• Neděle, 20. září 2020
 • Svátek má Rukojmí Oleg

Jsi křesťan, vstaň, za sekundu uvidíš Boha; vraždí nejen Islámský stát, ale psychopati USA
Počet návštěv: 4987

Jsi křesťan, vstaň, za sekundu uvidíš Boha; vraždí nejen Islámský stát, ale i psychopati USA a dalších států

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

Při střelbě v kampusu oregonské vyšší odborné školy zemřelo 10 lidí včetně střelce a 7 dalších osob bylo zraněno. Uvedl to místní šerif, který korigoval dříve se rozcházející údaje o počtu obětí. Vrah byl zabit po krvavém řádění..

Podle policejních zdrojů amerických televizí byl pachatelem 26letý Chris Harper Mercer, který zemřel po přestřelce s policií. Měl patrně čtyři zbraně. Prezident Barack Obama vyzval ke zpřísnění pravidel pro prodej a držení zbraní. Žvásty; Druhý dodatek Ústavy plně platí pro všechny státy USA: “Dobře organizovaná milice je nezbytná v zájmu bezpečnosti svobodného státu. Právo lidu držet a nosit zbraně nesmí být proto omezováno…”

Motiv vraždění útočníka, který přišel do jedné z budov v kampusu v oregonském městě Roseburg a začal pálit po lidech v několika učebnách, se zjišťuje. Vyšetřovatelé vyslýchají všechny, kteří byli s Mercerem v kontaktu den před tragédií, kdy se údajně s krvavými plány svěřoval na sociálních sítích.

Svědci potvrdili; střelec vešel do třídy a všem řekl, ať si lehnou na podlahu. Potom nařídil, aby vstali ti, kteří jsou křesťané. "Dobře, protože jste křesťané, uvidíte se s Bohem hned za vteřinu," prohlásil prý a začal střílet. Celkem podle šerifa okresu Douglas Johna Hanlina zemřelo deset lidí včetně pachatele. Na místě se našly tři pistole a jedna puška. Mercera identifikoval státní prokurátor. Střelnou zbraň vlastní doma asi 90 milionů Američanů, většinou však ne jen jednu, jejich počet se odhaduje na 200 milionů, uvedl deník The Daily Telegraph. USA jsou tak zemí s největší mírou vlastnictví zbraní. Dalším argumentem odpůrců tohoto práva je statistika, že denně na střelná zranění zemře osmdesát lidí. Téměř v polovině případů jde o sebevraždu.

K čemu poplach kvůli vraždění teroristů Islámského státu, když zárodky zrůdného terorismu je dost i mezi mladými lidmi v USA či Kanadě? A nejen v těchto státech. Kde lze hledat kořeny? Třeba i počítačových hernách. Že jsme si též hráli na vojáky, na zloděje a policajty? Kolik náš klacek asi někoho zabil, kolik opravdové krve se prolilo…? Že to bylo jako v počítačích, v nichž se fantazie her mění v realitu každodenního života?  Mimochodem; nikdy jsem neabsolvoval základní vojenskou službu. Na rozdíl od jiných jsem si musel vylepšovat kádrový profil v podzemí OKD… Na rozdíl od dolů jsou internetové kavárny paradoxně ještě víc zvláštní a nebezpečnější prostředí. Podél stěny jsou řady počítačů, u nichž se svíjejí kluci školou povinní, kteří využívají prázdnin záškoláctví, aby si dosyta užili počítačových her…

“To vole, do prdele, dávej si pozor. Je za dveřmi, musíš ho zabít. Jo, kur.a, je zabitej, mrtvej, na maděru…”

“Ty vole, ten komand var konkvir je bomba, do prdele, já to žeru… Jedině tiberium vars…” (Command and Conquer - Tiberium wars…)

“Máme tady brutální a brutálně hardwarově náročnou akci Crysis. Je to originální akční nářez…” vysvětloval mi rozpačitě mladík v roli zřizovatele herny. “Pořádných sekaček, kde by jeden hrdina kosil stovky protivníků, na “písí” moc není. Samurai Warriors 2 je to pravé ořechové…”

“Ty vole! Do týhle hry sem tak zažranej, že mě od počítače nikdo nedostane!”

