• Středa, 27. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Valdemar

Prezident Zeman v OSN; kdyby nerozděloval národ, byla by to stoprocentní faleš totáče....
Počet návštěv: 4814

Prezident Zeman v OSN; kdyby nerozděloval národ, byla by to stoprocentní faleš totáče....

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

Prezident Miloš Zeman je opět v USA. Armádní speciál přistál v sobotu na mezinárodním newyorském letišti Johna Kennedyho Stroj měl během letu technické mezipřistání na Islandu.  Asi své nejjedinečnější narozeniny tak oslaví v OSN.

Je to přes třicet měsíců, co je Miloš Zeman dnes již 71letou hlavou státu a jeho popularita navzdory házením klacků pod nohy z tzv. pražské kavárny stoupá, nyní až k 60 procentům. A pořád slyšíme tu samou frází o tom, že rozděluje národ. A co jiného má dělat prezident zvolený poprvé přímou volbou? Kdyby za ním všichni stáli jako jeden muž, zase by mu bylo vyčítáno, že je to totalita jako v minulém režimu.

Opozice je relativně demokratický systém, proto musí být výměna názorů a je nepředstavitelné, že by všichni souhlasili se vším a se všemi. Naopak by měl platit princip filosofie Voltaira; s vašim názorem sice nesouhlasím, ale dám život za to, abyste ho mohl veřejně říkat. Ovšem, jistě uznáte, že by bylo paradoxní, kdyby záškvary z "pražské kavárny" měly vůbec ponětí, co je to demokracie.  Prý si oblíbil mocné diktatury - Rusko, Čínu, kde byl na oslavách 70 let od konce 2. sv. války, byl ale též ve Vatikánu, kde byl úspěšný, stejně jako v Číně. Pozval papeže Františka, který přislíbil návštěvu Česka,

Stejně tak učinil čínský prezident Si Ťin-pching, s nímž se setkal již dvakrát. Poprvé přivezl z Číny obchodní smlouvy českých firem za 200 miliard USD, nyní přijde zhruba deset miliard korun z Číny do České republiky v rámci první investiční vlny. Za všemi investicemi stojí čínská společnost CEFC; předseda představenstva této firmy Jie Ťien-ming se už před časem stal jeho honorárním poradcem. Dva a půl roku od inaugurace prezidenta Miloše Zemana, aneb Klaněli se mu nejen čínští obchodníci, ale i američtí Židé…

Navzdory nactiutrhačství a bojkotu většiny českých mediálních nešťastníků prezident Miloš Zeman úspěšně absolvoval svoji nedávnou dvoudenní návštěvu Spojených států i bez setkání s Obamou a dalšími jeho jestřáby. Ti si pozdě uvědomili, že v USA se vše točí kolem židovské menšiny; od financí až po její vědecké úspěchy. Zeman proto vystoupil před tisícovkami účastníků jako hlavní řečník na Americko-izraelském výboru pro veřejné záležitosti (AIPAC) ve Washingtonu.
Velvyslanec USA v ČR Schapiro prezidentu Zemanovi návštěvu Spojených států růžemi rozhodně nevystlal...

Židé s povděkem kvitovali, že je pozdravil též hebrejsky „šalom“ a pronesl: ”Podstatné je, že svět už nikdy nesmí jít slepě na porážku, jako se to stalo v minulosti. Vaše diskriminace je naše diskriminace, vaše oběti, jsou naše oběti… Už nikdy,” uzavřel svůj proslov český prezident. Následoval opakovaný potlesk a vysloužil si další, k tomu standing ovation“ - potlesk vestoje. Proč? Jasná zpráva - Žid se blbcům zdaleka vyhne…

Nyní se prezident Miloš Zeman viděl v New Yorku s krajany, s nimiž plul kolem Manhattanu, a poté se zástupci českých firem působících v regionu. Setkání se uskutečnilo těsně před pracovní návštěvou Valného shromáždění OSN, kde prezident v noci z úterý na středu vystoupí s výzvou ke společnému boji proti radikálnímu hnutí Islámský stát. Zhlédl již též představení žáků české školy v České národní budově. Děti v národních krojích mu k jeho narozeninám zazpívaly českou hymnu. V závěru dne se sešel se zástupci dobročinné krajanské organizace Bohemian Citizens’ Benevolent Society of Astoria.

Český prezident se chystá navrhnout vznik společné protiteroristické jednotky pod záštitou Rady bezpečnosti OSN. Pro vytvoření takovéto jednotky zamýšlí Zeman vyzvat ke spolupráci Spojené státy, Evropskou unii, Rusko a Čínu, což pro něho není "španělská vesnice". Ne nadarmo byl všemi houfně poplivané návštěvě Moskvy a Pekingu, kde zaštítil nejen miliardové obchody, ale rovněž souhlas s protiteroristickými aktivitami obou zemí; mluvil o tom s ruským i čínským prezidentem, oba vyjádřili této myšlence podporu.

