• Úterý, 19. říjen 2021
  • Svátek má Rukojmí Michaela

Má pravdu pan Juncker s tvrzením o nejvyšších azylových standardech Evropy na světě, aneb Mají běženci zlato, zlaté prsteny, zlaté řetězy a jejich děti iPhony...?
Počet návštěv: 7970

Má pravdu pan Juncker s tvrzením o nejvyšších azylových standardech Evropy na světě, aneb Mají běženci zlato, zlaté prsteny, zlaté řetězy a jejich děti iPhony...?

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

Jean-Claude Juncker, předseda Evropské komise: "Se znepokojením sledují podpalování uprchlických táborů. To přece není ta Evropa, která má nejvyšší azylové standardy na světě... Převládne-li strach a sobectví, bude to selhání..."

Má pravdu pan Juncker s tvrzením o nejvyšších azylových standardách na planetě? Má alespoň ponětí, co jsou to běženci? Bydlí snad někde vedle uprchlických táborů jako Češi, nebo blízko bezpečnostního plotu v Maďarsku či snad v centru rvaček běženců a zásahu policistů? Kolik ubytuje běženců ve své vile, aby neprojevil sobectví a selhání; neměl by jít Evropanům příkladem jako šéf Evropy...? Ví ve své pomatené iluzi třeba o vztahu Dánů k běžencům a žadatelům o azyl?

Je obeznámen s faktem, že se bývalému premiérovi a šéfovi NATO Andersi Foghu Rasmussenovi podařilo něco, čím si získal srdce většiny Dánů a odpor organizací na pomoc uprchlíkům, když prosadil totiž razantní změnu přistěhovalecké politiky? Bez krvavých bitek neonacistů s policií. Dánové nyní smí uzavřít manželství s cizincem, jen když oba dosáhli 24 let. Musí prokázat, že jejich vazba na Dánsko je silnější než na zemi původu. Přistěhovalec musí mít povolení k pobytu v Dánsku nejméně tři roky a občan Dánska zase musí prokázat, že má zajištěné bydlení a příjem včetně toho, že bude navíc schopen zajistit partnera.

Je to tvrdé. Rasmussenova vláda také zpřísnila pravidla pro udílení azylu a snížila státní sociální pomoc uprchlíkům. Zcela něco opačného, než činí Kanada. Dánská proto uspěla tam, kde většina evropských vlád selhala. Imigrace a kriminalita se razantně snížila. Paradoxně jsou nejspokojenější se svou osobní situací v Evropské unii také Švédové a Nizozemci, u nichž funguje multikulturní systém. Na opačném pólu naopak figurují Maďaři, Bulhaři a Řekové, rovněž pro své lapálie s Romy. Ukázal to průzkum Eurobarometr. Skandinávské země se mohou pochlubit vysokým HDP na jednoho obyvatele, výbornými pracovními podmínkami s krátkým pracovním týdnem, kvalitním školstvím a zdravotnictvím, a ještě do nedávna i nízkou kriminalitou i menší nezaměstnaností. Nedávné referendum též potvrdilo vysokou progresivní daň z příjmu přes 53 procenta…

Rok 1996 a bankrot Albánie vyvrcholil hromadným exodem...

Pan Juncker má asi na mysli podivnou utopii, jež se bohužel změnila ve zvláštní evropskou motivaci, jak získat co nejvíc muslimů pro Starý kontinent. Tedy přesněji; Evropa měla tuto fantasmagorickou vizi asi před dvacet roky, dnes by si to patrně rozmyslela, když ji drží v šachtu na miliony běženců z Afriky a Blízkého východu. Stala se fatální chyba. Za vším hledej Evropskou unii, která dala vale křesťanské tradici starého kontinentu a před několika lety v tichosti zahájila projekt EUROMED (Euro-Mediterranean Partnership) či spíše barcelonský proces, jenž v sobě kromě posilování kulturního, ekonomického a politického partnerství mezi členskými státy EU a středomořskými sousedy, ukrývá doplnění počtu obyvatel starého kontinentu metodou přesidlování.

