• Středa, 02. prosinec 2020
  • Svátek má Rukojmí Blanka

Malý exkurz do patologické nenávisti vůči ruským sportovcům - od biatlonistů přes atlety a tenisty, až po hokejisty; za vším hledej doping a údajnou brutalitu soupeře v duchu hesla: My nic, my muzikanti…
Počet návštěv: 15350

Malý exkurz do patologické nenávisti vůči ruským sportovcům - od biatlonistů přes atlety a tenisty, až po hokejisty; za vším hledej doping a údajnou brutalitu soupeře v duchu hesla: My nic, my muzikanti…

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

Český biatlonový zloděj právě křičí, chyťte zloděje. Viděl někdo z vás nějaký e-mail, kterými mají Rusové vyhrožovat závodníkům i svazu, že i "na ně přijde"? Dokonce si Češi a Češky dvakrát překontrolují, jestli mají zamčené pokoje. O kontrole podávaných nápojů a jídel ani nemluvě. Důvod této hysterie je jasný; paranoia, jelikož kdyby se něco objevilo v krvi našich hrdinů a hrdinek, hned by byl původce zla znám - přece Rusko. Paranoia; stihomam skupinky trapných ubožáků...

Gabriela Koukalová přijde v průběhu mistrovství světa na tiskovou konferenci a v ruce třímá kelímek s pitím. Pečlivě si ho chrání u těla a dává na něj velký pozor. Jiného pití se ani netkne, a kdyby jí někdo z diváků daroval čokoládu nebo jinou pochutinu, má zakázáno ji konzumovat. Kvůli anonymním hrozbám, že by jim někdo mohl podstrčit zakázané látky, museli čeští biatlonisté, kteří aktivně bojují proti dopingu, zpřísnit režim. „Není to příjemné a je to rok od roku horší,“ říká Koukalová, dvojnásobná medailistka z MS, k obavám z anonymních dopisů a výhrůžek, které kvůli svým názorům dostává.

Jsem jen nevzdělatelný invalidní důchodce, nikoho neurážím, jen v rámci proklamované svobody slova a myšlení říkám nahlas to, co a jak v současné hysterii naší protiruské společnosti vnímám. Nejsem karikaturista z Charlie Hebdo, nepoužívám žádné vulgarismy, pouze píši o hypotetických možnostech, které vrtají v hlavách též českých sportovců a sportovkyň... Ať to zapírají, jak chtějí...

Nyní se proto omezím pouze na přesně formulace odpovědí, které dali papaláši a závodníci či závodnice submisivním redaktorům periodik typu Blesk či Sport a dalších bulvárních plátků, které věrně následují cenzorský projekt Hate Free, existující pod pokryteckým heslem: „Nenávist ti nesluší...". Nerad bych byl nařčen z překrucování jistě relevantních odpovědí. Vše zřejmě hlavně proto, aby naši biatlonisté a dle nového genderu i biatlonistky navodily v případě odhalení dopingu alibisticky atmosféru, v níž by všichni mohli říct: "Vidíte to, už je to tady, jak jsme přepovídali... Rusové nám dali něco do jídla a pití.... Vyhrožovali nám přece, že i na nás přijde...!"

Proto šéftrenér Ondřej Rybář musí hlasitě dál na poradách opakovat naučenné klišé: bidony s pitím neustále pod dohledem, zákaz pití z poškozených lahví, pít jen energetické nápoje, které připravují asistenti trenérů Jiří Holubec a Aleš Ligaun. Zvýšená opatření se týkají i zamykání pokojů či převlékacích buněk.

„Proto když odcházím, tak kontroluju dveře ještě jednou, aby se nestalo, že by tam někdo mohl jít. Snažím se minimalizovat riziko, že by mi někdo do něčeho něco přimíchal nebo podobně. Je to rok od roku horší, vzhledem k tomu, jaké dopisy od lidí dostáváme na svaz i na naše osobní profily. I takové výhrůžky, ať si hlídáme jídlo a pití. Rozhodně to není příjemné a jsme opatrní,“ dodává Koukalová.

