• Středa, 17. červenec 2019
  • Svátek má Rukojmí Martina

ČEŠI PRACUJÍ, ZISKY ODCHÁZEJÍ… (Hitlerovy myšlenky dovedeny do konce)
Počet návštěv: 4222

ČEŠI PRACUJÍ, ZISKY ODCHÁZEJÍ… (Hitlerovy myšlenky dovedeny do konce)

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Nerad se chlubím cizím peřím. Na úvod proto předesílám, že následující úvaha není má. Vyprávěl mi ji můj dobrý známý, kterého níže nastíněný problém velmi trápí, ale nemůže o něm sám napsat.

Nejdříve exkurze do nedávné historie

Příchod zahraničního kapitálu do ČR byl vítán se slávou. Zahraniční »strategičtí partneři« byli podporováni dotacemi, dostávali daňové prázdniny a podobně. Výsledkem této politiky je dnes skutečnost, že podstatná, převažující část ekonomiky je dnes v rukou zahraničního kapitálu a dividendy a zisky plynou do zahraničí. O osudu tuzemských podniků se už rozhodují majitelé v zahraničí, aniž by tuto zemi vůbec navštívili. Podle Hospodářských noviny ze 150 největších firem v České republice je reálně sedmdesát procent v rukou zahraničního, převážně německého kapitálu. Cizincům tedy patří 70 procent největších firem a polovina ekonomiky

V bankovnictví není ani jedna banka v českých rukou. Ani v jedné bance nemá významný podíl stát a nemůže tak aktivně zasahovat do vývoje finanční, a tím i ekonomické situace společnosti. Stát nemůže ani garantovat úspory občanů, protože prodal Českou spořitelnu. Stále více se v tomto smyslu dostáváme do pozice banánové republiky, polokoloniální země.

Stát není schopen provést zdanění vytvořených zisků, zabránit vyvádění peněz v rozporu s českými daňovými předpisy mimo území ČR nebo peněz z trestné činností. Za této situace byla za premiéra Mirka Topolánka dokonce byla prudce snížena sazba korporátní daně na 19%. S tím byla spojena i naivní před-stava, že nižší daně se zaplatí tím, že se sníží daňové úniky a "určitě" zvýší investice. Vyšší růst a nižší šedá ekonomika měla udržet rovnováhu veřejných financí, přestože toto není žádnými empirickými daty není potvrzeno a neexistuje mezi nimi prokázána korelace

Jaká je současná realita ?

Přítel je zaměstnancem tuzemské společnosti, která má německého vlastníka. Jak se ta společnost jmenuje, je vlastně jedno. Je jich takových u nás na několik stovek a celoevropsky i několik tisíc. Problém, o kterém mluví, není tedy jen specificky český problém, je to problém stejně tak polský, jakož i jiných zemí pod německým vlivem. Tři příklady:

Zde jsou konkrétní výledky hospodařní"jedné" něecké firmy u nás. (platy u nich jsou nadprůěné) Děníci vyděávají přs 25 tisíc měíčě- to děá ročěcca 300 tisíc. Jenž v přpoču kažý děník vyprodukuje firměročěčstý zisk 285 000 euro. To je 7 125 000 korun. Pokud mi nědo bude řkat, ž je to spravedlivá odměa, tak ho …ošu něam. Takový zisk je nemravný a je oprávněé ho zdanit. Jenž kapitalisté u nás se pojistili a tak firma u nás ždné daněneplatí! Není to nádherné??

Jiný příklad: Voda, jako základní lidská potřba, se tak stala přdměem finančích spekulací národních i nadnárodních firem a jejich nadměné zisky platí odběatelé vody. V letech 2002 až2008 bylo z vodárenské firmy SmVaK odčrpáno na dividendách 4,1 miliard korun, přčmžjejí základní kapitál ční 3,5 miliard korun. Tyto firmy (Veolia,aj.) realizují velké zisky prakticky bez práce, jen za to, ž vybírají peníze od odběatelů Obcím, podle smluv, zůtala na krku údrža vodovodních systémů Na jejich údržu nedostávají od Veolie a EU nic. Občné tak mají zajišěo, ž budou ješědesítky let platit monopolním dodavatelů za vodu přmršěé ceny.

