• Úterý, 17. červenec 2018
  • Svátek má Rukojmí Martina

Vítejte v kolonii uprostřed Evropy.
Počet návštěv: 1252

Vítejte v kolonii uprostřed Evropy.

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

Sobotka se před volbami rozjel: „Zvedneme minimální mzdu v ČR na 12% té průměrné v Německu!“ Už 28 let pracují Češi na „německý zázrak“ za pár šlupek a berou v průměru třetinovou německou mzdu! Bude líp?

Premiér ČR Bohuslav Sobotka a jeho vláda prosadili zvýšení minimální mzdy v ČR z dnešních 11 tisíc korun na 12.200,- Kč a tato minimálka by měla platit již od ledna příštího roku [1]. Dovedu si představit, kolik voličů ČSSD teď vyskočilo z gaučů a začali tleskat. Někdo holt si kupuje voliče za koblihy, někdo zase za minimální mzdu. Ten tragický éthos se však nese v duchu reality posledních 28 let, kdy každý člověk, který má smysly pohromadě, už začíná chápat roli, jakou má Česká republika předurčenou v rámci Nové Evropy.

Jako laciná manufaktura za humny Německa, nejbohatší a průmyslově nejrozvinutější země na světě. Je neuvěřitelné, že z úst politika může vypadnout taková perla, jako je propagování tak odporné věci, jako je minimální mzda. Tohle dělají vládci banánových republik, když se chlubí tím, kolik chudobinců a sirotčinců otevřeli za uplynulý rok! Jít do volební kampaně a kupovat si voliče za navyšování minimální mzdy je doslova zločin. Je totiž do očí bijící srovnání toho, co je to nejen dvourychlostní Evropa, ale především co jsou to země 1. a 2. kategorie v Evropské unii.

Minimální mzda 12 tisíc a dvou stovek k tomu odpovídá zhruba částce 459 EUR. V lednu 2017 podle informací Eurostatu byla ovšem v Německu minimální mzda 1498 EUR měsíčně [2]. Ano, nejhnusnější a nejzaplivanější pracovní pozice v Německu, sbírání psích hoven v parcích a zametání ulic, je ohodnoceno v Reichu 15 stovkami v EURech. Merde! To je v přepočtu 39.800,- Kč měsíčně. Jinými slovy, česká minimální mzda po navýšení nedosáhne ani na jednu třetinu té minimální německé, dosáhne jen na 30% a nějaké desetiny. Ale to není všechno, pojďme počítat dál.

Průměrná mzda v celé ČR podle posledních statistik [3] z tohoto roku dosahuje 27.720,- Kč. Někdo si řekne, že to nejsou špatné peníze. Jenže česká průměrná mzda představuje jen 74% německé minimálky! Chápete tu absurditu, krizi a banánovou realitu v ČR 28 let po sametu? A to ještě průměrná mzda v ČR je tvořena mzdami nejbohatších lidí, takže mnohem lépe vypovídá o situaci medián mezd [4], který je v ČR okolo 25.000,- Kč. Jenže zde se pohybujeme pořád hluboko pod německou minimální mzdou.

Pokud se podíváme na informace Eurostatu o německé průměrné mzdě, tak vidíme číslo 3.703,- EUR měsíčně. To je 98.415,- Kč podle převodního kurzu [5]. Jinými slovy, německá průměrná mzda je 100.000 Kč a český medián tak představuje jen jednu čtvrtinu německého průměru, resp. český průměr představuje jednu třetinu německého průměru. Zároveň to znamená, že česká minimálka dosahuje jen 12% německé průměrné mzdy! Dámy a pánové, kdo z vás to má? Jak je možné, že jsou v ČR takto nízké mzdy, když spotřební ceny, náklady na bydlení, ceny paliv a energií, potravin, oblečení, úvěry a hypotéky jsou v ČR nejen cenově plně srovnatelné s Německem, ale někdy jsou dokonce i vyšší než v Německu?