Program počítá s přistěhováním více než 56 miliónů muslimů do zemí sedmadvacítky mezi lety 2010 – 2050. K této číslici dospěl statistický úřad EU Eurostat. Předběžný odhad hovoří dokonce až o 80 milionech islámských migrantů, jak uvádí Salim Murad z New York University in Prague, mají vyrovnat demografický úbytek v celé Evropě. Na oko je smyslem projektu, který se původně vyvinul z dohody o volném obchodě mezi EU a zeměmi v oblasti Středozemního moře (EU – MEFTA), posílení spolupráce v oblasti správy cílené migrace mezi partnerskými státy. Hlavní je však klid demografů; lapidárně řečeno, národ, který má porodnost pod dvě děti, nemá šanci přežít. Proto budeme přijímat zejména plodné rodičky z islámských zemí, které získají mj. české občanství a svými pěti a více dětmi zajistí udržení národní, tedy české identity. http://www.aktuality.sk/clanok/248803/35-krajin-kde-usa-podporovali-extremistov-teroristov-a-dalsich-zlocincov/

Stále ale není jasné, co vše bude z představeného Evropského programu pro imigraci, resp. inkriminovaných kvót, skutečně platit. První zprávy, že Česká republika ročně přijme podle stanoveného klíče 500 azylantů, se už dávno ukázaly jako zavádějící. Do českých zařízení pro utečence by mohlo ročně přijít až 10 tisíc běženců, z nichž azyl by získala jen část. Zbývající mají být vyhoštěni do původních zemí. Není však jasné, podle jakého klíče a nakolik by byl tento zpětný proces úspěšný. Lze jen dodat, že v současné době jsou v Česku čtyři fungující zařízení pro uprchlíky s kapacitou 700 míst.

Miloš Hlaváček pracuje čtyřicet let v oboru gastronomie a v současné době vaří v německém Freyungu pro azylanty. V rozhovoru pro Písecké postřehy mj. odpověděl:

Mají nějak přizpůsobený jídelníček?

Především tím, že nevaříme z vepřového. Zpracovává se kuřecí, mleté maso hovězí, hovězí vcelku. O ramadánu se do balíčků dávaly jen sýry, ryby a voda. Oni řeknou, že vodu nechtějí, že chtějí džus, tak Němci běží a koupí džusy. Když chtějí mléko, tak se objednají půllitrová mléka s brčkem. Novodobí misionáři vyrazí do Kurdistánu a Jordánska

Váží si toho, co jim Němci poskytují?

Tak to rozhodně ne. Jdou po ekonomických výhodách, ale co by chtěli dělat, to nevím. Rodiny s dětmi asi před něčím utekly, to bych věřil, ale jak chtějí žít a z čeho, to nevím. Jestli chtějí pracovat nebo žít ze sociálních dávek, to vám nikdo neřekne. Ale když se jim něco nelíbí, jednají impulzivně a vyhodí to ven oknem. Třeba vyhodili obrazy, židle i postele. Opravdu si neváží ničeho a hodně toho letí z okna. Ochranka je zažene, aby to uklidili, ale nedovedu si představit, že by se tak choval někdo z nás.

To se trochu neshoduje s představou, že jsou chudí a tudíž by si měli těchto věcí považovat. Naopak se říká se, že tito azylanti jsou velmi dobře technicky vybaveni drahými telefony a podobně. Je to pravda?

To je pravda.Mají zlato, obrovské zlaté prsteny, několik zlatých řetězů a i malé děti mají iPhony. To vidíme, jak chodí po nádvoří a hodinu drží aparát a telefonují. Vybavení jsou velmi dobře, to nejsou chudáci. Někteří možná ano, ale většina z nich chudá není. Jdou si pro jídlo a telefonují nebo poslouchají muziku. Ale čekal jsem, že je uvidím modlit se, a to jsem tedy nikdy neviděl.http://www.jcted.cz/pisecke-postrehy/milos-hlavacek-varim-pro-azylanty-ale-ti-si-niceho-nevazi/

Rakouské noviny Info-Direkt píší s odvoláním na zdroje ze speciálních služeb, že Američané platí převaděče  imigrantů do Evropy. "Víme, že všechny tito průvodci, stejně jako agenti" arabského jara ", jsou dobře vyškoleni a pracují s podporou  Facebooku, Twitteru a Skypu," píše se v článku. Faktem zůstává, že USA vtáhly  Evropu do války s Kaddáfím, a když padnul plukovník, umyly si ruce a nechaly spojence tváří v tvář chaosu v arabském světě. Jsou to myšlenky principů Leo Strausse, vůdce   amerických neokonzervativců. Doktrína Paula Wolfowitze bývalého šéfa Světové banky a náměstka ministra obrany je stejná: Vláda světa  založená na zničení soupeřů. http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/spojene-staty-plati-prevadece-imigrantu-smerujicich-do-evropy/

