• Středa, 26. leden 2022
  • Svátek má Rukojmí Zora

Prezidenti na zabití; umučeni a oběšení byli Nadžibulláh, Husajn a Kaddáfí, co čeká Asada?
Počet návštěv: 14123

Prezidenti na zabití; umučeni a oběšení byli Nadžibulláh, Husajn a Kaddáfí, co čeká Asada?

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

Opět zloděj křičí, chyťte zloděje. Proti Asadovi v Sýrii bojuje prý "umírněná" opozice, ale i Islámský stát, jako v Afghánistánu, kde proti Sovětům bojovali nejen mudžahedíni, ale i Usáma bin Ládin, taktéž cvičený USA, resp. CIA. Nalejme si čistého vína - za vše může Putin, co konečně kosí teroristy IS a Oama zuří...

Přitom nositel Nobelovy ceny míru Barack Obama před časem prohlásil, že začne válku až po prodlouženém víkendu? To je fakt na férovku, aby se Američané během odpočinku nestresovali. To vyhlásil koncem srpna 2013. Pak se to Obamovi zhatilo s dalším veletrhem zbraním po Libyi nyní v Sýrii. Ta totiž sama přiznala, že vlastní chemické zbraně - sarin a yperit, asi třetinu množství, co mají Spojené státy. Asad odevzdal OSN jejich seznam a nabídl je ke zničení. Podle něj a jeho důkazů byl srpnový chemický útok u Damašku jen “americkou provokací”.

Že Obamu huba nebolí z těch keců. Současné Rusko v Sýrii prý nerozlišuje mezi bojovníky Islámského státu (IS) a mírnějšími islámskými povstalci, kteří mají zájem jednat o ukončení občanské války, řekl na tiskové konferenci americký prezident Barack Obama. Putin podle něho zahájil letecké útoky na podporu režimu prezidenta Bašára Asada. Ruský prezident Vladimir Putin tak nezískal mezinárodní podporu pro své akce v Sýrii, která je dlouholetým spojencem Ruska.

Na Putinově straně jsou údajně jen Írán a syrský prezident Asad, zatímco USA vedou mezinárodní koalici složenou ze 60 zemí v boji proti Islámskému státu v Sýrii a Iráku, dodal Obama. zapomněl však na současnou morální podporu Číny.  Ale známe jasné krédo globálního četníka: Kdo bojuje proti USA je terorista, kdo však hájí zájmy Spojených států, je umírněná opozice, resp. bojovník za svobodu. Pokud by Obama zaútočil, byla by to skuteční katastrofa. Mluvčí ruské diplomacie Alexandr Lukaševič navíc varoval, že by mohl být zasažen atomový reaktor u hlavního města Damašku a další syrská jaderná zařízení. „Důsledky by mohly být katastrofální,“ prohlásil s tím, že radioaktivní spad by mohl zamořit celou širší oblast. Nukleární experti potvrdili agentuře Reuters, že útok na zařízení by pro okolí znamenal „vážné radiační riziko“. Západ nechal zlynčovat Kaddáfího a zavinil zběsilý a krvelačný exodus běženců přes Libyi do Itálie

Sýrie je pro USA jako kdysi Afghánistánu, jenž byl pro US Army druhým vietnamským fiaskem A teď hypoteticky, ale přesto s patřičnou logikou; kdyby se spojily sovětské a americké armády, jako v průběhu 2. světové války, nebyl by dnes Tálibán zase vůdčí silou Afghánistánu, který je pro US Army druhým Vietnamem. Proto byli  v Paříži loni v září na konferenci o Iráku vedle 40 účastníků přítomni i ministři zahraničí USA a Ruska John Kerry a Sergej Lavrov; jednalo se o nutnosti zkoordinovaných akcí v boji proti skupině Islámský stát (IS). Účastníci schůzky se shodli, že IS “představuje hrozbu pro Irák, ale také pro celé mezinárodní společenství”. Všichni se proto zavázali “podpořit všemi dostupnými vojenskými prostředky novou iráckou vládu v boji” proti IS.

Kdypak Jidáš zvaný Kerry zradí svého kámoše Asada a vydá ho napospas vražedným choutkám teroristům podporovaným a cvičením CIA?

