• Pondělí, 18. říjen 2021
  • Svátek má Rukojmí Lukáš

STŘEDEČNÍ GLOSY
Počet návštěv: 2468

STŘEDEČNÍ GLOSY

Miroslav Macek Článek od Miroslav Macek

Začetl jsem se v Leo expresu do Lidovek a v jejich části Akademie narazil na článek s titulkem “Stopka pro soukromé školy“ a podtitulkem „Ministerstvo si neví rady s množstvím škol, které zakládají rodiče nespokojení s běžnými základkami“. Článek se pak blíže rozepisuje o škole v Hlučíně iniciované Montessori centrem.

Škoda jen, přeškoda, že v poměrně dlouhém článku chybí jakákoliv solidní analýza (nejraději podložená statistickými údaji), proč se tak po celé republice děje.
Doufám jen, že důvodem nebylo velmi pravděpodobné zjištění, že hlavním důvodem je naplnění některých škol a tříd cikány a bílými cikány v míře větší než malé, které iniciuje rodiče k činu, tedy k založení soukromé školy. 
Neboť strkání hlavy do písku a pokrytecké „korektní“ mlčení se bohužel stává naší každodenní realitou.

Forum 24:
Z dokumentů společnosti Spolana vyplývá, že svůj desetiprocentní podíl v Agrofertu Babišovi prodala neratovická chemička za 2,5 milionu korun. Naopak z dokumentů Agrofertu vyplývá, že v době, kdy Babiš těchto deset procent kupoval, měl Agrofert vlastní kapitál 3,68 miliardy korun. Desetiprocentní podíl měl tedy hodnotu 368 milionů korun. Spolana tak tímto obchodem přišla o 365,5 milionu korun. Ty by v té době zadlužené Chemičce výrazně pomohly. Později její oddlužení zaplatili daňoví poplatníci. Tato pro stát nevýhodná a pro Babiše naprosto mimořádně výhodná transakce se uskutečnila v době, kdy vedl vládu Miloš Zeman.
"Nemusím vám říkat, za kolik jsem co kde koupil a udělal ve svém podnikání", pravil k tomu v pořadu Reportéři Andrej Babiš, autor kontrolního hlášení a EET.

Věra Scheirichová na facebooku:
Tak schválně. Z čeho je následující text?
„My, vedoucí představitelé *****, jsme hrdi na úspěchy ***** budování ***** jednoty je odvážným a prozíravým počinem.“
„Vytvořili jsme jedinečnou ***** se společnými orgány a pevnými hodnotami, společenství míru, svobody, demokracie, lidských práv a právního státu, významnou hospodářskou velmoc s nebývalou úrovní sociální ochrany a sociálního zabezpečení.“
„***** učiníme silnější a odolnější prostřednictvím ještě větší jednoty a vzájemné solidarity a dodržováním společných pravidel. Jednota je nezbytností i naší svobodnou volbou. Naše ***** je jednotná a nerozdělitelná.
„V nadcházejících letech chceme…***** která je bezpečná a dobře chráněná, prosperující, konkurenceschopná, udržitelná a sociálně odpovědná, ***** která je odhodlána a schopna hrát klíčovou úlohu ve světě.“
„Budeme usilovat o naplnění těchto cílů, jsouce pevně přesvědčeni o tom, že budoucnost máme ve svých rukou a že k dosažení našich cílů je ***** tím nejlepším prostředkem.“ 
„Spojili jsme své síly, abychom dosáhli změny k lepšímu.***** je naší společnou budoucností.“
Z programového prohlášení nějakého toho sjezdu KSČ, případně KSSS?
Ale kdeže. Stačí nahradit hvězdičky Evropskou unií, Evropou nebo odvozenými slovy a máte Prohlášení vedoucích představitelů 27 členských států a Evropské rady, Evropského parlamentu a Evropské komise, přijaté na zasedání v Římě v sobotu 25. března 2017.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

