• Úterý, 19. říjen 2021
  • Svátek má Rukojmí Michaela

ÚVAHA PŘED VOLBAMI 2017
Počet návštěv: 5324

ÚVAHA PŘED VOLBAMI 2017

Článek od

Před nadcházejícími volbami nám do redakce poslal svoji úvahu pan profesor Rajko Doleček, 92letý nestor české endokrinologie a známý popularizátor zdravého životního stylu, člověk, který i ve svém pokročilém věku zaujímá pevné občanské postoje:  

Žijeme v zemi, která je na tom ekonomicky celkem docela dobře, prakticky nikdo nehladoví, na ulicích se nestřílí, penze i platy se včas vyplácejí, lidé cestují do zahraničí. Ale mohlo by být ještě lépe. Dovoluji si uvést svou úvahu před letošními volbami, jako úvahu pravoslavného věřícího levicového a vždy
bezpartijního intelektuála.

Naše kupní síla je podstatně nižší než u obyvatel sousedního Německa (viníka za druhou světovou válku), Rakouska, některých zemí Evropské Unie (EU). Řada lidí si uvědomuje, že za starého„předlistopadového režimu“ nebylo vše zcela špatně řešeno. Náš státní dluh se od konce 20.století nápadně zvýšil (do té doby byl zanedbatelný). I do té doby byla korupce, ale nesrovnatelně menší než dnes. Vzniklo téměř dokonalé zdravotnictví, asi jedno z nejlepších na světě, bezplatné školství. Stavělo se více cenově přijatelných bytů. Žili jsme v míru, i když ten mír mezi tzv.kapitalistickým a socialistickým světem byl nejednou na vážkách. Byla zajištěna práce více méně pro každého, byly větší „sociální jistoty“. Ale bylo PODSTATNĚ méně svobody, z politických důvodů nemohli lidé studovat co by chtěli nebo vůbec nemohli studovat na „vyšších“ školách. Řada lidí byla odsouzena, když nesouhlasila a dávala to najevo s režimem. Byly i popravy. Byli zastřeleni i lidé, kteří prchali přes hranice. Existovaly minimální možnosti cestování na Západ. Tisk i informace povšechně byly pod přísnou stranickou kontrolou.

Za starého režimu jsme byli prakticky satelitem SSSR, ale i dnes máme do jisté míry také sníženou suverenitu pro své členství v organizaci NATO, v rámci které se účastníme i zcela protiprávních až kriminálních akcí proti suverénním státům, i když v nich zatím naštěstí vůbec neničíme a nezabíjíme. Špatné ale je, že tyto akce jako členové NATO nevetujeme, i když bychom to teoreticky mohli.

Zářným příkladem je teroristická NATO agrese proti Jugoslávii, bez povolení Radou bezpečnosti OSN, těsně po našem vstupu do NATO (1999), na základě prokázaných výmyslů a dezinformací. Škody, vzniklé Jugoslávii, včetně obrovských škod na infrastruktuře země, na jejím CIVILNÍM obyvatelstvu i průmyslu během jejího ničení, byly podle mezinárodních odhadů na úrovni téměř 100 (!) miliard amerických dolarů a přes 10 000 mrtvých a zraněných přímo následkem 78 dnů i nocí bombardování. Budou to někdy členové NATO agrese a jejich organizace nějak kompenzovat ? Asi sotva.

Proč jsme se nepokusili vetovat zcela protiprávní NATO agresi proti Jugoslávii, Iráku, Libyi, Sýrii, se statisíci mrtvých i zmrzačených, s obrovským ničením a obrovským růstem nenávisti, například mezi sunnity a šíity v Iráku i Sýrii? Uvědomují si skuteční šéfové NATO, že zničení Libye jako státu, umožnilo do značné míry i „invazi“ afrických uprchlíků do Evropy, které trosky kdysi prosperujícího a úspěšného státu Libye už nemohly zadržet. Zdalipak někdo kritizoval NATO, že jeho akce prakticky zcela zničily diplomatickou „chloubu“ zvanou Helsinská dohoda (1975) o nevměšování do vnitřních záležitostí suverénních států?

Akcentuje se rozsah nemalé pomoci, kterou nám poskytuje Evropská Unie (EU), ale významně méně se mluví o rozsahu prostř19edků, které od nás putují v rámci odlivu kapitálu opačným směrem, v rámci platby za práci nyní již cizím, námi již dříve, někdy i nevhodně prodaných, majetků, včetně průmyslu i bank. Není nějak ohrožena i existence našeho „národního“ státu, pod diktátem bruselské elity a jejich plánů centralizace a i jistého „odnárodnění státu“?

Nejsou zprávy šířené našimi medii (televize, rozhlas, část tisku) poněkud „zglajchšaltované“? Jak je možné, že téměř většina toho, co udělá náš prezident Miloš Zeman, je doprovázena až téměř nenávistnou kritikou. A také veliká většina toho, co se týká Ruska, je téměř jednoznačně nepřátelsky kritická. Jako by naše media, někteří naši i zahraniční státníci, zcela ZAPOMNĚLI na krásné latinské rčení, které by i dnes mělo (muselo !) platit, pokud chceme mít SKUTEČNOU demokracii: AUDIATUR ET ALTERA PARS! (Ať je slyšena i druhá strana !).

Bude někdy někdo souzen za snad BILIÓNOVÉ ztráty „našeho národního majetku“ v rámci, dalo by se říci „loupežné privatizace“ devadesátých let 20.století, kdy se jaksi „zrodily“ i dnešní miliardové majetky.
Během nastávajících voleb by si to všechno měl volič uvědomit a podle toho volit.