Celá hysterie je pouze hra na jistotu, kdyby se na "bobule" českých biatlonistů přišlo, dělají si dopředu alibi, že oni nic, že oni  jen muzikanti... Stejný fígl byl s třískou v palci Koukalové; zranila se v lednu při Světovém poháru v Anterselvě ve Family Clubu, kde se sportovci občerstvují. "Měli tam dřevěné lavice, smekla jsem se a o jednu z těch lavic jsem si zarazila třísku," popsala smolný okamžik.

Na pokoji si třísku vytáhla a pustila to z hlavy. "Prostě prkotina," myslela si. Jenže kousek třísky v palci pravé ruky zůstal. "Udělal se mi zánět. Nechtělo se mi nikam chodit jen se zaníceným prstem, přišlo mi to trapné. Když to ale začalo odnášet zápěstí, bylo to už varování. Ruku jsem vyfotila a poslalo to doktorovi. Ten mi hned zavolal, ať okamžitě přijedu do Jablonce," líčila Koukalová.

Výsledek obrázku pro foto biatlon koukalová palec

Pravá ruka i znícený a operovaný palec jsou zázračně OK; tři medaile jsou toho důkazem...

Proto se Koukalovou rozhodli v noci ze soboty na neděli poslat s manželem Petrem na otočku domů, do Jablonce. „Doktor Dobeš jí tam třísku vyřízl a ránu sešil. Zůstala po ní jen malá jizva.¨ Najednou bylo ticho po pěšině; místo komentářů, jak ta naše skvělá holka zlatá pojede s takovým zraněním. Jela, nikdo si na palec ani nevzpomněl,  avšak co kdyby se ji závod nevyvedl; bylo asi třeba nachystat i omluvnou variantu.... Jaképak léky se používají proti bolesti a zánětům, o zakázaných medikamentech proti astmatu ani nemluvě...

Proč se nezeptal třeba Lukáše Bauera, který se s astmatem, chronickou nemocí dýchacích cest, potýká zhruba dvacet let a za tu dobu se setkal i s nařčením, že jeho výsledky jsou dílem léků, které bere právě na astma. „Někdo s tím určitě někdy přišel. Všichni sportovci podléhají antidopingovým pravidlům, která mají určité rozpětí. Při splnění bodů existují výjimky, máte umožněno jejich používání,“ hájí se Bauer. Jde snad o lék salbutamol či clenbuterol, jenž je zakázaný, tak jako dnes meldonium, mezinárodní název léčiva vyráběného lotyšskou farmaceutickou společností Grindeks...?

Běžec na lyžích Martin Johnsrud Sundby byl kvůli nepřiměřenému použití léku na astma a pozitivnímu nálezu za užití salbutamolu, lék, který rozšiřuje průdušky a proto u sportovce dochází k výraznému zlepšení funkce plic, diskvalifikován ze dvou závodů. Protože měl na jeho užívání povolení, Mezinárodní lyžařská federace FIS ho nepotrestala a případ ani nezveřejnila.

Výsledek obrázku pro foto biatlon fourcade Loginov

Proč nedostávají vyhrůžky Francouzi? Martin Fourcade je přece též velkým bojovníkem proti dopingu. A mezi ním a ruským týmem to tak pořádně vře; viz. situace v prvním závodě na MS v Rakousku, kdy Francouz ve smíšené štafetě složil k zemi ruského hříšníka Alexandra Loginova, když mu strčil hůl mezi lyže.

Proč se jim Rusové nemstí stejným vyhrožováním jako Česku, vždyť proto jen vypěnil ruský komentátor Guberněv a zakřičel holou pravdu: „Martine, jsi prase! Ať to ví celý svět,“ řval v přímém přenosu Rus. To samé si pak napsal na Instagram. A pak při vyhlášení vítězů nejdříve ruský biatlonista Anton Šipulin nepodal Fourcadeovi ruku, načež Francouz ironicky zatleskal a odešel ze stupní vítězů. „Jako člověka už ho nerespektuji,“ naštval se pak na něj Šipulin, byť byl vzápětí přinucen, aby se s Francouzem "usmířili".

