• Pátek, 23. duben 2021
  • Svátek má Rukojmí Vojtěch

Čti až do konce a udělej si sám obrázek:  Prezident, co televize nevysílá...  (protože se bojí)…
Počet návštěv: 15314

Čti až do konce a udělej si sám obrázek: Prezident, co televize nevysílá... (protože se bojí)…

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

(Malá reminiscence neznámého autora z nedávných dnů...) Poslední setkání s občany v průběhu druhého dne pobytu prezidenta Miloše  Zemana na Karlovarsku, bylo opět ve znamení mimořádného zájmu o prvního muže naší republiky.   V sále ZUŠ v Kraslicích se tísnilo několik set zájemců, z nichž někteří i  postávali na schodech,  takže měli minimální výhled, ale díky ozvučení  alespoň slyšeli. 

Prezident v úvodu pochválil výstavbu zdejšího stacionáře pro důchodce a pak padesátitisícový příspěvek každému, kdo chce stavět, za podmínky, že  zkolauduje do tří let. Bublavský aquapark od idiota...  „A teď začnu. Teď teprve začnu – přijíždím z Bublavy,“ rozhorlil se na samém začátku po úvodních oficiálních slovech Miloš Zeman. „Tady vyhodili 57  milionů korun za naprosto nesmyslný projekt,  který se jmenuje aquapark.  Naprosto nesmyslný, mimo jiné proto, protože v Bublavě nejsou  zdroje vody.  A aqua znamená latinsky voda a jenom naprostý idiot staví aquapark tam,  kde voda není.

Říkal jsem novému panu starostovi Bublavy, který je nově zvolen,   který za to nemůže – milý pane starosto, být diktátorem, zavedu do  trestního zákoníku  blbost jako druhý nejvážnější trestný čin hned po  vraždě. Protože nikdo neuškodí své zemi,   svému národu, svému městu víc,  než aktivní blbec. Když jsem byl nedávno v Mimoni,  tak jsem od místního  starosty dostal destičku, na které bylo napsáno – Blbec, který spí,   vykonává veřejně prospěšné práce.“ 

Následoval dlouhotrvající smích a velký potlesk.  „Představte si, kolik lidí by mohlo v Kraslicích dostat dotaci na stavbu  svého domku,  kdyby se nestavěl aquapark a kdyby se těch 57 milionů  vynaložilo právě tímto nebo  jiným způsobem. Naproti hospodě tam je ruina.  To byla kdysi škola, pak to byl národní výbor  a teď se lze obávat, že to  někomu spadne na hlavu.  Kdy občané USA schlípnou a zmizí z nich arogance ?  

Starosta Roman Kotilínek jej vyzval k přesídlení z Vysočiny do Kraslic. Zeman na to  odpověděl:  „Víte, já jsem koupil tvrz ze 16. století, kde mám pouze dvě obytné  místnosti  a ta tvrz byla postavena roku 1564. Já mám tu Vysočinu tak rád,  že asi těžko  ve svých sedmdesáti letech – starý strom se těžko přesazuje,  že... Když na tu Vysočinu  občas přijedou třeba Američani, tak první, co se  jich zeptám, je, kolik budov ze 16. století  máte ve Spojených státech  amerických. A oni schlípnou, ta arogance z nich zmizí.  A pak je zkouším z  kultury a říkám, co se stalo v evropské kultuře v roce 1564 a nikdo neví,  že v ten rok se narodil William Shakespeare a že ten rok zemřel Michelangelo Buonarroti. Takže ta moje chalupa už se mnou tak srostla, že ten kořenový  tál, abych se přesunul do Kraslic,  by byl možný pouze v tom případě, že  byste přijeli s nějakým obrovským transportním  náklaďákem, vykopali tu tvrz ze země a přivezli ji sem.“  

Jaký politik má býti bičem hnán...  „Je to přesně 97 let, kdy nás navštívil nejvyšší vrcholný představitel naší  země,  naposledy to byl císař Karel I. Co si myslíte o politicích, když  přijedou, když nás jen potřebují k volbám,“ dotázal se  postarší pán z  auditoria. „Přijedou jednou za čtyři roky a přijdou s volebním programem,   který je velmi často nesplnitelný,“ prohlásil Miloš Zeman.

„ Moje zásada je velmi prostá.  Hodnoťte politiky nikoliv podle slibů, ale podle reálných  výsledků. Žádný politik není  nepopsaný list. Ano, měli jsme nebo máme  několik politiků, kteří šli třeba rovnou ze  školy do Parlamentu a také  víme, jak dopadli. Ale většina politiků začíná na komunální úrovni,  tam si  něco odsloužili, pak přešli na krajskou úroveň a za nimi jsou vidět výsledky práce.  Řídili město nebo kraj, tak mají nárok řídit stát. Jestliže někdo  přijde do politiky,  nikoliv na základě svých činů z minulosti, ale na  základě svých slibů zaměřených k budoucnosti,  nevěřte mu, a jak se kdysi  říkalo, žeňte ho bičem.“    O zlodějích a mafiánech. 

