• Středa, 11. prosinec 2019
  • Svátek má Rukojmí Dana

Kdo nás zradil, nemá nám co poručníkovat
Počet návštěv: 2163

Kdo nás zradil, nemá nám co poručníkovat

Adam Mikulášek Článek od Adam Mikulášek

A západ nás nechal ve štychu hned třikrát. Dvakrát nás prodal, v roce 1938 v Mnichově Hitlerovi a v roce 1945 na Jaltě Stalinovi. A potřetí Brežněvovi slíbil nevměšování ohledně okupace v srpnu 1968.  

A po roce 1989 to také nebylo o mnoho lepší. Místo nějaké obdoby Marshalova plánu pro postkomunistické země jen vykoupil, co vynášelo, nepomohl nám vytvořit si vlastní kapitál, a ještě nám vnutil tzv. washingtonský konsenzus, tj. napřed privatizace, pak teprve pořádné zákony. A že do zahraničí odteče několikanásobně víc peněz, než dostaneme z eurodotací, že nám západní firmy platí otrocky nízké mzdy, aby nám pak Němci a Francouzi vyčítali, že naši pracanti jsou tam ochotni dělat za míň..., a že k nám Němci dovážejí nekvalitní potraviny, to je již také obecně známo.
A přesto se nám „západníci“ snaží stále omílat sovětskou okupaci ze srpna 1968, protože Putin je přece „příčinou všeho zla ve vesmíru...“, ovšem pokud jde o mnichovskou a jaltskou zradu, o tom už s takovým zápalem nehovoří. A jen málokdo ví, že západní Německo formálně anulovalo mnichovskou dohodu až někdy v roce 1973, tedy třicet pět let po jejím uzavření!!!
„SRN stanovila 11. prosince 1973 nulitu mnichovské dohody a v mnoha bodech zastávala odlišný její výklad, problematický zde byl také březen 1939 jako krok nutný pro stabilizaci hospodářství, jelikož české země po ztrátě 25 procent území nebyly životaschopné atd.“
https://cs.wikipedia.org/wiki/Mnichovsk%C3%A1_dohoda
A teď si země, které nás opakovaně zradily, nebo v případě Německa dokonce okupovaly a ekonomicky vykořisťovaly, hrají na „velké bratry“, kteří mají nějaké právo se stavět jako „morálně vyspělejší“ a nás, „zaostalé slovanské barbary“, chtějí poučovat o toleranci, politické kultuře, lidských právech a kde čem. Přitom právě západ, a Německo především, má lví podíl viny na tom, že jsme po válce „spadli“ do sovětské sféry vlivu. Kdyby Němci nerozpoutali válku, velmi pravděpodobně by k ničemu takovému nikdy nedošlo. Takže pokud si západ hraje na to, že jsme „morálně zaostalejší“, protože jsme tu měli 41 let komunistickou totalitu, mělo by se k tomu rovněž dodat, že samotný západ nás vlastně těm Sovětům předhodil jako svého druhu náhradu za válečné škody, ačkoli my jsme žádnou válku nerozpoutali!
A další věc, kterou je nutno mít na paměti, je fakt, že usmiřovací politiku vůči Hitlerovi, která nakonec vedla k Mnichovu, tzv. appeasement, nejvíce prosazovali tehdejší „sluníčkáři“, i když se jim tak neříkalo. A stejně jako dnes tomuto „sluníčkářskému“ tlaku nakonec podlehli i konzervativci, např. Nevil Chamberlain, což je trošku něco jako Merkelová 30tých let minulého století. Největší škody „sluníčkáři“ napáchali tlakem na odzbrojení vlastních zemí i v době, kdy Hitler již masivně zbrojil! Různí „kavárenští intelektuálové“ lidi manipulovali v tom smyslu, že když se odzbrojíme a strčíme hlavu do písku, tak se vyhneme další světové válce. Proto byla Británie i Francie v roce 1939 v mnoha ohledech vojensky slabší než Hitlerovo Německo. A lidé, kteří těmto pseudopacifistickým lžím nepodlehli, jako třeba Churchil, byli „sluníčkovou“ intelektuálně-politickou frontou nálepkováni jako „váleční štváči“, podobně jako dnešní vlastenci, kteří vystupují proti nové lži jménem multikulturalizmus, jsou dnešní „sluníčkovou“ frontou nálepkováni jako „xenofobové“. Tehdy i teď „sluníčka“ šla proti pudu sebezáchovy vlastních národů.
A jak známo, kdo se z historie nepoučí, musí si ji zopakovat, byť s jinými „herci“ a „kulisami“ a v „modernějším provedení“.

