• Pondělí, 26. říjen 2020
  • Svátek má Rukojmí Erik

Zeman prý rozděluje národ. Čím? Drtivá většina Čechů odsuzuje jako on islamisty i běžence...
Počet návštěv: 8064

Zeman prý rozděluje národ. Čím? Drtivá většina Čechů odsuzuje jako on islamisty i běžence...

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

Tak se prezident Miloš Zeman dožil jednasedmdesátky; narozeniny oslavil v New Yorku a rád tvrdívá, že pouze hlupák nemění svůj názor. A to se mě týká. Nevím, jestli jsem či nejsem hlupák, ale na Miloše Zemana jsem změnil názor radikálně.

Před šesti roky jsem viděl svět z ponorky přes kalnou vodu a nedal na svoji intuici, ale na rafinovaně účelové průzkumy. Podle bádání společnosti SANEP - Střediska analýz a empirických výzkumů, které se ptalo ve druhém zářijovém týdnu roku 2009 po internetu reprezentativního vzorku 9 470 lidí ve věku od 18 do 65 let, jasně zaznělo: Návrat Miloše Zemana si přeje pouze 21 % dotázaných, přičemž 70 % z nich tvoří voliči ČSSD a 20 % voliči ODS. Sedmnáct lidí ze sta nemá na Zemanovu budoucnost jasný názor. Přes 62 procenta je však zásadně proti návratu Miloše Zemana do politiky… (Uvítání Zemana v Číně… https://www.youtube.com/watch?v=dZCm8dR-vBU)

A k tomu jsem napsal do svého blogu Pane Miloši, významný přeběhlíku, objímejte dál stromy na Vysočině. mimo jiné: ..."Pokud by se ještě jednou ucházel o post prezidenta, přes 74 procent respondentů by ho nezvolilo. Přeběhlíky a osoby, co dostávají na frak, prostě voliči nemají rádi, o těch vícenásobně zneuctěných narcisech ani nemluvě. Věřili by voliči Zemanovi, který byl hlavním strůjcem opoziční smlouvy mezi ODS a ČSSD, přičemž dnes její potenciální novou podobu tvrdě odsuzuje a zesměšňuje…? Asi pro Zemana a Paroubka platí: “pěšky jak za vozem” aneb “jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet”. Kdo jiný tak dokonale lavíruje ve svých názorech o 180 i víc stupňů jako Jiří s Milošem…? Přesto slibuje, nebo straší, že “pokud bude Česku ještě hůř, tak se vrátí”, a patolízalsky dodal, že “šrotovné je extrémně pitomé…”

Tolik má "moudrá" slova z roku 2009. A navíc jsem dal k dobru svoji docela racionální myšlenku, že vůdci národa by měli být zazobanci z Forbesu, s miliardami na rozdávání, co nepotřebují brát milionové a vyšší úplatky; mým idolem v tomto ohledu byl tehdy nejbohatší český politik Karel Schwarzenberg. K tomu jsem dal k dobru blog Vezme to pan kníže hezky po „gatesovsku“ od podlahy…?

byl pátek 8. března 2013, Mezinárodní den žen a Miloš Zeman si možná vzpomene i na další část své řeči, kterou pronesl 24. ledna 2003: …”Dámy a pánové, dovolte mi skončit jedinou osobní poznámkou. Považoval jsem za samozřejmé, že ty z Vás, které jsem v uplynulých dnech měl možnost oslovit, nebudu přemlouvat, aby mne volili, nebudu jim za to nabízet lukrativní místa, nebudu, což mně někdy dává trošku přemáhání, pomlouvat ani slovem své protikandidáty, ale pouze a výlučně je seznámím přesně s tímto programem. A říkal jsem tuto představu na všech poslaneckých a senátorských klubech, říkal jsem ji vždy stejně, bez ohledu na to, ke komu jsem mluvil. Prosím Vás proto o jediné. Považujte tento nelobbistický postup nikoli za výraz neúcty nebo nezájmu o Vás, ale naopak prosím, abyste jej považovali za výraz hlubokého respektu k Vaší svobodné vůli a k Vaší svobodné volbě…”