Úspěch boje USA a jejich spojenců proti teroristické frontě Islámský stát v Iráku a Sýrii závisí na spolupráci s vládami Ruska a USA, které však křičí, jak jsou ruskou účastí v Sýrii znepokojeni. Uvádějí jako argumenty bombardování protiasadovské údajně umírněné opozice, která však vede boj na straně teroristů islámského státu. Ovšem, jsou to skupiny vycvičené CIA. A mezi nimi zahynula spousta civilistů.

Drzost; přitom USA bombardují ještě dnes v Afghánistánu civilní cíle. Při nedávném bombardování nemocnice charitativní organizace Lékaři bez hranic (MSF) v severoafghánském městě Kunduz přišli o život 16 jejich zaměstnanců. Dalších několik desítek je v kritickém stavu, resp. se pohřešuje, informují světové agentury. Mluvčí NATO Brian Tribus připustil, že nemocnice se mohla neúmyslně stát terčem útoku amerického letectva. Boje kolem Kunduzu trvají šest dní.

Radikálnímu islámskému hnutí Talibán se podařilo v pondělí nečekaně zmocnit města a zaznamenat první velké vítězství za 14 let trvání bojů. Armáda sice město ve čtvrtek dobyla zpět, bojovníci však v některých čtvrtích stále afghánským jednotkám vzdorují. Že Obamu huba nebolí z těch keců. Putin podle něho zahájil letecké útoky na podporu režimu prezidenta Bašára Asada. Když se dva vraždí, třetí se směje; Asad by mohl vyhrát válku…

Poprvé Američané Sověty přinutili k ústupu, jelikož měli skvělého spolupracovníka - Usámo bin Ládina. Podruhé už je ve své zemi nemůže cítit ani kdysi loutka USA -  prezident Hámid Karzáí. Tak se stane, když se Monstra, stvořená Frankensteinem, vzbouří proti svému stvořiteli. Za poslední čtyři roky se v Afghánistánu, chráněném Američany, odehrálo přes šest desítek atentátů, které zabily explozemi bomb stovky osob, přičemž ale zcela “vybouchl” důvod, proč zde “obranné” síly US Army a NATO byly. Dle čísel OSN bylo v Afghánistánu zabito za toto období až devět tisíc civilistů. Síly NATO jich mají na svědomí asi dva a půl tisíce.

„Nálety na domy civilistů jsou od této chvíle zakázány,“ řekl Karzáí už v roce 2011. „Bude-li (NATO) v bombardování pokračovat (…), nebudou jeho jednotky nadále považovány za bojovníky proti terorismu, ale za okupační sílu,“ doplnil. Karzáí výstupem reagoval na incident, při kterém právě vrtulníky NATO zabily ve vesnici Sera Kala v jižní části země 14 civilistů včetně deseti (dle některých zdrojů dvanácti) dětí. NATO se za událost omluvilo s tím, že se v příslušné lokalitě skrývali bojovníci hnutí Tálibán. Jen o dva dny dříve přitom alianční letouny omylem usmrtily 20 afghánských policistů a 18 dalších lidí. Rozchod ve zlém…?http://uk.reuters.com/article/2011/05/31/uk-afghanistan-karzai-idUKTRE74U0WH20110531

Západ a jeho arabští spojenci v Sýrii se totiž rozhodli zopakovat „Salvadorský“ scénář a vsadit tak na teroristické skupiny a ne na opozici. Připomínáme, že destabilizaci Salvadoru pomoci sebevražedných atentátníků vedl John Negroponte, který se později stal americkým velvyslancem v Iráku, a budoucí americký velvyslanec v Sýrii Robert Ford. Mně to však připadá jako „Afghánský scénář“ a “Syrský scénář” s jednou změnou – bez zastřeleného Usámy bin Ládina.

Britský novinář Peter Oborne z The Daily Telegraph potvrzuje, že nedávno USA a Británie zvýšily tajnou spolupráci s „Al-Kájdou“ ve společném boji proti syrské vládě. Ve svém článku „Syrská krize nás tlačí k nečekaným spojencům“ Oborne zdůraznil, že útoky, které se konaly v Damašku před Novým rokem, jsou typické pro „Al-Kájdu“ a velmi podobné těm, které tato teroristická organizace dříve spáchala v Iráku. Podle britského novináře radikálové z „Al-Kájdy,“ přijeli do Sýrie z Libye přes turecký „koridor“. Jak se vyjádřil pro americké noviny The New York Times (24. 7. 2012) jeden z bojovníků teroristické organizace Al Kájda, žijící v Iráku: „Máme praxi v boji proti Američanům a nyní také máme zkušenost se syrskou revolucí. Naše velká naděje je ustavit muslimský syrsko-iracký stát, který bude společným domem pro všechny muslimy a potom vyhlásíme válku Íránu a Izraeli a osvobodíme Palestinu.“

