• Středa, 05. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Kristián

Glosa: Kdo zastaví americké barbary?
Počet návštěv: 1590

Glosa: Kdo zastaví americké barbary?

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

Eurozprávy cz.: Spojené státy dnes v reakci na chemický útok ve městě Chán Šajchún v provincii Idlib zaútočily na leteckou základnu na západě Sýrie. Cílený útok nařídil prezident Donald Trump, který v projevu vyzval k ukončení krveprolití v blízkovýchodní zemi. Syrská státní televize útok potvrdila a označila jej za "americkou agresi". Vyžádal si podle ní ztráty na životech.

Spojené státy vypálily střely s plochou dráhou letu Tomahawk ze dvou válečných lodí ve východním Středomoří. Podle různých zdrojů jich bylo 50 až 60. Útok přivítal Izrael, Saudská Arábie, Velká Británie i Francie. Jako akt agrese jej označilo Rusko a Čína.

Světový četník o sobě dal opět po delším čase vědět a napadl suverénní stát pod neověřenou záminkou. Zatím totiž vůbec není jasné, komu patřil sarin, který se dostal do ovzduší a způsobil smrt desítek lidí. Syrská armáda, která se blíží k vítězství nad IS, neměla důvod k takovému činu, navíc veškeré její chemické zbraně byly pod mezinárodním dohledem dávno předány ke zničení příslušné mezinárodní organizaci.

Z celého incidentu se vynořují dvě zásadní otázky:
1. Co udělají USA, až se prokáže, že bojový plyn skutečně pochází z tajných skladů Islámského státu?
2. Jak se zachovají USA, až samy vybombardují tajný sklad chemických zbraní IS v Mosulu nebo jeho okolí a zahynou z jejich viny desítky či stovky civilistů i vojáků „jejich“ koalice?

A falešný Trump? Nejdříve Sýrii zničí základnu určenou k boji proti terorismu a potom vyzve k ukončení krveprolití? Proti komu vlastně bojují USA?

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Harvey A.Risch : Klíč ke zdolání Covidu-19 už existuje. Je jen třeba jej použít

Harvey A.Risch : Klíč ke zdolání Covidu-19 už existuje. Je jen třeba jej použít

Jako profesor epidemiologie na lékařské fakultě Univerzity v Yale jsem autorsky vydal 300 odborných publikací a v současnosti zastávám vedoucí pozice v radách několika odborně vědeckých časopisů. Probojovávám takovou léčbu, kterou všechny údaje sice plně podporují, avšak z důvodů, jež se správným pochopením vědy nemají nic společného, byly odsunuty na slepou kolej. Výsledkem takovéto praxe pak je, že např. desetitisíce pacientů s Covidem-19 umírají zbytečně. Naštěstí existuje možnost obrátit dosavadní postupy snadno i pohotově v jejich pravý opak.

Užívejme si Babišovu vládu. Za rok už tady nemusí být

Užívejme si Babišovu vládu. Za rok už tady nemusí být

Václav Moravec, který přeje Babišově vládě jen to nejhorší, opět ve svých nedělních OVM jásal, že máme propad HDP o 10 %. No máme - no a co? Pokud z dostupných čísel Eurostatu jsme úspěšnější než Německo (-11,7 %), Rakousko (-13,3 procent) či Belgie (-14,5), Itálie (-17, 3 %), Francie (-19 %) či dokonce Španělsko (-22, 14 % ), pak jsme v podstatě z hlediska západní části EU premianty.

Poslední domácí zprávy

Srpnová předtucha

Srpnová předtucha

Bez ohledu na rozmary počasí a plíživou pandemii nás naše veřejnoprávní média letos zásobují hlavně novými pohledy na historii.

Prapodivné rozsudky

Prapodivné rozsudky

Ve veřejnosti probublává pohoršení nad prapodivnými rozsudky nad provinilci z okraje společnosti, kteří se dostali do vazby nebo byli odsouzeni za...