Jiný příklad: Firma Renault užpřznává, ž rumunská Dacia vytvář automobilce velké zisky. „Dacia je opravdu dojnákráa pro společost," napřklad v závoděTanger si pracovníci vyděají méněnežčyř eura na hodinu. To děník ve Francii by za tutéžhodinu práce dostal asi 34 eur.

Německá kancléřka Anděla Merkelová se chlubí rozpočtovým přebytkem. Ještě v dubnu se hovořilo o tom, že by přebytku mělo Německo dosáhnout už v roce 2015. Překvapivě nepřekvapivě pak na závěr zuřivé předvolební kampaně, tedy na konci srpna, německá média oslavně hlásila, že přebytek je na světě už letos. Za první půlrok prý Anděla ušetřila až 212 miliard korun. Oč více je v přebytku Německo, o to více jsme v deficitu my či Poláci. Německý hospodářský zázrak je totiž postaven mimo jiné na vysávání filiálek německých firem v zahraničí. Tedy i u nás.

Češi pracují, zisk se u nás generuje, ale daně nejdou do české státní pokladny, jak bychom si mysleli a jak by to být mělo. Němci ho šikovnými triky odsávají do Říše.Své by o tom mohli vyprávět pracovníci mnoha takových německých filiálek u nás, říká můj známý (firem s německou účastí je v ČR zhruba 1400, dodávám já). Sám to zná ze své práce. Upije ze sklenice piva a na prstech počítá, jakými způsoby Němci zisk z Čech převádějí do pokladny Merkelové.

Německé firmy u nás se snaží co nejvíce osekat výdaje na mzdy, mají málo zaměstnanců, vzájemně si pomáhají, kšeftují spolu, drží při sobě. Když už má německá firma něco prodat, protože si ukousla příliš velké sousto (celosvětová ekonomická krize přirozeně dopadá i na Němce), prodá to opět jen jiné německé firmě. Na zaměstnancích se šetří. Benefity, které ještě před několika lety existovaly, jsou tytam. Češi pracují za třetinové, spíše čtvrtinové mzdy, než by firmu stáli zaměstnanci v Německu.

Proč je Česko - rájem německých poradců ..(event. manažeřů, školitelů a jiných expertů,..)?

Zisk, který zde přesto vyprodukují, který není zanedbatelný a který by se u nás měl zdanit, putuje celý za hranice. Je ihned - už v průběhu roku - umořován pomocí fiktivních služeb, na které jsou najímány opět německé firmy.Společnosti s německým vlastníkem si zvou německé poradce, německé manažery, německé školitele, experty, pořádají nekonečná školení s německými lektory, kteří přijíždějí do Čech, ubytovávají se v nejluxusnějších hotelích.

Donekonečna radí, školí, poučují, komandují, Češi jim poklonkují. Nekončící stěhování, nekonečné výdaje, které mají budit zdání, že firma vlastně žádný velký přebytek nemá, protože co vydělá, vzápětí utrácí za tyto zbytečné a úmorné služby. Jenže vše je jen na oko. Peníze za tyto předražené a nepotřebné služby tečou opět -do Němec.

České republice tak utíkají miliardy, které mají patřit do jejího rozpočtu. Ve skutečnosti plynou ale do rozpočtu Anděle Merkelové, která pak s nimi vyhrává volby. Kalousek to ví, ale neměl odvahu s tím cokoli udělat, třebaže Němci své povinnosti vůči českým finančním úřadům povýšeně a okázale rok co rok ignorují.

Němci kašlou na daňová přiznání, vysvětluje můj známý. Pošlou finančnímu úřadu jen nějaké peníze, které uznají za vhodné, vyplňováním formulářů s daňovým přiznáním se vůbec nezdržují. Když se finanční úřad dotazuje, ani se neobtěžují mu odpovědět, takže ten se už podruhé neozve. Je to arogance těch, kteří vědí, že nás mají ekonomicky v hrsti.

