• Neděle, 05. duben 2020
  • Svátek má Rukojmí Miroslava

Nazdar Angelo!
Počet návštěv: 2567

Nazdar Angelo!

- Karel Stýblo - Článek od - Karel Stýblo -

„Myslíš, že nám TO ještě vydrží?“  „Ale jo Francois; když nám do TOHO nebudou kecat ty bejvalý komunisti.“ „Myslíš třeba toho protivnýho Zemana?“  „Ano Francíku, vždyť von brzo sklapne jako Vašek Havlů.“  „Ten se nám Němcům za vyhoštění z Československa po II. světové válce i omluvil!“

Velký bratr.

Snad i takto může vypadat záznam odposlechu, který pořizují tajné služby Pentagonu. Nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že podobné špiclování vedlo k „Arabskému jaru. Vedlo k zabití Libyjského vůdce Kaddáfího, na kterém se velkoryse podílela Francie a k rozhodnutí, že Bašár al-Asad je zločinec a nesmí být prezidentem Sýrie. Z našeho pohledu nebyl ani jeden z nich nic moc, ale dokázali udržet své země z dosahu radikálních Talibánů a odolávat hrdlořezům Islámského státu.

Jen nerad si představuji pseudodemokracii USA a Evropského společenství. Jak zasahuje do arabského světa nesmyslným sociálním inženýrstvím, které se poněkud zvrtlo. Nerad jsem špatným prorokem, ale Evropa dnes hraje o svou identitu. Protože z rozvrácených zemí subsaharské Afriky, Severní Afriky a Blízkého východu k nám v nezvladatelném proudu přicházejí lidé, kteří pohrdají našimi zákony a kulturními hodnotami.

Národní hrdost.

To není jen o tom, že přelézají ploty a pohrdají naší suverenitou. Kolik z nich, bez upotřebitelných životních návyků a z neupotřebitelným vzděláním, bude muset Evropa živit? Proč neprchají, na příklad do Saúdské Arábie, nebo do Egypta? Těch otázek je hodně, a kdyby naši vyvolení s námi voliči a řádnými občany jednali otevřeně, nikdo by nemohl porušovat zásadu, že zákony hostitelské země jsou nadřazeny všemu jinému.

Ne jen Bohu žel, ale i s většinou občanů naší hezké země, jsem docela přesvědčen, že ONI uprchlíci jsou silnější, protože vyznávají svoji víru. Islámci jsou schopni si mnoho odřeknout, žít v bídě jako před tisíci lety, aby se prosadili proti jinověrcům, nebo podřadným lidem bez víry. Kdy konečně naše rádobydemokratická, zhýčkaná a konzumní společnost pochopí, že ONO společenství, se s našimi „křesťanskými“ nároky na život neslučuje a nedá srovnávat.

Kdy konečně už evropské společenství pochopí, že Saúdové, Egypťané, Turci a jim podobní, nejsou spojenci, ale součást islámského problému. Jestli se Evropa ze svého proamerického rauše rychle nevzpamatuje, bude pouhou hračkou v rukách pokryteckého, tzv. transatlantického uskupení, řízeného Spojenými státy. Bude pouhou chudnoucí sestřenicí v rukou globálních peněz. Ona nemůže ovlivnit světovou ruletu finančních korporací, jež mimo jiné, hrají i s petrodolary blízkého východu.

To je konec? 

„Francíku, víš, že situace je teď vážná? Asi budeme muset udělat uprchlickou ubytovnu z paláce evropského parlamentu ve Štrasburku. Každá kancelář má svou koupelnu, tak se TAM ňákejch pár Afričanů vejde, ne?“ „Angelko,“ s pochopením odvětí Francoise, „vždyť  ONI poslanci mají v parlamentu jiné starosti než uprchlickou anabázi. Nemají čas, musí se domluvit, jak pojmenovat Olomoucké syrečky v TOM Zemanovým, malým Česku.“

- Karel Stýblo -
Muzikant. Psaní a dopisování do novin a šuplíku. Sběratelství užitkových předmětů, pivní lahve apod. Laicky filosofie, k tomu nadprůměrně zvýšené sociální cítění.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Kolář, Kolář, Kolář. I to jméno zní blbě a nehodí se ani k použití jako nadávka.

Kolář, Kolář, Kolář. I to jméno zní blbě a nehodí se ani k použití jako nadávka.

Co je to za člověka, ten pan Kolář, když si své ego musí posilovat soubojem s již dávno zemřelým člověkem??? Co je to za primitiva, jenž pro své osobní zviditelnění musí strhávat památníky??? To asi nebude člověk ryzího charakteru-viďte?? Je to ubožák a zbabělec, jenž aby vyhrál, tak vede souboj s mrtvým, neboť živému se bojí postavit z očí do očí. Vyzývám tě tedy Koláři. Pojď. Čekám na tebe. Jsem živý a má sevřená pěst čeká.

Koronavirové poselství starosty Prahy 6

Koronavirové poselství starosty Prahy 6

""Dnešní sejmutí bronzové sochy maršála Koněva z piedestalu na náměstí Interbrigády je pomyslným posledním tónem v etudě, která se v Bubenči rozehrála v roce 1980. Její echo bude nadále rezonovat v muzeu věnovaném dějinám dvacátého století v Československu, a přispěje tak k objektivnímu výkladu naší nedávné historie,” okomentoval odstranění sochy starosta Ondřej Kolář (TOP 09).

Poslední domácí zprávy

Český Maduro

Český Maduro

Hlavní proud české žurnalistiky oklestil naše právo na svobodný přístup k informacím téměř monotematickým zúžením pozornosti na...