• Čtvrtek, 18. říjen 2018
  • Svátek má Rukojmí Lukáš

Žaloba kvůli udělení zlaté ceny Tomášovi Ortelovi
Počet návštěv: 14967

Žaloba kvůli udělení zlaté ceny Tomášovi Ortelovi

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Na opakované dotazy čtenářů sdělujeme, že žaloba na náš spolek ve věci udělení Zlaté ceny odkazu Karla Kryla Tomášovi Ortelovi bude projednána před okresním soudem Plzeň – město v pátek 27.10.2017 od 13 hodin v jednací síni 13/A. Podrobnosti - viz níže (Číst dál ...)  

Pro upřesnění uvádíme, že žalobu podává vdova Krylová prostřednictvím pražské advokátní kanceláře. Viní nás z toho, že jsme udělením ceny Tomášovi provedli neoprávněný zásah do osobnosti a jména Karla Kryla, zneužili jeho jméno a osobnost a zneuctili jeho památku, vážnost, čest a důstojnost.

Zmíněné ocenění je zde!

Je smutné, že se Krylová propůjčila i k tak nestoudným tvrzením o Tomášovi jako: „Je totiž jistě nezpochybnitelné, že výrazná část veřejnosti považuje texty a tvorbu Tomáš Ortela za xenofobní, rasistickou a urážlivou … “ Jde o bohapustou sluníčkářskou lež vydávanou za pravdu; udělení stříbrného Slavíka Tomášovi svědčí o naprostém opaku.

Jen pro informaci těm, kteří nejsou s kauzou obeznámeni, několik citátů z tvorby Tomáše a jistého Bangy, kterému temní sluníčkáři a kavárenští povaleči zařídili udělení Krieglovy ceny za statečnost, a kteří nepochybně stojí i za žalobou na nás:

Banga: Jeden černej kluk hledal takle šuk, jakou píču vošuká, to mu bylo fuk, dal do kapsy love a už si to klove, přímo ven z domu do centra metropole ... Sotva došel k baru, pička jako sviň, stačilo pár keců a už jdou na drink ... Sotva dveře zavřou, už mu hulí péro“. „Sem sexy, funky a zlej. A chci tě vošukat … Ty vole, protože máš kozy jak svině.“ „Hej kundo si moje celá nahá. Ožral sem tě a překecal, že si ta pravá … Ojel sem ti prdel, pocákal ksicht. Koukám se na kozy, chci vylejt koule … hej roztáhni kundu...“ „Chceš prcat, prcat, prcat, nakonec mě stejně vykouříš …“

Ortel: Ten kousek půdy, co zemí rodnou nazývám, tolik lidí život za ni položilo… čím to, že češství se z nás vytratilo? Zůstaň mým domovem bez bojů a válek, mou vlastí, matko má … Snad jednou můj hlas uslyší celý ten národ, pro který dýchám ... Kdyby táta ještě žil, viděl to, co já, zrak by se mu zamlžil, říkal by: Podívej se chlapče můj, jak dopadla zem, kterou jsem já pro tebe ubránit neuměl … Rovně stůj, naslouchej, nenech mluvit lháře, pravdu svou v srdci měj, plivni jim do tváře. Nechcem dál s ostudou hrabat hubou hlínu, mluvím k vám s pokorou a vyzývám k činu. Politikům: V očích máte žiletky, na jazyku jed, mezi sebou zápletky a kolem huby jed, v srdcích místo odvahy jen zbabělost a strach, lenost místo námahy, a v mozku střelnej prach … Zlatem se tu otvíraj i brány z ocele, chudí tady umíraj, poslyšte přátelé! … Svědomí mě hlídá, abych nevyrost, nebudu váš soudce ani kat … zmařený jsou plány, pošlapaný tradice …“

Tak vám nějak nevím, které těchto textů jsou xenofobní, rasistické a urážlivé. A ze kterých vyzařuje moudrost, láska k vlasti a úcta k odkazu našich předků, nemluvě o statečnosti, pokoře a pravdivosti. A kdo z obou umělců ctí hodnoty, které ctil i Karel Kryl, jehož poselství lze shrnout takto: Nedejte se zotročit mocí, braňte se proti zvůli politických neřádů, nenechte si vymývat mozky, tvořte si vlastní názor a mluvte pravdu!“ A takovýto odkaz (tedy žádné konkrétní dílo) při vší úctě k paní vdově, jejím majetkem rozhodně není. Nejde o písně, ale o poselství, které Karel vytvořil celým svým životem pro svůj národ, pro náš lid, pro duši nás všech.

Letn 2017 05 cena TO5 700

Cena byla Tomášovi udělena za zásluhy na poli uměleckém i lidském, za ochranu našich národů, hodnot, spravedlnosti a demokracie, za osobní statečnost, vlastenectví a poselství pravdy a konečně i za hlubokou moudrost, podporu hodnot, lidství a vlasteneckých iniciativ. Nějak se mi v tom nedaří najít zneužití osobnosti Karla Kryla.

