• Pondělí, 18. červen 2018
  • Svátek má Rukojmí Milan

Těšínská jablíčka pro Ukrajinu a ješitnost západu
Počet návštěv: 989

Těšínská jablíčka pro Ukrajinu a ješitnost západu

Adam Mikulášek Článek od Adam Mikulášek

Jsem přesvědčen, že většina západních politiků, kteří mají aspoň trošku smysl pro realitu, si také myslí, že anexe Krymu je „hotová věc“, minimálně na pár desítek let, jen to neřeknou nahlas.  

Protože tím potřebují „milosrdnými lžemi“ a falešnými nadějemi udržovat Ukrajince v iluzi o „spásonosné“ Evropské unii. Napřed EU tlačila Ukrajinu k asociační dohodě, místo aby vymyslela pro země tohoto typu alternativní formu partnerství, která by je nenutila „odstřihávat se“ od Ruska, pak přišel Majdan, útěk Janukovyče, válka a anexe Krymu. Potom západ nechal Ukrajinu naholičkách, na jedné straně ji odmítl vyzbrojit, na druhé straně vyhlásil nesmyslné protiruské sankce, které nic nevyřešily, jen všem stranám přinesly škodu, a teď si nechtějí západní vrchnostpáni přiznat, že kvůli jejich diletantské politice zavlekli Ukrajinu do situace, kdy je pro ni Krymský poloostrov definitivně ztracen, přinejmenším na pár desítek let, viz Severní Kypr, Podněstří, Tibet či Náhorní Karabach.
Západ se zjevně z historie nepoučil. Připomíná mi to Churchilova slova ohledně italské okupace Habeše (Etiopie) z roku 1935. V podstatě zpětně tvrdil, že buď se mělo vojensky zasáhnout na podporu Habeše, nebo okupaci nějakým způsobem akceptovat jako „hotovou věc“, že sankce proti Itálii byla ta největší hloupost, protože tím Habeš nebyla osvobozena, a navíc byla Mussoliniho Itálie vehnána do Hitlerovy náruče vinou zhoršení vztahů s Británií a Francií.
A podobné je to s konfliktem na Ukrajině. Západ svou váhavou a polovičatou politikou dosáhl jen toho, že Ukrajina je na tom dnes hůř než za Janukovyče, ztratila Krym, na Donbasu se vyklubal „zamrzlý“ konflikt, a nad to se velmi zhoršily vztahy západu s Ruskem.
A tak se ptám: cui bono? Kdo z toho bude profitovat?

 

Adam Mikulášek
Mám bakalářské vzdělání v oboru informatiky, již od dětství se zajímám o dění v této zemi i ve světě a vzdělávám se v oblastech politiky, historie, ekonomie a psychologie. Od června 2010 jsem členem Čssd a snažím se prosazovat modernizační změny v této straně.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jaromír Jirka

Jaromír Jirka

13.10.2017 09:59

Prostě někomu se nelíbí real politik, chtějí diplomatické kudrlinky a výsledek? Nula.


 
petr táborský

petr táborský

12.10.2017 18:17

Výstižné.Mám dojem,že Zeman tak trochu předběhl dobu.Dle mého názoru se Rusko nikdy Krymu nevzdá.


 
Tolik povyku pro jedny rudé trenky

Tolik povyku pro jedny rudé trenky

Miloš Zeman svolal tiskovku. Na ní spálil trenky, kterými ho vytrolila skupina rádobyumělců před léty, novináři tomu tenkrát vesměs tleskali. Dnes se durdí a dovolávají se důstojnosti prezidentského úřadu. Ale jděte, filutové.

 

Poslední domácí zprávy