Už chápete, jak je to možné a jak je to udržitelné? Odpovědí je mamutí zadlužení českých domácností. To dosáhlo koncem loňského roku výše 1,4 bilionu korun [6], to je více, než jsou výdaje státního rozpočtu pro celý fiskální rok [7]. No to je přece jasné, ekonomika není perpetuum mobile. Pokud jsou ceny a služby na trhu srovnatelné s cenami v Německu, ale mzdy dosahují jen třetinových nebo čtvrtinových objemů ve srovnání s Německem, tak logicky ten rozdíl se musí někde vzít. A to někde nebo něco, to jsou úvěry, hypotéky, leasingy a spotřební úvěry. Dluží všichni, všude, od kojenců po mrtvoly v krematoriích. 28 let po falešné revoluci.

Reklamy na půjčky, úvěry, převody a slučování půjček od rána do večera v televizi

Mám na vás otázku. Pokud máte doma televizi a občas ji pustíte, všímáte si obsahů reklamních bloků? Co tam vidíte nejvíc? Ano, reklamy na bankovní produkty, na půjčky, půjčování peněz, Cetelemy, Home Credity, rychlopůjčky typu Zaplo.cz, Zonky.cz, převody půjček, snížení splátek, sloučení splátek, vrácení peněz za pravidelné splácení, nejnižší úroky, výzvy ke změně banky a k přechodu do jiné. Nic z tohoto neuvidíte v Německu na německých televizích. Tyhle reklamy běží pouze v zemích bývalého Východního bloku. Jsem úplně zděšen, když to porovnávám. Jenže tohle hrozivé zjištění není odvyprávěné celé. Co je to za subjekty, kde si Češi půjčují? Tak třeba Cetelem patří francouzskému gigantu BNP Paribas, který zavlekl v roce 2009 do Evropy hypoteční krizi z USA. Dále je to plejáda „českých“ bank, které ale už dávno nejsou české.

Český dělník si vydělá málo a musí si půjčit. U koho?

Když se podíváme na seznam českých bank, zjistíme velmi rychle, že jsou v zahraničních rukách [8]. ČSOB patří belgické KBC Group, Česká spořitelna spadá pod rakouskou ERSTE, Komerční banka pod francouzskou Société Générale, Unicredit Bank pod italskou matku, Raiffeisenbank nemá smysl vysvětlovat, Moneta patří pod americký koncern General Electric, Sberbank pod ruskou matku. Air Bank spadá pod Kellnerův holding PPF, ve kterém je globalizovaný kapitál a je velmi těžké potom říct, jestli jde o banku opravdu českou, nebo spíš ruskou nebo holandskou.

A tak zbývá jenom poslední Fio Banka, která strukturálně má česko-slovenský kapitál, ale Fio nepatří mezi velké banky a je spíš výjimkou, která potvrzuje pravidlo, že banky mají v ČR cizí majitele, i když pokud bychom byli detailisté, tak majitelé Fio jsou, pokud se nemýlím, Slováci, ale to se nepočítá jako cizinci. Slovensko je bratrský národ a součást bývalé federace.

Když se tedy nad situací zamyslíte, tak český dělník pracuje za třetinovou mzdu té německé, ale za dobu 28 let od převratu se spotřební ceny, nájmy, hypotéky a životní náklady dostaly na srovnatelnou úroveň s Německem, takže bez úvěrů a půjček se v ČR lidé neobejdou. A teď pozor, to hlavní přijde teď. Zadlužení českých domácností je de facto pojistkou globalistů, že Česká republika bude poslušně plnit nařízení Bruselu.