„Jak se máme chovat, když se nynější ministr financí a minulý ministr  financí hádají,  kdo je větší zloděj a kdo víc nakradl,“ postěžoval si další starší člověk.  „Já nejsem schopen rozhodnout, kdo má v tomto směru pravdu,“ reagoval prezident.  „ Andrej Babiš o Miroslavu Kalouskovi prohlásil, že je  hlava organizovaného zločinu,  to je veřejný citát. Je mi pouze záhadou,  proč na něj nepodal trest ní oznámení,  jako na hlavu organizovaného  zločinu. Takový Al Capone si odseděl za daňové  podvody doživotí. Ne, že  bych to přál Miroslavu Kalouskovi, ani náhodou, chraň Bůh,“  usmál se téměř  šibalsky nebo podle jiných diváků lišácky prezident.

„Každý má občanskou  povinnost, danou ze zákona, podat na něj trestní oznámení, že ten a  ten se dopustil trestného činu krádeže. A nechci tvrdit, jak by to dopadlo,  jestli by tam skončili oba dva nebo jen jeden z nich nebo žádný, to je věc  soudu,  ale to, že nebylo podáno žádné trestní oznámení mi připadá poněkud nepatřičné.“ Hovořilo se pak o propagaci a cestovním ruchu. Miloš Zeman k  tomu dodal:  „Každá reklama se musí umět". Například byla kampaň kapr  domácí, která stála 30 milionů korun, Spotřeba kapra  se nezvýšila ani o  procento, vždycky se kupoval o Vánocích a o Vánocích se kupovat bude.  A  vyhodilo se třicet milionů.“     Hlas lidu.  „Jste první prezident, který pro lidi opravdu něco děláte,“ vzala si pak  slovo místo dotazu  žena ve středních letech.

„ Žádný z prezidentů a málokdo z politiků se obtěžoval jet k nám,  na konec naší republiky. Chtěla bych vám poděkovat za vaši odvahu postavit se věcem,  za kterou jste myslím si  nespravedlivě kritizován, i za to, že jste měl snahu jet na oslavy  konce  druhé světové války do Moskvy, protože si myslím, že je to zapotřebí nezapomenout.  Čtyřicet let jsme slavili jenom vítězství sovětské armády a  západní spojenci byli opomíjeni,  ale dnes jsme úplně na druhé straně, ty  oběti byli neadekvátní a nemělo by se na to zapomínat  a měli bychom si to  připomínat, protože vítězství Rudé armády nad fašismem zajistilo,  kde  dneska jsme.“ Její odvahu ocenil mohutný aplaus a volání „ Přesně tak!“    Zhodnocení až za půl století. 

„Myslím si, že to, jestli jsem byl dobrý nebo špatný prezident, se rozhodne  tak padesát let  po mé smrti, protože český národ má vlastnost, že pravdivě  hodnotí své politiky  zhruba padesát let po jejich úmrtí. Samozřejmě, jsou  výjimky. Každý z nás má svůj styl,  já například zastávám poněkud  razantnější formulace,“ prohlásil prezident a pak za ticha,  ve kterém by  byl slyšet špendlík, kdyby spadl na zem, uvedl: „Já se jedu do Moskvy   poklonit památce mrtvých, nikoliv živých a žádný americký velvyslanec  mi do toho nemá co mluvit.“  Na jeho slova reagovali přítomní bouřlivým,  dlouhotrvajícím potleskem a slovy chvály. 

Tak co, ještě  budete nadávat a ponižovat současného prezidenta? Je jeden z  mála za posledních 50 let( řekla bych že jediný) co si ty pomluvy a urážky  nezaslouží" a měli jsme někdy vzdělanějšího prezidenta, který z " voleje"  dokázal mluvit a odpovídat i na pitomé a trapné otázky několik hodin a mělo  to vždy hlavu a patu ?  Jediná jeho chyba asi je, že nehrabe pod sebe a není za ovci… 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
František Chmelař

František Chmelař

19.03.2017 18:17

Josefe Mařátko st., je smutné, k jakým výblitům může dojít klub fandů a fanynek Kchárla fon Hajaji 4 roky poté, co většina občanů ČR tuto rakouskou zlodějskou sudeťáckou kreatutu nechala zmizet v propadlišti dějin :-D


 
Josef Mařátko st.

Josef Mařátko st.

17.03.2017 21:23

Je smutné k jakým oslavným výlevům může zajít klub fandů a fanynek, kteří nadšeně hýkají kdejakému haha moudru největšího demagoga této země.


 
Negramotný nebo arogantní?

Negramotný nebo arogantní?

Bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR a bývalý předseda vojenského výboru NATO generál Petr Pavel publikoval v Právu článek „Důrazná odpověď na agresi, spolupráce doma i ve světě“. Napsal tam doslova toto: „To, že byl útok na sklad ve Vrběticích proveden příslušníky speciální jednotky zpravodajské služby, je fakticky vojenské napadení. ..... to, co se stalo, by mělo sloužit jako vystřízlivění pro řadu našich politiků i občanů.“

Poslední domácí zprávy