Duchovní extremista Omar Al-Bakri, v současné době pobývající v Libanonu, přiznal v rozhovoru pro britský Daily Telegraph, že členové „Al Kájdy“ s podporou hnutí „Al Mustaqbal“ v čele s Saad al-Harírí, již infiltrovali syrské území z Libanonu. Na tiskové konferenci v Bagdádu irácký ministr zahraničí Hoshyar Zibarí potvrdil pravdivost informací o tom, že radikálové z „Al-Kájdy“ pronikli do Sýrie k páchání teroristických činů a pašování zbraní zpět přes iráckou hranici. Britský list The Guardian nedávno publikoval článek s názvem „Vojenský zásah v Sýrii bude mít katastrofální důsledky pro syrský lid“. Autor Sami Ramadani také poukazuje na vytvořené americké spojenectví s „Al-Kájdou“. USA a Turecko se za ropné peníze z Kataru a Saúdské Arábie aktivně podílejí na destabilizaci situace v Sýrii. Zatímco Hillary Clintonová vyzývá mezinárodní společenství k potřebě vojenského zásahu v Sýrii, CIA opět po vzoru Afghánistánu aktivně podporuje a připravuje bojovníky Al-Kájdy.

USA a jejich spojenci v NATO verbovaly vůdce teroristických organizací společně se zločinci z celého světa jako žoldáky a pak je cvičili ve speciálních táborech na tureckém a libanonském území. Člen pozorovatelské mise Ligy arabských států a agent irácké rozvědky se během svého pobytu v Homsu velmi divil přítomnosti pákistánských, iráckých a afghánských žoldáků v zemi, když v některých  z nich rozpoznal své věznitele v iráckém vězení Abu Ghraib nedaleko Bagdádu. Je důležité poznamenat, že po osvobození Homs syrská vláda zajala více než sto žoldáků z arabských a dalších zemí, včetně velkého počtu francouzských legionářů.

A dnes už je to jasné úplně; Spojené státy, Francie, Turecko, Saúdská Arábie, Katar a Liga arabských zemí již přes čtyři roky vedou v zastoupení ozbrojených třinácti islamistických skupin válku proti syrskému státu. Západ neměl, nemá a nebude mít zájem na demokratizaci Sýrie, ale na její destabilizaci, která má dle libyjského scénáře přerůst v její zničení. Aktivní vojenská podpora tzv. syrských rebelů je totiž hrubým porušením mezinárodního práva. Boží mlýny melou pomalu, ale jistě. Poněkud se to protisyrské koalici a jejím americkým přívržencům zvrtlo. Přes tucet islamistických povstaleckých skupin v Sýrii oznámilo, že neuznává jako autoritu Národní koalici sil revoluce a syrské opozice. Zároveň islamisté vyzvali opozici, aby se sjednotila pod právem šaríe, jež by se mělo stát jediným zdrojem legislativy. A na scéně jsou opět chemické zbraně.

Napřed začali válku v Iráku, protože si vylhali zbraně hromadného ničení, nedávno byly nalezeny takové zbraně, ale ne ty, co hledali kdysi, ale mnohem starší; ty, které jim vyrobily Spojené státy, Francie a Německo. Aby tu ostudu svého farizejství zahladili, tvrdí dnes, že Asad nezničil své chemické zbraně a používá je proti Kurdům. Chybička se vloudila; není to Asad, ale IS, který objevil uložený americký yperit a sarin. A to přece nelze oficiálně přiznat. Válka prý nebyla vylhaná, za to dnes bez boje mají teroristé Islámského státu hlavice, bomby a granáty plné yperitu a sarinu. Z louže pod okap… Jak Dick Cheney s Halliburtonem “demokraticky” vydrancovali Irák…