Prof.Dr.Rajko Doleček,DrSc.
profrajkodol@seznam.cz

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

04.10.2017 23:01

Rozděl, a panuj! V moderních dějinách jsme svědky rafinovaných útoků na spolunažívání Slovanstva. Je třeba naprosto zničit snahy o panslovanství. Poláci musí povinně nenávidět Rusy, další Slované Srby. Ideální je, když se na příkaz CIA začneme vyvražďovat sami mezi sebou, tak jako to činili dobyvatelé Nového světa od objevení Ameriky s Indiány. Poštvat Indiány, dnes Slovany proti sobě a libovat si v pocitu, jak se Slované vzájemně nenávidí! (Dejte si po držce a zabíjejte se, alespoň nám usnadníte poslední úder, závěrečnou práci). Kadý zločinec, okupant spoléhá na tisíce vlastizrádců, kteří vystupují v jeho prospěch tak, že by nejraději povraždili své etnické souvěrce. Mnohdy se tuto zrůdnost daří prosadit. Lze ji považovat za vítězství našeho nového okupanta, vražedného monstra, přicházejícího z USA. V Srbsku americký ďábel vraždil a plenil. Tisíce a tisíce mrtvých má na svědomí. V USA enklávě Kosovo bylo zcela zlikvidováno původní srbské obyvatelstvo. Zfanatizovaní muslimové střílejí do zad srbským zemědělcům, kteří pracují v polích a všechny kostely i svatostánky jsou demolovány muslimskými hordami, zrůdami tak, aby do nich již nemohl nikdo věřící vstoupit. Demolice je naprosto zhoubná a důsledná. Domy původních obyvatel - Srbů, si zabrali muslimští teroristi a každého, kdo by si nárokoval, jako původní stavitel a majitel rodiného domu majícího právo na svůj dům, zabijí, zavraždí. Zvrácený dobytek, agresor z NATO si potřboval vystavět na území Kosova válečnou základnu. Ten hnusný, zvrácený dobytek klidně vraždil tisíce Srbů v jejich vlasti jenom proto, aby toho dosáhl. Tyto hnusné, satanské šelmy musí zmizet z povrchu zemského! Je to hnus se o nich zmiňovat. Páchnou sírou a peklem, které chystají pro mírumilovné obyvatelstvo. Lidé, kteří chodí do práce a žijí svými životy, jsou nemilosrdně bombardováni a vražděni v moderním holocaustu vedeným USA, po tisících. To se prostě nepromíjí. To se trestá. Ten trest pro USA a Pentagon přijde a bude mimořádně krutý. USA si zvolily cestu ke svému zániku. Tak to i bude. Zmizí z mapy světa. Agresor bude umlčen a rozprášen. Nic jiného ho nečeká. ...Mějte se hezky.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

04.10.2017 20:02

Pan profesor Doleček se poněkud mýlí.Byli jsme sice opravdu satelit SSSR, ale v nynější době jsme jenom kolonie,což panu profesorovi uniká.Dnes musíme poslouchat rozkazy z Brusele a Berlína,Moskva nás jakžtakž nechávala žít.Za dobu existence VS jsme nebyli zataženi do žádných vojenských dobrodružství.Od vstupu do NATO se aktivně podílíme na okupaci cizích států na rozkaz Washingtonu.Téhož Washingtonu, který nařídil bombardování civilistů v Jugoslavii a hlavně Bělehradě. Politická situace je už neúnosná,neboť partaje řeší své spory na půdě parlamentu a potřebné zákony pro nedostatek času se neprojednávají. Hlavně mají poslanci a senátoři čas na mezipartajní půtky.To jim jde velice dobře,skutečná práce je nezajímá.Ale penízky se sypou,tak na tom vlastně nezáleží.Rozhodování o programu schůze a konečné hlasování o zákonech stejně vychází z partajních sekretariátů.Z uvedených faktů vyplývá,že Parlament ČR je naprosto zbytečná instituce,když fakticky o ničem nerozhoduje.


 
Bůh s námi, přátelé...

Bůh s námi, přátelé...

Jsem na Floře v Olomouci a celý den mám možnost komunikovat s lidmi, kteří mají rádi přírodní léčbu nebo hledají alternativu k lékům, které jim už nezabírají. Deziluze z lékařského stavu je více než zřejmá. Bohužel si za to lékaři mohou sami svou arogancí, neochotou vyslechnout si pacienta a bagatelizovat jeho potíže. Lékaři se lidem vysmívají za jejich pokusy porozumět sami vlastnímu tělu. Apriori odmítají zabývat se stravou a zkoumat vliv vitamínů a živin na naše zdraví.

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají šanci postavit vládu s důvěrou Sněmovny. Vítězí slepenec pěti nesourodých stran, jejichž předáci se v povolebním opojení radují jako děti, jež dostaly novou hračku: těší se, že  si se státem pěkně pohrají. A opájejíce se vítězoslávou, dávají najevo, že jen na nich záleží, zda se vítěznému ANO dostane důstojného zastoupení ve vedení Sněmovny. Tradiční slušnost v zacházení vítězů s opozicí není zaručena.

         P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

Bude Amerika existovat za dalších 10 či 20 let? Pravděpodobně nikoliv.

Pochopil jsem, že je s Amerikou konec, když blahosklonní a lhostejní hlupáci umožnili korupčnickému establishmentu ukrást prezidentské volby a za prvního muže pro agendu establishmentu nastolili nulu.

Poslední domácí zprávy

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají...