• Úterý, 26. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Filip

Zemana střídal na Rhodu Klaus, co když slyšel řeč Merkelové o migrantech, ťukal si na čelo
Počet návštěv: 3988

Zemana střídal na Rhodu Klaus, co když slyšel řeč Merkelové o migrantech, ťukal si na čelo

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

"Dnešní migrační krizi totiž nezpůsobili migranti, ale způsobila ji Evropská unie. Primárně Angela Merkelová, Joachim Gauck, Donald Tusk, Jean-Claude Juncker, Francois Hollande a další" - V. Klaus na Dialogu civilizací na Rhodu...

Exprezident Václav Klaus byl od 8. do 12. října 2015 na Rhodu hostem letošního fóra "Dialog civilizací". Fórum se stalo důležitou akcí, na níž jezdí lidé z více než šedesáti zemí světa. „Celý svět prožívá velmi problematickou současnost. Občanské války, násilí, masová emigrace. Proto si vyměňovat ideje je důležitější, než kdy jindy. Náš ostrov se nachází mezi třemi zeměmi a byl vždy takovým mostem mezi civilizacemi. Přijímáme zde dnes křesťany, pravoslavné, muslimy, lidi všech vyznání,“ prohlásil při zahájení Fóra starosta města Kousournas Stathis.

"Napsal jsem projev, který má název: Hrozbou jsme si my sami. To je pro mě relevantní, to je o úpadku Evropy. Pokud budeme slabí, nedůstojní, nekonzistentní, bez vizí a zaujetí pro věc, bez lídrů, tak nemáme šanci v tomto světě vůbec nic udělat. Svět se bude valit kolem nás. Nemám velké ambice debatovat o islámu a muslimských komunitách. Mám větší ambice debatovat o nás. Tady je místa pro kritiku dost a dost," řekl exprezident Č Václav Klaus, který na Rhodu vystřídal prezidenta Miloše Zemana.

„Pro mě to především znamenalo setkání s nesmírně zajímavými osobnostmi a musím trochu cynicky říci, že v době, kdy se každý politik potkává i s neosobnostmi, které si o sobě myslí, že osobnosti jsou, je takové setkání jako Rhodoské fórum nesmírně osvěžující. Uvědomujete si, že jsou lidé, kteří nejsou domýšliví a přitom v životě něco dokázali,“ řekl o Fóru v roce 2013 Miloš Zeman.

Jak by se správně mělo bez ostudy reprezentovat Česko na Dialogu civilizací...

Letošní zahajovací akce se konala uvnitř hradeb města Rhodos, kde je hlavní dominantou Palác velmistrů, jenž zbudovali Johanité. Ostatně v roce 1521, kdy zemřel velmistr Del Carreto, byl Rhodos nejsilněji opevněnou křesťanskou baštou na světě. Město je jinak od roku 1988 zapsáno na seznamu UNESCO. Na ceremonii se zpočátku hned každý pozdravil s hlavním pořadatelem akce Vladimirem Jakuninem, co se jako blízký přítel prezidenta Vladimira Putina po legálním referendu na Krymu objevil na americkém seznamu sankcionovných osob. Před odletem na Rhodos Václav Klaus odpověděl na otázky v rozhovoru pro PL o "Dialogu civilizací", uvádím dvě zásadní odpovědi:

Ze Sýrie se do Evropy hrnou uprchlíci. Jak vnímáte diktát ze strany Německa a Francie, co se týče Evropské unie, ohledně chování k této imigrační krizi?

"Nejdříve bych jasně podtrhl, že dnešní migrační krizi nezpůsobili migranti, ale způsobila ji Evropská unie. Primárně paní Merkelová, pánové Gauck, Tusk, Juncker, Hollande a další. Nebudu kritizovat migranty, přestože bych nikdy neemigroval. Vždy jsem měl totiž pocit, že mám žít ve své vlastní zemi a v ní se pokoušet něco pozitivního udělat. Chci diskutovat o tom, co my můžeme dělat. Tím my, myslím my žijící v Evropě. To, co dělá paní Merkelová, kdy v Evropském parlamentu řekla, že pozvání migrantů do Evropy stále trvá, je nesmyslné. Při všem, co se tady děje, si musím jen zaťukat na čelo.."