Ovšem ouha; nebyly to však “ony zbraně hromadného ničení (ZHN)”, které způsobily důvod k válce v roce 2003, ale jsou to chemické látky z 80. let minulého století. Jak to, že je zbrojní inspektoři z 90. let neobjevili? Prostě rozkaz zněl: Jde o nepoužitelnou munici, tyto sklady je třeba “přehlédnout”. Všichni se diví; mohli mít přece tolik požadovaný argument, pro který zahájily boje a kvůli nimž je svět vinil z podvodu. A proč tedy nic neřekli? Protože USA tyto chemické zbraně samy vyrobily proti Íránu. Tenkrát šlo o lež a pokrytectví na druhou; přihlásit se k těmto zbraním by bylo mnohem horší, než je vůbec “nenajít”, dělat mrtvého brouka a nevyužít jejich propagandistické kouzlo. Hlavice a granáty Hlavice a granáty

Přitom samy USA vlastní přes tři tisíce tun chemických látek, což je trojnásobné množství, než jaké tvoří chemický arzenál Sýrie. Američané se jich údajně již třicet let snaží “zbavit”, avšak marně; „ničí“ je a pořád nejsou u konce. Likvidace je prý komplikovaná a nákladná. Sýrie předpokládá, že by ty jejich jedy šly zničit za rok, ale za cenu jedné miliardy dolarů. Holt, americký zloděj křičí, chyťte zloděje… Pokrytectví nevídané: Když před plánovaným útokem na Sýrii hovořil Kerry o odpovědnosti syrské vlády za údajný chemický útok, použil jako kdysi generál Powell falešné fotografie. Americký ministr zahraničí ukazoval jako důkaz chemického útoku tuto fotografii:

Tato fotografie totiž pochází z Al Musajjib, Iraq – květen 27, 2003.

Tento děsivý snímek však nepochází ze Sýrie roku 2013, ale z iráckého města Al Musajjib z 27. května 2003. Jejím autorem je fotograf Marco di Lauro, který veřejně vyjádřil rozhořčení nad zneužitím své fotografie. Stejný lživý trik, jako když USA představily v devadesátiminutové multimediální prezentaci důkazy proti  Iráku.

Americký prezident v řečnicky zdatných projevech zprvu sliboval, že diktátor Bašár Asad musí "jít", myšleno do háje, a že se USA postarají o "postupnou likvidaci a zničení" hrdlořezů z Islámského státu. Nic takového naštěstí nebude, dnes si diktuje v Sýrii scénář Putin a připomíná Obamovi jeho afghánské fiasko.Pro britské BBC totiž tehdejší prezident Afghánistánu Karzáí řekl, že NATO a USA podle něj způsobily velké utrpení svými útoky porušujícími svrchovanost, ale bez žádané a potřebné stability. Zkrátka vojenské angažmá USA nepřineslo jeho zemi žádné zlepšení bezpečnostní situace, jen utrpení a promarněné lidské životy. Samy se pasovaly do role globálního policajta. Kam přišly, tam cesty za sebou zdobily mrtvolami. Afghánistán je vzorovým příkladem. V 80. letech byly v Afghánistánu poprvé, o dvacet roků poté podruhé.

Války Američanů vysávají jejich ekonomiku. Jen předloni loni stálo tažení v Afghánistánu americké daňové poplatníky 120 miliard dolarů. USA 7. října 2001 zahájily operaci Trvalá svoboda. Takže si vynásobme - 120 miliard krát dvanáct, plus mínus…Kdo s čím zachází, tím také schází. Další přísloví, co se Spojencům nevyplatilo. Bin Ládin byl napřed ve službách USA proti SSSR, pak se ale karta obrátila; vůdce a zakladatel Al-Kájdy vyhlásil Svatou válku Západu po vypuknutí bojů v Perském zálivu. Stál za útoky na New York a Washington z 11. září 2001. Při americké invazi do Afghánistánu unikl z obleženého jeskynního komplexu pákistánsko-amerického původu Tora Bora. Poslední léta se skrýval v Pákistánu. Zabilo ho americké komando v domě v pákistánském Abbottábádu. Jak se do lesa volá, tak se z nezvládnutelných afghánských hor ozývá…

Možná se nad míru zvedl adrenalín v majoru americké armády Nidalu Maliku Hasanovi, palestinského původu, když se dozvěděl, že v červenci 2002 zahynulo 48 civilistů a 117 dalších bylo zraněno na svatební oslavě v Afghánistánu, když na ně zaútočily letouny USA. Třeba i proto v listopadu 2009 na vojenské základně Fort Hood postřílel 13 vojáků, mezi nimiž byla i těhotná žena, a 32 dalších zranil. Neutíkal před policí, nezapíral, svou vinu přiznal. Před soudem v texaském Fort Hoodu opakovaně prohlásil, že jeho čin byl odvetou za nasazení amerických vojáků proti islamistům v Afghánistánu. Splnili mu jeho sen stát se mučedníkem; byl odsouzen k trestu smrti injekcí s prudkým jedem.