Výsledek obrázku pro foto biatlon fourcade Loginov

Pokračuje můj malý exkurz do bezbřehé nenávisti vůči ruským sportovcům - od biatlonistů přes atlety a tenisty, až po hokejisty; za vším hledej doping a údajnou brutalitu soupeře v duchu hesla: My nic, my muzikanti… Jak prostě zlikvidovat Rusko. když se nevyvedla směšná záminka kvůli údajné anexi odpradávna ruského Krymu v podobě ekonomických sankcí, tak na to půjdeme přes doping, za Západ protirusky kope i Světová antidopingová agentura WADA. Ovšem, to neznáte Rusy, vydrželi hrát roli užitečných idiotů v 2. sv. válce, kdy jich v režii Spojenců padlo na 27 milionů, vydrží i dopingové skandály. Co tě nezabije, to tě posílí.

A stejně pokrytecká situace jako přes kopírák nastala nyní, kdy hackeři napadli databázi Světové antidopingové agentury WADA a zveřejnili zdravotní záznamy dalších 25 sportovců. A opět zloděj volá, chyťte zloděje, aneb nejde o rozhořčení, že někdo dopoval, ale že to někdo prozradil. Podle agentury jde o útok na globální antidopingový systém. "Odhalení údajů je pro sportovce nepříjemné a vyvolá obavy u všech, kteří se zúčastnili her v Riu," uvedl generální ředitel WADA Olivier Niggli a podle BBC kritizoval únik dat s tím, že není pochyb o tom, že krok hackerů je odvetou za zveřejnění zpráv o státem řízeném dopingu v Rusku. Proč mít obavy, pokud mám čisté svědomí...?

Je snad čin hackerů napadajících WADA nepatřičný? A proč jsou ti, kdož odhalují pravdu o dopingu opět ti nejhorší? Jelikož nové údaje se týkají 10 amerických sportovců, pěti Britů a Němců, po jednom z Dánska, Ruska, Polska, Česka a Rumunska. Seznam totiž obsahuje tucet medailistů z nedávných her v Riu, čímž se potvrdilo, že kolektivní vina Rusů při jejich údajném státem řízeném dopingu byla jen účelovou bublinou, navíc postihující i paralympijskou výpravu Ruské federace tamtéž. Avšak o tom, že největší státem řízenou dopingovou aférou byla ta, která se v USA rozpoutala kolem laboratoře Balco, nikde ani ťuk....

Přitom mezi mezi známými osobnostmi, jejichž data byla odhalena, byli i britští vítězové cyklistické Tour de France Bradley Wiggins a Chris Froome či americká tenistka Bethanie Matteková-Sandsová, která vyhrála s Lucií Šafářovou čtyřhru na US Open. Jsou mezi nimi například i úspěšní němečtí atleti Robert Harting a Christina Obergföllová. Skupina Fancy Bears již dříve zveřejnila lékařská data tenisových hvězd Sereny a Venus Williamsových či čtyřnásobné vítězky z Ria ve sportovní gymnastice Simone Bilesové.

(Podařilo se mi před rokem během vylhané a zvlčilé hysterii Západu proti ruským sportovcům sestavit mozaiku z fotografií agentury Reuters; pro jejich značný ohlas je nyní opakuji...)

Cyklista Froome naopak drze uvedl, že s únikem informací nemá problém. „O mých terapeutických výjimkách jsem otevřeně mluvil v médiích. Ten únik mi nevadí, jen potvrzuje má slova. Za devět let profesionální kariéry jsem si dvakrát vyžádal terapeutickou výjimku kvůli astmatu. Naposledy to bylo v roce 2014,“ prohlásil trojnásobný vítěz Tour de France. Zde by bylo nutné připomenout, že s lékem na astma měla problém i tenistka Kvitová, kdysi také český lyžař Bauer.

Systém WADA se stal terčem hackerů už v srpnu, kdy byl napaden účet ruské běžkyně Julije Stěpanovové, která pomohla rozkrýt dopingový skandál v ruském sportu. Útočníci se dostali mimo jiné k informacím pro dopingové komisaře o místě pobytu třicetileté půlkařky, která se od vypuknutí aféry skrývá.

Závěrem vyznání, které vyslovila pro "doping" distancovaná tenistka Maria Šarapovová, "Posledních deset let jsem brala látku, která se až od 1. ledna 2015 stala nelegální. Udělala jsem obrovskou chybu, že jsem se nepodívala na aktualizovaný seznam zakázaných látek. Hluboce se omlouvám všem fanouškům, které jsem zklamala."

Kdože to z těchto dvou tenisových hráček bere doping...?

