, kere nam vladni propaganda tlači, trošku se od teho oprostit a bavit se tak nějak normalně tajak ve svobodnych dobach, kdy zme všeci občani měli stejna prava.

Poslední domácí zprávy

                                Ministr školství

Ministr školství

Myslím ne toho ještě fungujícího, ale toho, co teprve přijde. Toho, který čím méně vlastní to, zač by mohl být ctěn i uznán, tím...