Ostatně - v pořadu TV Barandov „Týden s prezidentem“ prezident Zeman osobně citoval verše z Krylova díla – shodou okolností dokonce z téže písně „Demokracie“, ze které pochází těch několik veršů, kvůli kterým je spolek Lidé lidem žalován! Na rozdíl od žalovaného tak učinil na TV obrazovce a nejspíš si k tomu předchozí svolení pí Krylové nevyžádal.

Obdobně nepravdivá a zkreslená tvrzení uvedla v žalobě Krylová i o spolku Lidé lidem: „Podobně může část veřejnosti vnímat aktivity Žalovaného na jeho internetových stránkách, kde jsou umístěny články proti uprchlíkům, homosexuálům, justiční mafii, České televizi a prezentovány nejrůznější konspirační teorie (chemtrails apod.)“.

Tady se pí Krylová pouští na hodně tenký led. Důkazy, které uvádí (výtisky z internetových stránek), jsou naopak jednoznačně důkazem skutečnosti opačné, tedy toho, že tento spolek (na rozdíl od masmédií) jen říká pravdu a varuje před džihádistickou invazí, před devastací tradiční rodiny, pošlapáváním generacemi prověřených hodnot, před justiční mafií atd...

To vše je samozřejmě jasné každému, kdo používá mozek k jeho původnímu účelu. U soudu však může být všechno jinak; známe soudce čestné a moudré, ale i zkorumpované a veskrze falešné. Inu, nesuďme předem, nejsme soudci a nechme se překvapit!

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Děda Dědovič

Děda Dědovič

13.10.2017 14:52

Co to je za demokracie,která platí jen pro někoho, na hovno nám je.


 
Eva Rejzková

Eva Rejzková

13.10.2017 12:58

Paní Krylová je Němka, o naši vlast ji nejde. Jak vidno, správně načasované...sluníčkáři se činí a ona jde po penězích po svém manželovi. Myslím, že se K. K. v hrobě obrací.... http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/446299/vdova-po-karlu-krylovi-49-za-slavne-jmeno-inkasuje-tucne-honorare.html Ortel žije dál, jdu poslat hlasy do Slavíka! Vy si v Německu přijímejte, nechte se obohacovat, vaše zem už vaší zemí brzy nebude, tak to vidím já. Paní Krylová je pro mne velké zklamání.


 
Jaromír Jirka

Jaromír Jirka

13.10.2017 09:55

Co vadí na tom, když někdo kritizuje justiční mafii? :-)


 
Milada Horáková založila “Svaz přátel SSSR“, stala se jeho místopředsedkyní a v říjnu 1946 letěla do Moskvy, ubytovali ji v luxusním hotelu “National“; vrátila se domů a v roce 1950 byla pro velezradu popravena

Milada Horáková založila “Svaz přátel SSSR“, stala se jeho místopředsedkyní a v říjnu 1946 letěla do Moskvy, ubytovali ji v luxusním hotelu “National“; vrátila se domů a v roce 1950 byla pro velezradu popravena

Letošní říjen znamená nejen 100. let založení Československa, ale je rovněž doslova napěchován dramatickými chvílemi i lidskými tragédiemi. Ta, která se týká Milady Horákové, je velmi ponurá a začala de facto v Moskvě, kde s ní vedli dlouhé rozhovory, o kterých není veden žádný záznam.

Jan Padych: Fotbálek v šedesátce

Jan Padych: Fotbálek v šedesátce

Už se mi ty kulatiny blížily a já se cítil stále víc ztuhlý. Jasně, když člověku schází pohyb. Avšak přišel podnět. Od syna, třicátníka. Docela se vychloubal, že běhá na delší tratě a že mu to svědčí. Za nedlouho někde na nettu přečetl, že lepší než běh je ostrá chůze.

Kdo víc lže o Tibetu? Předseda exilové tibetské vlády Lozang Sanggjä, nebo fakta, která jsem zažil přímo v Tibetu; bez údajného sledovacích kamer a prohlídek vna kontrolních stanovištích ve Lhase..?.

Kdo víc lže o Tibetu? Předseda exilové tibetské vlády Lozang Sanggjä, nebo fakta, která jsem zažil přímo v Tibetu; bez údajného sledovacích kamer a prohlídek na kontrolních stanovištích ve Lhase..?.

Přečetl jsem si v Lidových novinách článek Ivany Milenkovičové, specialistkou na protitibetskou propagandu, její další rozhovor, tentokrát ne s Tibeťankou paní Nyimou Lhamovou, neteři lámy a duchovního vůdce Tenzina Deleka Rinpočheho, nýbrž s předsedou exilové tibetské vlády Lozangem Sanggjänem.

Poslední domácí zprávy