Také jako Východoevropanka zkritizovala východoevropské vlády, že se při reakci na migrační krizi nepoučily z vlastní historie. Co vy na to?

"Paní Merkelová připomněla, že je z východní Evropy, ale já bych řekl, že není. Samozřejmě vím, že se narodila v NDR, ale už dávno říkám, že komunismus vůbec nepochopila. Žila v jakémsi izolovaném světě evangelické fary se svými rodiči a pak asi studovala v „izolovaném“ světě nějaké technické univerzity. Myslím si, že ona ten komunismus nevnímala. Opakovaně jsem se s ní zkoušel při různých evropských summitech, při Lisabonské smlouvě a tak dále, domlouvat. Vždycky jsem jí říkal, že ostatní tomu nerozumí, ale my jsme oba prožili komunismus, tak přece věc musíme vidět stejně. Takhle jsem se pokoušel vytvářet minikoalice pro nějaká jednání. Myslím, že to nikdy nekapírovala. Takže mám obavu, že komunismus dostatečně nepochopila, a tím pádem nemůže být vhodným hodnotitelem chování lidí ve východní Evropě." https://www.youtube.com/watch?v=aemk4X_u6-I

Nyní čerstvé zážitky Václava Klause z Rhodu, které uvedl na svém webu. Již na letišti v Athénách mluvil s Nejvyšším komisařem OSN pro uprchlíky Antóniem Guterresem, bývalým portugalským premiérem, který se právě vracel z návštěvy ostrova Lesbos (který je asi nejdramatičtějším místem) a mířil do Saudské Arábie, aby přemluvil její lídry, že mají pomoci s uprchlíky z Afghánistánu.

Rhodoské, letos už 13. fórum tzv. dialogu civilizací, přivedlo na Rhodos 350 delegátů z 60 zemí. Od profesorů a politiků až k duchovním všech náboženství a charitu dělajících (častěji jen propagujících) aktivistů. Václav Klaus vystoupil v sekci „Budoucnost mezinárodních ekonomických institucí“. Sám k tomu poznamenává:

"Velmi mne zaujala sekce o „family values“, kterou by poslední američtí velvyslanci v ČR určitě ve zdraví nepřežili. Jeden americký černošský profesor z Texasu prosil o pomoc v boji s důsledky obrovského rozmachu homosexualismu. Řekl, že se dnešní Američané stali rukojmími jedné agresivní menšiny. Máme se prý za ně modlit. Nigerijka, Číňan, Rus i Íránka mluvili způsobem, se kterým se muselo souhlasit. Íránka, profesorka na univerzitě, v klasickém íránském hábitu (nikoli burce), dobrou angličtinou říkala, že „westernizace je cestou k morálnímu kolapsu“. Čili, na Rhodosu dominovala tvrdá obhajoba „standardních rodinných hodnot“.... Potěšili mne bývalý rakouský kancléř Gusenbauer i bývalý německý ministr obrany Guttenberg svými názory na migrační krizi – což by ještě být v úřadu neříkali. O problematice Středního východu s velkým nadhledem mluvil bývalý irácký ministr financí Allawi..."

Vraťme se však v čase o rok zpátky; když ke zrušení sankcí, které jsou překážkou k dialogu mezi státy, vyzval na řeckém Rhodosu prezident Miloš Zeman, dostal od médií pěkně “za uši”; čtyřdenní konference Dialog civilizací totiž pořádá bývalý šéf ruských železnic Vladimir Jakunin, prominentní politik a blízký přítel prezidenta Vladimira Putina, není senátor za Kaliningradskou oblast. Je třeba podle Zemana odstranit sankce, které jsou nejen zbytečné, ale i rozporuplné. Vyvolávají opačný efekt, než jejich autoři očekávají. Mezi civilizovanými státy je třeba rozvíjet dialog založený na principu výměny lidí, výrobků, kapitálu a samozřejmě informací bez jakékoli cenzury. Ještě víc si tím proti sobě popudil tzv. české umělce, co vypsali další petici, že není jejich prezident a proto ať raději abdikuje. Jak jsem obdivoval komunistobijce, co sloužil tajným službám a KSČ?