České domácnosti jsou zadlužené u západních globalistických bank takovým způsobem, že Česká republika nemůže jít vlastní cestou, nebude jí to dovoleno, protože zadlužení českých domácností má formu rukojmího, podobně jako v Řecku. Pamatujete si na premiéra Tsiprase, jak před dvěma lety náhle prudce otočil s nápadem odejít z Eurozóny? Zadlužení českých domácností je ve stejné pozici. Nikdo to přitom nevnímá jako obrovské bezpečnostní riziko pro ČR, když západní banky vlastní v ČR prakticky 100% veškerého bankovního kapitálu a veškerých aktiv. Která opoziční strana s tím chce něco udělat? Chápe mimoparlamentí opozice, že bez odstřižení republiky od sionistického západního bankovnictví nelze získat samostatnost?

Německo bohatne na českém dělníkovi, tomu to nevadí ani za 28 let

Zadlužení v ČR je v pozici, že lidé mohou splácet jen tehdy, pokud země bude mít zajištěnou práci, kterou českým dělníkům poskytnou západní země, zejména Německo. Český dělník za malé peníze dodá výrobek do Německa, kde se to pouze zkompletuje a prodá na globálních trzích jako Made in Germany. Německo si vydělá na svůj blahobyt a globalistické banky jako dobráci umožní laskavě Čechům si půjčit na vlastní chudobu. A nechají si za to zaplatit úroky. Takže český dělník pomáhá svojí lacinou prací Německu bohatnout, aby si vydělal na splátky půjček, úvěrů a hypoték, které si vzal zase u německých bank, které kapitál získávají z prodejů a ekonomické bilance německých firem, které profitují lacinou výrobou od zadluženého českého dělníka. Kruh se uzavřel. Pochopili jste už ekonomický cyklus?

České banky nejsou vlastně vůbec české.

Zadlužený národ pracuje pro Říši. Pracuje pro Německo, aby bohatlo. Ani 28 let po sametu nevadí českému občanovi, že bere na mediánu tolik, kolik představuje cca. 65% minimální mzdy zametače hoven na německých ulicích a v parcích. Český občan je guma, kterou lze 28 let natahovat (na mzdách) a ohýbat a pořád drží, nepraskne, vydrží všechno. Jednou za 4 roky správci a manažeři země, kteří si říkají různými jmény politických stran, předhodí v ČR voličům nějaké drobky, koblihy, klobásky nebo slib navýšení žebrácké mzdy o pár stovek. Rozhýkané davy plebejců se vrhnou potom z vděčnosti do supermarketů, na které jsem v článku vlastně úplně zapomněl.

Ty supermarkety jsou v ČR v majetku také německých a západních korporací a regály v nich naplňují obvykle tím, co se na západě neprodá, protože je to druhá jakost. Dokonce to ani nemusí být druhá jakost, řetězce vyrábějí dva typy potravin, jeden určený pro Říši a západní trhy, zatímco druhý je ošizený typ, kterým se naplní regály v supermarketech v Česku a dál na východ. A český volič nic, pořád mlčí a pevně drží a flexibilně se natahuje jako guma.

Dluh domácností a gumový dělník jsou příčinou setrvalého stavu v ČR

Za součaným stavem v ČR je mix české povahy držet ústa a krok za každého režimu, nevšímat si politiky, nechodit k volbám a dřít poslušně za mzdu, která stačí jenom k tomu, aby člověku banka schválila úvěry a hypo. Když přemýšlím nad Babišem a jeho heslem, že bude líp, tak mi to začíná docházet. Ano, bude líp. Bude líp pro Andreje, pro Němce, pro globalisty. Bude líp pro oligarchy. Bude líp pro bankéře v ČR, dostanou za více prodaných úvěrů vyšší bonusy. Bude líp pro exekutory, se kterými jde nový společenský řád ruku v ruce. Bude líp pro lidi jako pan Juncker nebo paní Jourová v EU, kteří hlásají více globalizace, více integrace. A přijetí EURa v ČR je jenom cesta, jak řídit chudobu v ČR pohodlně z ECB a nemuset lobovat u ČNB, jejíž vedení má pod palcem Miloš Zeman.