Po asi čtvrthodinovém projevu o půlnoi našeho času z útarý na středu ve všeobecné rozpravě 70. zasedání Valného shromáždění OSN se setká s generálním tajemníkem OSN Pan Ki-munem; v plénu po generálním tajemníkovi OSN již vystoupil mezi jinými prezident Spojených států Barack Obama, hlava ruského státu Vladimir Putin či francouzský prezident François Hollande.

Zde se schází Rada bezpečnosti OSN...

Zeman se sešel i s chorvatskou prezidentskou Kolindou Grabarovou Kitarovičovou a předsedou thajské vlády Prajutchem Čan-Očou a s nejmenovanými syrskými diplomaty, v této souvislosti se spekuluje o možném jednání se syrským ministrem zahraničí Valídem Mualimem. Večer se pak prezident Zeman zúčastní recepce pořádané americkým prezidentem Obamou.

Plujeme kolem Manhattanu, ale Dvojrčata dnes pan prezident už neuvidí, svět o ně připravila islamistická anticivilizace...

Setkání s krajany mělo přívětivý nádech pro 400 milionů korun Česka na obnovu Národního domu na Manhattanu, který chtěli zbourat. Následně položil prezident Zeman květiny ke Ground Zero; je symbolické, že o boji proti terorismu mluvil právě v New Yorku. Proto se setká i se zástupci městských hasičů, kterým přivezl jako dárek sošku svatého Floriána, patrona profesí souvisejících s ohněm.  Spolu se soškou předá v úterý  Zeman hasičům také fotografie památníku, který hasiči z první pražské části na Kampě odhalili na památku svých 343 kolegů, kteří zahynuli při záchranných operacích v troskách zřícených dvojčat Světového obchodního centra.

"Kromě toho pan prezident s sebou v české a anglické verzi přináší tradiční modlitbu, která je věnována právě hasičům," řekl novinářům vedoucí hradního protokolu Jindřich Forejt. V rámci návštěvy pietního místa se vedle hasičů Zeman setká také s rodinou Lukáše Rambouska. Ten je spolu s Alenou Sešínovou jednou ze dvou českých obětí teroristického útoku. Oba zahynuli v troskách severní věže Světového obchodního centra.

V rozhovoru pro Parlamentní listy prezident Zeman o svém vystoupení v OSN mj. řekl: ..."A tady bych chtěl upozornit na jednu věc, kterou jsem ještě nikdy neřekl. Jsou naprosto oprávněně kritizovány tzv. unilaterální akce, tedy akce prováděné bez souhlasu Rady bezpečnosti OSN. To, co navrhuji já, je jednomyslná, pokud možno nevetovaná stálými členy, rezoluce Rady bezpečnosti o vytvoření mezinárodních protiteroristických sil, kde chci poukázat na precedens podobné jednomyslné rezoluce o boji proti somálským pirátům, kde se mimochodem koordinované mezinárodní síly včetně sil ruských této akce úspěšně zúčastňují. Řeknu tam, že nejvíce spojuje společný nepřítel. V podstatě všichni stálí členové Rady bezpečnosti OSN mají téhož společného nepřítele, ať je to Amerika, Rusko, Čína nebo západní Evropa."

Budova OSN v New Yorku...

O boji proti tzv. Islámskému státu mluví celá řada západních státníků, byť realita toho boje vypadá poněkud odlišně. IS má podporu a někteří analytici mluví o tom, že i vznikl s podporou Saúdské Arábie. Jakým způsobem si vysvětlit, že jde o tutéž Saúdskou Arábii, která je největším spojencem USA v tom regionu?

Velvyslanectví USA při OSN, pod hlavní symbolicky zauzlovaného amerického koltu...

"To jsou ty paradoxy. Stejně tak třeba u Pákistánu můžete zjistit, že podporuje Talibán a takových případů bychom jistě našli hodně. V každém případě si myslím, že ta změna strategie, kterou navrhuji, nespočívá v operacích typu Irák, tedy okupace území, tanky, děla a pěchota, ale drony, helikoptéry, rangers a selektivní údery na citlivá místa islámského terorismu.