Není to tak dávno, kdy Tálibán sťal hlavy sedmnácti Afgháncům, kteří slavili a tančili dlouho do noci. Mezi mrtvými byly i dvě ženy. Mužům byly hlavy odděleny od těla, ženám byly gentlemansky „jen“ podříznuta hrdla. Lačnost po krvi je nepopiratelná. Temný primitivismus středověku? Omyl, psal se srpen 2012, počátek třetího tisíciletí naší skvělé civilizace. Talibánci sice mají na hlavách turbany, ale jinak jsou kovaní přes počítače, vědí co s AK-47 Kalašnikov nebo s M-16 a jejími kadencemi. Monstra bez lítosti, soucitu a pokory. Urputný fanatismus. Vzrušení při kamenování za nevěru:

Protesty migrantů před OSN... Snímek Břetislav Olšer

Pět civilistů a čtyři afghánští policisté zemřeli zřejmě v červenci 2008 kvůli chybnému vzdušnému útoku v provincii Fatah. Mezinárodní koaliční jednotky, které zaútočily na konvoj afghánské armády a zahraničních vojáků, se mylně domnívaly, že se jedná o bojovníky povstaleckého hnutí Tálibán. V září 2012 zahynulo sedm afghánských žen a stejný počet jich byl zraněn v důsledku bombardování ve východní afghánské provincii Lagman, informovala agentura Pazhvak. Letci pokládali ženy, jež v noci sbíraly chrastí, za vzbouřence. Holt, třeba doplatili na fakt, že v USA nefunguje zdravotní reforma a oni nemohli k očnímu lékaři… Dosti černý humor…

Civilní oběti války v Afghánistánu se pohybují až ke 34 tisícům lidí. Jsou mezi nimi i oběti z 11. března 2012, kdy americký seržant Robert Bales brzy ráno postřílel ve vesnici afghánské civilisty včetně žen a dětí, jejich těla spálil a pokračoval ve vedlejší vsi. Za vraždu 16 civilistů však nedostal smrtící injekci, ale “jen” doživotí bez možnosti podmínečného propuštění. Temný primitivismus středověku? Omyl, píše se srpen 2012, počátek třetího tisíciletí naší skvělé civilizace. Talibánci sice mají na hlavách turbany, ale jinak jsou kovaní přes počítače, vědí co s AK-47 Kalašnikov nebo s M-16 a jejími kadencemi. Vraždí se jimi pořád.

Loni bylo do afghánské armády naverbováno přes 70 tisíc branců a dodáno odpovídající množství lehké vojenské techniky. V rozpočtu USA pro rok 2012 byla na tento účel vyčleněno 12,8 miliardy dolarů (217 miliard korun). Povstalci ale nabízejí rekrutům vyšší mzdu než Karzáího vláda. Dle BBC dostává branec Tálibánu za každý den boje 10 dolarů (170 korun), tedy až 310 USD měsíčně. Rekrut ANA bere přibližně poloviční žold. Pro Afghánce je stále tak výhodnější bojovat za Tálibán. Nedávno afghánský policejní velitel a jeho dvanáct nižších důstojníků zběhli k islamistickému hnutí Talibán.

Předtím otrávili sedm policistů, kteří je mohli vyzradit. Policisté přeběhli i se zbraněmi a vybavením, včetně vojenských vozidel. Přidali se k Talibánu a vzali s sebou terénní vozidla Humvee a Ranger, vysílačky a 20 zbraní. Holt, snadná infiltrace… Karzáí dokonce uvažuje o mírové smlouvě s Talibánem, nabídl mu další ústupek; vyzval jejich vůdce Mullu Umara, aby ukončil ozbrojený boj proti jeho vládě. Výměnou za to prý může kandidovat na prezidenta. Marnost nad marnost. V současné době jsou USA v důsledku válek v těžké hospodářské krizi a s největším státním dluhem ve své historii…

A teď hypoteticky, ale přesto s patřičnou logikou; kdyby se spojily sovětské a americké armády, jako v průběhu 2. světové války, nebyl by dnes Tálibán zase vůdčí silou Afghánistánu, který je pro US Army druhým Vietnamem. Vojáci USA jsou v Afghánistánu nenáviděnější okupanti, než zde byli kdysi Rusové. Celkem v Afghánistánu zahynulo 14 454 sovětských vojáků, dalších přes 35 000 jich bylo zraněno a zmrzačeno. Do války jich bylo nasazeno 545 tisíc; kolik jmen těchto zabitých známe? Kolik už bylo na světě Frankensteinů, co stvořili svá Monstra, jež se pak obrátila proti svým stvořitelům…? Nebýt těch monster, nebyl by možná ani Tálibán, protiteroristický boj a mrtví čeští vojáci…?