Střih: První polovina 90. let. V televizi žádné reklamy na půjčky nebyly, s výjimkou stavebního spoření. Lidé si nepotřebovali ještě půjčovat. Většina reklam se týkala spotřebního zboží, hlavně kosmetiky a pracích prášků. Králíček Azurit je 25 let starou vzpomínkou. To už je všechno dávno pryč. Dnes reklamní spoty okupují banky s půjčkami, cizí supermarkety a reklamy cizích automobilek. Jinými slovy – reklamy na globalizované produkty.

Pokud bude v ČR zavedeno Euro, přijde ČNB o poslední pravomoc. Vzhledem k tomu, že ČNB je sídlem sionistů v Praze, tak by nás to nemuselo vůbec trápit, jenže přechod pod ECB posune naší zemi pod křídla jednosměrného vlaku, který si odsouhlasil zrušení všech záchranných brzd. Loď bláznů vyplula, vlak bláznů vyjel směr cílová stanice Das Neue Europa a český premiér láká voliče na 30% německé žebrácké mzdy. Vítejte v ústavu pro duševně choré pacienty stacionáře, rozuměj občany vlastně už ne tak suverénního státu s názvem Česká republika. V zemi, kde st premiér kupuje občany vizí almužny.

Milí voliči, už víte, komu dáte svůj hlas v nadcházejících volbách? Protože když to hodíte těm současným parlamentním stranám, budou vaše děti a vaši vnuci dál dřít a živořit v kolonii uprostřed Evropy.


Zdroj:
http://aeronet.cz/news/sobotka-se-rozjel-zvedneme-minimalni-mzdu-v-cr-na-12-te-prumerne-v-nemecku-uz-28-let-pracuji-cesi-na-nemecky-zazrak-za-par-slupek-a-berou-v-prumeru-tretinovou-nemeckou-mzdu-bude-lip/

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Josh Ommi

Josh Ommi

22.08.2017 18:47

Proc si vubec nekto muze myslet, ze VW koupil Skodu aby platil zamestnancum nemecke mzdy??? Jak muze nekto na takou myslenku vubec prijit??? Kapitalizmus je o vykoristovani, tedy o co mozno nejmensi mzde. Kdyz budete chtit nemecke platy, tak si je budete muset vybojovat, vystrajkovat!!! Dobrovolne to nikto nikemu neda!!! Pochopte to konecne!!!


 
Předseda FIFA Gianni Infantino řekl o MS ve fotbale v Rusku: Už několik let tvrdím, že tohle bude nejlepší mistrovství světa v dějinách, a dnes jsem o tom přesvědčený ještě víc…

Předseda FIFA Gianni Infantino řekl o MS ve fotbale v Rusku: Už několik let tvrdím, že tohle bude nejlepší mistrovství světa v dějinách, a dnes jsem o tom přesvědčený ještě víc…

V Rusku tak skončilo 21. mistrovství světa ve fotbale. Na tradiční fotbalový svátek, který jednou za čtyři roky určuje, která země si vybojuje prestižní trofej pro nejlepší tým planety, přijely statisíce fanoušků a miliardy jej sledovaly prostřednictvím televizních obrazovek.

Vzpomene si Miroslava Němcová, jak protestovala proti trafice tří rebelů z ODS slovy: To bylo už přes čáru… A jak chtěla vládní 101 a pak prchla podruhé z Hradu…?

Vzpomene si Miroslava Němcová, jak protestovala proti trafice tří rebelů z ODS slovy: To bylo už přes čáru… A jak chtěla vládní 101 a pak prchla podruhé z Hradu…?

Připomeňme si tu vehementní ženu, pro začátek třeba jak vnímala jako už pouhá poslankyně nedávné demonstrace na Malostranském náměstí při hlasování o důvěře Babišově vládě….? Miroslava Němcová řekla, že se spíše zajímala o to, co se dělo uvnitř, tedy v jednacím sále Sněmovny....

Poslední domácí zprávy