• Čtvrtek, 18. leden 2018
  • Svátek má Rukojmí Vladislav

J. Drahoš „je vděčný za každý dar“, říká jeho mluvčí v případě jeho přijatých (finančních) darech.
Počet návštěv: 636

J. Drahoš „je vděčný za každý dar“, říká jeho mluvčí v případě jeho přijatých (finančních) darech.

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Jak informuje portál Parlamentní Listy.cz, jeden (pro některé lidi) z nejvážnějších uchazečů o prezidentskou funkci pan Jiří Drahoš, má (od těch některých lidí) o přízeň, potažmo o finanční podporu dobře postaráno. Hodně to připomíná pana Kisku na Slovensku, který se také vynořil zničehonic a najednou na svém účtě disponoval obrovskou finanční podporou. Pan Jiří Drahoš, dobromyslný to stařík, jakkoli to s prezidentováním myslí dobře (zda také poctivě, už nyní lze pochybovat) nečiní, podle mého soudu, zrovna ty nejsprávnější kroky a činy. 

Jeho předsevzetí a silná slova, kterými se zaštiťuje pro (coby vítěz) případný výkon prezidentské funkce, dostávají pěkně na frak. Hlavně však svými slovními projevy a výroky,  přičemž mnohé z nich lze s nadsázkou kvalifikovat jako těžké intelektuální úlety  jasně signalizují, že s jeho avizovanou nestranností, objektivností, důvěryhodností, ale zvláště skromností a oddaností nejzákladnějším zájmům společnosti, občanů a vlasti to nebude zas až tak horké. 
     Pomineme-li jeho populistické výroky, co by jako prezident dělal či nedělal, koho by podporoval (jmenoval) a koho ne, s kým by spolupracoval a s kým ne a rovněž s názorem, na kterou světovou stranu by hlavně a především upíral svou prezidentskou, politickou, ekonomickou a bezpečnostní pozornost, pak jeho šance u velké části rozumných, logicky a pragmaticky uvažujících občanů  jsou opravdu jen minimální. Z tohoto pohledu mu mohou ve volbách dát hlas jen lidé falešní, propradní, nedomrlí, zoufalí nebo zcela bez jakékoli společenské orientace. Ale i takové hlasy se budou panu Drahošovi hodit! Otázka je, k čemu? Je tu však také věc, která je z politického hlediska nejen zajímavá, ale také hodna mimořádné pozornosti občanů.
     Jak zmíněno v úvodu, pan Drahoš by měl nebo už má, o finanční podporu své předvolební prezidentské kampaně (je otázka, zda jen kampaně)  zcela postaráno. Jak  totiž vyplývá z informací Parlamentních listů.cz, je pan Drahoš od jistých finančně lépe či více než dobře situovaných občanů,pozoruhodně finančně podporován, resp. obdarováván. Tak např. štědrý mecenáš Luděk Sekyra, jenž je poněkud kontroverzní postavou české politické scény, panu Drahošovi přispěl na kampaň celým jedním milionem korun. Od spolumajitele Jablotronu Dalibora Dědka obdržel dva miliony korun. K dárcům patří také šéf společnosti Škoda Transportation Tomáš Krska, ale také Krskovi společníci Marek Čmejla a Jiří Diviš, oba pánové souzeni ve Švýcarsku ve známé kauze privatizace Mostecké uhelné společnosti. To není ani zdaleka všechno, protože (ne)skromného, nezištného a vlasti oddaného dobráka Drahoše také odpořili pánové Vasil Bobela, Petr Pudil a Jan Dobrovský, byznysmeni ze společnosti BPF Patrners (mají rovněž co do činění se zákonem v kauze Mostecké uhelné) a kteří  na páně Drahošův účet přispěli rovněž částkou půl milionu korun, příčemž prý nevylučují, že přidají další peníze (zřejmě až budou vědět co za to). Aby toho nebylo málo (ono toho není nikdy dost, když se jedná o peníze), tak našemu korunnímu princi mezi kandidáty na post prezidenta, poslaly světoznámé Lázně Luhačovice společně s Léčebnými lázněmi Jáchymov  celkem 1,3 milionu korun.
     Sponzorské dary a příspěvky v případě podpory kandidátů pro volby prezidenta republiky nejsou nikterak v rozporu se zákonem, tudíž pan Drahoš se nedopouští ničeho nezákonného. Jiná věc je morální a etické chápání těchto finančních darů a příspěvků. Drahošova mluvčí k tomu říká, že pan Drahoš  je vděčný za každý dar. „Vždy jej vnímá jako závazek prosazovat hodnoty jemu blízké, tedy slušnost, férovost a respekt k liberální demokracii,“ uvedla. Tyto hodnoty jsou podle mluvčí  jediné, co Drahoš na oplátku dárcům nabízí. To si paní mluvčí myslí, že občané jsou natolik padlí na hlavu, že  tomu snad budou věřit, nebo si z nás dělá srandu? Nu a zde jsme u  otázky sociálního cítění, morálky a etiky (Drahoše i jeho mluvčí).
     Pan Drahoš  je, jak se dozvídáme, vděčný za každý dar. U člověka, který se prezentuje jako kandidát na post prezidenta je takový postoj a vztah k darům amorální, asociální a odsouzení hodný. Pro upřesnšní, pan Jiří Drahoš, jako bývalý přeseda Akademie věd, zcela určitě nestrádá a netrpí nedostatkem financí, i když nemusí mít zrovna stamiliony na účtě, nicméně vyjadřovat se, že (jako nějaký chudák) je vděčný za každý dar (myšlen finanční), který mu přijde na účet, je výsměch těm, kteří dary a vděk lidsky vnímají zcela jinak. Vděčná může být matka nebo rodiče, jejichž dítě je těžce nemocné, někdy i nevyléčitelně, kterým se na drahé léčení nedostává dostatek peněz. V takovém případě jsou oprávněně a lidsky vděčni za každou korunu, pokud se např. pro jejich dítě uskuteční nějaká sbírka, která jim umožní dítě léčit. Tomu lze říkat „vděčnost“.  Stejně tak na tom mohou být i jiní nemocní, tělesně postižení, nebo dospělí lidé, kteří v rámci nějakého neštěstí přišli o zdraví, majetek nebo své blízké.
     Má snad pan Drahoš stejné pocity jako zmíněná matka nebo rodiče, když mu podlézající, falešní, nepoctiví křiváci z bůhví jak nabytých peněz na jeho konto ulejí nějaký ten milion? Nestydí se pan bývalý, jistě uznávaný a vážený předseda Akademie věd, mj. významně podporovaným pražskou kavárnou,  tímto způsobem  reagovat na darované miliony, které mu mají dopomoci k postu prezidenta, k dalším výhodám a pozornostem, které se ze zásady a vděku neodmítají? Nebo snad máme věřit slovům sponzora,  pana generálního ředitele  lázeňského holdingu Eduarda Bláhy, který k 1,3 milionovému „daru“ prohlásil, že by rádi přispěli k ozdravění politické kultury v Česku?  Tak to je fakt „hustý“, jak se dnes říká. Jak potom asi zdůvodnili a co svými dary sledují výše jmenovaní pánové Sekyra, Dědek, Krska, Bobela, Pudil, Dobrovský  a další? Myslím, že není třeba si nad touto otázkou lámat hlavu, protože odpověď se nabízí sama Stačí si povšimnout, jakou minulost mají za sebou. No a pan Drahoš je jim vlastně vděčný i za tu jejich „pohnutou“ kriminální minulost. Jinak by totiž ty peníze neměli a daru by se od nich pan „slušňák“ Drahoš nedočkal. Takže všehno zlé je k něčemu dobré, že pane Drahoši?