Miloš Zeman si však nechce kazit oslavu svých 70. narozenin a jen s nadhledem komentuje problémy Ukrajiny, kde už podle něj naštěstí občanská válka skončila, byla něco jako chřipka. Je tu ale rakovina, o níž téměř nemluvíme, a před kterou zavíráme oči, a myslíme si, že je to jen věc novinářů, propagandy a nic víc. Toto nebezpečí se nazývá terorismus Islámského státu v Iráku, kde celých předcházejících deset let bojovaly statisíce Američanů, aby v něm udělali pořádek. Opozice křičí, že je to bagatelizace ukrajinského Majdanu. Ano, zásluhou EU a USA zde řádili Banderovci a žoldáci Pravého sektoru, přesto US Army nepoužila krajní možnost - bombardování Ukrajiny, byť zde byla horší humanitární krize než v bývalé Jugoslávii, bombardované NATO. Srovnání těchto dvou válek je přesně vystiženo srovnáním chorob - ”chřipka a rakovina”. Co se dělo na Majdanu? http://www.youtube.com/watch?v=ie0rj0l85Q4

Submisivní žurnalisté zatím o Klausovi mlčí, než se ale ozve ve svém komentáři Martin Fendrych; na prezidentu Zemanovi ze jeho Rhodosu nenechal nit suchou: „Z Miloše Zemana začíná běhat mráz po zádech. Kremelský mráz. Už je dobře známo, že místo na Valné shromáždění OSN zavítal raději na řecký ostrov Rhodos, na konferenci s podezřele nabubřelým názvem Dialog civilizací. Pořádá ji Světové veřejné fórum (také zvláštní jméno) a muž, který se chlubí, že pracoval dvaadvacet let v KGB, Rus Vladimir Jakunin... Stb a CIA

Svítání nad Rhodosem... Snímek Břetislav Olšer

Fendrych pokračuje: "Je dobře známo, co je Jakunin zač. Velmi blízký přítel ruského prezidenta Putina. Ač činný ve státní firmě, je to nesmírně bohatý člověk, údajně miliardář. Moskevský jestřáb. Figuruje na sankčním seznamu, který sestavily USA a Austrálie. Zeman ho oslovuje „můj přítel“. Jinými slovy je Vladimir Jakunin ten nejhorší produkt putinismu. Podle mluvčího Hradu Ovčáčka právě s tímto ruským miliardářem vede česká hlava státu na Rhodu bilaterální jednání. O čem? Nejspíš o tom, jak NATO lže a Rusové mluví pravdu pravdoucí. V neděli dostal Zeman na Rhodu ocenění: Mezinárodní cenu Dialog civilizací. Dárek k sedmdesátce. Na Dialogu civilizací je největší evropskou šajbou..."

„Když to domyslíte, je to strašné. Nejen ostuda, ta by tak neškodila, ale hrubé poškození českého jména v euroatlantickém společenství. Se Zemanem na ostrově dlí jeho kancléř Vratislav Mynář. Ten na summit NATO jet nemohl, nemá potřebnou bezpečnostní prověrku. Na Rhodos, na Dialog civilizací žádnou nepotřebuje, tam je vítán,“ dodává "komentátor". http://www.youtube.com/watch?v=qtqQeJ315nw

Jaroslav Spurný z Respektu k tomu ještě připlkl: ..."Světové veřejné fórum i Dialog civilizací zároveň nesou mnoho znaků, které prokazují, že jejich skutečnými režiséry jsou ruské tajné služby. Miloš Zeman se už v minulých letech účastnil fóra třeba s šéfem české komunistické strany Vojtěchem Filipem, na Rhodos ho doprovázel legendární plukovník Zdeněk Zbytek, voják, který chtěl v roce 1989 použít proti opozici armádu, zakladatel Klubu Rusko, který je poměrně klíčovou institucí prosazující zájmy Kremlu v České republice..." Přitom Ing. Zbytek jasně prokázal, že takové nařčení o vojenském zásahu je schizofrenní kolosální lží, vyprovokovanou nenávistí, v tomto případě blahoslaveného chudého duchem Jaroslava Spurného, ovšem pochybuji, že by mu někdy patřilo království nebeské. Ano, paní Jourová, co s tím, jak chcete vymýtit z českých médií tuto nenávist a lež...? Německo, které své dluhy nikdy nesplatilo, nemůže Řecko vydírat…