Podcenil své proradné voliče, ale kdo si počká, ten se dočká. I navzdory tomu, že mezi pětistovkou hostů prezidentské inaugurace 2013 bude partička, jejíž členové vypadají jako číšníci. Ovšem, nešlo o personál, nýbrž o zástupce strany TOP 09, kteří si svým demonstračním motýlkem chtěli připomenout poraženého prezidentského kandidáta Karla Schwarzenberga… A pak nastalo mé obrácení Ferdyše Pištory; přišel totiž březen 2013 a mé názory se změnily o 180 stupňů. Můj blog zněl upřímně, ale šokovaně: Tak jste mě doběhl, nevyzpytatelný důchodče z Vysočiny…

Citace: "Čekám na inauguraci nového “přímého” českého prezidenta a pořád mi to nedochází. Mým favoritem byl přece Jan Fischer, ale Vladislavským sálem dnes bude důstojně kráčet znovuzrozený důchodce Miloš Zeman (68). Když jsem s ním dělal před rokem rozhovor, byl na třetím místě. Pak ale první přímou volbu prezidenta ČR v druhém kole s desetiprocentním náskokem vyhrál. Na Hradčanském náměstí i na třetím nádvoří jsou instalovány velkoplošné obrazovky, jež přenášejí veškeré dění z Vladislavského sálu. Kromě zástupců obou komor parlamentu zde bude také nejužší vedení SPOZ, nové politické strany o ”literárním” názvu Strana práv občanů Zemanovci

V žádném případě by to prý neměla být partaj, která by kopírovala programy jiných stran. Tím novým tématem by mělo být rozšíření práv občanů. Strana vznikla ze Sdružení Přátelé Miloše Zemana, aby usilovala o podporu své ikony pro prezidentskou volbu. Občanské sdružení bylo 24. července 2008 oficiálně zaregistrováno Ministerstvem vnitra ČR. Miloš Zeman už tak měl přes pět set zaregistrovaných přátel, co o sobě dávali patřičně vědět; chtějí údajně kultivovat české politické prostředí… Vojenská přehlídka v Moskvě projevem síly, aneb Evropa jako základna NATO z armád 30 zemí?

Zmiňovaná  inaugurace měla své zvláštnosti; v průvodu byly neseny Řády bílého lva a TGM, také slavnostní výtisk Ústavy ČR, na kterou skládali svůj slib prezidenti Václav Havel a Klaus. Ve Vladislavském sále byly též vystaveny jmenovací listiny T. G. Masaryka, Edvarda Beneše a Emila Háchy. Zpestřením bylo i slavnostním předáváním klíčů od Pražského hradu. Kromě historiků, památkářů a pracovníků Hradu se na pátek připravují i policisté. Na inauguraci bylo pozváno na 500 hostů včetně všech členů Sněmovny a Senátu. Odmítnutí Hrabala, odstranění portrétů prezidenta Zemana ze škol, pochvala Hitlerjugend z Jemnice, aneb Proč asi polovina studentů musí dělat reparáty z maturity?

Několik desítek zákonodárců však prý nepřišlo, jelikož nesouhlasilo se způsobem, jakým Zeman vyhrál volby, poslanci TOP 09 zase narukovali s motýlkem, aby tak vyjádřili, že stojí za Karlem Schwarzenbergem, kterého Zeman porazil. Jen placky: “Volím Karla” chyběly. Miloš Zeman měl ale jiné, milejší povinnosti; hrdý na svoji první dámu a krásnou dceru složí slib prezidenta republiky, pak ho čekala vojenská přehlídka na třetím nádvoří Hradčan, položil za zvuku sedmi zvonů květiny k ostatkům svatého Václava v katedrále svatého Víta, uctil památku prvního československého prezidenta T. G. Masaryka a na Hradčanském náměstí se setkal s občany.