29.03.2017 11:32

...Tak nám zase ti západní demokraté odsoudili projevy uvědomělých občanů, bojujících proti oligarchům, rozkrádajícím společné bohatství Ruska. "Nejlepší" za všech řešení je, když jde občan vyřvávat na náměstí svůj odpor ke krádežím. To je, panečku, boj jak se patří! Když kdosi vykrádá můj podnik zevnitř, půjdu s tím na náměstí! Tam se dají per huba skolit spíše váleční štváči, ale kdykoliv, cokoliv, jakkoliv všeokrádající sebranka...? Je vidět, že ta akce protestů v Rusku je "kýmsi" pečlivě zorganizována. Podnik kde je podezření na trestnou činnost je přece nucen podrobit se auditu. Auditoři "projedou" účetnictví a zjistí tak způsobené ztráty. Stačí audit vyvolat prostřednictvím podnikových zástupců, eventuálně odborů. Snad každý z nás s tím má zkušenosti. Vyřvávání na náměstích je kontraproduktivní. Řešit problémy se mají tam, kde vznikají. Již několikrát jsem varoval před veřejným vystupováním na veřejných prostranstvích. Tam hrají prim nikoliv demonstranti, kteří byli na shromáždění svoláni, nýbrž tajné složky státu, které mají za úkol celou akci dehonestovat. I Tomio Okamura udělal hrubku, když měl naivně nahlášenou demonstraci. Nemohlo to skončit jinak, než přinesenou šibenicí na "rebely". Nic víc se od účasti na náměstí očekávat nedá, než okamžitá likvidace původních záměrů pořadatele. Výsledek je potom vrcholně "demokratický". Tak tady máte občané tu stranu s šibenicí, a vy byste ji chtěli volit! No to snad ne! Každý, kdo se veřejně agažuje na náměstích se stává snadnou kořistí těch sil, které se ho potřebují zbavit. Výsledek je vždy parodií na původní záměry. Profesionálně řízená akce na zostuzení účastíků takového (naivního) shromáždění a zároveň destrukce takového politického hnutí je v dikci tajných služeb, které tím plní své zadání. Kdo se nesmí ve státním zájmu pohybovat ve vrcholné politice, ten tam zkrátka nebude. Budou nasazeny všechny prostředky ,aby se váhající voliči od strany "potížistů" stáhli a volili u správnou, miliardovýmii korupčními aférami ověnčenou, osvědčenou stranu. A tak jsme vedeni k volebním urnám, kde si potom svým rozhodnutím uděláme v blízké budoucnosti ze života peklo. Ale uznejte sami, žádná z těch stran, které vedou k likvidaci naší kultury a soběstatnosti nenesla na shromáždění svých příznivců šibenici. A to je podstatné pro naše rozhodování ...Mějte se hezky.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

29.03.2017 09:07

My si Českou republiku nikým rozvracet nenecháme! My si ji rozvrátíme sami. ...Mějte se hezky.


 
Bůh s námi, přátelé...

Bůh s námi, přátelé...

Jsem na Floře v Olomouci a celý den mám možnost komunikovat s lidmi, kteří mají rádi přírodní léčbu nebo hledají alternativu k lékům, které jim už nezabírají. Deziluze z lékařského stavu je více než zřejmá. Bohužel si za to lékaři mohou sami svou arogancí, neochotou vyslechnout si pacienta a bagatelizovat jeho potíže. Lékaři se lidem vysmívají za jejich pokusy porozumět sami vlastnímu tělu. Apriori odmítají zabývat se stravou a zkoumat vliv vitamínů a živin na naše zdraví.

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají šanci postavit vládu s důvěrou Sněmovny. Vítězí slepenec pěti nesourodých stran, jejichž předáci se v povolebním opojení radují jako děti, jež dostaly novou hračku: těší se, že  si se státem pěkně pohrají. A opájejíce se vítězoslávou, dávají najevo, že jen na nich záleží, zda se vítěznému ANO dostane důstojného zastoupení ve vedení Sněmovny. Tradiční slušnost v zacházení vítězů s opozicí není zaručena.

         P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

Bude Amerika existovat za dalších 10 či 20 let? Pravděpodobně nikoliv.

Pochopil jsem, že je s Amerikou konec, když blahosklonní a lhostejní hlupáci umožnili korupčnickému establishmentu ukrást prezidentské volby a za prvního muže pro agendu establishmentu nastolili nulu.

Poslední domácí zprávy