• Pátek, 23. duben 2021
  • Svátek má Rukojmí Vojtěch

Bohouš Sobotků chce vyhrát volby a tak rozdává ze společného na úkor dluhu!
Počet návštěv: 2896

Bohouš Sobotků chce vyhrát volby a tak rozdává ze společného na úkor dluhu!

Radek Rozvoral Článek od Radek Rozvoral

Od propadáku v krajských volbách se ČSSD snaží ústy svého předsedy a premiéra v jedné osobě oblbovat občany tím, že je začíná nekoncepčně uplácet ze společného koláče na úkor zadlužování našich dětí.  

V pondělí večer debatoval premiér Bohuslav Sobotka se členy spolku Idealisté.cz, což je spolek sociálně demokratické orientace, který vznikl z mládežnické organizace ČSSD a kde mimo jiné bojovně za souhlasného potlesku řekl: „ČSSD si nemůže dovolit skončit v opozici, volby vyhrajeme, ale musíme okamžitě opustit mentalitu těch, kdo mají pocit, že je to dopředu prohrané.“ K tomu ještě následně nastínil hlavní programovou linii: „Jako sociální demokraté nesmíme sklouznout k pokušení konkurovat jim tím, že se staneme nacionalisty, naopak musíme mít přesvědčivou, propracovanou a radikální sociální politiku. Ochrana práv zaměstnanců a podpora rodin cestou zvyšování přídavků na děti nebo zvyšováním kapacity mateřských škol je naší cestou.“
Ať už se tedy jedná o zvyšování přídavků na děti, navýšení platů různým skupinám státních zaměstnanců, zvýšení důchodů, nebo navýšení minimální mzdy, všechno je to nekoncepční a nekouká se nalevo ani napravo, kde na to vzít a vždy to přichází před nějakými důležitými volbami. Přesně to je politika ČSSD – žádný program, jen nekoncepční rozdávání nebo lépe řečeno uplácení voličů.
Nikde se už ale neříká, kde na to vzít. Není zřejmě nic lepšího než nás opět malinko zadlužit tak jak to mimochodem ČSSD dělá pravidelně. Těmto sociálním inženýrům je úplně jedno, jak bude vypadat budoucnost našich dětí a řídí se heslem: „Po mě ať je třeba potopa, hlavně když se udržím u korýtka.“ Podle nejnovějších volebních preferencí to ale vypadá, že se počet těch oranžových korýtek stále zmenšuje, což ukazuje na to, že občané se zdravým selským rozumem sociálně demokratickou politiku prokoukli a zjistili, že to není to pravé ořechové pro prosperitu společnosti.
Tu nekoncepčnost vidím v tom, že když se někde rozdává, tak se na druhé straně musí šetřit a ne se stále dokola zadlužovat. Ano navýšení přídavků na děti, platů různým skupinám státních zaměstnanců, zvýšení důchodů, nebo navýšení minimální mzdy je potřeba, jelikož se pracující lidé starající se o rodinu musí podporovat, ale ne na úkor zadlužování. Je potřeba velmi osekat sociální dávky těm, kteří nikdy nepracovali, pracovat se nesnaží a jen si válí šunky za peníze pracujících, kterým se ještě smějí. Dále je potřeba odstřihnout od rozpočtu všechny neziskové organizace s politickým programem, kde si nakapsovávají lidé, kteří zde šíří nepotřebnou multikulturní ideologii.
Prosperitu společnosti může přinést pouze takový politik, který se bude občanům zodpovídat svou vymahatelnou, osobní, hmotnou a trestní odpovědností a bude moci být občany odvolán. Pokud bude nad všemi politiky viset takovýto Damoklův meč, bude populistickému rozdávání a uplácení ze společného na úkor dluhu navždy konec.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

09.02.2017 21:49

ČSSD nikdy nic nedělala,socani jenom plácali hubou a zrazovali lidi,pro které prý pracují(nevědí co je práce).Úplný souhlas s J.Orlíkem.musím ještě k tomu podotknout,že pro koryta jsou všechny politické partaje udělat cokoliv.Zrada je u nich běžná.Babiš,Bělobrádek a Sobotka jsou tímto počínáním vyhlášení.


 
Jaroslav Orlík

Jaroslav Orlík

09.02.2017 09:49

Milý pane Sobotko, doteď jste udělali starou belu a těsně před volbami chcete něco měnit? Máte snad pocit, že český národ je banda volů? No, upřímně, já si to myslím, ale můj postoj je trvalý. Ale jestli si myslíte, že vaše strana vyhraje volby pod vašim vedením, tak to máte příliš velké oči. Pokud Babišovi nezlomí vaz lži o EET nebo, především, jeho podivný nákup Agroferzích akcií za 1500 miliómů, tedy 1.500.000.000,+-Kč - vidíte to šílené číslo, a všechny pochyby o nabytí peněz, za které je koupil, pak vám, ale ani nám, ostatním, nepomůže vůbec nic. To je důvod, proč si myslím, o Češích, to, co jsem výše napsal. Je pravda, že pod vašim vedením, ČSSD upadá, to je očividné. Obklopil jste se podivnými individui, rychlokvašenými právníky, kteří vás osobně podrazili , tak se nedivte, že ČSSD má dnes takovou pověst. Nekafrejte, co musíte, Dělejte to. Celé funkční hodnoty. Ne pár měsíců před volbami. Například jste měl zarazit, z pozice premiera, EET. Já se živím jak soukromý účetní a vidím, jaké problémy to přináší. Místo, aby živnostník dělal to, na co má oprávnění, plácá se v desítkách hlášení a technických nesrovnalostech EET.


 
Negramotný nebo arogantní?

Negramotný nebo arogantní?

Bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR a bývalý předseda vojenského výboru NATO generál Petr Pavel publikoval v Právu článek „Důrazná odpověď na agresi, spolupráce doma i ve světě“. Napsal tam doslova toto: „To, že byl útok na sklad ve Vrběticích proveden příslušníky speciální jednotky zpravodajské služby, je fakticky vojenské napadení. ..... to, co se stalo, by mělo sloužit jako vystřízlivění pro řadu našich politiků i občanů.“

Poslední domácí zprávy