“D prdele! Pro mě je to srdcová záležitost… “call of duty” je lepší hra než třeba pán prstenú a než kantrstrike…”

“Tak ho už sundej, no tak ho zabij, neser se s ním, vole…”

Ta internetově-kavárenská půlhodinka byla poučná; ujasnil jsem si, jestli mám být na straně těch, kteří tvrdí, že brutalita a násilí je také v pohádkách bratrů Grimmových, Erbena či Němcové, nebo se shodnout s těmi, kdož mají jasno, že za vše můžou akční filmy, horory a kruté počítačové hry. Násilí samozřejmě existovalo dávno a dávno před televizí a počítačovými hrami, ovšem termín “zvyšující se brutální kriminalita dětí a mladistvých” byl tehdy ještě zcela neznámý. Jak se zrodil? Banálně; ve Spojených státech je každý rok zakoupeno přes 4,5 milionu zbraní. Občané zde vlastní nejvíce střelných zbraní na světě. Na každých sto Američanů jich připadá 90. Jak uvedl New York Times, podle přehledu o malých zbraních jich vlastní Američané při počtu obyvatel více než 312 milionů přes 270 milionů z celkových zhruba 900 milionů zbraní na světě.

Přišel však obrat v myšlení Američanů, resp. amerických učitelů. Okres Harrold v americkém státě Texas, rozuměj tzv. školní okres, tedy v podstatě jedna venkovská škola se 113 studenty, rozhodl v srpnu 2008 jako první v USA povolit učitelům nosit do školy zbraně. Toto průlomové rozhodnutí, kdy byla vytvořena tzv. gun free zone, tedy volná zóna zbraní, je důsledkem rostoucí kriminality na školách. Americký Kongres před časem zakázal učitelům nošení zbraní na školách po celých Spojených státech, ale Nejvyšší soud později toto nařízení zrušil poté, co jihokorejský mladík Čo Sung-hu vystřílel v učebnách na virginské polytechnice během devíti minut 170 ran a zabil dvaatřicet studentů a pedagogů…

Za posledních několik let se v USA stalo přes tucet tragédií na amerických školách. Řádění střelce na univerzitě ve Virginii a smrt třiatřiceti lidí znovu staví Spojené státy před otázku, zda by nebylo dobré změnit zákony o volném prodeji zbraní. Podle odhadů má v zemi zbraň přibližně pětatřicet procent domácností, ročně zahyne na následky střelby zhruba 30 tisíc lidí. Třiadvacetiletý student Čo Sung-hu z Jižní Koreje, který po hrůzném činu spáchal sebevraždu, byl podle spolužáků a učitelů až nepřiměřeně uzavřeným člověkem, který se na univerzitě takřka nestýkal s okolím. Napsal prý dvě školní literární práce plné "hrůzného násilí". Střílečka do aut i lidí jako ve virtuální počítačové hře…?

Student Charles Whitman postřílel 1. srpna 1966 na univerzitě v texaském Austinu 14 lidí, než ho zneškodnil policejní střelec. Předtím zabil svou ženu a matku… Jiným známým případem je střelba na střední škole Thurston ve Springfieldu v Oregonu v květnu 1998. Student při ní zabil dva spolužáky a zranil dalších 25. Později vyšlo najevo, že předtím zavraždil i oba své rodiče.

Dva osmnáctiletí mladíci postříleli 20. dubna 1999 na střední škole Columbine na denverském předměstí Littleton 12 studentů a profesora, 23 dalších zranili. Poté spáchali sebevraždu. Pět studentů zastřelil 15. února 2008 útočník na půdě americké univerzity Northern Illinois a pak obrátil zbraň proti sobě.

Před budovou střední školy v Chicagu se v pátek 10. ledna 2009 střílelo v době, kdy ve škole probíhalo basketbalové utkání.. .Těžce zraněno bylo pět mladých lidí, šestá osoba se lehce poranila při pádu. Tři lidé byli ve vážném a dva v kritickém stavu.

Vraždí se však také ve školách jiných zemích:

V roce 1985 mladý muž zabil 13 studentek a sekretářku polytechnické školy v kanadském Montrealu.

Na univerzitě v kanadském Montrealu postřílel 6. prosince 1989 pětadvacetiletý nepřítel žen Marc Lepine 14 studentek.

V mateřské škole skotského Dunblane bylo v roce 1996 sběratelem zbraní zavražděno 16 dětí.

V čínské provincii Hunan ubodal v roce 1997 pomatenec 7 školáků.

