• Středa, 24. červenec 2019
  • Svátek má Rukojmí Kristýna

Kdo nás zradil, nemá nám co poručníkovat
Počet návštěv: 1983

Kdo nás zradil, nemá nám co poručníkovat

Adam Mikulášek Článek od Adam Mikulášek

A západ nás nechal ve štychu hned třikrát. Dvakrát nás prodal, v roce 1938 v Mnichově Hitlerovi a v roce 1945 na Jaltě Stalinovi. A potřetí Brežněvovi slíbil nevměšování ohledně okupace v srpnu 1968.  

A po roce 1989 to také nebylo o mnoho lepší. Místo nějaké obdoby Marshalova plánu pro postkomunistické země jen vykoupil, co vynášelo, nepomohl nám vytvořit si vlastní kapitál, a ještě nám vnutil tzv. washingtonský konsenzus, tj. napřed privatizace, pak teprve pořádné zákony. A že do zahraničí odteče několikanásobně víc peněz, než dostaneme z eurodotací, že nám západní firmy platí otrocky nízké mzdy, aby nám pak Němci a Francouzi vyčítali, že naši pracanti jsou tam ochotni dělat za míň..., a že k nám Němci dovážejí nekvalitní potraviny, to je již také obecně známo.
A přesto se nám „západníci“ snaží stále omílat sovětskou okupaci ze srpna 1968, protože Putin je přece „příčinou všeho zla ve vesmíru...“, ovšem pokud jde o mnichovskou a jaltskou zradu, o tom už s takovým zápalem nehovoří. A jen málokdo ví, že západní Německo formálně anulovalo mnichovskou dohodu až někdy v roce 1973, tedy třicet pět let po jejím uzavření!!!
„SRN stanovila 11. prosince 1973 nulitu mnichovské dohody a v mnoha bodech zastávala odlišný její výklad, problematický zde byl také březen 1939 jako krok nutný pro stabilizaci hospodářství, jelikož české země po ztrátě 25 procent území nebyly životaschopné atd.“
https://cs.wikipedia.org/wiki/Mnichovsk%C3%A1_dohoda
A teď si země, které nás opakovaně zradily, nebo v případě Německa dokonce okupovaly a ekonomicky vykořisťovaly, hrají na „velké bratry“, kteří mají nějaké právo se stavět jako „morálně vyspělejší“ a nás, „zaostalé slovanské barbary“, chtějí poučovat o toleranci, politické kultuře, lidských právech a kde čem. Přitom právě západ, a Německo především, má lví podíl viny na tom, že jsme po válce „spadli“ do sovětské sféry vlivu. Kdyby Němci nerozpoutali válku, velmi pravděpodobně by k ničemu takovému nikdy nedošlo. Takže pokud si západ hraje na to, že jsme „morálně zaostalejší“, protože jsme tu měli 41 let komunistickou totalitu, mělo by se k tomu rovněž dodat, že samotný západ nás vlastně těm Sovětům předhodil jako svého druhu náhradu za válečné škody, ačkoli my jsme žádnou válku nerozpoutali!
A další věc, kterou je nutno mít na paměti, je fakt, že usmiřovací politiku vůči Hitlerovi, která nakonec vedla k Mnichovu, tzv. appeasement, nejvíce prosazovali tehdejší „sluníčkáři“, i když se jim tak neříkalo. A stejně jako dnes tomuto „sluníčkářskému“ tlaku nakonec podlehli i konzervativci, např. Nevil Chamberlain, což je trošku něco jako Merkelová 30tých let minulého století. Největší škody „sluníčkáři“ napáchali tlakem na odzbrojení vlastních zemí i v době, kdy Hitler již masivně zbrojil! Různí „kavárenští intelektuálové“ lidi manipulovali v tom smyslu, že když se odzbrojíme a strčíme hlavu do písku, tak se vyhneme další světové válce. Proto byla Británie i Francie v roce 1939 v mnoha ohledech vojensky slabší než Hitlerovo Německo. A lidé, kteří těmto pseudopacifistickým lžím nepodlehli, jako třeba Churchil, byli „sluníčkovou“ intelektuálně-politickou frontou nálepkováni jako „váleční štváči“, podobně jako dnešní vlastenci, kteří vystupují proti nové lži jménem multikulturalizmus, jsou dnešní „sluníčkovou“ frontou nálepkováni jako „xenofobové“. Tehdy i teď „sluníčka“ šla proti pudu sebezáchovy vlastních národů.
A jak známo, kdo se z historie nepoučí, musí si ji zopakovat, byť s jinými „herci“ a „kulisami“ a v „modernějším provedení“.

