• Čtvrtek, 18. říjen 2018
  • Svátek má Rukojmí Lukáš

K vyloučení aktivisty Jakuba Patočky brněnskou ČSSD – byl jsem u toho
Počet návštěv: 1168

K vyloučení aktivisty Jakuba Patočky brněnskou ČSSD – byl jsem u toho

Adam Mikulášek Článek od Adam Mikulášek

Všude v médiích se přejímá jeho tvrzení, že údajně nebyl pozván na jednání, kde se o jeho vyloučení hlasovalo. Byl jsem u toho a mám úplně jiné informace.  

Jakub Patočka byl pozván na toto i všechna předešlá jednání o jeho stranickém postihu či případném vyloučení, a to doporučeným dopisem, jak to ukládají stanovy ČSSD. Ovšem tyto dopisy se vracely zpět, neb si je adresát nevyzvedl. A ty vrácené dopisy jistě nebyly vyhozeny do koše, aspoň v to doufám, protože to není první případ, kdy Patočkovi spojenci použili tuto „diverzní taktiku“.
Není to tak dlouho, kdy, s velkou pravděpodobností na jeho pokyn, jistí lidé chtěli „rozbít“ volbu vedení jedné místní organizace, neboť jedna důležitá členka údajně nedostala na příslušnou schůzi pozvánku. Samozřejmě ji dostala, tentokrát se jednalo o e-mail, takže opět snadno prokazatelné, stačí se mrknout do seznamu adresátů.
Jinak myslím si osobně, že jeho aktivita kolem brněnského nádraží, kterou média uvádějí jako hlavní důvod jeho vyloučení, tím hlavním důvodem není. Jak to vnímám já, a to jsem v brněnské ČSSD od roku 2010 a musím s lítostí přiznat, že jsem před čtyřmi lety zvedl ruku pro Patočkovo přijetí..., tak hlavní problém je jeho snaha různými způsoby poškodit oponenty sobotkovského křídla ČSSD jak v Brně, tak v Jihomoravském kraji.
Jak jistě mnoho z vás ví, J. Patočka je šéfredaktorem Deníku Referendum, který je orientován podobně jako např. Britské listy či A2larm, tedy silně „liberálně levicově“, prodienstbierovsky, prošabatovsky, někdy i tak trochu „žítbrňácky“, např. pokud jde o otázku neomarxistického experimentu se sociálním bydlením v Brně.
Takže asi nikomu nepřijde tak divné, že v jeho deníku byli často pranýřováni lidé jako Onderka, Hašek, Tejc či Zimola, ovšem občas i Chovanec za jeho tvrdší postoj ohledně přijímání migrantů přidělených eurokvótami, ovšem co horšího, tito lidé nedostali možnost se v Deníku Referendum hájit, což není zrovna „demokratické“, pakliže šéfredaktor je členem ČSSD, ale nedá prostor k sebeobhajobě těch členů ČSSD, kteří jsou v jeho deníku špiněni. Ovšem teď „fňuká“, že prý jemu samotnému nebylo umožněno být přítomen a hájit se. A to ještě od mnoha lidí slýchám, byť tuhle informaci nemám potvrzenou, že prý ČSSD na Deník Referendum finančně přispívala, či dosud přispívá. Je-li to pravda, je to smutné, protože jde o médium zastupující jen jednu část ČSSD + další, ovšem konzervativnější proud ČSSD tam téměř žádný prostor nemá.
A právě pro tyto jeho „diverzní“ praktiky, nikoli kvůli referendu o brněnském nádraží, v čemž jsem svého času s Jakubem dokonce spolupracoval (jako užitečný idiot), jsem na sobotní městské konferenci hlasoval pro jeho vyloučení.
A jsou tu ještě další věci:
Citace
Jak naší redakci uvedl vysoký činitel ČSSD, Patočka byl pro Sobotku důležitý hned v několika směrech. „Brno historicky nebylo nikdy Sobotkovo, navíc Patočka byl zapleten se Šabatovou do Kuřimské kauzy, takže žádná silná figura brněnské, ale ani jihomoravské ČSSD tento člověk nebyl. Byl naopak od začátku vnímán jako ‚záškodník‘,“ konstatoval náš zdroj.
Citace
Patočka měl ale i jinou funkci. Jak se nám podařilo zjistit, Sobotka stejně jako Lubomír Zaorálek používali jeho Deník Referendum. „Ano, to se ví, že byl používán jako platforma ‚vypouštění‘ vyrobených kauz na oponenty Bohuslava Sobotky,“ přiblížil náš zdroj. „Sobotka teď bude mít velikánský malér, ze kterého mu bude pulsovat žíla na čele,“ dodal také s úsměvem.
Naše redakce už v minulosti zjistila, že tento zcela okrajový a málo navštěvovaný web získává peníze ze státních firem. Konkrétně jsme našli ČEPS, který peníze pro Patočku potvrdil. Kolik Patočkově společnosti z ČEPSu dali, nevíme. Jaký konkrétní efekt Patočkův web měl, také nevíme. Firma neodpověděla. Podle našich informací dostal web peníze z pokynu vedení ČSSD. Zřejmě šlo o okolí Bohuslava Sobotky.
Zdroj
Bohuslav Sobotka má obrovský problém, ze kterého mu prý málem praskla žíla na čele. V Brně
A ještě něco ke kuřimské kauze, cituji:
Soud pátým dnem projednává kuřimskou kauzu. Mezi prvními vypovídal Jakub Patočka, který sestrám Mauerovým pomáhal s legalizací Aničky, nové identity Barbory Škrlové. Kateřina uvedla, že řada jeho tvrzení není pravdivá. Klára se ho naopak zastala, ale poté se zhroutila a opustila jednací síň.
Zdroj
Jakub Patočka: Věřil jsem, že je Anička dítě
A pokud si pan Sobotka dovoluje říkat na účet brněnské ČSSD a Patočkova vyloučení něco o „bolševické netoleranci“ a „nevolitelné sektě“, tak by mě zajímalo, co je potom vyštvání Pavlíny Nytrové, vyškrtnutí Zimoly a Rykaly z volebních kandidátek či dosazení jen Sobotkovi loajálních lidí do vedení ČSSD na březnovém sjezdu, přičemž kupř. Jeroným Tejc nebyl zvolen ani řadovým místopředsedou. Neměl by si pan Sobotka tak trošku zamést před vlastním prahem, než bude vypouštět takto silná prohlášení?
ČSSD vyloučila Patočku. Bolševická netolerance, zastal se ho Sobotka
P.S. Bývalý brněnský primátor Roman Onderka díky preferenčním hlasům poskočil ze šestého Místa na místo druhé, čímž se dostal do sněmovny..., to k té Sobotkově „nevolitelné sektě“.
P.P.S. Můj dobrý kamarád z břeclavské ČSSD, Libor Balga, několikrát oslovil Patočkův Deník Referendum, aby poreferoval o jeho spolku, zabývajícím se ochranou žen, ovšem nebyl vyslyšen. Tak si říkám, jestli byl důvodem Liborův nesouhlasný postoj se Sobotkovým vedením, nebo jestli v Referendu pro dehonestaci nepohodlných sociálních demokratů již nemají čas řešit spolky pomáhající kupř. matkám samoživitelkám.

