• Sobota, 29. únor 2020
  • Svátek má Rukojmí Horymír

Rozpad vztahů s USA Moskva připisuje „mstivosti
Počet návštěv: 1600

Rozpad vztahů s USA Moskva připisuje „mstivosti" Obamovy vlády

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov obvinil vládu Baracka Obamy ze zhoršujících se vztahů mezi Moskvou a Washingtonem.  

 

Diplomat také popřel obvinění z „ruského vměšování“ do amerických voleb, a upozornil, že pokud by existoval důkaz, tak by už dávno „utekl“ do médií, napsaly The New York Times.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov obvinil Obamovu vládu za zničené vztahy Moskvy s Washingtonem a podkopání jejich bilaterální spolupráce, včetně Sýrie. Vrcholný ruský diplomat tak reagoval na mediální otázky na okraji Valného shromáždění OSN, uvedly The New York Times.

„Rusko-americké vztahy netrpí skutečností, že dochází ke konfliktům, ale kvůli k tomu, že předchozí administrativa jednala v malicherné pomstě, čímž vložila časovanou bombu pod americko-ruské vztahy,“ řekl Lavrov. Dodal, že „to od držitele Nobelovy ceny za mír neočekával."
 
Vydání vysvětlilo, že se slova ministra týkala zhoršování vztahů mezi Bílým domem a Kremlem z celé řady důvodů. Zejména byly pokaženy sankcemi, které USA přijaly po „ruské anexi" krymského poloostrova.
 
Lavrov zdůraznil, že nikdy se západními partnery nevyjednával, aby odstranili protiruské sankce. Rovněž odmítl obvinění z ruského zasahování do amerických prezidentských volel v roce 2016, aby přinesl výsledek ve prospěch Donalda Trumpa místo Hillary Clintonové.

Po roce šetření Lavrov řekl: „Neviděli jsme ani jediný fakt." 

Lavrov upozornil, že požádal amerického ministra zahraničí Rexe Tillersona, aby předložil důkazy, ale bylo mu sděleno, že je to důvěrné.
 
„Nemůžu tomu uvěřit. Za prvé, a co je nejdůležitější, ve Spojených státech všechny informace vždy vyplynou. Vzhledem k tomu, že se slyšení (v Kongresu) účastní obrovské množství lidí, na jakýchsi prokurátorských vyšetřování, kdyby tam byl jeden jediný důkaz, tak by unikl," zdůraznil ruský ministr.
 
Mezitím podle publikace existují významné rozdíly mezi postoji obou zemí k dalším otázkám, ať už Íránu či severokorejské jaderné krize. Lavrov přitom vyzval Washington a Pchjongjang, aby usilovaly o racionální přístup a ne bojovaly navzájem, „jako by děti v mateřské škole".

 

 

 

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

25.09.2017 20:16

Na něco se neúspěch svést musí.Objektivní příčiny nelze aplikovat na prohrané volby,tak se najde jiný smyšlený důvod.Rusko se staví na své vlastní nohy a to je důvod nenávisti větší části amerických politiků.


 
Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

V devadesátých letech jsem byl v Kyjevě pečený vařený. Dělal jsem rozhovor s náčelníkem kyjevské milice, který se mě na závěr interwievu a pózování do objektivu zeptal: Nu što, maladěc, kakaja u vas prabléma? V domnění, že jsem asi někde vytřískal hospodu a chci rozhovorem s ním průšvih zamést pod koberec.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Opravdu se setkali v kasinu. Všude plno světel, zelené stoly trochu připomínaly obyčejné hospodské kulečníky, ale rozhodně ne ty noblesní krupiérky, které u nich postávaly, ani ty hromady barevných žetonů na okrajích stolů, kolem nichž posedávali a postávali většinou muži, ale i několik málo žen.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Sál se starým, značně už zchátralým pódiem, se pozvolna plnil. Dětí přibývalo,  s nimi i křik a výskot. Dvě učitelky, obě už postarší a značně nervózní, okřikují neposedné caparty a ukazují na  řady židlí, kam si kdo má sednout. Kdosi zatáhne závěsy na velkých oknech a značně se setmí.

Poslední domácí zprávy