Tomu všemu ovšem předcházela nečekaná šlamastyka. Jak hektická občas bývají vítězství. Na podzim 2002 vyhlásila ČSSD referendum pro veřejnost, koho by měla nominovat na prezidenta. Jeho vítězem se stal Miloš Zeman. Do první prezidentské volby ovšem ČSSD navrhla Jaroslava Bureše, protože Zeman byl ochoten se účastnit až volby druhé. To se mu splnilo 24. ledna 2003... Po neúspěšné volbě na prezidenta v roce 2003 se zkrátka zdálo, že bude Zeman už napořád jen důchodcem z Vysočiny, co pouze objímá stromy. Nejraději vysokánské smrky ve stáří 150 let…

Přesto se opět ocitl v politické mlýnici. Odpustí voliči marnotratnému synovi? Možná je zde dobré připomenout, co sám jednou řekl: „Vyvarujte se politiků, kteří se nedokáží smát, včetně toho, aby se smáli sami sobě…“ Pak mi poskytl rozhovor a mohl jsem se ho zeptat: Selský rozum mi říká, že jsou dvě možnosti, proč se vracíte do velké politiky; za “a” proto, že Vás už nudí objímat stromy na Vysočině, nebo za “b”, jelikož už máte plné zuby české panoptické politické scény…?

“Tak správně je “b”. Jeden můj soused na Vysočině se mě ptal, co říkám na ten blázinec v české politice. A já jsem mu řekl; to není blázinec, sousede, protože v blázinci máte jednak blázny a také psychiatry. A v české politice žádní psychiatři neexistují…”

Nedá mi, ale musím se vrátit do roku 1989. Zdá se mi, že až když už bylo každému jasné, že KSČ to má spočítané, napsal jste tři měsíce před “sametem” v srpnu 1989 v Technickém magazínu inkriminovaný článek “Prognostika a přestavba”…

“Musím dodat, že za tento článek mě komunisté už potřetí vyhodili z práce. Poprvé v roce 1969, podruhé v roce 1984. Článek vyšel v srpnu 1989 a ještě v listopadu téhož roku nikdo neočekával, že bude nějaká revoluce. Optimisté ji očekávali tak za dva, za tři roky, pesimisté až za pět deset let. Teď je velice snadné říkat, když už všichni víme, jak to dopadlo, že všichni věděli, co se stane. Vzpomínám si, že když jsme šli 17. listopadu z Vyšehradu na Národní třídu, tak jsme volali: A 10. prosince, kdy je den Lidských práv, zase tady. Takže, ani my, demonstranti,. jsme netušili, že za několik dnů se tento režim sesype…”

Nikdo z nás asi nezapomene na prezidentské volby, kdy jste byl velkým favoritem, kráčel jste hrdě a sebevědomě 24. ledna 2003 Španělským sálem Pražského hradu, ovšem volba pro Vás skončila poněkud nešťastně… Co jste podcenil?

“Je obecně známo, že proti mně hlasovalo 27 poslanců sociální demokracie, přestože dvě referenda, členů ČSSD a příznivců, jsem vyhrál. Dopadlo to však překvapivě; sociální demokracie neměla svého prezidenta, stal se jím Václav Klaus. Byl to podraz, ale ne na mé osobě, ale na ČSSD. Na druhé straně jsem poslancům v duchu poděkoval a děkuji dodnes, že mně umožnili deset roků klidného života na Vysočině…”

Novináře nemá moc rád, i když je potřebujete. Nebo ne? Není to trošku schizofrenie? Tvrdit, že novináři jsou pitomci, hnůj a fekálie, blbečci a póvl… Bez médií by ale neobstál. Miloš Zeman ale má jasno: “Ne já potřebuji novináře, ale novináři potřebují mě. Důkazem je i náš rozhovor, o který jste mě požádali vy a ne já vás… “ Projel jako premiér celou zeměkouli, proto ví své. Na mezinárodní konferenci „Evropa sjednocená a svobodná“ se ostře vymezil proti islámu. Soustředil se nejprve na paušální odsouzení všech vyznavačů islámu, který označil za „anticivilizaci“.

A k tomu mj. dodal: „Ideovým základem islámu je bezpochyby Korán. Muslima lze definovat jako vyznavače Koránu, podobně jako nacista je vyznavačem rasové nadřazenosti a antisemitismu nebo komunista vyznavačem třídního boje a diktatury proletariátu. … Nepřítelem je anticivilizace táhnoucí se od severní Afriky až po Indonésii. Žijí v ní na dvě miliardy lidí a financovaná je dílem z prodeje ropy, dílem z prodeje drog…“ Možná bude muset slevit ze své protiislámské rétoriky, aby dobře vycházel s arabskými diplomaty.

