• Neděle, 18. únor 2018
  • Svátek má Rukojmí Gizela

Trumpovo uznání Jeruzaléma za hlavní město Izraele by měl být jen začátek
Počet návštěv: 550

Trumpovo uznání Jeruzaléma za hlavní město Izraele by měl být jen začátek

Jitka Přikrylová Článek od Jitka Přikrylová

Řekla bych, že během týdne US prezident udělal pro svůj lid a pro světový mír víc, než jeho předchůdci za posledních 30 let. Dvě významná rozhodnutí, kterými prokázal, že je vlastenec a také že umí držet své předvolební slovo.  

V neděli ústy svého prezidenta Donalda Trumpa odmítli být součástí projektu OSN deklarující jednotná práva migrantů. Potvrdil, že USA jsou a budou zemí přistěhovalců, ale - navzdory všeobjímající slepé lásce liberálů ke všemu, co není bílé a evropské - trvá na tom, že USA má být tím, kdo rozhoduje, koho přijme a koho ne na své vlastní území. 
Včera pak Donald Trump dodržel slovo, které dal před svým zvolením americkým prezidentem jako závazek po svém zvolení. Uznal Jeruzalém hlavním městem Izraele. Určitě se dalo předvídat, že všechny vesměs muslimské národy tím naprdne a třeba to nazvou, že otevřel brány do pekla. Budou mu vyhrožovat násilím a tak, kdo by taky čekal od nich cosi jiného, že. Ale Merkelová, Macron i další, papež, tihle všichni ukázali svou tvář, když se postavili proti tomuto výroku. Prý že porušil mezinárodní právo. A také, že prý tím otevřel cestu násilí.
Věřím, že jednoho dne si vás Bůh rozsoudí. A řekla bych, že by se vám to nemuselo líbit.
Málo se ví, že tenhle Donaldův výrok nebyl „out of the blue“, tedy jako rána z čistého nebe, řeklo by se. Už v roce 1995 přijal americký kongres zákon, podle kterého se měla americká ambasáda přestěhovat do Jeruzaléma, a to nejpozději do roku 1999. Jenže od té doby američtí prezidenti jeden vedle druhého podepisovali kus papíru, kterým to oddálili o půl roku. A pak o dalšího půl roku. Atakdále. Až uplynulo více než dvacet let. I Trump podepsal oddálení, ale dá se věřit, že za jeho vlády se opravdu ambasáda přestěhuje. 
A tak zatímco v arabském světě se pálí vlajky, americké a izraelské, pořádají se hry na plivání amerického prezidenta i viceprezidenta, civilizovaný svět to chápe jako přiměřenou reakci a naváží se do Trumpa. Prý že porušil křehký palestinský mír.
Dovolte mi zeptat se, jaký to krucinál mír měl že porušit?
Palestinci pořád ještě vyzývají „své“ k útokům nožem na „izraelské cíle“, čímž se myslí, že kdejaký palestinský dobrák se ozbrojí nožem a bodá do nejbližšího Žida. Jen si najděte, kolik takových útoků od žen i mužů, dětí i dospělých, tuto neuvěřitelně zbabělou a násilnou výzvu vyslyšelo.
Evropská unie opravdu není tím, kdo by měl mít právo Trumpovi vyčítat, že si vybral strany. Z pokladnice EU a tedy z daní plátců zemí EU, jdou neuvěřitelné peníze na podporu údajné „palestinské samosprávy“, která tyto peníze bez okolků rozděluje mezi teroristy a rodiny teroristů. 
Třebaže nejstarší dochované známky Izraelského starého zákona pochází z období třináct set let před Kristem, islám vzniká sedm století po Kristu. Obě náboženství, stejně jako křesťanství v roce „nula“, mají svá svatá místa v Jeruzalémě. Křesťanství žádné územní nároky v současnosti na Jeruzalém neuplatňuje. Židé smírně prohlašují, že Jeruzalém je důležitý pro všechna tři náboženství. Třebaže islám přišel jako poslední, má pocit, že má právo a musí shrábnout vše.
Nepochopím holokaust, tu odpornou zvrácenost v co nejefektivnějším způsobu, jak nejlevněji zabít co nevíce lidí, a ještě na tom pokud možno vydělat. Z kůží udělat lampy, z tuku uvařit mýdlo. Myslím, že ani naši potomci nebudou rozumět tomu, že UNESCO bere jedno po druhém prastaré židovské náboženské vzácnosti, aby je prohlásili býti muslimskými, arabskými, palestinskými..
To totiž sedm muslimských zemí nechalo UNESCO odhlasovat, že Izrael nemá žádné legální nebo historické vazby na Jeruzalém. No fakt. Žádné vlajky se nepálily, žádné velké protesty tvrdící, že bylo porušeno mezinárodní právo.
Ještě předtím sebrali Židům Zeď nářků. A Chrámovou Horu. Tyhle lživé nehoráznosti, odhlasované UNESCO, protože se nikdo nemusí bát židovských teroristických útoků jako je třeba se bát, když naprdnete státy muslimské. I když, kde je pravda, musí být zřejmé snad i tomu, kdo dokonce i dnes tvrdí, že země je placatá. Jsem hrdá na to, že český parlament měl letos v květnu koule proti tomu protestovat
Well done, Donald.
Poté, co uvedené rezoluce přiměly USA i Izrael opustit UNESCO, protože, překvapivě, jsou protiizraelské, Donald Trump splnil svůj předvolební slib a také zákon starý více než dvacet let a uznal Jeruzalém jako hlavní město Izraele. Izrael vyhlásil Jeruzalém za své město hned od svého vzniku roku 1948. A má být porušení mezinárodního práva tohle uznat?
Tohle není o právu. Není to o spravedlnosti. Kdyby ano, muselo by snad už někomu začít vadit, že docela nelogicky se Izraeli vyčítalo, že v roce 2015 nepřijalo více muslimských uprchlíků. A vůbec nikomu nevadí, že některé muslimské země zákonem zakazují uzavírat smlouvu s izraelskými občany. Na základě takového zákonu z roku 1964 kuvaitské aerolinky vloni odmítly nechat nastoupit izraelského občana v Německu a německé zákony - jaký to šok - daly za pravdu... ano, kuvaitským aerolinkám. 
Židé mají právo na svůj stát. Izrael má právo na své hlavní město. Navzdory německému holokaustu i arabské fatwě... Židé mají právo ŽÍT!