Čeští politici nemají odvahu s tím cokoli dělat. Zahraniční kapitál je plachá srna, říká se už roky omluvně na vysvětlení toho, proč se kolem zahraničních investorů chodí po špičkách - aby se náhodou nezvedli a nešli někam dál, na východ. A tak chodíme po špičkách a necháváme je, aby potichu vyváděli kapitál domů.

České firmy jsou naopak finančákem popotahovány za kdejakou maličkost. Ve skutečnosti lze říct, že EU je dnes vlastně Německá říše. Z ČR si udělala dojnou krávu pro své banky a otroky pro vlastní firmy. Neumožňuje nám vyvážet finální výrobky, pouze montovat polotovary. Neumožňuje nám mít vlastní zemědělství, zato jsme nuceni kupovat německý potravinový odpad, který nám sem dovážejí.

Kdyby se finanční úřady skutečně podívaly německým firmám na zoubek, mohli bychom být o desítky miliard bohatší."

Je to Hitlerova myšlenka dovedená do konce," říká známý.

Netřeba válek, ovládají nás - a vlastně celou Evropu skrze EU - ekonomicky.

A. B.

PS: Hlasování, které ovlivní fungování Německa i celé Evropy minimálně na příští čtyři roky, se koná 24. září. Současnou vládnoucí koalici tvoří CDU/CSU Angely Merkelové společně se sociálními demokraty (SPD). Pokud by volby znovu vyhrála Angela Merkelová, zajistilo by jí to už čtvrté volební období ve funkci spolkové kancléřky země. Nadále by tak v pomyslné tabulce stíhala Konrada Adenauera a Helmuta Kohla. Hlavním rivalem kancléřky je bývalý předseda Evropského parlamentu a současný lídr SPD Martin Schulz, jehož aura ale začíná vedle ženy, které se přezdívá „vůdkyně svobodného světa“, ztrácet jas.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

10.09.2017 21:23

Je to sice pravda,ale bez pomoci českých"ekonomů" by se to nepovedlo. Pak se k tomu připojily politické partaje a Češi pracují na své úhlavní tisícileté nepřátele a zrádce z minulého století,t.j.Německo a Francii. Celou zemi dostaly do područí Brusele a Berlína české"elity".Jak řekl Klaus ve funkci předsedy vlády.Ze západu k nám přivezou Know-How. Byl vedle.Sebrali i to malé Know,které jsme tady po komouších měli a nechali nám jenom to how.Ke všemu potřebují zahraniční vlivy místní spolupráci a té se jim dostalo po převratu maximum,ještě víc,než čekali.


 
Patrik Pažout

Patrik Pažout

10.09.2017 15:57

Souhlas se vším, co je zde uvedeno, jen bych ještě dodal. Sleduju tuto problematiku již dlouho, navedl mě na to min. Před takovými 12-15 lety jeden chytrý pan, který pracoval taktéž u nejmenované německé firmy. Dobrým pramenem je i zajímavá knížka Hitleruv národní stát, který popisuje ekonomický systém Hitlerova Německa, nebo ještě daleko starší Naumannova Mitteleuropa. Kdo si o tomto něco přečte a připojí selský rozum, tak mu dojde, že jde vlastně stále o to samé, tj. Budování německem sjednocené Evropy, která bude Německo vyživovat, financovat a otročit pro něj. Už první světová válka měla za cíl tyto německé plány zhatit - tehdy v Evropě byla ještě Francouzská a Ruska armáda. Britové tehdy pustily tyto válečné mašinérie proti sobě a přidali se na stranu Francie a Ruska. Druhá válka byla jen dalším pokračováním téhož - tehdy Británie nahnala Hitlera a Stalina proti sobě a Amerika tomu sekundovala a dodávala proviant a strelivo. Po ústupu SSSR z Evropy a opětném sjednocení Nemecka se tato historie opět opakuje - EU je další pokus o to co nevyšlo v době před první světovou válkou a ve druhé světové. Nyní tu není ani Francouzská, ani Ruska armada a po Britském impériu nezbyl už ani závan zkaženého vzduchu. Nase země je Opět v situaci jako byla za Rakouska- Uherska, nebo za protektorátu, tj. Jsme občané říše, ale občané druhé kategorie. V naší zemi nám nic nepatří, jsme je námezdní práci síla, pracovní síla druhé kategorie. Naše úspory a naše dluhy nemáme ve svých rukou, jsme závislí na mzdě, kterou nám vyplatí cítí majitel a zboží, který nám prodá cizí obchodní firma.


