• Čtvrtek, 19. říjen 2017
  • Svátek má Rukojmí Michaela

Těšínská jablíčka pro Ukrajinu a ješitnost západu
Počet návštěv: 469

Těšínská jablíčka pro Ukrajinu a ješitnost západu

Adam Mikulášek Článek od Adam Mikulášek

Jsem přesvědčen, že většina západních politiků, kteří mají aspoň trošku smysl pro realitu, si také myslí, že anexe Krymu je „hotová věc“, minimálně na pár desítek let, jen to neřeknou nahlas.  

Protože tím potřebují „milosrdnými lžemi“ a falešnými nadějemi udržovat Ukrajince v iluzi o „spásonosné“ Evropské unii. Napřed EU tlačila Ukrajinu k asociační dohodě, místo aby vymyslela pro země tohoto typu alternativní formu partnerství, která by je nenutila „odstřihávat se“ od Ruska, pak přišel Majdan, útěk Janukovyče, válka a anexe Krymu. Potom západ nechal Ukrajinu naholičkách, na jedné straně ji odmítl vyzbrojit, na druhé straně vyhlásil nesmyslné protiruské sankce, které nic nevyřešily, jen všem stranám přinesly škodu, a teď si nechtějí západní vrchnostpáni přiznat, že kvůli jejich diletantské politice zavlekli Ukrajinu do situace, kdy je pro ni Krymský poloostrov definitivně ztracen, přinejmenším na pár desítek let, viz Severní Kypr, Podněstří, Tibet či Náhorní Karabach.
Západ se zjevně z historie nepoučil. Připomíná mi to Churchilova slova ohledně italské okupace Habeše (Etiopie) z roku 1935. V podstatě zpětně tvrdil, že buď se mělo vojensky zasáhnout na podporu Habeše, nebo okupaci nějakým způsobem akceptovat jako „hotovou věc“, že sankce proti Itálii byla ta největší hloupost, protože tím Habeš nebyla osvobozena, a navíc byla Mussoliniho Itálie vehnána do Hitlerovy náruče vinou zhoršení vztahů s Británií a Francií.
A podobné je to s konfliktem na Ukrajině. Západ svou váhavou a polovičatou politikou dosáhl jen toho, že Ukrajina je na tom dnes hůř než za Janukovyče, ztratila Krym, na Donbasu se vyklubal „zamrzlý“ konflikt, a nad to se velmi zhoršily vztahy západu s Ruskem.
A tak se ptám: cui bono? Kdo z toho bude profitovat?

 

Adam Mikulášek
Mám bakalářské vzdělání v oboru informatiky, již od dětství se zajímám o dění v této zemi i ve světě a vzdělávám se v oblastech politiky, historie, ekonomie a psychologie. Od června 2010 jsem členem Čssd a snažím se prosazovat modernizační změny v této straně.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jaromír Jirka

Jaromír Jirka

13.10.2017 09:59

Prostě někomu se nelíbí real politik, chtějí diplomatické kudrlinky a výsledek? Nula.


 
petr táborský

petr táborský

12.10.2017 18:17

Výstižné.Mám dojem,že Zeman tak trochu předběhl dobu.Dle mého názoru se Rusko nikdy Krymu nevzdá.


 
Dvakrát už se Tymošenková chtěla stát prezidentkou, marně; dveřmi ji vyhodí, oknem tam vleze. Asi právě proto teď oznámila, že se v roce 2019 zúčastní voleb prezidenta Ukrajiny, aby postavila zemi na nohy...

Dvakrát už se Tymošenková chtěla stát prezidentkou, marně; dveřmi ji vyhodí, oknem tam vleze. Asi právě proto teď oznámila, že se v roce 2019 zúčastní voleb prezidenta Ukrajiny, aby postavila zemi na nohy...

Kdo asi byl 17. října 2017 za demonstrací několika tisíců přívrženců opozice před sídlem ukrajinského parlamentu v Kyjvě? Další Majdan na obzoru,,,, Odpovědí je fakt, že se zde sešli přívrženci různých politických sil, včetně strany Otčina bývalé premiérky Julije Tymošenkové.

Pro pobavení i k zamyšlení – předvolební postřehy z internetu.

Pro pobavení i k zamyšlení – předvolební postřehy z internetu.

Předvolební dotaz na všechna mainstreamová média: „Tak koho nám Putin zvolí letos?“

Z předvolebního mítinku ANO 2011: „Před minulými volbami byl ten guláš i koblihy lepší.“ „To víš, letos Babiš zdanil dluhopisy a nějak musel ten ztracený zisk nahradit...“

Nerozhodnutý volič nad volebními programy: „Já su z teho zmatené, jak Sobotka v obchodě s parukama...“

 
Petr Hampl: Kdyby lidi v roce 89 věděli... Pověsili by disidenty na lampy

Petr Hampl: Kdyby lidi v roce 89 věděli... Pověsili by disidenty na lampy

ROZHOVOR „Češi jsou národem, který přišel s požadavkem svobody projevu už v roce 1420 a který raději čelil vyhlazovací válce, než by se vzdal ideálu svobody projevu,“ upozorňuje sociolog Petr Hampl. Současně ale říká, že když tradiční strany hovoří o svobodě, je tím myšlena pouze možnost korporací přeměnit lidi na své otroky. Hampl upozorňuje, že jsme přeceňovali nebezpečí komunismu, a podceňovali nebezpečí havlismu. „Myslím, že třeba Václav Klaus ten problém viděl celou dobu. Jenže říci v 90. letech, že havlovští intelektuálové představují větší hrozbu než komunistické mafie, to bylo nemyslitelné,“ uvedl Hampl.

Poslední domácí zprávy

Má volič na výběr?

Má volič na výběr?

Moje schopnost tolerance se přiblížila nule. Průzkumy veřejného mínění se nejen mýlí, ale volby specificky manipulují. Nebýt předplacených...