"Rostoucí migrační krize uvnitř i za hranicemi EU, může způsobit značné přehodnocení nejen azylové politiky, ale i politiky volného pohybu v rámci EU", uved Stephen Booth, ředitel analytického centra otevřené Evropy. Německý ministr vnitra Thomas de Maizière řekl pro BBC: "Schengen je v nebezpečí"  Vyhlídka na budování hraničních kordonů uvnitř sjednocené Evropy je stále reálnější." Opravdu je zapotřebí silně přehodnotit fungování Schengenu, zejména s ohledem na stále častěji se objevující zprávy, že nelegálním přistěhovalcům do Evropy pomáhají  dobře organizované skupiny. Francouzské vydání Boulevard Voltaire v tom vidí americkou strategii. "Poté, co zařídili chaos v Africe a invazi přistěhovalců do Evropy prostřednictvím takových politiků, jako Renzi, Merkelová a Hollande, Američané uvedli do praxe principy Leo Shrause  a strategie ve stylu Wolfowitze".

Evropa si nyní zoufá pod nečekaným náporem neústupných uprchlíků. Slova o humanitě pozvolna mizí, místo nich je řeč o tom, jak se kulantně běženců zbavit. Ve Finsku zkoušejí zvláštní recept. Jak mi telefonovala malířka Iris z Helsinek, neúspěšní žadatelé o azyl mohou v zemi tisíce jezer podle nového zákona požádat o finanční příspěvek, pokud se dobrovolně rozhodnou vrátit do vlasti. Nárok na peníze mají rovněž ti, kteří své žádosti o azyl sami stáhnou. Finsko jim také proplatí náklady na cestu domů. Na svém webu o tom dnes informovala finská televize YLE.

Když ptáčka Tsiprase lapají, pěkně mu Juncker a spol zpívají, aby zapomněl na německé reparace... Reuters

Finský imigrační úřad příspěvek označuje jako způsob, jak repatriaci odmítnutých migrantů usnadnit. Ti mohou nově čerpat nejen peníze, ale i zboží, případně kombinaci obojího. Část příspěvku dostanou lidé ještě před odjezdem, zbytek pak po návratu do vlasti. Výše pomoci závisí podle rozvojové míry země, do které se migranti vrací. Zatím ani ťuk o tom, že je možná i varianta, že sice peníze vezmou a odcestují někam, jak kdo zjistí kam, ale není zaručeno, že se zase nevrátí.

Získat tak mohou od několika stovek euro (několik tisíc korun) až zhruba tisíc eur (asi 27 tisíc korun). Na nejvyšší částku mají nárok lidé ze zemí jako Afghánistán, Irák či Somálsko. Celková suma se ale může navýšit o další příplatky za to, že se žadatel stal například obětí pašeráků lidí. Finsko vedle zmíněných příspěvků proplácí rovněž náklady na cestu domů, jako jsou například letenky či vystavení dokladů. Helsinky si od tohoto opatření slibují to, že uspíší repatriaci lidí, kteří představují pro zemi ekonomickou zátěž, a také těch, kteří nemohou být nuceně deportováni.

Pozadu nezůstávají ani ve Velké Británii, kde je už i bez běženců na šest milionů muslimů. Další desetitisíce bivakují u vstupu do tunelu pod La Manchem. Jednou z variant, jak otrávit život uprchlíkům je na těch, kdož jim poskytují ubytování. Britští majitelé bytů a domů budou muset vykázat ty migranty, kteří ztratí právo žít v Británii. Vyplývá to z nových podmínek, jež mají být zahrnuty do zákona o imigraci, informoval v pondělí zpravodajský server BBC News. Těm, kdo nelegální migranty nevykážou nebo si předem nezjistí jejich status, může v případě opakovaného prohřešku hrozit až pětileté vězení. Tímto způsobem chce vláda zakročit proti majitelům nemovitostí, kteří vydělávají na nelegální migraci. Členové Al-Kájdy spáchali nejkrvavější teror ve Velké Británii…