Možná, vlastně určitě, napíše něco i žurnalista a esemeskový básník Luboš Palata: "Tata je v duchodu. Doslo mi, ze bude starej. Cas na velky mir. Prijel z nakupu a nadsene ukazuje slunecni svetlomet. Ma detsky usmev. Navrat zpet. Kdy to zacina? A kdy konci? Kruh..." Třeba to bude i něco ke čtení...Že by esemeska z Rhodu...?

Kuchaři na Rhodu vědí, jak komu pěkně zatopit pod kotlem... Snímek Břetislav Olšer

Naopak pravdu pravd, je třeba umlčovat. Jako v případě následujícím: Jako řízenou likvidaci konkurenceschopnosti vnímá migrační krizi vedoucí projektu Péče o válečné veterány a účastník misí OSN v bývalého Jugoslávii a Kurdistánu, plukovník Pavel Skácel:

„Ti, kteří stále mluví o multikulturalismu, jsou buď pod fetem, nebo naprosto neví, o čem hovoří. O žádných kvótách bych raději vůbec nehovořil. Množství uprchlíků je bezbřehé a doplatili bychom na naši pseudohumanitu, kterou se snažíme propagovat. Nejde o uprchlíky, ale o vetřelce. Uprchlík u sebe nemá počítač nebo tablet, nestěžuje si na ubytování, že mu v něm chybí hifi, že se nudí, nechce, aby mu někdo zajišťoval úklid. Jsou to vetřelci a mezi nimi bude i celá řada lidí¨, které někdo velmi dobře zaplatil. Vůbec to, že se dostali na loď, stálo jistě spoustu peněz. Ženy a děti jsou jen povinná kamufláž. Nejsou to uprchlíci, jde o invazi. Přicházejí hlavně mladí kluci. To je časovaná tikající bomba v každém státě zvlášť. Oni se budou snažit včlenit mezi nás. Naučí se náš jazyk, budou se sdružovat, co je u nás špatně, co je u nás třeba změnit. Budeme-li slabí a povolní projeví se radikálně, Jejich imámové nás  nazývají nevěřícími psy..."

Inu, pravda a láska konečně zvítězí nad lží a nenávistí v podání pánů Spurných, Fendrychů, Kalousků, Schwarzenbergů, Fialů a dalších zbankrotovaných vyčůránků... Skandál nevídaných rozměrů; Putinův muž Jakunin na Pražském hradě

Korán: Žádný verš o soužití, přátelství a spolupráci s nemuslimy

OXI a NAI v řeckém referendu, aneb: “Budeš chřadnout bez země, jejíž duch, Evropo, stál u tvého zrodu.”

http://www.dailymotion.com/video/x2ajp7m_femen-in-san-pietro-the-pope-is-not-a-politician_news

http://deliandiver.org/2015/02/kdo-taha-za-nitky-femen-a-pussy-riot.html

Urazili islám, zabili je; zhanobily křesťany, dostaly Havlovu Cenu

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/nejnovejsi-videa/292431-zuzana-tvaruzkova-pussy-riot-maji-prehled-o-ceske-politice/

izraelské osudy - Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKniha v elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereaddetail-knihy/izraelske-