To vše před nedávnem sdělila na mimořádné tiskové konferenci v Los Angeles světová tenisová legenda Maria Šarapovová. Přišla na ni v černém oblečení a v první větě sdělila, že byla pozitivně testována na teprve před čtrnácti dny pro sportovce zakázaný lék meldonium, který brala z důvodu nedostatku hořčíku a  jako prevenci kvůli dědičné cukrovce. Řekla to dřív, než to sama antidopingová kontrola oznámila světu.

http://www.rukojmi.cz/clanky/574-americky-zlodej-krici-chytte-ruskeho-zlodeje-usa-a-doping-brnkacka-rusy-ale-bryskne-vyloucit-dozivotne

Můžeme dál ve výše inzerované protiruké nenávisti pokračovat; nejhorší je to v hokeji. Jakmile zkrátka nastoupí ruský tým na led, ještě se ani nezačalo hrát a už naši Zárubové, Dusíkové a další komentátoři brečí, jaký to zase bude masakr. Kdo by zapomněl na mistrovství před několika roky, kdy se srazil 120kilový Rus Arťuchin s Michálkem nebo s Rachůnkem a byl vášnivě očekávaný oheň na střeše.

Celá česká výprava najednou zapomněla na přímé přenosy NHL, kdy se baví společně s obecenstvem, jak jsou tvrdé nájezdy a rvačky tím správným adrenalinem pro diváky. Jen si připomeňme sestřihy, kdy se hráči mydlí jak o život a ne jen do sebe žduchají, jako my s Rusy. Co ale má dělat notně přes dva metry vysoký a skoro 120 kilo bez výstroje těžký ruský hráč? https://www.youtube.com/watch?v=kKjVca3Y7yA

Vždycky se „bodyčekovalo“ a byl z toho náramný povyk. Tedy, pokud by srazil náš hráč hráče soupeře. Už to slyším Dusíky a Záruby: „Dal mu za vyučenou, ukázal, že se nebojíme, vyučil ho, dal mu jasně najevo, kdo je tady pánem v tvrdosti…“ a další ohraná klišé. Ale nedej Bože, že by se někdo dotknul českého hráče. Kolik 21. srpnů již bylo ve světě, aneb Není okupace jako okupace?

No comment...

Arťuchin sice najel do českého hráče, možná si přišlápl, ale ani to nebyl krosček, ani ho hokejkou nenarazil na mantinel, ani ho holí neudeřil do tváře, ani ho jí nebodl. To jsou podle mě ty pravé prasárny, ale tělo na tělo, rameno na rameno…? Prostě nájezd, možná nečekaný, ale žádný zdvižený loket, maximálně rameno.

Nebo nemá mít snahu soupeře zastavit? A když si dovolí využít svých fyzických předností, je to prasárna? A důvod, aby trenér sprostě nadával přímo soupeřovým hráčům? Co by pak bylo za zranění a smrt Čajky ve Zlíně…? Má snad Arťuchin zhubnout, aby Hadamczik nebláznil…? Měl Lojza požádat hokejové superšéfy, aby zavedli omezenou rychlost a maximální hmotnost 60 kg bez hokejky…

Ani česká extraliga není balet pro panenky... Foto: ČTK

Zemřel Steve Montador. Poctivý obránce, který prošel několika kluby NHL a poslední zápas v prestižní lize odehrál v roce 2012 za Chicago, měl fatálně poškozený mozek. Promluvil lékař, který důležitý orgán hokejisty zkoumal....

 

 

Každý tým v NHL má svého ranaře, který chrání hlavní hvězdy týmu a chodí na led, když je potřeba si s protihráči něco vyříkat „ručně“ nebo vzít na sebe úlohu mstitele. Se svými 198 cm a 106 kg byl David Kočí k takové úloze předurčen. A též se s ním chlubíme… „Při tréninku v dresu Colorada Avalanche jsme dělali hlavně box a jakýsi wrestling neboli zápas ve stoje, kde jsme se jeden druhého snažili dostat na zem….“ říká spokojeně Kočí.