Vláda také hodlá ukončit finanční podporu pro neúspěšné žadatele o azyl. Zhruba 10 tisíc migrantů nadále dostává příspěvek 36 liber týdně (asi 1400 Kč) z peněz daňových poplatníků, přestože byla jejich žádost o azyl zamítnuta. Příspěvek je jim vyplácen díky tomu, že v Británii žijí se svou rodinou. Britové tím chtějí "vyslat velmi jasné poselství těm, kdo se snaží zneužívat místní sociální systém". Podobě razantně se zařídili i v Dánsku, kde snížili dávky pro azylanty z 11 tisíc eur na polovinu, tedy z 36 tisíc měsíčně na 21 000... A to však bude platit jen pro ty azylanty, kteří se budou učit anglicky a žít spořádaně.

Definitivní propad Junckersovým fantaziím o evropské ojedinělosti v případu udělování azylů mu zmařila i Kanada, která již desítky let přijímá v průměru přes 200 tisíc přistěhovalců ročně. ,,Kanada má přistěhovaleckým zákonem schválený seznam několika stovek profesí, které má zájem obsadit odborníky ze zahraničí," řekl mi již v roce 1997 torontský právník G. J. Kubeš. ,,Kdo z cizinců splní stanovené podmínky, hodnocené určitým počtem bodů, jde před imigrační soud. Když projde, dostane ihned práci a do tří let kanadské občanství," odmlčí se, aby přidal to hlavní: ,,Za tuto službu platí právníkovi 4000 USD. Když neuspěje, polovina z tohoto vkladu je mu vrácena."

Rodina Kroščenova z Ostravy při mezipřístání v Paříži na cestě do Toronta... Snímek Břetislav Olšer

Počet lidí, kteří se každoročně do země javorového listu doslova hrnou, je obdivuhodný. Když si ale připomenu, že rozloha deseti provincií a tří spolkových teritorií je skoro 10 milionů kilometrů čtverečních, které obývá počet asi 32,5 milionů obyvatel, je mi jasné, proč může ročně přijmout až 200 tisíc přistěhovalců, z toho zhruba 170 tisíc je legálních a na 40 tisíc žadatelů o uprchlický azyl. V rámci zmíněného bodového systému je nutné dosáhnout alespoň sedmdesáti bodů v deseti podmínkách, k nimž patří mimo jiné vzdělání, druh absolvované školy, znalost angličtiny, zdravotní stav, profese a věk.

Za diplom inženýra je pět bodů, za výuční list kuchaře nebo svářeče je deset, stejně tak dopadne i počítačový programátor, což napovídá, jak jsou zde jednotlivé obory ceněny. Lékaři či právníci nemají v Kanadě šanci, jedině že si zde studium zopakují nebo absolvují za šest tisíc dolarů náročný test o několika stovkách otázek. Boduje se i stáří uchazeče - věk mezi 21 a 44 lety je ohodnocen deseti body. Za každý rok nad nebo pod tuto vymezenou věkovou hranici jsou mínus dva body. Za univerzitu je až patnáct bodů, za střední školu třináct, za základní pět, za dokonalou znalost angličtiny se počítá deset bodů, začátečník získá tři..." Pak se body sečtou a pokud má uchazeč nad šedesát bodů, je pozván k pohovoru s konzulem v příslušné zemi, odkud se o práci v Kanadě uchází. A také konzularní úředník ohodnotí svůj dojem z uchazeče až deseti body, takže přirovnání tohoto bodového systému k bruslařské produkci na kluzkém ledě je skoro na místě.