Miloš Zeman je nesmírně vitální, i přes svůj středně důchodcovský věk, a sám tvrdí, že mu lékaři zjistili jen nepatrné výchylky v jeho zdraví, ale o plících mu řekli jenom samou chválu. Proto pořád miluje svoji vlast. Jak to souvisí? Pořád totiž vášnivě kouří a nejen dýmku. ”Kouřím, protože mám rád naši zem. Tím, že kupuji cigarety, podporuji ekonomiku našeho státu. A tím, že kouřím, ničím své zdraví, brzy zemřu, a stát ušetří na mém důchodu…” Dva a půl roku od inaugurace prezidenta Miloše Zemana, aneb Klaněli se mu nejen čínští obchodníci, ale i američtí Židé…

A pak vznikla v Praze tzv. pražská kavárna, která jen číhala na kdejaké Zemanovo zaklopýtnutí, která notně ironicky a zhůvěřile komentovala. A nebylo toho málo, od nazývání Pussy Riot či zákona o státní službě pravými slovy, až po nazvání islámu anticivilizací, ukrajinskou krizi zase pojmenoval chřipkou a terorismus Islámského státu rakovinou, pak šel proti všem, když se rozhodl uctít odkaz desítek milionů padlých vojáků na přehlídkách k 70. výročí konce 2. sv. války v Moskvě či Pekingu, odkud si poté přivezl s přizvanými obchodníky smlouvy za stovky miliard.

A pořád slyšíme tu samou frází o tom, že rozděluje národ. A co jiného má dělat prezident zvolený poprvé přímou volbou? Kdyby za ním všichni stáli jako jeden muž, zase by mu bylo vyčítáno, že je to totalita jako v minulém režimu. Čím ho rozděluje, když drtivá většina Čechů jako on odsuzuje islamisty i nepřizpůsobivé běžence. Prezident Miloš Zeman jako hlava státu Česko vzkázal uprchlíkům na českém území, že je do Česka nikdo nezval. Uprchlíci podle něj musí respektovat pravidla této země. „Pokud se vám to nelíbí, běžte pryč,“ vyzval je v rozhovoru z Lán.

„Těmto lidem nejlépe pomůžeme na jejich území,“ dodal. „Každý má žít ve své původní zemi. Něco jiného je cestovat a poznávat jiné kultury a něco jiného ve své původní vlasti pro její prospěch pracovat. Myslím, že tito lidé by měli žít ve svých zemích, tam praktikovat svoje náboženství a nepokoušet se narušovat normální život v zemích, které mají jinou kulturu.“ A poté přistěhovalcům ještě vzkázal: „Pokud nedokážete přijmout pravidla hostitelské země, vraťte se domů, do své původní vlasti.“

article_photo

Na střeše Rockefellerova centra ve výšce 260 metrů...

Opozice je relativně demokratický systém, proto musí být výměna názorů a je nepředstavitelné, že by všichni souhlasili se vším a se všemi. Naopak by měl platit princip filosofie Voltaira; s vašim názorem sice nesouhlasím, ale dám život za to, abyste ho mohl veřejně říkat. Ovšem, jistě uznáte, že by bylo paradoxní, kdyby záškvary z "pražské kavárny" měli vůbec ponětí, co je to demokracie.  Prý si oblíbil mocné diktatury - Rusko, Čínu, kde byl na oslavách 70 let od konce 2. sv. války, byl ale též ve Vatikánu, kde byl úspěšný, stejně jako v Číně. Pozval papeže Františka, který přislíbil návštěvu Česka, Stejně tak učinil čínský prezident Si Ťin-pching, s nímž se setkal již dvakrát.

Inu, možná se někomu vítězství Miloše Zemana nad adoptovaným knížetem Spáčem I. nelíbí, ale jak praví klasik, mohou s tím nesouhlasit, ale to je asi tak jediné, co s tím mohou udělat… Dále již pouze odkazy na prezidentské počiny Miloše Zemana... Rádobystudenti neponížili Zemana, ale skutečné hrdiny 17. listopadu

V Bílém domě zrušili Pussy Riot víza a šupem je vypoklonkovali z USA; co na to Tvarůžková…?

Za ruku podanou Zemanem Kimovi - impeachment, tentýž pozdrav Obamovi dojme Schapira k slzám…

Peroutka: Závratný vzestup Hitlerův k moci… jest neskutečným reprezentantem svého národa

Souznění papeže Františka s prezidentem Zemanem; kolik mrtvých na Falklandách a na Krymu?