Nedávno si zaboxovali hráči New York Islanders a Pittsburghu. Domácí zvítězili 9:3, padlo celkem 346 trestných minut! Jen jeden zápas za posledních deset let byl v NHL vypjatější. Na ledě Nassau Veterans Memorial Coliseum to vřelo. Ledová plocha se proměnila v bojiště, nad kterým létaly pěsti. Fanoušci ryčeli nadšením, aplaudovali hokejovým gladiátorům. Ano, čtete správně – diváci ryčeli blahem, prahnoucí po krvi…

Za posledních deset sezon v NHL se více „činili“ jen hokejisté Philadelphie a Ottawy, kteří se do sebe pustili 5. března 2004 a výsledkem bylo 419 trestných minut! „Bylo to vzrušující. Nikdy předtím jsem podobné utkání nezažil. Tolik bitek…,“ žasl 20letý útočník Islanders John Tavares. „Vypadalo to, jako by neměly nikdy skončit. Ale jenom to ukazuje, že jsme v mužstvu ochotni jeden pro druhého udělat cokoliv. Je to skvělé… Obě strany si možná vzaly příklad z bitvy uprostřed týdne, kdy se pomlátili borci Bostonu a Montrealu (8:6 a 187 trestných minut). „Bylo to maso,“ popisovali divoký duel potlučení čeští spoluhráči z Canadiens Jaroslav Špaček s Tomášem Plekancem…

Inu, co načůráme proti západnímu větru - ruští atleti byli vylouřeni z účasti na LOH v Riu, stejně tak tam dopadli i ruští pararlympionici a do třetíce všeho zákeřného a zlého: MS v biatlonu se v roce 2021 konat v ruské Ťumeni nebude... a šéf největší dopingové firmy Balco Vicktor Conte z USA si dál po návratu z vězení za největší dopingovou aféru v dějinách sportu přesto dál bohatne, ovšem nyní pouze z peněz za nové "potravinové" přípravky, když obnovil činnost své společnosti, tentokrát s názvem Vědecká výživa pro lepší kondici (SNAC)... A tak je to se vším: Koupíš cedník - teče, dáš ho spravi - necedí... Bo taky je zakon... http://www.rukojmi.cz/clanky/2316-sarapovova-brala-kvuli-cukrovce-lek-meldonium-nesmi-vsak-zavodit-pro-doping-muzske-hormony-hermafrodita-a-trikrat-vyssi-hladinu-testosteronu-semenyaove-nebrani-aby-zavodila-a-vitezila-nad-zenami

http://www.rukojmi.cz/clanky/1334-maria-sarapovova-dekuje-svym-fanouskum-za-to-ze-rozlisuji-lek-meldonium-od-neodhalitelneho-dopingoveho-steroidu-thg

http://www.rukojmi.cz/clanky/574-americky-zlodej-krici-chytte-ruskeho-zlodeje-usa-a-doping-brnkacka-rusy-ale-bryskne-vyloucit-dozivotne

http://www.rukojmi.cz/clanky/2178-uz-me-z-toho-berou-mory-jak-media-udelala-z-ruska-zemi-s-nejvetsim-dopingovym-skandalem-vsech-dob-aniz-by-kdo-jmenoval-americkou-firmu-balco-svetovou-jednicku-na-vyrobu-zakazanych-latek

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Děda Dědovič

Děda Dědovič

17.02.2017 15:54

Pravdivý článek,ať si pisálci z cajzlovské kavárny píší co chtěji,pravdu nezmění


 
Francie je pod útokem muslimských imigrantů

Francie je pod útokem muslimských imigrantů

Již nyní je pode mého evidentní, že Francie je napadena islámem a je pod útokem muslimských imigrantů. Jen necelá polovina Francouzů v novém průzkumu agentury Ifop po vraždě učitele Samuela Patyho muslimským azylantem věří sluníčkářskému prezidentovi Emmanuelu Macronovi, že zatočí s terorismem tak, jak slibuje. Celých 87 procent oslovených se obává, že jsou sekulární základy republiky v nebezpečí. A téměř osm desetin oslovených míní, že radikální islamismus vyhlásil Francii válku. Situace ve Francii je možná ale už tak daleko, že s nenávistný islámem nebude moci už nic dělat…

Poslední domácí zprávy

Takže lapidárně

Takže lapidárně

Andrej Babiš skvělým způsoben rozložil politickou scénu. Jeho slevu na dani příjmu ocení 4,2 miliónů zaměstnanců, i tí, kteří na tom budou...