A když jste mluvil o Islámském státu, já bych to rozšířil. Mně jak představitelé Emirátů, tak třeba Maroka říkali, že největší nebezpečí je Muslimské bratrstvo a to je vlastně jakási střechová organizace tu Islámského státu, tu Al-Kájdy, Talibánu, Boko Haram, tu An-Nusry a řady dalších teroristických islámských organizací. Marocký ministr zahraniční mi dokonce řekl, že Muslimské bratrstvo se snaží ovládnout nejen celý muslimský svět, ale dokonce celý svět. Pro mě to bylo poněkud překvapivé sdělení, nicméně vzal jsem to na vědomí.

Zvláštním paradoxem je Turecko, které coby členská země NATO bojuje proti Kurdům, kteří bojují proti Islámskému státu…

Ano, přesně tohle jsem nedávno říkal novému generálnímu tajemníkovi NATO panu Stoltenbergovi. Říkal jsem, jak se vyrovnáte s tím, že členská země NATO bojuje proti bojovníkům proti Islámskému státu. Přiznávám se, že se vyhnul odpovědi a jenom pokrčil rameny..." Konec citace z PL....

Tak se stalo, že českými mediálními nicky posměšně komentovaná první i druhá návštěva prezidenta Miloše Zemana do USA a OSN jako „cesta křupana z Vidlákova“, dopadla nad výsost dobře, přičemž se musel i Obama v Bílém domě škrábat ve vlasech. Oválná pracovna tak alespoň nezažila další Clintonovský anální akt a Zeman nemusel upozorňovat svůj protějšek na americké porušování lidských práv, mučením vězňů ve dvaceti tajných káznicích po celém světě počínaje a stovkami nevinných lidí, odsouzených na doživotí či k trestu smrti…
Inu, krajané v New Yorku dali jasně na vědomí, že představu demokracie jim plně naplňuje první přímá volba hlavy státu v jejich dávné domovině, a proto prezidenta Miloše Zeman přivítali velmi spontánně; resumé - američtí Židé i Čecho-amerirčané opět zdraví svého vzácného hosta spontánním standing ovation“ - potleskem vestoje...

PS: Ruská delegace opustila sál Valného shromáždění OSN během projevu prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka na summitu o globální programu v oblasti rozvoje. Diplomaté opustili sál na znak protestu proti otevřeně politizovanému a agresivnímu projevu, který vůbec neodpovídal ohlášenému tématu sumitu...

Snímky z New Yorku Břetislav Olšer (8)

Bush ml., Cheney i Riceová věděli

Tak jste mě doběhl, nevyzpytatelný důchodče z Vysočiny…

Jak se “křupan z Vidlákova” stal v USA morálním vítězem i bez Bílého domu a Obamy…

Komunistický agent Donald Trump lže

Urazili islám, zabili je; zhanobily křesťany, dostaly Havlovu Cenu

https://www.google.cz/search?q=ferguson+riots&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=7Rh3VNTVFOT4yQOu0oKQCQ

A nyní jen pro ty čtenáře, které ještě svojí urputností nenudím a jež si chtějí nostalgicky zavzpomínat, jak pravda a láska v Evropě zvítězila nad lží a nenávistí, jak je Putin ten nejhorší na planetě a západní spojenci věští jen mír… A jak měl Miloš Zeman zase pravdu, když označil ukrajinskou krizi za chřipku a vraždění Islámského státu za rakovinu... http://www.dailymail.co.uk/news/article-2822120/French-farmers-dump-hundreds-tonnes-manure-streets-spray-city-building-slurry-day-protest.htm

Ať žije pravda a láska; se Spojenými státy na věčné časy a nikdy jinak… https://www.google.cz/search?q=ferguson+riots&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=7Rh3VNTVFOT4yQOu0oKQCQ

Je to podle vás svátek přímé demokracie, nebo jde zase jen o  falšování videí?“ http://www.youtube.com/watch?v=DlQDczz80XE

Proč nikdo nikdy nic neudělal pro ČT o těchto hlasovacích podvodech v ukrajinském parlamentu? https://www.youtube.com/watch?v=UILnrXS8o2E&list=UUt3bpcEkpibEqITN8RuGkEw&index=5

Co byste řekli na toto mírumilovné chování vzorné mládeže z Majdanu? http://www.youtube.com/watch?v=qtqQeJ315nw

Že by jim jen někdo podstrčil portrét Bandery a uniformy jeho armády? https://www.youtube.com/watch?v=DxB6LLjkFrc

Je tohle z Národní třídy…? http://www.youtube.com/watch?v=ie0rj0l85Q4

Nebo snad toto video zachycuje, jak se střetli na Albertově studenti s policií…? http://www.youtube.com/watch?v=qtqQeJ315nw

