• Pondělí, 18. leden 2021
  • Svátek má Rukojmí Vladislav

Glosa: Kdo zastaví americké barbary?
Počet návštěv: 1698

Glosa: Kdo zastaví americké barbary?

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

Eurozprávy cz.: Spojené státy dnes v reakci na chemický útok ve městě Chán Šajchún v provincii Idlib zaútočily na leteckou základnu na západě Sýrie. Cílený útok nařídil prezident Donald Trump, který v projevu vyzval k ukončení krveprolití v blízkovýchodní zemi. Syrská státní televize útok potvrdila a označila jej za "americkou agresi". Vyžádal si podle ní ztráty na životech.

Spojené státy vypálily střely s plochou dráhou letu Tomahawk ze dvou válečných lodí ve východním Středomoří. Podle různých zdrojů jich bylo 50 až 60. Útok přivítal Izrael, Saudská Arábie, Velká Británie i Francie. Jako akt agrese jej označilo Rusko a Čína.

Světový četník o sobě dal opět po delším čase vědět a napadl suverénní stát pod neověřenou záminkou. Zatím totiž vůbec není jasné, komu patřil sarin, který se dostal do ovzduší a způsobil smrt desítek lidí. Syrská armáda, která se blíží k vítězství nad IS, neměla důvod k takovému činu, navíc veškeré její chemické zbraně byly pod mezinárodním dohledem dávno předány ke zničení příslušné mezinárodní organizaci.

Z celého incidentu se vynořují dvě zásadní otázky:
1. Co udělají USA, až se prokáže, že bojový plyn skutečně pochází z tajných skladů Islámského státu?
2. Jak se zachovají USA, až samy vybombardují tajný sklad chemických zbraní IS v Mosulu nebo jeho okolí a zahynou z jejich viny desítky či stovky civilistů i vojáků „jejich“ koalice?

A falešný Trump? Nejdříve Sýrii zničí základnu určenou k boji proti terorismu a potom vyzve k ukončení krveprolití? Proti komu vlastně bojují USA?

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Boyd Cathey: Svět i mnoho Američanů si neuvědomuje, že USA jsou dnes bezkulturním totalitním státem, ve kterém se praktickým plněním prvního dodatku Ústavy stal domácí terorizmus. Vítejte v Gulagu r. 2021.

Boyd Cathey: Svět i mnoho Američanů si neuvědomuje, že USA jsou dnes bezkulturním totalitním státem, ve kterém se praktickým plněním prvního dodatku Ústavy stal domácí terorizmus. Vítejte v Gulagu r. 2021.

Mediální prostor je plný pověstí o „povstání“ Trumpových příznivců, tzv. „ubožáků (deplorables)“, 6. ledna t.r. před Kapitolem. Od toho dne všechna média establishmentu vyřvávají do světa, že země stála toho dne okraji propasti, že šlo o „zradu“ a „povstání“, a vyslovují absolutní a neodvolatelný požadavek „potlačit“ a „zničit“ každého, kdo by se proti této jejich likvidační touze postavil. A cílem útoku nejsou jen „ubožáci“, ale kdokoli, kdo by se odvážil toto pomstychtivé myšlenkové schéma jakýmkoli způsobem zpochybnit.

Poslední domácí zprávy

Amerika v nahotě

Amerika v nahotě

Ten večer Tříkrálový mně zůstane dlouho v paměti. Česká televize nedávala nějaký válečný film z Hollywoodu, v televizi nebyly ani záběry z...