• Čtvrtek, 01. říjen 2020
  • Svátek má Rukojmí Igor

Zkoušení trpělivosti, nebo projev vojenské pitomosti?
Počet návštěv: 3722

Zkoušení trpělivosti, nebo projev vojenské pitomosti?

Ondřej  Mrázek Článek od Ondřej Mrázek

Nemůže to být náhoda, že konvoje americké armády brázdí české dálnice vždycky právě v době, kdy je největší dopravní špička. Buď zkoušejí, co všechno si necháme líbit, anebo musí být úplně pitomí. Na cvičení,,,, ze cvičení,,,,, na cvičen,,,,,í, ze cvičení....  

Ať už jedou posilovat alianční disciplínu do Maďarska, Rumunska a Bulharska, nebo odstrašovat Rusy k jejich hranici v Pobaltí, američtí vojáci tradičně volí cestu napříč naší malebnou českou kotlinou. Možná jejich stratégové vybrali neslavně proslulou, věčně rozkopanou a donekonečna opravovanou dálnici D1 z taktických důvodů, aby se připravili na případné nasazení na Ukrajině, kde jsou silnice podobné. Možná že jim jen dělá dobře, jak jim fanouškové americké armády srdečně mávají vlaječkami. Anebo doopravdy zkoušejí, co všechno snese naše trpělivost, co všechno si mlčky a se sklopenou hlavou necháme líbit. Třeba by tu šla postavit nějaká ta raketová základna, když už ten proklatý radar kvůli Obamovi nevyšel, říkají si možná.
Jinak by přece nemohli naplánovat přesuny po nejpřeplněnější české dálnici na dny, kdy se na ní mačkají tisíce lidí mířících na prázdniny – na první prázdninovou sobotu! Toto jejich předposlední extempore ještě umocnila havárka, kdy do sebe z nepozornosti narazila dvě vojenská auta a zablokovala D1 na několik hodin. Ale to se ještě dalo přejít v euforii začínajícího léta.
Jenomže neuplynul ani měsíc, a americké konvoje jsou tu znovu. Od čtvrtka do soboty se vracejí z balkánského cvičení zpátky do Německa. Tak proč by si nevybrali právě víkend, označovaný – i bez armádních konvojů spřátelených zemí - za nejhorší dopravní špičku léta, kdy začínají prázdniny školákům v půlce Německa a začíná stěhování turnusů letních dovolených? Co na tom, že dopravní experti varují řidiče, aby nevyjížděli, když opravdu nemusí, protože na evropských silnicích začne peklo. „Zácpy se mohou vyhrotit, nastane kolaps, “ píše na svých stránkách Český autoklub, aniž by tušil, že evropskou zácpu na českých silnicích ještě jaksepatří zahustí šest konvojů americké armády s automatickou předností a patřičným policejním doprovodem.
Jestli je to zkoušení trpělivosti, bude určitě úspěšné. Už jsme si na podobné absurdity zvykli. Co je pro NATO, to je svaté, ládují do nás politici horem dolem. A my držíme hubu a krok.
Jestli jsou ale organizátoři spanilých jízd amerických obrněnců českou kotlinou tak pitomí, že si nedokážou vybrat datum, kdy nejméně zatíží civilní dopravu, nebo si netroufnou jet po D 1 třeba mezi druhou a pátou ráno, pak to s nimi a s celou tou fešáckou aliancí nevypadá vůbec dobře.

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

29.07.2017 22:24

Organizátoři těchto jízd nejsou pitomí.Oni jen provokují a líbí se jim,jak se zpitomělí Češi zmohou jen na kecání.Až nastane doba,kdy se jim porouchá technika a zůstanou tady dočasně.Svých vítačů tady mají dost a nakonec budou pomáhat vládě proti občanům,protože tzv.AČR neexistuje.O to se postaral neschopný(všehoschopný) komediant Stropnický.Peníze přece nesmrdí a jak řekl Klaus,žádné špinavé peníze nejsou.Naši politici jsou sice potřební,ale peníze jen čisté.Je jedno,od koho.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

29.07.2017 21:14

Nojo, bestie se směje, ale řidiči jsou nasr... US Army se přece musí rychle přemisťovat do míst, kde hrozí světový konflikt a udělat si tam pořádek podle sebe. Rusové si u nás dělali pořádek podle svých not, amerikáni také. Jedni, jako druzí našli pro své vojenské tlačení na pilu své obdivovatele, podporovatele a liž do prde..áky. Z nahromaděných zbraní hromadného ničení musíme podporovat ty, kteří přinesou zkázu lidstva ze Západu. Ti, kteří podporují Východ, stejně nepřežijí. Ale fandění protilehlým stranám v celosvětové zkáze je úžasným počinem těch, kteří tak, jako tak přijdou v konečném řešení o život. Není to nakonec jedno, komu fandíme? Smrt si nás v každém případě najde. S USA není možné se omluvit na čemkoliv, co by odvrátilo válku. ...Mějte se hezky. PS: Divím se Rusům, že nás ještě zásobují plynem a ropou. Je načase vypnout jakékoli strategické surovinové zdroje úhlavnímu nepříteli. Tím je EU, spářená s americkými zločinci.


 
SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

29.07.2017 20:22

Měli bychom se ptát, kdo jim to povolil v těchto časových termínech. A proč nejezdí v noci, v době nejmenšího provozu.


 
Agrese pod Kavkazem

Agrese pod Kavkazem

Arménie, křesťanský stát velký jako třetina naší republiky, rozlohou i počtem obyvatel. Kolik toho si již ale vytrpěl. Sousedy si nevybíral… Již několik dní v arménských vesnicích a městech v Náhorním Karabachu umírají desítky, či stovky civilistů. Nepřátelské tanky si razí cestu touto arménskou enklávou pod Kavkazem. Silný soused rozhoduje o právech tohoto malého národa. Arméni mají být vyhnáni ze svých domovů. Již pokolikáté. Náhorní Karabach, malá křesťanská enkláva s asi 200 tisíci arménských obyvatel čelí agresi mocného souseda.

Páni a dámy Poslanecké sněmovny ČR, ukažte svůj charakter!

Páni a dámy Poslanecké sněmovny ČR, ukažte svůj charakter!

Jak informuje ČLK (Česká lékařská komora), téměř 1700 zdravotníků je nakaženo Covidem-19, z toho údajně téměř 400 lékařů, 700 sester a 600 ostatních pracovníků ve zdravotnictví. Nemocnice, hygienické stanice a sociální služby jsou vyzývány, aby oslovily bývalé zaměstnance, studenty lékařských fakult a zdravotnických škol, aby pomohli řešit svízelnou situaci v době, kdy je práce neschopna řada nakžených zdravotníků.

Střípky a útržky (září)

Střípky a útržky (září)

Je suis Vystrčil aneb ještě větší blbec, než jsme čekali...

„Já jsem Tchajwanec,“ prohlásil Vystrčil čínsky v tchajwanském parlamentu a dodal:

„Je povinností každého demokrata podporovat všechny, kteří hájí demokratické principy.“

Proč s tímhle proslovem nejel do Katalánska??? Nebo na Donbas? A pojede do Skotska, až se začne trhat od Británie?

Poslední domácí zprávy