A co dělat s osmi milióny Rusů na Ukrajině, když jsou to všechno vyvrhelové? Tymošenková měla jasno: „Měli bychom po nich ksakru pálit atomovými zbraněmi…“ A na Ukrajině nazval rovněž ministr zahraničí Andrij Deščycja ruského prezidenta Putina “ču..kem”. http://www.dailymotion.com/video/x2aaqkg_zaplat-i-tento-mesic-svoji-zumpu-stoji-135kc-low_news

Závěrem jedno čerstvé a ve veřejnoprávní ČT nezveřejněné video; je to nedávná bitva v Bruselu, co by jako z oka vypadla masakru na Národní třídě před čtvrt stoletím…? http: //www.dailymail.co.uk/news/article-2824057/Brussels-burns-100-000-protesters-clash-police-march-against-EU-austerity-measures.html

izraelské osudy - Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereaddetail-knihy/izraelske-

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

29.09.2015 19:28

PS. (Komorní dovětek).....JIsě všichni víme, že USA torpédovaly výzvu prezidenta Ruska - Putina tím, že naprosto odmítají v čele Sýrie zvoleného B. Asada.. Bylo to jasné od samého začátku jednání. USA si IS zřídily, aby tím mohly tlačit na Rusko. Předpokládaný počet uprchlíků do jeho jižních teritorií by mohl dosáhnout až 8,000,000 mil. ozbrojených uprchlíků, včetně odnoží IS. Destabilizovali by tak bezpečnostní situaci v Rusku. O to jde USA především. ...Další apekt je neméně zajímavý. Na satelitním snímku je vidět ruská základna v Syrii jako dětská stavebnice. Do detailu. Kam se potom vyoařily satelitní snímky sestřelu malajzijského letadla? Kde jsou aktuální snímky přístavů, odkud vyplouvají utečenci? Lodě ovládané mafií, která na uprchlících bohatne, snad nejsou z kosmu vidět? Jeden podlý podvod střídá druhý. Evropské státy, jejich bezpečnostní složky by jistě braly jakoukoliv strategickou pomoc všemi deseti. Ale to ne, Americké špionážní družice fungují jen na dobré slovo. Tuto přemíru výmyslů a lží snad nelze nabízet normálně uvažujícím lidem. Dá se konstatovat, že satelitní snímky sice vidí, co právě dělají v Sýrii Rusové, Kde jsou základny IS ovšem nikdo neví. Tam satelity nedohlédnou. Obama jasně sdělil světu, že bojovat proti ISIL je vyloučeno. Miláčkům - hrdlořezům USA totiž vadí Bašár Asad. A proto se ho musí USA zbavit. Z kosmu lze totiž zřetelně vidět pouze ruskou základnu. Nic jiného. Jiné záběry z USA využívaných špionážních družic potřebují slepeckou hůl. Mějte se hezky.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