Zeman šlape po pravdě a lásce, Havel uměl i humanitárně bombardovat

“Háchizace české politiky”, anebo Ještě větší blbec, než jsme doufali…

Za ruku podanou Zemanem Kimovi - impeachment, tentýž pozdrav Obamovi dojme Schapira k slzám…

Což tak si porovnat noblesu chrápajícího Karla s křupanem Zemanem?

“Kundí výtržnosti a kočičky se bouří”; Zeman má pravdu s Pussy Riot

Zeman je proti islámu, Schwarzenberg pro teroristický Hizballáh…

Co vystudoval Schwarzenberg, aby mohl být profiministrem zahraničí?

Izraelské osudy - Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKnihav elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

01.10.2015 10:07

PS. Jak jsem napsal, že USA vyvinou mimořádnou iniciatvu, aby zpochybnily ruské zásahy v Sýrii, tak se stalo Ukrajinci si pospíšili s obavou, že Rusko povede konflikt i mimo hranice Sýrie. (To prohlásil ministr obrany UA Turčinov). Rusové prý této iniciativy využívají ke sprosté agresi a podpoře Bašára Asada. Co dodat? Že je to rukopis amerických štváčů působících na Ukrajině, není pochyb. Velmoc, která vede hybridní války s celým světem není možno v jejích záměrech zastavit od řečnického pultu v OSN. Slušnost a pravda umírají ve válečných konfliktech jako první. Veškeré mírové iniciativy se budou míjet svým účinkem. Jsou vůči úmyslům USA naprosto bezbranné. Házení hrachu na zeď za řečnickým pultem nic neřeší. Hned druhý den po zasedání vychrlila americká sebranka spousty nechutných lží. První ruský nálet prý mířil do žen, dětí a civilů. Tuto politiku válkychtivé velmoci nikdo od řečnického pultu nezastaví. To je realita. To, co můžeme udělat, je nenechat se obelhat. Bestie nám chce vymýt mozky. Věřím, že se jí to nepodaří. Jenom pravda nám zajistí v budoucnu naše přežití...Musíme ten ametický hnus zdolat pokud možno v jednotě. Nepodléhat bezmoci, že s tím nemůžeme nic dělat. Věřit si, že tu zkoušku odolnosti před lží zdoláme. Držím všem v tomto úsilí palce.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