 
Josh Ommi

Josh Ommi

10.09.2017 11:27

Nechapu proc se breci? Plac nepomuze!... Cinkalo se klicemi? Cinkalo! Chteli lidi byti kapitalisticky vykoristovani? Chteli! Tak nebrecte, ze to tak doopravdy je!!! Breceni je pro backory!!! Kdyz se vam to takhle nelibi, bojujte, stavkujte, strajkujte!!!... Boj je pro MUZE!!! (Zeny, ktere bojuji, jsou taky muzi!)


 
Kalousek v roce 2008: „V každém případě opakuji, že není třeba se bát. Neexistuje žádný objektivní důvod domnívat se, že se česká ekonomika dostane do krize“. Dnes obviňuje Babišovu vládu, že ignoruje riziko budoucí krize

Kalousek v roce 2008: „V každém případě opakuji, že není třeba se bát. Neexistuje žádný objektivní důvod domnívat se, že se česká ekonomika dostane do krize“. Dnes obviňuje Babišovu vládu, že ignoruje riziko budoucí krize

Dnes opět v halvoidních médiích řeční Miroslav Kalousek, kdysi nejlepší ministr financí nejlepších zaostalých zemí. Kromě něho dostali ocenění mimo jiné Juan Carlos Echeverry z Kolumbie za Latinskou Ameriku, Cesar Purisima z Filipín za Asii, Yousef Hussain Kamal z Kataru za severní Afriku a Blízký východ a Abdoulaye Diop ze Senegalu pro Subsaharskou Afriku… Tedy přenáramně vysoká úroveň tehdejších ministrů financí…

Pornoherče Jando, všeuměle Šídlo a pražská kavárno-co si to dovolujete vůči mistru Gottovi?? Až vy olížete to, co mistr Karel Gott posral tak teprve pak můžete mluvit!!

Pornoherče Jando, všeuměle Šídlo a pražská kavárno-co si to dovolujete vůči mistru Gottovi?? Až vy olížete to, co mistr Karel Gott posral tak teprve pak můžete mluvit!!

Karel Gott údajně zpíval o hovně a byl komunistický kolaborant!! Takto mluví dnešní takzvaná elita naší kulturní scény!!! Mluví tak o člověku, který byl a je na vrcholu už 60 let a zpíval milionům lidí, kteří jej měli a mají rádi. Víte pane Jando a Šídlo-vy nejste odborníci, aby vám příslušelo mistra Gotta hodnotit. Vy jste jen ubohá závistivá pakáž, která se snaží za každou cenu rozeštvávat lidi a je vám z cela lhostejné jaké prostředky užíváte. Víte dobře, že sami nemáte na to, abyste dosáhli takových úspěchů a takové popularity jako mistr Gott a tak jej alespoň špiníte. Vy nemáte ani úctu ke stáří, tu minimální úctu, která 80 ti letému člověku právem náleží. Co vy jste to za dobytek? To vás rodiče zrovna dobře nevychovali!

Loutka Čaputová; Konec rebelů (nejen) na Slovensku

Loutka Čaputová; Konec rebelů (nejen) na Slovensku

Prezidentka Čaputová si zašla na festival Pohoda. Je to takový politický kýč, z kterého jednomu musí být i nevolno. Navíc se tam fotí u podobizen dvou zavražděných mladých lidí, z kterých se stal politický symbol. Chudáci – ani po smrti nemají klid. Vždyť koho by těšilo sloužit fanatikům a politikům, kteří jen posluhují zájmům korporátu?

Slaboučká a zavázaná…

Slaboučká a zavázaná…

Češi mají odjakživa odpor k vnější moci, která rozhoduje o nich. A tak po Rakousko – uherském vyrovnání se na protest na delší odmítli účastnit zasedání Říšské rady ve Vídni, proto měli odpor k Brežněvově Moskvě a proto mají tolik výhrad k fungování Evropské unie…

Poslední domácí zprávy