29.09.2015 09:16

Začnu poněkud netypicky. Jsem ještě plný zlosti z projevu Obamy v sídle OSN. Ten vzal všem kteří přijeli s nadějemi na hledání řešení k mírovému uspořádání budoucího světa, vešerou naději. Byl to agresivní projev plný síly, kterou nám všem tlumočil de facto mluvčí amerických zbrojních koncernů. Co řekl? USA jsou nejsilnější zemí na světě. Demokracie USA je vhodná pro všechny ostatní. USA nebude váhat jednostranně vojensky podpořit své "spojence". Rusko a Čína představují pro Američany výzvu A následovaly další nechutné bláboly. Ani slovo o spolupráci s těmito mocnostmi. Náš prezident Zeman má připravenou řeč postavenou na logice. Obávám se, že ani sebelepší argumentace nepomůže. USA jednoznačně směřují k tomu, aby vyprovokovaly válečný konflikt. Ukrajinu budou provozovat jako bolestivý vřed a Evropě. Svých mocenských cílů se tam nevzdají. To, že miliony prostých Ukrajinců propadlo do nezměrné chudoby, je nezajímá. Jde jim pouze a výlučně o "Drang nach Osten" s konečným důsledkem napadnout vojensky Rusko. Ukrajinci v tomto představení hrají pouhou stafáž. Jsou vhodní jenom kvůli tomu, aby se fašistickým převratem řízeným z USA, zmocníly této země kriminální živly, které jsou řízeny CIA dosazenými zahraničními agenty s cizími pasy, co tu ukrofašistickou verbež, banderovce, zverbovali proti ukrajinskému obyvatelstvu ruského původu na jihovýchodě Ukrajiny. Obamův projev jenom potvrdil, že je po veškerých nadějích a iluzích. Pokud někde budou "pomáhat" s likvidací nepořádku, který samy zasely, způsobily, budou tak činit na základě vypočítavosti (co jim z toho geopoliticky, vojensko-strategicky kápne). USA je moloch, který dospěl k nejodpornější fázi a tím je ohrožení celého světa válkou, kterou se snaží zbrojařská lobby vyprovokovat. Tato fáze probíhá, nabírá na síle a dnes se nedá zastavit jakoukoliv argumentací, pouze silou. To si velice dobře uvědomuje Rusko i Čína.... Exhibovat a velikášství prosazovat před čelními představiteli těchto dvou velmocí, a to od řečnického pultu OSN je osobní tragédií pro Obamu. Jeho řeč může též vyvolat "soumrak zbrojírenských bohů". Rusko i Čína o to rychleji a v pevné vzájemné spolupráci jistě udělají vše pro to, aby civilizaci, která očividně dospěla ke svému absolutnímu dnu, z něhož se již nelze nikam vyškrábat, politicky i zbrojně eliminovaly. Jenom tak se v budoucnu zbavíme amerických vojáků, základen, dnes rozesetých po celém světě. Hrozba silou zazněla z úst prezidenta USA, neboť ty jsou určující velmocí. Jejich demokracie je pro všechny ostatní jedinou demokracií. Namyšlenost, přezíravost, neochota naslouchat jiným, je vždy cestou do pekel. Pokud zbrojním koncernům a jejich hlásným troubám, drze řečnícím v budově OSN nebudeme vzdorovat, to peklo si zažijeme. Nezbývá, než být přesvědčeni o síle Ruska a Číny. Jistě udělají všechno pro to, aby plánovaný armagedon šílenci z Pentagonu, naprosto selhal. ...Miloš Zeman přednese v OSN svou řeč. Jeho výzvy jsou plné logiky. USA ale právě logiku účinně paralizují. Dnešní svět plný násilí, trosek, statisíců mrtvých, milionů uprchlíků, státních převratů, je pouze, jen a výlučně jejich zásluhou. Ten, kdo si myslí, že USA se této odporné politiky zřeknou, je na omylu. Snad se jednou tyto bestie, co způsobily tolik lidského utrpení uprostřed zkázy, kterou rozesely, dočkají spravedlivé odplaty. Té, před kterou není úniku. Mějte se hezky.


 
Nejen virologům, také všem lidem planety.

Nejen virologům, také všem lidem planety.

V současnosti je v hlavách lidí na celém světě totéž – pandemie COVID 19. Lidé nežijí, ale bojí se. Bojí se, že se nakazí novým virovým přistěhovalcem a zemřou. Jaké velké poznatky 21. století jste, pánové virologové připravili, abyste ochránili lidi před tím neštěstím? Jsou tři: mýt si ruce mýdlem, nosit masku a izolovat se od ostatních. Zajisté, vaše zásluhy pro lidi je těžké příliš vysoko hodnotit. Říká se také, že jste naučili lékaře určovat přítomnost viru v nosohltanu člověka.

Nejchudší země Evropy zaplatí za plány Merkelové a Macrona!

Nejchudší země Evropy zaplatí za plány Merkelové a Macrona!

Francouzsko-německý plán na obnovu evropské ekonomiky zahrnuje vytvoření fondu, který bude financován nejchudšími zeměmi EU, píše The Daily Express s odkazem na novou studii.Francouzsko-německý plán na obnovu evropské ekonomiky zahrnuje vytvoření fondu, který bude financován nejchudšími zeměmi EU, píše The Daily Express s odkazem na novou studii.

Sedm rozsudků nestačí

Sedm rozsudků nestačí

V pondělí 25. května 2020 u Obvodního soudu pro Prahu 1 v senátu předsedy Luboše Svrčka dospělo k závěru řízení, o němž jsem opakovaně psal jako o ping-pongu. Předcházelo mu postupné projednání obžaloby třemi senáty téhož soudu s šesti zprošťujícími rozsudky. Proto jsem psal o ping-pongu: soud vynesl zprošťující rozsudek, státní zástupce se odvolal a Městský soud v Praze senátem Jaroslavy Liškové vrátil věc na 1. stupeň. To se opakovalo šestkrát.

Poslední domácí zprávy

Sedm rozsudků nestačí

Sedm rozsudků nestačí

V pondělí 25. května 2020 u Obvodního soudu pro Prahu 1 v senátu předsedy Luboše Svrčka dospělo k závěru řízení, o němž jsem opakovaně psal...

QUO VADIS, ODS?

QUO VADIS, ODS?

Institut Aleny Vitáskové z. s. (IAV) podal podnět na pozastavení, případně rozpuštění činnosti Občanské demokratické strany...