 

Adam Mikulášek
Mám bakalářské vzdělání v oboru informatiky, již od dětství se zajímám o dění v této zemi i ve světě a vzdělávám se v oblastech politiky, historie, ekonomie a psychologie. Od června 2010 jsem členem Čssd a snažím se prosazovat modernizační změny v této straně.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Josh Ommi

Josh Ommi

02.10.2017 07:45

Pane Sebr, jiz jsem psal,ze mate pravdu. Ale svet neni o moralce a spravedlnosti (i kdyz by mel byt). Mala historka ze starovekeho Recka: Kdyz Atheny vedly valku proti Sparte, tak se vylodily na malem ostruvku (jmeno jsem zapomel). A zacly rozkazovat. Kral ostrova (jmeno jsem zapomel) se ohradil a rekl, ze ma s Athenami smlouvy a dohody. Natoz mu to athensky velitel (jmeno jsem zapomel) vysvetlil: "Smlouvy a dohody plati jenom mezi stejne silnymi stranami. Kdyz tomu tak neni, tak silnejsi si dela co chce a slabsi to musi strpet!" Zmenilo se na tom neco? V.B., jako tehda silnejsi strana, rekla, ze to platit nebude a neplatila. Nemecko reperaca nikomu neplati, protoze si to USA nepreji (zustalo by min pro ne). Apropos, ta historka konci tak, ze ostrovane ma smlouvach a dohodach trvaly a Athenane ja pak pozabijeli...


 
Jiří Sebr

Jiří Sebr

01.10.2017 12:35

Pane Omni, předpokládám, že se Vaše otázka týká té II.WW a V.B. Když pominu skutenost, že v Bitvě o V.B. padlo 531 našich letců, tak 365 sestřelených (či silně poškozených) nepřátelských letadel, dále pak 6 sestřelených raket V1 mluví samo za sebe. Ztráty pěchoty a obrněné vozby nejsou započítány. Myslíte si, že těch padlích bylo málo a angláni se tedy chovali zcela správně? A když jsme u toho placení, tak do dneška nemáme zaplacenou ani marku ve formě válečných reparací od Německa a dokonce je to už, jak se projevili naši politici, v rámci EU passé! Takže myslím, že současná politika EU je souměřitelná s Mnichovem 1938 a my musíme jejímu opakování zabránit!


 
Josh Ommi

Josh Ommi

01.10.2017 07:34

Pane Sebr, mate naprostou pravdu. Jenom nepisete, kto to podle Vas platit mel nebo ma a neplati...


 
Turecký přístup. Platil by i pro opálené mladé muže, co nás

Turecký přístup. Platil by i pro opálené mladé muže, co nás "obohacují" prodejem drog a jinou kriminalitou v Praze ?

Slova „Turecké hospodářství”, bývala v našich končinách po dlouhou dobu termínem, vhodným k označení zmatků, neschopnosti a nekompetentnosti. Možná, že kdysi dávno i právem. Ale teď si naši rekreanti, na dovolené v tureckých turistických destinacích, často s překvapením protírají oči nad vyspělostí, funkčností a moderností místní techniky a infrastruktury. Alespoň tedy ve velkoměstech a na turisticky zajímavých místech.

Přichází antimajdan a bude pěkně hustej…

Přichází antimajdan a bude pěkně hustej…

Ani jsem nepředpokládal, že tak brzy budu znovu reagovat na to, co se děje a hlavně bude dít nejen na Ukrajině, ale zřejmě i ve světě, který euromajdan vyvolal, podporoval a nyní přijde čas nést náklady svého neblahého jednání před pěti lety.

Že se mu huba nezkřiví, komediantovi!

Že se mu huba nezkřiví, komediantovi!

Stejně jako je „vysazený“ pan Jan Hrušínský na osobu prezidenta Zemana, jsem zase já „vysazený“ na pana principála. Vadí mi totiž ta jeho neomalenost, drzost, bezohlednost a nenávist k člověku, který mu nic neudělal, nijak mu neuškodil, neublížil, jen se nemůže smířit se skutečností, že v přímé volbě porazil naději pražské kavárny, Karla Schwarzenberga. Proto také kde může do něj tu kopne, tu jej zesměšní, urazí, pomluví, nebo se o něm vyjádří způsobem, že z něj udělá ubožáka, neschopného vykonávat svou funkci prezidenta.

Poslední domácí zprávy

SMŮLA NA PATÁCH

SMŮLA NA PATÁCH

Web Česká justice přinesl dne 17. července 2019 zprávu o „spícím soudci“ u Městského soudu v Praze. Za postoj ke zmíněné nepřístojnosti...