Ani po více než deseti letech války, která stála nejméně 450 miliard dolarů, přes 1,600 mrtvých a 15,000 vážně zraněných vojáků US Army, nedosáhly USA žádného ze svých strategických nebo politických cílů. Každý americký voják v Afghánistánu stojí ročně milion dolarů. CIA tam zaměstnává 80,000 žoldáků, náklady neznámé. USA utrácí neskutečných 20,2 miliard dolarů ročně jen za klimatizování ubytoven vojáků v Afghánistánu a Iráku. Bude další afghánsko-irácký Memorial the Wall..?

Nepomohl ani bin Ládin ve službách USA proti SSSR, ovšem mnozí budou tvrdit, že tomu tak nebylo. Řekněme to tedy jinak; Usáma prokazatelně bojoval proti Sovětům to nelze vyvrátit, stejně tak, jako boj proti Sovětům vedla CIA. Shrňme to a vyjde nám resumé; bin Ládin bojoval proti stejnému nepříteli jako CIA. A co čeká prezidenta Asada?

Inu, jakou smrt mu Západ přisoudí? Zlynčování jako NadžIbulláha, který byl umučen a pověšen za genitálie? Nebo jako Kaddáfího, jehož umučili bodáním dýkou do jeho konečníku, nebo snad ho čeká oběšení jako Husajna....? “Živé štíty” na hradbách nad Damaškem slaví; zatím je nezabijí…

http://www.youtube.com/watch?v=LXrnprlMyB8

Motto “morálních” západních vůdců - skamarádit se a popravit…

http://www.rukojmi.cz/clanky/381-historie-se-opakuje-soveti-potazmo-rusove-jsou-opet-ve-hre

V Iráku lhali o zbraních hromadného ničení, v Doněcku o Boeingu 777

Bush ml., Cheney i Riceová věděli o brutálním mučení a libovali si

Izraelské osudy - Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKnihav elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-os

.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

04.10.2015 10:45

PS. ...Proč se muslimové každou chvíli vyhodí do povětří? Protože mají výbušnou povahu.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

