• Čtvrtek, 18. leden 2018
  • Svátek má Rukojmí Vladislav

Žaloba kvůli udělení zlaté ceny Tomášovi Ortelovi
Počet návštěv: 14359

Žaloba kvůli udělení zlaté ceny Tomášovi Ortelovi

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Na opakované dotazy čtenářů sdělujeme, že žaloba na náš spolek ve věci udělení Zlaté ceny odkazu Karla Kryla Tomášovi Ortelovi bude projednána před okresním soudem Plzeň – město v pátek 27.10.2017 od 13 hodin v jednací síni 13/A. Podrobnosti - viz níže (Číst dál ...)  

Pro upřesnění uvádíme, že žalobu podává vdova Krylová prostřednictvím pražské advokátní kanceláře. Viní nás z toho, že jsme udělením ceny Tomášovi provedli neoprávněný zásah do osobnosti a jména Karla Kryla, zneužili jeho jméno a osobnost a zneuctili jeho památku, vážnost, čest a důstojnost.

Zmíněné ocenění je zde!

Je smutné, že se Krylová propůjčila i k tak nestoudným tvrzením o Tomášovi jako: „Je totiž jistě nezpochybnitelné, že výrazná část veřejnosti považuje texty a tvorbu Tomáš Ortela za xenofobní, rasistickou a urážlivou … “ Jde o bohapustou sluníčkářskou lež vydávanou za pravdu; udělení stříbrného Slavíka Tomášovi svědčí o naprostém opaku.

Jen pro informaci těm, kteří nejsou s kauzou obeznámeni, několik citátů z tvorby Tomáše a jistého Bangy, kterému temní sluníčkáři a kavárenští povaleči zařídili udělení Krieglovy ceny za statečnost, a kteří nepochybně stojí i za žalobou na nás:

Banga: Jeden černej kluk hledal takle šuk, jakou píču vošuká, to mu bylo fuk, dal do kapsy love a už si to klove, přímo ven z domu do centra metropole ... Sotva došel k baru, pička jako sviň, stačilo pár keců a už jdou na drink ... Sotva dveře zavřou, už mu hulí péro“. „Sem sexy, funky a zlej. A chci tě vošukat … Ty vole, protože máš kozy jak svině.“ „Hej kundo si moje celá nahá. Ožral sem tě a překecal, že si ta pravá … Ojel sem ti prdel, pocákal ksicht. Koukám se na kozy, chci vylejt koule … hej roztáhni kundu...“ „Chceš prcat, prcat, prcat, nakonec mě stejně vykouříš …“

Ortel: Ten kousek půdy, co zemí rodnou nazývám, tolik lidí život za ni položilo… čím to, že češství se z nás vytratilo? Zůstaň mým domovem bez bojů a válek, mou vlastí, matko má … Snad jednou můj hlas uslyší celý ten národ, pro který dýchám ... Kdyby táta ještě žil, viděl to, co já, zrak by se mu zamlžil, říkal by: Podívej se chlapče můj, jak dopadla zem, kterou jsem já pro tebe ubránit neuměl … Rovně stůj, naslouchej, nenech mluvit lháře, pravdu svou v srdci měj, plivni jim do tváře. Nechcem dál s ostudou hrabat hubou hlínu, mluvím k vám s pokorou a vyzývám k činu. Politikům: V očích máte žiletky, na jazyku jed, mezi sebou zápletky a kolem huby jed, v srdcích místo odvahy jen zbabělost a strach, lenost místo námahy, a v mozku střelnej prach … Zlatem se tu otvíraj i brány z ocele, chudí tady umíraj, poslyšte přátelé! … Svědomí mě hlídá, abych nevyrost, nebudu váš soudce ani kat … zmařený jsou plány, pošlapaný tradice …“

Tak vám nějak nevím, které těchto textů jsou xenofobní, rasistické a urážlivé. A ze kterých vyzařuje moudrost, láska k vlasti a úcta k odkazu našich předků, nemluvě o statečnosti, pokoře a pravdivosti. A kdo z obou umělců ctí hodnoty, které ctil i Karel Kryl, jehož poselství lze shrnout takto: Nedejte se zotročit mocí, braňte se proti zvůli politických neřádů, nenechte si vymývat mozky, tvořte si vlastní názor a mluvte pravdu!“ A takovýto odkaz (tedy žádné konkrétní dílo) při vší úctě k paní vdově, jejím majetkem rozhodně není. Nejde o písně, ale o poselství, které Karel vytvořil celým svým životem pro svůj národ, pro náš lid, pro duši nás všech.

Letn 2017 05 cena TO5 700

Cena byla Tomášovi udělena za zásluhy na poli uměleckém i lidském, za ochranu našich národů, hodnot, spravedlnosti a demokracie, za osobní statečnost, vlastenectví a poselství pravdy a konečně i za hlubokou moudrost, podporu hodnot, lidství a vlasteneckých iniciativ. Nějak se mi v tom nedaří najít zneužití osobnosti Karla Kryla.