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

07.12.2017 21:20

Nevím,zda je autorka židovkou či není,ale v každém případě je hloupá.V tom horším případě žvaní o něčem,o čem nemá nejmenší ponětí.Nikdo židům nebere právo na vlastní stát a hlavní město.Jenže se chovají přesně tak,jako Hitler.A stejným způsobem omlouvají své válečné výboje-potřebují životní prostor.To prohlásil jejich premiér Netanjahu osobně.Teď se jedná o to,aby také,jako Hitler,nedopadl.Kdo chce mít moc,nakonec nemá nic.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

07.12.2017 10:33

Nevím, zda-li všechno zlato světa se třpytí tak, jak by mělo. Kdybychom si měli v rámci "civilizčních procesů" vyčítst kdo komu co dřív ukradl, nepřešli by židé, ale ani jiné náronosti moře suchou nohou. Zázraky se totiž dějí mimo zlatou manu. Nenávist mezi židy a palestinci je bezpochyby živena tím, že finančně vynáší. Bohatnout na čemkoli je bohužel základní lidská vlastnost. Pokud naše civilizace platí ze svého Palestince, potom by byli hloupí. kdyby si nechali uniknout zisk z udržovaných konfliktů. Kanóny by musely mít ucpané hlavně. A to by zase nebyl až takový zisk pro zbrojní koncerny. Válka se totiž musí vést donekonečna. Jenom tak je rentabilní pro ty, kdo na ní chtějí vydělat. A tak se bojuje a bojuje a konec v nedohlednu. Třicetiletá válka je pro zbrojní koncerny pouhou epizodou. Rusové v Sýrii zatrhli svým vojenským zásahem válku naplánovanou na neurčito. Kdyby se k ní neodhodlali, mohla být stoletou. (To by byl kšeft!) . Berte, prosím tyto (teritoriální) spory s rezervou. Kdyby se po světě šírém nestřílelo, zrezivěly by patrony. Miliardy dolarů by přišly vniveč. Přece všichni víme, že za mír se bojuje až do poslední patrony, respektive dokud nezůstane kámen na kameni... ....Mějte se hezky.