04.10.2015 08:44

"Čiň čertu dobře - peklem se ti odmění".....V USA na rozhodujících pozicích vygradovala chyba, jež se dnes projevuje, mimo jiné, uprchlickou krizí. O úderech a strategii vůči zemím, které mají být vojensky napadeny a formě spolupráce s "proamerickými" silami v těchto zemích, se rozhoduje na nejvyšších místech. Někdo musí vznést požadavek, někdo tento požadavek zaštítit a realizovat. Chyba v rozhodování je tedy ve vojenském vedení USA a jejich špionáži, konkrétně CIA. Zbrojní koncerny samozřejmě podporují řinčení zbraní, je to jejich kšeft. Tyto nebezpečné síly daly hlavy dohromady a stvořily nám obraz světa právě takový, jak ho my všichni v současnosti vidíme. Je to předobraz budoucí katastrofy. USA si "pěstují" válečné konflikty tím, že je protahují v podstatě do nekonečna. Současné ruské nálety na syrská území s povstalci a IS dokumentují, že infrastruktura muničních a zásobovacích skladů byla americkými nálety netknuta. Ruská diplomacie je natolik slušná, že tento, do očí bijící aspekt, Američanům nevyčetla. To, že Rusové zveřejňují výsledky útoků, především zásahy muničních skladů a techniky, je vlastně obžalobou USA z úmyslného nicnedělání proti teroristickým silám. Celému světu musí být jasné, že různá vojenská zařízení sloužící teroristům byla velice dobře odhalitelná špionážními družicemi. Pokud by měly USA zájem tyto základny zničit, dávno by to udělaly. Proč tak neučinily? Podle mého názoru je za touto jejich "neschopností" vysoká hra, která nemá za cíl nic jiného, než v konečném důsledku destabilizovat jižní příhraniční oblasti RF. Bylo kalkulováno s tím, že z uměle udržovaného válečného konfliktu v Sýrii v konečném důsledku budou proudit miliony ozbrojenců směrem na Rusko. Proto ta neschopnost USA zničit jednu jedinou muniční i zásobovací základnu IS. V konečném důsledku se počítalo s válkou s RF oslabenou konflikty na Ukrajině a destabilizací v celé řadě zemí, které tvoří s Ruskem jižní hranici. Po odčerpání značného počtu vojenských kapacit na řešení těchto regionálních střetů, by USA měly prostor pro "konečné řešení". RF dala jasně najevo, že jí dnes nejde především o Bašára Asada, ale o vlastní bezpečnost, která by byla vážně narušena, kdyby strategický plán USA vyšel. To nemůže Rusko připustit a ví to i Čína, jež má eminentní zájem na potlačení a zničení všech forem terorismu. To, že USA boj s těmito strukturami nevychází, není neschopnost, ale úmysl. Rusko i Čína dnes přebírají zodpovědnost za zachování a přežití tohoto světa. ....Proč se USA tak zadlužují? Protože vojenské kruhy stále stupňují požadavky na financování obrovské armády, na výzkum a vývoj nových zbraní, na stovky amerických základen, na ozbrojené konflikty a války v mnoha částech světa, na nové ponorky i válečné lodě a výčet plateb daňových poplatníků na největší vojenskou mašinérii světa nebere konce. K tomu přistupují služby zahrnuté do "Secret service" a policie. Tento moloch je neufinancovatelný. Represivní a exekuční složky ale musí vykazovat nějakou činnost, a tak vymýšlejí, jak obelstít celý svět. Jsou za to královsky placeny. Placeny za to, že po celém glóbu šíří destrukci. ...I náš ministr zahraničních věcí Zaorálek se řídí osvědčeným: "Něco jiného si myslím, něco jiného říkám, něco jiného dělám". I v takovém osobním postoji může být zakódován konec naší civilizace. ...Mějte se hezky.


 
Lahůdková Putinova pokerová hra 2.

Lahůdková Putinova pokerová hra 2.

Před týdnem tedy 19.1.2022 jsem napsal krátkou napůl odlehčenou glosu pod názvem Lahůdková pokerová hra, ve které jsem nadhodil, že k nadpisu mě přivedla americká agentura Bloomberg, která uvedla, že to co udělal Putin s rozložením sto tisíce svých vojáků u svých hranic s Ukrajinou je skvělým tahem a Putin nemůže nic pokazit, dokud je tam nechá, než mu Zápas splní jeho požadavky a nepohne se ani dopředu, ani do strany, ani vlevo, ani v pravo a nechá tím všechny zainteresované hráče v nejistotě.

Antiwaxeři v ulicích evropských měst a částí médií…

Antiwaxeři v ulicích evropských měst a částí médií…

Zatímco současná zahraničně politická publicistika zcela nepochybně žije úvahami západní mediálně politické propagandy o brzké okupaci Ukrajiny ze strany Ruska, druhá část se soustřeďuje na vývoj a realitu možného prosazování či neprosazování politiky Green Dealu, část publicistiky se věnuje sice menšinového, ale o to agresivnějšího menšinového hnutí antiwaxerů, jako průvodního znaku poněkud dlouhého období covidové pandemie. Pod hesly o svobodě je toto hnutí namířeno proti většině společnosti, která bere zdravotní opatření za potřebná a chce většině vnutit svůj úhel pohledu. U nás se tohoto úkolu ujala SPD, v Rakousku Svobodní či vedle v Německu AFD.

Fijalovy podfuk

Fijalovy podfuk

Mam par kamaradu, keři volili Bruselsku pětku. Tuž, nevadi mi to, bo su demograt. Někteři z nich su z Prahy. To se da pochopit, bo lidi v Praze často hlasuju pro ruzne pitomosti, to už je v Praze taky zvyk.

Poslední domácí zprávy

Fijalovy podfuk

Fijalovy podfuk

Mam par kamaradu, keři volili Bruselsku pětku. Tuž, nevadi mi to, bo su demograt. Někteři z nich su z Prahy. To se da pochopit, bo lidi v Praze často...

Vrána k vráně sedá…

Vrána k vráně sedá…

Je několik evropských vlád, charakteristických zběsilou protiruskou nenávistí a podobně zběsilým příklonem k německému fašismu či dokonce...