Ostatně - v pořadu TV Barandov „Týden s prezidentem“ prezident Zeman osobně citoval verše z Krylova díla – shodou okolností dokonce z téže písně „Demokracie“, ze které pochází těch několik veršů, kvůli kterým je spolek Lidé lidem žalován! Na rozdíl od žalovaného tak učinil na TV obrazovce a nejspíš si k tomu předchozí svolení pí Krylové nevyžádal.

Obdobně nepravdivá a zkreslená tvrzení uvedla v žalobě Krylová i o spolku Lidé lidem: „Podobně může část veřejnosti vnímat aktivity Žalovaného na jeho internetových stránkách, kde jsou umístěny články proti uprchlíkům, homosexuálům, justiční mafii, České televizi a prezentovány nejrůznější konspirační teorie (chemtrails apod.)“.

Tady se pí Krylová pouští na hodně tenký led. Důkazy, které uvádí (výtisky z internetových stránek), jsou naopak jednoznačně důkazem skutečnosti opačné, tedy toho, že tento spolek (na rozdíl od masmédií) jen říká pravdu a varuje před džihádistickou invazí, před devastací tradiční rodiny, pošlapáváním generacemi prověřených hodnot, před justiční mafií atd...

To vše je samozřejmě jasné každému, kdo používá mozek k jeho původnímu účelu. U soudu však může být všechno jinak; známe soudce čestné a moudré, ale i zkorumpované a veskrze falešné. Inu, nesuďme předem, nejsme soudci a nechme se překvapit!

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Děda Dědovič

Děda Dědovič

13.10.2017 14:52

Co to je za demokracie,která platí jen pro někoho, na hovno nám je.


 
Eva Rejzková

Eva Rejzková

13.10.2017 12:58

Paní Krylová je Němka, o naši vlast ji nejde. Jak vidno, správně načasované...sluníčkáři se činí a ona jde po penězích po svém manželovi. Myslím, že se K. K. v hrobě obrací.... http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/446299/vdova-po-karlu-krylovi-49-za-slavne-jmeno-inkasuje-tucne-honorare.html Ortel žije dál, jdu poslat hlasy do Slavíka! Vy si v Německu přijímejte, nechte se obohacovat, vaše zem už vaší zemí brzy nebude, tak to vidím já. Paní Krylová je pro mne velké zklamání.


 
Jaromír Jirka

Jaromír Jirka

13.10.2017 09:55

Co vadí na tom, když někdo kritizuje justiční mafii? :-)


 
Odhalení natvrdo: Kdo volí Jiřího Drahoše, volí ve skutečnosti Miroslava Kalouska budoucím premiérem, volí Karla Schwarzenberga jako mentálního guru, volí celou TOP09

Odhalení natvrdo: Kdo volí Jiřího Drahoše, volí ve skutečnosti Miroslava Kalouska budoucím premiérem, volí Karla Schwarzenberga jako mentálního guru, volí celou TOP09

Kdo volí Jiřího Drahoše, volí ve skutečnosti Miroslava Kalouska budoucím premiérem, volí Karla Schwarzenberga jako mentálního guru, volí celou TOP09 včetně Kroměřížské výzvy a jako třešničku k tomu volíte Drahošovy poradce z Evropských hodnot, Petra Koláře a Jakuba Jandu! Známe podrobnosti!

Zvolení Drahoše by znamenalo zavírání vlastenců,  občanskou válku a invazi statisíců muslimů!

Zvolení Drahoše by znamenalo zavírání vlastenců, občanskou válku a invazi statisíců muslimů!

Kdo je Jiří Drahoš? Kde se vzal, tu se vzal, na Háchu se podobal. Podobnost čistě náhodná? Nikoli, vše je promyšlené do posledních detailů. Drahoš je spjat se západní politickou scénou již řadu let. Jeho časté schůzky s Merkelovou, tureckým velvyslancem Bigalim, americkým velvyslancem Schapirem a dalšími zločinci, usilujícími o islamizaci Evropy, čili superholokaust a likvidaci bílých, jsou dostatečně vypovídající.

Je-li Praha tak zcela jiná, nechť se osamostatní

Je-li Praha tak zcela jiná, nechť se osamostatní

S tím, jak čas běží, politické názory mezi lidem pražským a lidem zbytku republiky se rozcházejí stále dramatičtěji, ba dá se říci, že ať se ve smyslu politickém jedná o cokoli, je to vždy tak, že to, co chce Praha, mimopražští s hrůzou odmítají, a to co chtějí mimopražští, stejně emotivně odmítají Pražáci. Politicky stojí tedy obě strany na opačných pólech, hrboly na jejích tělech jsou jaksi narostlé jinak, takže při vzájemném styku a otřevu těchto nesourodých hrbolů jeden o druhého crčí z těl obou subjektů potoky krve, které by se ušetřily, kdyby město Praha a zbytek republiky žily každý zvlášť.

Poslední domácí zprávy

Jsem „hrdá lůza“

Jsem „hrdá lůza“

Proč je současný ekonomický systém špatný? Je mi ukradené, že zlevňuje elektronika, tu člověk až tak nutně k životu nepotřebuje. Jenže co...