Náboženský fanatik v Jemenu zastřelil na předměstí Sanaay 10 dětí.

Na základní škole v japonském městě Ikeda bylo nožem usmrceno 8 dětí.

Na gymnáziu v durynském Erfurtu zabil 26. dubna 2002 devatenáctiletý bývalý žák školy Robert Steinhäuser 16 lidí a pak sebe. Během amoku postřílel pistolí 13 dospělých pracovníků školy, převážně učitele, dále dva školáky a jednoho policistu.

Ve škole ve skotském Dunblane zastřelil 20. října 2003 třiačtyřicetiletý Thomas Hamilton 16 dětí ve věku od pěti do šesti let a jejich učitelku. Po činu spáchal sebevraždu.

Matti Juhani Saari zastřelil 23. září 2008 na střední škole v Kauhajoki na jihozápadě Finska deset spolužáků a několik dalších těžce zranil. Pak obrátil zbraň proti sobě a po převozu do nemocnice zemřel.

Američan James Holmes, který je obžalován z vražd a pokusů o vraždu při střelbě v denverském kině V roce 2012, byl v době činu podle dvou lékařských posudků příčetný. Na úvod procesu to v pondělí prohlásila obžaloba. Střelbu při premiéře filmu o Batmanovi nepřežilo 12 lidí a dalších 70 utrpělo zranění. Prokuratura žádá trest smrti, podle obhajoby je ale mladý muž duševně nemocný a patří do léčebny. Po chvíli se vrátil do sálu oblečen v černém, v plynové masce a s helmou. Někteří ze 400 diváků ve vyprodaném sále si mysleli, že je součástí produkce. Záhy však Holmes vhodil do sálu dva granáty se slzným plynem a začal střílet. Po asi 15 minutách se nechal bez odporu zatknout policií.

Inu, batmen vešel do kina v helmě, v neprůstřelné vestě, s brýlemi a s kalašnikovem – Temný rytíř povstal a postřílel tucet nic nechápajících diváků… A začalo to u pořádných sekaček, kdy jeden hrdina kosil stovky protivníků… Za vším hledej zbraň… a sukovice to není…

Foto:. Reuters...

Začalo to u „pořádných sekaček“, kdy hrdina kosil stovky protivníků

Děsivá justice? Zcela nevinný černoch trpěl 35 let v těžkém žaláři

Tragédie českých vojáků v Afghánistánu; hledání příčiny a důsledků?

Jak už strážmistr Flanderka varoval před infiltrací ruských špiónů do Rakouské monarchie

Kdo ničil v Bostonu islám, aby museli čečenští bratři zabíjet…?

S kyselinou deoxyribonukleovou DNA proti justičním vraždám…?

Izraelské osudy - Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi” jako eKniha - (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135)