 

Adam Mikulášek
Mám bakalářské vzdělání v oboru informatiky, již od dětství se zajímám o dění v této zemi i ve světě a vzdělávám se v oblastech politiky, historie, ekonomie a psychologie. Od června 2010 jsem členem Čssd a snažím se prosazovat modernizační změny v této straně.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Josh Ommi

Josh Ommi

02.10.2017 07:45

Pane Sebr, jiz jsem psal,ze mate pravdu. Ale svet neni o moralce a spravedlnosti (i kdyz by mel byt). Mala historka ze starovekeho Recka: Kdyz Atheny vedly valku proti Sparte, tak se vylodily na malem ostruvku (jmeno jsem zapomel). A zacly rozkazovat. Kral ostrova (jmeno jsem zapomel) se ohradil a rekl, ze ma s Athenami smlouvy a dohody. Natoz mu to athensky velitel (jmeno jsem zapomel) vysvetlil: "Smlouvy a dohody plati jenom mezi stejne silnymi stranami. Kdyz tomu tak neni, tak silnejsi si dela co chce a slabsi to musi strpet!" Zmenilo se na tom neco? V.B., jako tehda silnejsi strana, rekla, ze to platit nebude a neplatila. Nemecko reperaca nikomu neplati, protoze si to USA nepreji (zustalo by min pro ne). Apropos, ta historka konci tak, ze ostrovane ma smlouvach a dohodach trvaly a Athenane ja pak pozabijeli...


 
Jiří Sebr

Jiří Sebr

01.10.2017 12:35

Pane Omni, předpokládám, že se Vaše otázka týká té II.WW a V.B. Když pominu skutenost, že v Bitvě o V.B. padlo 531 našich letců, tak 365 sestřelených (či silně poškozených) nepřátelských letadel, dále pak 6 sestřelených raket V1 mluví samo za sebe. Ztráty pěchoty a obrněné vozby nejsou započítány. Myslíte si, že těch padlích bylo málo a angláni se tedy chovali zcela správně? A když jsme u toho placení, tak do dneška nemáme zaplacenou ani marku ve formě válečných reparací od Německa a dokonce je to už, jak se projevili naši politici, v rámci EU passé! Takže myslím, že současná politika EU je souměřitelná s Mnichovem 1938 a my musíme jejímu opakování zabránit!


 
Josh Ommi

Josh Ommi

01.10.2017 07:34

Pane Sebr, mate naprostou pravdu. Jenom nepisete, kto to podle Vas platit mel nebo ma a neplati...


 
Vzpomínka: Přišel mi v prosinci 2011 pozdrav z Číny vzkaz od Tomáše Etzlera: „Tem patetickym cechackym utokum na moji osobu se smeji. Utocit na meho 30 let zesnuleho otce je jina vec. jste dobytek. Prekrocil jste hranici Olsere. Snad Vas potkam…“

Vzpomínka: Přišel mi v prosinci 2011 pozdrav z Číny vzkaz od Tomáše Etzlera: „Tem patetickym cechackym utokum na moji osobu se smeji. Utocit na meho 30 let zesnuleho otce je jina vec. jste dobytek. Prekrocil jste hranici Olsere. Snad Vas potkam…“

Jak baron Prášil, pardon, ne šlechtic, nýbrž právě ten potulný žvanil Tomáš Etzler poskytl nedávno dlouhatánský rozhovor pro SeznamZprávy mimo jiné odpovídal na otázky. Čína, kam se podíváš. Česko už několik týdnů řeší spory s touto komunistickou zemí.

Blíží se Vánoce, ty nejkrásnější svátky v křesťanském světě; Američané se rovněž ve svém farizejském pokrytectví skrývají za Boží lásku, přičemž už přes 200 let přinášejí

Blíží se Vánoce, ty nejkrásnější svátky v křesťanském světě; Američané se rovněž ve svém farizejském pokrytectví skrývají za Boží lásku, přičemž už přes 200 let přinášejí "demokracii" a vraždí po celé planetě.

Jednou z ukázek USA, země neomezených možností a splněných přání, bylo během desetileté americko-vietnamské války se třemi miliony zavražděných Vietnamců a Laosanů, též vánoční bombardování Hanoje koncem šedesátých let, kdy nechal pouze prezident Richard Nixon shodit větší množství bomb, než kolik bylo svrženo na Drážďany během druhé světové války. Šlo bezpochyby o nejbrutálnější nálet v historii. 

Napřed o rabování Poláků na hrobech Židů vyšly knihy Jana Tomasze Gross - Zlatokopové a Sousedi, dnes zase jen opakování těchto zvěrstev od autora Piotra Reszka: Hledači židovského zlata

Napřed o rabování Poláků na hrobech Židů vyšly knihy Jana Tomasze Gross - Zlatokopové a Sousedi, dnes zase jen opakování těchto zvěrstev od autora Piotra Reszka: Hledači židovského zlata

Opět je v Polsku v prosinci 2019 další pozdvižení; přinesla ho kniha s názvem "Hledači židovského zlata", obraz svědectví o tom, jak lidé z obcí sousedících s vyhlazovacími tábory Belzec a Sobibor v Lublinském vojvodství na jihovýchodě Polska ještě i několik desetiletí po konci druhé světové války vykrádali masové hroby židovských obětí nacismu.

Poslední domácí zprávy