01.10.2015 08:31

Podle skutků soudím tebe....Netřeba, aby k nám promlouvala morální autorita shůry. Pokud člověk sleduje počiny našeho prezidenta, nezbývá než konstatovat, že jako hlava státu si vede úspěšně. Kromě jeho aktivit v oblasti ekonomie (vzájemné obchodní spolupráce) především v Číně, též snaha o co nejlepší politické vztahy s Ruskem ho ctí. To, že mohl vyzvat velmoce ke vzájemné koordinaci protiteroristických akcí, není v žádném případě plácnutím do vody, ale předem projednanou tématikou při jeho rozhovorech v předními státníky světa. Mohl tak, jako vyjednavatel plánu vzniku protiteroristické koalice, pozvat všechny zúčastněné na jednání do Prahy. Také jeho projev v angličtině dává nám všem na vědomí, že prezident má fenomenální paměť. Ono totiž nic z témat nevynechat a mluvit tak, aby jeho argumentaci rozuměl celý svět (celé názorové spektrum), je nejenom projev státotvorného přístupu ke globálním otázkám a výzvám, ale i schopnost mluvit diplomaticky a zároveň otevřeně. ....Také se přiznám, že jsem Miloše Zemana za prezidenta nevolil. Dnes nebudu váhat ani okamžik. Člověk s fenomenální pamětí schopný diplomatického vyjednávání a specifickým smyslem pro humor mě zaujal a získal. Cesta k oddělení zrna od plev je mnohdy trnitá. Byli jsme do určité míry oběťmi lživé propagandy, než jsme definitivně přišli na to, že mnohdy opak je pravdou. Dnes se již válcovat médii nenecháme. Současnost nabízí spoustu možností, jak korigovat svůj názor v konfrontaci s dalšími informačními zdroji. Naučili jsme se s tím pracovat. Otevřel se před námi celý svět. Proč nevyužít více zdrojů k posuzování míry objektivity. ...Ještě před třemi lety jsem byl předplatitelem MF DNES. Poté, co začala přinášet zkreslené zprávy, kdy předpokládala, že věrní čtenáři naletí lžím, jsem tyto snůšky nepravdivých informací zavrhl. Moje přítelkyně mě upozornila, že jsou tam i rozsáhlé příspěvky s tématikou . dům, hobby a podobně. Na tyto tématiky však vychází přímo zaměřené, odborné časopisy. V novinách je především potřeba nelhat v komentářích. Nezkreslovat skutečnost. A to se stalo. Komentáře k Ukrajině zastiňují svou štvavostí a permanentní lží goebbelsovské odpornosti z doby kruté války. Ten, kdo se k takovým praktikám sníží, ničí tím nejen tu skupinu lidí, která mu naletí. NIčí tak i sám sebe, své svědomí. Ničí tím i noviny a poškozuje svou lží politické klima v naší vlasti. LIdé, kteří tomuto píšícímu odpadu naletí, pak nenávidí všechno a všechny, co jsou pro naši společnost přínosem. Bojují přesně proti těm, kteří se na mezinárodní scéně zasazují o to, aby i oni se měli lépe. I za ně ti, které kavárna a další póvl nenávidí, bojují. Namísto poděkování za vynikající práci směřující k celosvětovému dialogu mocností, červené karty, házení vajec a urážky. K tomuto hulvátství vedou ty nešťastníky "naše" média. Zaslepená proamerická propaganda našich (podplacených) vyvrhelů si vybírá lidskou daň. ...Na Evropu se valí další miliony migrantů. Dnes je nad slunce jasnější, že to bude připsáno Rusku. Propagandistická válka začíná. USA obvinily Rusko, že letecké údery mají na svědomí civilní oběti. RF to vyvrací jako nepravdivé informace. Konfrontace a lži vedené USA budou sílit. USA v Sýrii budou bojovat přesně proti těm, s nimiž chtějí spolupracovat Rusové. Práce na rozvratu z americké strany bude pokračovat. Is stvořily svou činností Spojené státy a teď dávají Rusku najevo, že boj proti skutečnému terorismu je vyloučen. USA neopustí vzdušný prostor Sýrie, jak je požádalo Rusko. Budou podnikat všechno pro to, aby zhatili veškerou iniciativu vůči ISIL. Pomluvy a lži vypukly naplno hned po prvním náletu ruských stihaček. Destabilizace v mnoha zamích je primárním cílem amerických útočných sil. USA se dnes nezastaví před ničím. Mašinérie války se nedá vypnout. Nedělejme si iluze.... Mějte se hezky.


 
Bulvár jako strážce morálky

Bulvár jako strážce morálky

V širším pražském centru stěží najdeme odlehlejší a opuštěnejší místo než je Vyšehrad. Zároveň leží na dohled od budov ministerstva zdravotnictví, takže volba lokality pro neveřejnou schůzku ministra s dalšími lidmi by byla pochopitelná.

 

Klečíme před revolučními marxisty?

Klečíme před revolučními marxisty?

Český fotbal se otřásá kauzou Berbr a spol. a zdá se, že by v jeho vedení neměl zůstat kámen na kameni. Teď se ve všech pádech skloňuje slovo korupce, už tolikrát falešně rozehrané, a proto značně zprofanované. Do jaké míry prostoupila všemi patry českého fotbalu, to se teprve ukáže, bude-li vůle vše zjistit.

Nejsme jako oni…

Nejsme jako oni…

Za několik týdnu bude výročí, ze kterého si pamětníci vzpomínají na hesla: „NEJSME JAKO ONI“ a „MÁME HOLÉ RUCE“. Byli jsme to my, naše děti, kteří se vzpouzeli na prvních demonstracích v Praze systému. Tehdy jsme byli označování hanlivě vládnoucími strukturami. Psal se rok 1989 a nepamatuji si, že by na nás byla nasazena tak brutální technika, jako tomu bylo na Staroměstském náměstí minulý týden. 

Poslední domácí zprávy

Nejsme jako oni…

Nejsme jako oni…

Za několik týdnu bude výročí, ze kterého si pamětníci vzpomínají na hesla: „NEJSME JAKO ONI“ a „MÁME HOLÉ RUCE“. Byli jsme to my, naše...