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

03.10.2015 09:58

Dějiny listva jsou doprovázeny násilím. Jedni tvoří, druzí boří. Ty dva protipóly v lidské povaze lze vysvětlit i tak, že člověk je všežravec. Sytí se i masem. K masu vždy patřil lov a zabíjení. V naší povaze je zakódován dravec. Chce roztrhat svou kořist, vyvrhnout vnitřnosti a pak ji jíst. (Některé kusy masa i za syrova). Tím je mnohým z nás přisouzena role krvelačného tvora. Díky tomu se odehrávalo na světě nesčetně rituálních vražd, poprav, kdy sadisté v roli vykonavatelů před usmrcením své oběti ještě rafinovaně mučili. Jejich smrt už byla nudou, orgasmem. Ale předtím, když oběť trpěla, to bylo pravé potěšení pro sadisty, kteří zbožňují lidské utrpení. Obávám se, že v moderních technologiích věrně napodobujících válku to není. Zhruba jedna třetina mužů je postižena násilím. To, že s ním mnozí úspěšně bojují, je výsledkem civilizačního vývoje. Důraz na konkurenceschopnost přivádí násilníky do škol. Mohou to být dobří žáci. Někdy hranice mezi povahovým sklonem a ambicemi, metami, jichž chtějí dosáhnout, prohoří. Chodí do školy, snaží se být "hodní", ale myslí na krutosti. Jednoho dne mohou (ale nemusí) realizovat své zvrhlé sny.....S těmito promitivními pudy pracuje též náboženský fanatismus. Imámové ví, že ti, kdo mají sklon vraždit jejich"modlitby" (či spíše spílání naší civilizaci), vyslyší. Proto se stupňuje násilí, kamkoliv svatá noha muslima vkročí. Zde je pozoruhodný aspekt. Muslimům jsou podobné videohry zapovězeny. Tak si tedy nehrají, podřezávají krky nevěřícím psům a videosnímky odvysílají naostro. ...Největším podněcovatelem násilí ve světě jsou USA. Jejich akce založená Majdanem byla plná krutostí a vražd. Američtí agenti, kteří dnes na Ukrajině vládnou zkontaktovali jako bojovníky vůči "separatistům" ty největší násilníky na Ukrajině. Agenti CIA spoléhali na to, že když se je podaří vytáhnout do boje proti ukrajincům ruského původu, budou vůči nim nemilosrdní. To zanamená, že je budou vraždit po tisících. To se také stalo. Domobranci museli bojovat za své domovy, rodiny, rodiče, ženy a děti. Ukrofašistická verbež byla připravena na to, že bude moct na jihovýchodní Ukrajině beztrestně vraždit podle libosti. Porošenko vykřikoval taková zvěrstva, jako že za jednoho mrtvého ukrajinského vojáka vyvraždí ukrajinská armáda tisích etnických Rusů. Obyvatelstvo Donbasu a Luhanska bylo určeno k fyzické likvidaci. USA donutily zrádce a slabochy v Evropě, aby této akci tleskali. Střelba ukronacistů byla speciálně zaměřena na civilní obyvatelstvo. Vraždící mašinérie se rozjela. Jenom díky nezměrnému, příkladnému hrdinství místních obyvatel nebyl masakr dotažen do konce. Nevím, zda-li se ukrofašističtí vrazi dívali na bojové hry. Na tom totiž nesejde. Jenom se potvrdilo, že na Ukrajině žije určité procento postižených lidí, kteří mají sklon vraždit. Tento sklon využily USA vůči Rusku a skloubily ho s odpornou, lživou propagandou, kdy jediným viníkem tohoto konfliktu měla být Moskva. Pokud porovnám vraždící monstra na amerických školách a jejich oběti, USA jsou oficiálně schopny vraždit v tisícínásobcích a ještě k tomu dětinsky tvrdit - to já ne, to on!. To největší nebezpečí, které dnes hrozí lidstvu, jsou Spojené státy. Jsou dnes epicentrem zla. To, co spáchali jednotlivci je pouhým zlomkem procenta toho, co si dovolí za zkázu na celém světě zločinci a vrazi, kteří jsou dnes v USA u moci. Jsou dnes krystalickým zpodobněním řádění ďábla. Jejich celosvětové angažmá ve všech konfliktech, které se jim podařilo rozdmýchat po celém světě. Gaunera, který vraždí ve velkém, nehledejme ve školách, ale přímo v nejvyšších patrech americké politiky. ...Mějte se hezky.


 
                   Jak Západ a EU šlapou na krk Chartě OSN?

Jak Západ a EU šlapou na krk Chartě OSN?

Tři hlavní závazky pro udržení světového míru vložilo padesát států zakládajících OSN (bylo mezi nimi i Československo), do Charty OSN v r. 1945.  Když si je přečtete, uznáte: Ano, kdyby se jen tyto tři zásady ve světě dodržovaly, nebylo by došlo k válce minulé a zmizelo by též nebezpečí války budoucí. 

Různé tváře Pavla Zemana

Různé tváře Pavla Zemana

Mediální zprávy o činech nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana nejsou příliš časté. Zřejmě o pozornost médií příliš nestojí.   Jeho přímí podřízení Lenka Bradáčová a Ivo Ištvan jej zastiňují. Opakovaně jsem se o něm v článcích zmiňoval jako o „brněnské sfinze“.

Karel Čapek o chřipce

Karel Čapek o chřipce

Článek Karla Čapka o chřipce, která je všude kolem nás, vyšel v Lidových novinách 29. ledna 1931. Vzhledem k jeho univerzální platnosti a současnému boji s koronavirem,

Poslední domácí zprávy

Karel Čapek o chřipce

Karel Čapek o chřipce

Článek Karla Čapka o chřipce, která je všude kolem nás, vyšel v Lidových novinách 29. ledna 1931. Vzhledem k jeho univerzální platnosti a...