 

Adam Mikulášek
Mám bakalářské vzdělání v oboru informatiky, již od dětství se zajímám o dění v této zemi i ve světě a vzdělávám se v oblastech politiky, historie, ekonomie a psychologie. Od června 2010 jsem členem Čssd a snažím se prosazovat modernizační změny v této straně.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

14.11.2017 20:28

Je mi úplně jedno,co si socani se svými členy dělají.Slušný člověk nemůže být socanem v Sobotkově partaji.Socani vedli vlastizrádnou poltiku a byli řízeni z velvyslanectví USA,kam si chodili po volbách pro rozkazy.Pokud se snad navzájem vyvraždí,bude to jen ku prospěchu národa.


 
Břetislav Olšer

Břetislav Olšer

14.11.2017 19:18

Kdo je chudinka Patočka? Spojkou mezi Šabatovou a Mauerovou totiž nebyl nikdo jiný než tehdejší poradce Vladimíra Špidly, pozdější poradce ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera, ultralevičák Jakub Patočka, dobrý známý Kláry Mauerové, později odsouzené za týrání. Bývalý šéfredaktor Literárních novin jako první oznámil médiím, že třináctiletá Anna prý nikdy neexistovala. Podle něj se za ni vydávala kolegyně Kateřiny Mauerové, více než třicetiletá Barbora Škrlová. Odkud znal Patočka pravou identitu týraného dítěte? A proč kontaktovala Jakuba Patočku Maeurová již v roce 2005? Údajně to bylo kvůli legalizaci „Aniččiny“ identity. Patočka jí dal kontakty na čtyři lidi, mimo jiné i na Annu Šabatovou – tehdejší zástupkyni ombudsmana. Ti měli pomoci v legalizaci „nalezence“. Součástí hry bylo, že Škrlovou nahrazovala při odborných lékařských testech v případě potřeby dcera brněnského herce, dalšího významného „havlisty“, Viktora Skály, který rovněž patří do okruhu „brněnské kavárny“.


 
Milada Horáková založila “Svaz přátel SSSR“, stala se jeho místopředsedkyní a v říjnu 1946 letěla do Moskvy, ubytovali ji v luxusním hotelu “National“; vrátila se domů a v roce 1950 byla pro velezradu popravena

Milada Horáková založila “Svaz přátel SSSR“, stala se jeho místopředsedkyní a v říjnu 1946 letěla do Moskvy, ubytovali ji v luxusním hotelu “National“; vrátila se domů a v roce 1950 byla pro velezradu popravena

Letošní říjen znamená nejen 100. let založení Československa, ale je rovněž doslova napěchován dramatickými chvílemi i lidskými tragédiemi. Ta, která se týká Milady Horákové, je velmi ponurá a začala de facto v Moskvě, kde s ní vedli dlouhé rozhovory, o kterých není veden žádný záznam.

Jan Padych: Fotbálek v šedesátce

Jan Padych: Fotbálek v šedesátce

Už se mi ty kulatiny blížily a já se cítil stále víc ztuhlý. Jasně, když člověku schází pohyb. Avšak přišel podnět. Od syna, třicátníka. Docela se vychloubal, že běhá na delší tratě a že mu to svědčí. Za nedlouho někde na nettu přečetl, že lepší než běh je ostrá chůze.

Kdo víc lže o Tibetu? Předseda exilové tibetské vlády Lozang Sanggjä, nebo fakta, která jsem zažil přímo v Tibetu; bez údajného sledovacích kamer a prohlídek vna kontrolních stanovištích ve Lhase..?.

Kdo víc lže o Tibetu? Předseda exilové tibetské vlády Lozang Sanggjä, nebo fakta, která jsem zažil přímo v Tibetu; bez údajného sledovacích kamer a prohlídek na kontrolních stanovištích ve Lhase..?.

Přečetl jsem si v Lidových novinách článek Ivany Milenkovičové, specialistkou na protitibetskou propagandu, její další rozhovor, tentokrát ne s Tibeťankou paní Nyimou Lhamovou, neteři lámy a duchovního vůdce Tenzina Deleka Rinpočheho, nýbrž s předsedou exilové tibetské vlády Lozangem Sanggjänem.

Poslední domácí zprávy