,,Když se mi přihlásí klient, který dosáhl nejmíň 63 bodů, jsem ochotný ho před imigračním soudem zastupovat," doplňuje podivnou matematiku právník Kubeš. ,,Beru totiž jen případy, u kterých jsem přesvědčený, že je můžu vyhrát. Zatím se tak vždycky stalo." Další skupinu uchazečů o kanadské občanství tvoří investoři. Pokud prokáží, že mají na kontě minimálně 500 tisíc dolarů, z nichž polovinu chtějí vložit během pěti let do kanadského hospodářství, a mají čistý trestní rejstřík i dobré zdraví, je jim udělen pracovní pobyt a do tří let občanství. ,,Totéž platí pro podnikatele s minimálně 50 tisíci dolary v bance, kteří si otevřou v Kanadě svůj podnik," končí právník Kubeš výčet. ,,Bodovým systémem získává Kanada zkušené odborníky, aniž by do jejich vzdělání či praxe vložila jediný dolar. Když jsou vybráni, přijedou do Kanady a okamžitě začnou pracovat ve své profesi. Jako by jen přešli na jiné pracoviště. Nic se pro ně nemění, jen jejich plat je o mnoho vyšší. Do šesti let získají kanadské občanství."

Tato zvláštní pravidla jsou Kanadě jinými zeměmi vyčítána, že jim způsobují odliv hlavně evropských mozků. Žádný úřad pro hospodářskou soutěž však v tomto systému neshledal nekalou konkurenci, ovšem též proto, že za to musí Kanada přijímat běžence před válkami a násilím ze zemí tzv. třetího koše. Od Portorikánců a českých Romů, až po homosexuály či manželky prokazatelně trpící domácím násilím. Jde ročně cca o 50 tisíc migrantů z celého světa.

Dobrá nálada migrantů, půl zdraví. právníka Kubeše.. Snímek Břetislav Olšer

“Jak si ženeme byt, dostaneme od vlády Ontaria sociální podporu. Ta činí měsíčně 650 kanadských dolarů na ubytování, kolem čtyř stovek je na stravu,” vypočítával a vesele brnkal na kytaru jeden z Romů v dočasné torontské ubytovně. “K tomu dostaneme dalších 700 dolarů jednorázově, jako tak zvané ,startovné´ na zařízení bytu. Před Vánocemi nám přibude obligátní stovka na dárky a sleva na městskou hromadnou dopravu,” přidal informovaně. A pokud by chtěl pracovat, nebyl by to problém. Kanada je na prvním místě ve světě v těžbě uranu, kterého vydobývá 34% světové produkce. Dost práce je v dřevozpracujícím průmyslu; dvě třetiny na světě vyrobeného papíru pocházejí z Kanady. A pak je tady zemědělství - každý třicátý třetí Kanaďan pracuje v tomto odvětví, které je spolu s lesnictvím a dřevařským průmyslem hlavním hospodářským odvětvím země. Průměrná farma zde má rozlohu 225 hektarů a potřeba je každé ruky. Průmysl zaměstnává dvacet procent obyvatelstva a vytváří 27% HDP.

Náhle mi bylo jasné, proč se moji romští spolucestující šprtali v letadle tři slůvka v angličtině: status of refugee - status uprchlíka. Vyslovili je před celníky a měli rázem, jako „diskriminované české etnikum“, co srdce ráčí. Na letišti se jich ujali imigrační úředníci, zadarmo je odvezli do motelu, dali jim ubytování na účet státu i peníze na stravu. K tomu bezplatně tlumočníka a slevu na městskou hromadnou dopravu i na nákup základních potravin. A ještě peníze “na přilepšenou”.

Tohle všecko lze v Torontu nakoupit díky "dennímu kapesnému" pro migranty... Snímek Břetislav Olšer

“Jak chceš dělat řidičák, když neumíš anglicky?” chtěl jsem pochopit, odkud se bere nevídané sebevědomí mladého Roma, s nímž jsem se setkal v jedné kanadské hospůdce, kde čekal na Aleše, co měl v Torontu autoškolu. “V osmnácti jsem byl zdravý, jako kosmonaut a dostal jsem v Ostravě invalidní důchod, proč bych teď jako nebohý psanec neměl v Torontu dostat řidičák…?” pohrdlivě se ušklíbl. Čeští Romové, žádající v Kanadě o azyl pobírali zhruba sedm dolarů na den a osobu jako přilepšení, přičemž jim zdejší radnice platila ubytování a stravu. Půl roku museli čekat na zaměstnání. Pětičlenná romská rodina tak měla bez práce denně skoro 35 dolarů. Kdo měl jídlo třikrát denně a na pokoji sprchu, dostal ,jen” pět dolarů na den, na koho zbyla skromnější ubytovna, tomu přidali.