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

13.10.2015 10:32

Chceš-li mír, připravuj válku....Dialog civilizací je skvělou myšlenkou. V současné době mě nic jiného nenapadá, jako rčení: "Čistému vše čisté". Debatovat o tom, zda-li sopka vybuchne, nebo ne, ve chvíli, kdy stojíme na jejím úpatí, z jícnu se valí hustý kouř a létají žhavé kusy lávových balvanů, je naivní. Mírové úsilí má smysl tehdy, kdyř jsou naplněny reálné předpoklady pro zachování míru na celém světě. Zeměkoule se nám, díky novodobým technologiím zminiaturizovala do jednoho celku. Jeden globální škůdce stačí, aby se veškeré předpoklady pro zachování míru zhroutily, jako domeček z karet. USA spějí mílovými kroky ke konfrontaci s Ruskem. Nejnovější zpráva to opět nezvratně potvrzuje. Guvernér státu New Jersey Chris Christie prohlásil v rámci prezidentské kampaně v USA, že Obama je slaboch. Vyhlásil by nad Sýrií bezletovou zónu a nemilostrdně sestřelil každé ruské letadlo. Zavolal by Putinovi a kladl tento požadavek. Pokud by Rusko nevyhovělo, vypukla by válka. To, že ruské letecké zásahy jsou prováděny na základě pozvání zvoleného prezidenta Bašára Asada a nejsou tedy v rozporu s ustanoveními OSN, vůbec nehraje roli. Americká protiruská propaganda zesílila natolik, že se objevují přímé výhrůžky válkou proti RF z těch nejvyšších míst americké politiky. Dialog civilizací je tím dokonale smeten ze stolu. Rusko nemá dnes kam couvnout. Je zahnáno do pasti, kterou mu připravil Pentagon a CIA. Prezidentu Putinovi nezbyde nic jiného, než protitah. Rusko vyhlásí bezletovou zónu pro NATO. Pokud by ruští letci i omylem zaútočili na letadlo spojenců NATO, bude to považováno za útok na celou severoatlantickou alianci. Pokud zaútočí alianční letdla na ruské stíhačky, jsou bez postihu. Rusové nemají žádný spojenecký stát, s nímž by mohli vojensky hájit své zájmy. Mezi Ruskem a Čínou nevznikla (zatím) dohoda o alianční vojenské spolupráci při řešení vojenských konfliktů. Západ má tedy obrovskou strategickou převahu. ..Sestřelíš tureckou stíhačku? V ten okamžik je to bráno jako útok na USA a NATO. Když by se situace obrátila, tak sestřelení ruské stíhačky je pouhý incident, který se netýká nikoho jiného, než Ruska. Putin je tedy v naprosto nevýhodné pozici. Pokud by couvnul před výhrůžkami Američanů, bude Rusko drceno dalšími sankcemi, protože mocenská politika nezná slůvko "vzdávám se". Když bude pokračovat v náletech na IS, vystavuje se přímé vojenské konfrontaci se všemi státy NATO. Záminka a načasování jsou plně na straně USA. Jak vyzrát na protivníka, který si vytvořil tak obrovskou strategickou převahu, je nyní úkolem pro bezpečnostní složky RF. Prvořadý úkol je nenechat se zahnat do kouta. Postavit se pokusům určovat, diktovat politiku ve své režii Spojeným státům. Prosadit se svou velmocenskou silou. Mít technologický náskok a tím pacifikovat snahy nepřítele. RF dnes vlastní vojenské - kosmické letectvo. V Čečensku "neutralizovali" teroristy přicházející z IS. Nezbývá, než jednat tvrdě, s rozmyslem a neustupovat. ...Mírové dialogy si nechme na potom, až budou zneškodněny síly, které vedou svět ke třetí světové válce. Potom se teprve můžeme bavit o nové, mírové tváři našeho světa. ...Mějte se hezky.


 
Proč  když Hašek (lední hokej), může, já (lehká atletika) nemůžu?

Proč když Hašek (lední hokej), může, já (lehká atletika) nemůžu?

Ještě před měsícem nebo snad ještě před týdnem, by mě to ani nenapadlo, ale když jsem se z médií dověděl, že Dominik Hašek z titulu své úspěšné hokejové kariéry zvažuje možnost kandidovat na úřad v zemi vůbec nejvyšší (čili prezidentský), a to tedy proto, že útočníkům soupeře, kteří se ocitli v blízkosti jeho branky šlo v důsledku jeho humpoláckého agresivního brankářského stylu prakticky o život, bácla mě ta myšlenka přímo mezi oči.

Poslední domácí zprávy

QUO VADIS, ODS?

QUO VADIS, ODS?

Institut Aleny Vitáskové z. s. (IAV) podal podnět na pozastavení, případně rozpuštění činnosti Občanské demokratické strany...