• Sobota, 26. září 2020
  • Svátek má Rukojmí Andrea

Nazdar Angelo!
Počet návštěv: 2834

Nazdar Angelo!

- Karel Stýblo - Článek od - Karel Stýblo -

„Myslíš, že nám TO ještě vydrží?“  „Ale jo Francois; když nám do TOHO nebudou kecat ty bejvalý komunisti.“ „Myslíš třeba toho protivnýho Zemana?“  „Ano Francíku, vždyť von brzo sklapne jako Vašek Havlů.“  „Ten se nám Němcům za vyhoštění z Československa po II. světové válce i omluvil!“

Velký bratr.

Snad i takto může vypadat záznam odposlechu, který pořizují tajné služby Pentagonu. Nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že podobné špiclování vedlo k „Arabskému jaru. Vedlo k zabití Libyjského vůdce Kaddáfího, na kterém se velkoryse podílela Francie a k rozhodnutí, že Bašár al-Asad je zločinec a nesmí být prezidentem Sýrie. Z našeho pohledu nebyl ani jeden z nich nic moc, ale dokázali udržet své země z dosahu radikálních Talibánů a odolávat hrdlořezům Islámského státu.

Jen nerad si představuji pseudodemokracii USA a Evropského společenství. Jak zasahuje do arabského světa nesmyslným sociálním inženýrstvím, které se poněkud zvrtlo. Nerad jsem špatným prorokem, ale Evropa dnes hraje o svou identitu. Protože z rozvrácených zemí subsaharské Afriky, Severní Afriky a Blízkého východu k nám v nezvladatelném proudu přicházejí lidé, kteří pohrdají našimi zákony a kulturními hodnotami.

Národní hrdost.

To není jen o tom, že přelézají ploty a pohrdají naší suverenitou. Kolik z nich, bez upotřebitelných životních návyků a z neupotřebitelným vzděláním, bude muset Evropa živit? Proč neprchají, na příklad do Saúdské Arábie, nebo do Egypta? Těch otázek je hodně, a kdyby naši vyvolení s námi voliči a řádnými občany jednali otevřeně, nikdo by nemohl porušovat zásadu, že zákony hostitelské země jsou nadřazeny všemu jinému.

Ne jen Bohu žel, ale i s většinou občanů naší hezké země, jsem docela přesvědčen, že ONI uprchlíci jsou silnější, protože vyznávají svoji víru. Islámci jsou schopni si mnoho odřeknout, žít v bídě jako před tisíci lety, aby se prosadili proti jinověrcům, nebo podřadným lidem bez víry. Kdy konečně naše rádobydemokratická, zhýčkaná a konzumní společnost pochopí, že ONO společenství, se s našimi „křesťanskými“ nároky na život neslučuje a nedá srovnávat.

Kdy konečně už evropské společenství pochopí, že Saúdové, Egypťané, Turci a jim podobní, nejsou spojenci, ale součást islámského problému. Jestli se Evropa ze svého proamerického rauše rychle nevzpamatuje, bude pouhou hračkou v rukách pokryteckého, tzv. transatlantického uskupení, řízeného Spojenými státy. Bude pouhou chudnoucí sestřenicí v rukou globálních peněz. Ona nemůže ovlivnit světovou ruletu finančních korporací, jež mimo jiné, hrají i s petrodolary blízkého východu.

To je konec? 

„Francíku, víš, že situace je teď vážná? Asi budeme muset udělat uprchlickou ubytovnu z paláce evropského parlamentu ve Štrasburku. Každá kancelář má svou koupelnu, tak se TAM ňákejch pár Afričanů vejde, ne?“ „Angelko,“ s pochopením odvětí Francoise, „vždyť  ONI poslanci mají v parlamentu jiné starosti než uprchlickou anabázi. Nemají čas, musí se domluvit, jak pojmenovat Olomoucké syrečky v TOM Zemanovým, malým Česku.“

- Karel Stýblo -
Muzikant. Psaní a dopisování do novin a šuplíku. Sběratelství užitkových předmětů, pivní lahve apod. Laicky filosofie, k tomu nadprůměrně zvýšené sociální cítění.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

K lékaři bez papírů?

K lékaři bez papírů?

Stalo se vám někdy, že jste přišli na kontrolu ke svému lékaři a výsledky vašich krevních testů zůstaly doma na stole? Mně ano, a několikrát. Proto moc dobře vím, co v takové situaci následuje. Váš lékař nemůže správně stanovit diagnózu, jelikož nemá kompletní přehled o vašem zdravotním stavu. Co to pro vás znamená? Přijďte druhý den znovu a nezapomeňte - papíry s sebou

Když na vylet, tak do Běloruska.

Když na vylet, tak do Běloruska.

Tuž co s tym Běloruskem? Jet? Nejet? Předpokladam, že pokud ste tam nebyli v dobach klidnějšich, tak fčil ste tak vystrašeni ze zprav koronovize, že tam nepojedete. Přitom to je kusek.

 

Peníze nejsou všechno

Peníze nejsou všechno

Až moc dobře si pamatují mnozí z nás hlášku přisuzovanou Václavu Klausovi „Peníze až v první řadě“. A teď se ukazuje, že peníze neznamenají nic, že nejdůležitější je, jak se srovnáváme se svými blízkými a hlavně sami se sebou

 

Novinky z italské migrační fronty

Novinky z italské migrační fronty

Po povzbudivých zprávách z Řecka, zprostředkovaných nám europoslancem Ivanem Davidem, o vyšetřování a obvinění příslušníků tamějších proimigračních neziskovek, přichází další pozitivní signály, tentokrát z Itálie.

Poslední domácí zprávy

Peníze nejsou všechno

Peníze nejsou všechno

Až moc dobře si pamatují mnozí z nás hlášku přisuzovanou Václavu Klausovi „Peníze až v první řadě“. A teď se ukazuje, že peníze...