“Co všechno se dá za pětatřicet kanadských dolarů nakoupit?” zeptal jsem se v torontské samoobsluze. “Dohromady čtyři kila vepřového masa, dvě kila kuřecích párků, čtyři litry stolního oleje, bochník chleba, deset housek, třicet buchtiček a kostka margarinu,” dostal jsem šokující odpověď. Tak jsem začal ještě v únoru 1997 psát z Toronta reportáže pro české deníky o romském exodu. Přečetl si je i redaktor televize Nova Josef Klíma, přijel za mnou do Ostravy, vyzvěděl, co se dalo a natočil v Kanadě dokument, v něm byly příběhy romských rodin prezentovány jako rozmarný výlet s pikniky u Niagarských vodopádů.

”Když náhodou v Kanadě azyl nedostaneme a budeme se muset vrátit do České republiky, nezboří se svět,” ujistil mě klidně další romský žadatel. “Náš byt v Ostravě jsme pronajali, takže nám za něho jdou peníze a máme se po návratu kam nastěhovat. Navíc nám do rodiny přibude kanadský občan,” řekl s úsměvem. “Moje žena je v jiném stavu a podle zdejších zákonů získá každé dítě, narozené třeba v letadle při mezipřistání v Montrealu, kanadské občanství…” dodal a pohladil svoji choť po bříšku.…

Jaký je můj názor na myšlenku multikulturalistů, že nás cizí kultury obohatí? Je to moc složitá otázka, byť se jeví jako jednoznačná. Německá kancléřka Angela Merkelová se v roce 2010 ostře vyjádřila v rozhovoru o islámu a imigraci. „Multikulturalismus absolutně selhal,“ řekla a dodala, že se všichni přistěhovalci musí naučit plynně německy. Nepřála si žádný multikulturalismus, který neuznává existenci dominantní kultury. Je jasné, že bez schopnosti mluvit německy nemůže integrace v Německu fungovat, aniž by zaskřípala. Začínají se totiž komplikovat vztahy především s příslušníky islámských komunit. Počet muslimů v Německu se v současnosti odhaduje na čtyři miliony. Dnes proto nutí jiné ke kvótám…

Abychom byli v otázce islamizace Evropy v obraze; nová studie Pew Research Center zjistila, že nejrychleji rostoucím náboženstvím je islám. To kvůli tomu, že muslimové mají největší podíl mladé populace a také vysokou porodnost, prý přes tři procenta. Bijeme se odhodlaně do svých evropských hrudí, přičemž pokrytecky prohlašujeme, že pro udržení růstu populace starého kontinentu je třeba dát šanci desítkám milionů migrantů z muslimských zemí. Například ze Sýrie a Iráku… Rád naslouchám hlasu moudrých lidí; Josef Škvorecký měl na kanadský multikulturalismus jednoznačný názor:

„Je to velmi nebezpečná věc, která by neměla být podporovaná! Severní Amerika je proto tak veliká, že v ní splynuly národnosti celého světa, které spojuje jeden jazyk – angličtina. Je to ale něco jiného, než co dnes chtějí menšiny – aby každá etnická skupina měla svoji školu s vyučovacím jazykem jejich dávné domoviny, islámskou nevyjímaje.“

Snímek Břetislav Olšer

Bývalý spolupracovník amerického prezidenta Ronalda Reagana Pat Buchanan již před časem napsal knihu, kde varuje, že západní civilizaci kvůli masové imigraci, vymírání populace západních národů a opuštění křesťanský hodnot a jejich nahrazování neomarxistickými idejemi homosexualismu, feminismu, gender, politické korektnosti a podobně hrozí zánik. Měl jsem možnost uskutečnit v Torontu rozhovor s představitelem The Heritage Front - Cesta dědictví Volfgangem Waltrem Droegem. Jeho slova zpřed dvaceti roků mrazí: " Celkově ročně v Kanadě žádá o uprchlický status plus mínus 34 800 lidí. Vede Mexiko (8069), Haiti (4963), Kolumbie (3132). Rozhodnutí kanadské vlády jsou však směrodatná a není proti nim dovolání, ani odvolání. Dnes chce Kanada přijímat i africké běžence, jež se ocitnou v rozlohou druhé největší zemi na světě, navíc jen s necelými 36 miliony obyvatel. Pracovních míst je spousta. Imigrantů je zapotřebí; kdo by potom v Kanadě zametal chodníky, svážel odpadky, kácel tamní lesy…? Naskytnou se jim závažnější potíže, až bude torontská sociálka honit jejich děti pořád do školy..."