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

13.11.2017 21:00

PanaDrahoše zas tolik neodsuzuji.Je to člověk,který je jistě ve svém oboru špičkou,ale v praktickém životě se pohybovat neumí.Stačí už jeho sdělení,že se vyzná v politice,když chodil na ministerstvo žebrat o peníze na chod ČAV,jíž byl předsedou.Jenom nepochopil,že za za finanční dary bude muset odvést nějakou protislužbu.Jako akademikovi mu to nedochází.


 
Odhalení natvrdo: Kdo volí Jiřího Drahoše, volí ve skutečnosti Miroslava Kalouska budoucím premiérem, volí Karla Schwarzenberga jako mentálního guru, volí celou TOP09

Odhalení natvrdo: Kdo volí Jiřího Drahoše, volí ve skutečnosti Miroslava Kalouska budoucím premiérem, volí Karla Schwarzenberga jako mentálního guru, volí celou TOP09

Kdo volí Jiřího Drahoše, volí ve skutečnosti Miroslava Kalouska budoucím premiérem, volí Karla Schwarzenberga jako mentálního guru, volí celou TOP09 včetně Kroměřížské výzvy a jako třešničku k tomu volíte Drahošovy poradce z Evropských hodnot, Petra Koláře a Jakuba Jandu! Známe podrobnosti!

Zvolení Drahoše by znamenalo zavírání vlastenců,  občanskou válku a invazi statisíců muslimů!

Zvolení Drahoše by znamenalo zavírání vlastenců, občanskou válku a invazi statisíců muslimů!

Kdo je Jiří Drahoš? Kde se vzal, tu se vzal, na Háchu se podobal. Podobnost čistě náhodná? Nikoli, vše je promyšlené do posledních detailů. Drahoš je spjat se západní politickou scénou již řadu let. Jeho časté schůzky s Merkelovou, tureckým velvyslancem Bigalim, americkým velvyslancem Schapirem a dalšími zločinci, usilujícími o islamizaci Evropy, čili superholokaust a likvidaci bílých, jsou dostatečně vypovídající.

Je-li Praha tak zcela jiná, nechť se osamostatní

Je-li Praha tak zcela jiná, nechť se osamostatní

S tím, jak čas běží, politické názory mezi lidem pražským a lidem zbytku republiky se rozcházejí stále dramatičtěji, ba dá se říci, že ať se ve smyslu politickém jedná o cokoli, je to vždy tak, že to, co chce Praha, mimopražští s hrůzou odmítají, a to co chtějí mimopražští, stejně emotivně odmítají Pražáci. Politicky stojí tedy obě strany na opačných pólech, hrboly na jejích tělech jsou jaksi narostlé jinak, takže při vzájemném styku a otřevu těchto nesourodých hrbolů jeden o druhého crčí z těl obou subjektů potoky krve, které by se ušetřily, kdyby město Praha a zbytek republiky žily každý zvlášť.

Poslední domácí zprávy

Jsem „hrdá lůza“

Jsem „hrdá lůza“

Proč je současný ekonomický systém špatný? Je mi ukradené, že zlevňuje elektronika, tu člověk až tak nutně k životu nepotřebuje. Jenže co...