 
Walther Prokop

Walther Prokop

07.12.2017 09:45

Autorka je zcela evidentně buď Židovkou a nebo je pojídačkou lysohlávek a nebo je placená za takové propagandistické nesmysly. Pravdou je je Židé mají právo žít ,ale to má i mraveneček v lese vážená a to samé právo mají Palestinci a jsou v právu a to minimálně od dob, kdy vražedná ardmáda pod Mojžíšem na své cestě hubila jeden národ za druhým a rabovalo se jako o život a krom toho museli samozřejmě Židi chránit zlato, které ukradli v Egyptě!!!!!!! Ono se totiž vážená ví, že zlato neroste na stromech a že otroci jek se Židi rádi omývají v tomto názvu nemají zlato žádné, natož pak domy!!!!!!!!!!! Palestinu ukradli to je nezpochybnitelný fakt a tok 1967 pamatuje každý!!!!!!!!! Uznáním Jeruzaléma za hlavní město Izraele je plvianec všem Arabům do obličeje a to nejsem jejich fanoušek,ale je to pravda.A že to otevře brány násilí????? No to je jasná věc, přeci ti lidé bojují po generace z Židovskými zloději a uchvatiteli tak přeci toho nenechají jen proto, že jiné Židé zaplatili Donaldu mnoho a mnoho peněz..Osobně bych také volal po spravedlnosti, kdyby moji předci byli vyhnání ze svých domů jako dobytek za ostnatý drát!!!!! Paní Přikrylová jste nestoudná kráva!!!!A Bůh ne ten židovský,ale ten skutečný vám to jednou spočítá a nebudete mít radost.


 
Spadne klec na premiéra Netanjahua než přijede do Česka? Vyšetřování trestních kauz může vyústit v jeho obvinění z korupce a zpronevěry;  je podezřelý též z přijímání drahých darů a korumpování médií

Spadne klec na premiéra Netanjahua než přijede do Česka? Vyšetřování trestních kauz může vyústit v jeho obvinění z korupce a zpronevěry; je podezřelý též z přijímání drahých darů a korumpování médií

Hrozí snad v Izraeli předčasné volby a spadne klec na premiéra Benjamina Netanjahua dřív než přijede do Česka? Vyšetřování jeho trestních kauz, které se táhnou od loňského roku, může vyústit v jeho obvinění z korupce a zpronevěry; je podezřelý též z přijímání drahých darů a korumpování médií...

Únor se tak stal velmi významným měsícem roku 1986 pro dva židovské vyzvědače, žijících ve vězeních tisíce kilometrů od sebe vzdálených; Karel Köcher vězněný v USA a Natan Ščaranský, sovětský disident z Moskvy...

Únor se tak stal velmi významným měsícem roku 1986 pro dva židovské vyzvědače, žijících ve vězeních tisíce kilometrů od sebe vzdálených; Karel Köcher vězněný v USA a Natan Ščaranský, sovětský disident z Moskvy...

Byl to báječný měsíce roku 1986 pro dva židovské vyzvědače, žijících ve vězeních tisíce kilometrů od sebe vzdálených; Karel Köcher vězněný v USA a Natan Ščaranský, sovětský disident z Moskvy... Oba, i s Köcherovou manželkou Hanou, se před 32 lety chystali na výměnu svého věznění za svobodu.

Před 4 lety začalo na kyjevském Majdanu tragické divadlo, na jehož hrozivé scéně se sešli ti, jimž zbyla na rukách krev nevinných stovek obětí; zrůdní vrazi změnili klidné náměstí Nezávislosti v děsivé ruiny...

Před 4 lety začalo na kyjevském Majdanu tragické divadlo, na jehož hrozivé scéně se sešli ti, jimž zbyla na rukách krev nevinných stovek obětí; zrůdní vrazi změnili klidné náměstí Nezávislosti v děsivé ruiny...

Největší rozčarování v den čtvrtého výročí Majdanu zažil Michail Saakašvili; bývalý prezident Gruzie, bývalý občan Gruzie, poté rovněž Ukrajiny i bývalý gubernátor Oděsy, který měl svůj plán další majdanské revoluce. V rámci čtvrtého výročí chtěl Saakašvili místo Janukovyče svrhnout Porošenka a stát se sám prezidentem Ukrajiny…

Sbohem, demokracie (nejen sociální)

Sbohem, demokracie (nejen sociální)

Pohov. Soudruzi, jmenuji se soudruh nadporučík Hamáček a jsem vaším novým velitelem.

Tak zní nejvýznamnější zpráva včerejšího dne. ČSSD si zvolila nového předsedu, kterým se stal člen bývalého vedení a jeden z přímých odpovědných za politiku v minulém období a za její volební propad.

Poslední domácí zprávy