A tak si noví a solventní imigranti z Afriky třeba jako čeští Romové aspoň nakoupí na půjčku notebooky značky Toshiba, podepíšou všem mobilním operátorům smlouvy na tři roky, aby dostali zadarmo ty nejdražší, pak ještě rychle rozprodat svým podnikavějším soukmenovcům, co už jsou v Torontu deset let, svoje kanadské uprchlické doklady totožnosti a šupajdá zadarmo a třeba i s kapesným zpátky někam jinam; za letenky zpět nebudou muset platit, když jsou vraceni do zemí svého původu… A jelikož svůj náhlý odjezd zpět nikomu nenahlásí, zejména ne na sociálce, pak si ještě pár měsíců znovu v Evropě budou vybírat kanadskou sociálku, jejíž peníze jim budou chodit na jejich kanadské bankovní účty, pomocí mezinárodní sítě bankomatů.

Kanada není zdaleka tak útlocitná, jak to na první pohled vypadá; za to že ročně přijme přes dvě stě tisíc imigrantů, z toho legálně asi 150 tisíc těch, kteří splní podmínku tzv. bodového systému. Tím získá bez investice jediného centu hotového pracovníka pro asi tisíc vybraných profesí, takže mohou okamžitě nastoupit do práce a ihned bez zaučování přinášet firmě zisk. A za to, že takto Kanada “krade světu” mozky, musí přijmout i na 50 tisíc lidí z nejchudší části planety. Výhodný obchod, žádné lidumilství…

Inu, má pravdu pan Juncker s tvrzením o nejvyšších azylových standardách Evropy na světě, aneb Mají běženci zlato, velké zlaté prsteny,několik zlatých řetězů a jejich malé děti mají iPhony... Spasit Schengen je jako věřit v muslimský ráj s dvaasedmdesáti černookými pannami, řekami plnými mléka, medu a vína…

Když se čeští akademici chlubí v petici svými tituly, aneb Kolik titulů používali u svých jmen Einstein, Röntgen, Edison či Pasteur a další skutečně opravdoví hybatelé dějinami naší planety…?

Neumí česky, ani romsky; začátek asimilace či konce Romů v Čechách?

Kanadská pacifistka napsala kanadským úřadům a stěžovala si na zacházení s teroristy zatčenými v Afghánistánu.

Slova představitele Republiky Kongo u Organizace spojených národů (UN, OSN), Serge Boreta Bokwanga…

izraelské osudy - Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereaddetail-knihy/izraelske-

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Bůh s námi, přátelé...

Bůh s námi, přátelé...

Jsem na Floře v Olomouci a celý den mám možnost komunikovat s lidmi, kteří mají rádi přírodní léčbu nebo hledají alternativu k lékům, které jim už nezabírají. Deziluze z lékařského stavu je více než zřejmá. Bohužel si za to lékaři mohou sami svou arogancí, neochotou vyslechnout si pacienta a bagatelizovat jeho potíže. Lékaři se lidem vysmívají za jejich pokusy porozumět sami vlastnímu tělu. Apriori odmítají zabývat se stravou a zkoumat vliv vitamínů a živin na naše zdraví.

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají šanci postavit vládu s důvěrou Sněmovny. Vítězí slepenec pěti nesourodých stran, jejichž předáci se v povolebním opojení radují jako děti, jež dostaly novou hračku: těší se, že  si se státem pěkně pohrají. A opájejíce se vítězoslávou, dávají najevo, že jen na nich záleží, zda se vítěznému ANO dostane důstojného zastoupení ve vedení Sněmovny. Tradiční slušnost v zacházení vítězů s opozicí není zaručena.

         P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

Bude Amerika existovat za dalších 10 či 20 let? Pravděpodobně nikoliv.

Pochopil jsem, že je s Amerikou konec, když blahosklonní a lhostejní hlupáci umožnili korupčnickému establishmentu ukrást prezidentské volby a za prvního muže pro agendu establishmentu nastolili nulu.

Poslední domácí zprávy

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají...