• Pátek, 23. únor 2018
  • Svátek má Rukojmí Svatopluk

Exprezident policie sepsal drsný text ke Dni lidských práv, který obdivovatele Západu pěkně nadzvedne. Jen na PL
Počet návštěv: 1009

Exprezident policie sepsal drsný text ke Dni lidských práv, který obdivovatele Západu pěkně nadzvedne. Jen na PL

Stanislav Novotný Článek od Stanislav Novotný

Bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný při příležitosti Dne lidských práv sepsal krátké zamyšlení. ParlamentníListy.cz ho zveřejňují v plném znění.

10. prosinec se od roku 1950 připomíná jako Den lidských práv. A stalo se tak na počest přijetí Deklarace lidských práv Valným shromážděním OSN v roce 1948. Potud formality. Jak je to ve skutečnosti s oněmi lidskými právy ve světě dnes?

Před Listopadem jsme byli většinou přesvědčeni, že lidská práva jsou především porušována u nás a v celém tehdejším východním bloku. Nevěnovali jsme pozornost stovkám Západem vyprovokovaných konfliktů, jejich zásahům do svrchované suverenity jiných států, rabovaní bohatství kolonií a pak bývalých kolonií… Nevěnovali jsme zvýšenou pozornost porušování lidských práv jinde než ve státech, které se, jako my, ocitly ve sféře vlivu SSSR.

Ale už snad nastává čas probuzení. Musíme měřit všem stejně. Hrubé porušení norem mezinárodního práva znásobilo v bývalé Jugoslávii utrpení. Znamenalo počátek doby bez pravidel, kdy je vše dovoleno. Podstatné je, že se za cenu utrpení a nejodpornějšího porušování lidských práv naplní ty správné kapsy. Chamtivost dobyvatelů operujících v Libyi, Iráku, Afghánistánu, Sýrii nebo Ukrajině přivedla hlavní protagonisty Západu až k prokazatelné podpoře Islámského státu, al-Kaidy a nacismu.

Srovnejme si, prosím, optiku. Nejsou jedni svatí a druzí zlí. Nestojí tu bílý Západ proti černému světu. Čára mezi dobrem a zlem je křivolaká. Avšak v současnosti se více zla dopouští stále ještě mocný Západ, ale ubývá mu rychle sil, stejně jako kdysi mocnému Římu. Řím měl i na konci své formální existence funkční armádu, měl bohatství, ale neměl morálku a odhodlání.

Chopme se svých věcí sami. Postupné vnucování nezbytnosti války lze už samo považovat za přípravu válečného zločinu. Podpora masivní migrace jest organizovaným zločinem, jenž padá na hlavy politiků na úrovni EU i na úrovni národní. Její příčiny by měly být vyšetřovány v Haagu. Neodpovědnost našich směšných „elit“ je výrazným symbolem konce. Odmítněme je. Neberme je vážně. Chceme-li zvrátit či alespoň oddálit neblahý konec Evropy, popř. alespoň českého společenství, musíme se vypořádat s těmi, kdo o lidských právech pokrytecky mluví, ale jednají zcela opačně.

Psali jsme:

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Josef Andrle

Josef Andrle

12.12.2017 17:51

Naprostý souhlas s autorem tohoto článku.Za vším jsou holt peníze.jak prosté.ty potištěné cáry papíru.kolik zla kvůli nim bylo napácháno a pořád je a pořád mají málo.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

10.12.2017 20:44

Morálka je k ničemu,když hlavním důvodem existence jsou peníze.Jenom nevím,proč jich tolik pozřebují.Vezmou si je do hrobu?


 
Spadne klec na premiéra Netanjahua než přijede do Česka? Vyšetřování trestních kauz může vyústit v jeho obvinění z korupce a zpronevěry;  je podezřelý též z přijímání drahých darů a korumpování médií

Spadne klec na premiéra Netanjahua než přijede do Česka? Vyšetřování trestních kauz může vyústit v jeho obvinění z korupce a zpronevěry; je podezřelý též z přijímání drahých darů a korumpování médií

Hrozí snad v Izraeli předčasné volby a spadne klec na premiéra Benjamina Netanjahua dřív než přijede do Česka? Vyšetřování jeho trestních kauz, které se táhnou od loňského roku, může vyústit v jeho obvinění z korupce a zpronevěry; je podezřelý též z přijímání drahých darů a korumpování médií...

Před čtyřmi lety začalo na kyjevském Majdanu tragické divadlo, na jehož hrozivé scéně se sešli ti, jimž zbyla na rukách krev stovek nevinných obětí; vrazi z řad Banderovců a Pravého sektoru změnili náměstí Nezávislosti v děsivé ruiny...

Před čtyřmi lety začalo na kyjevském Majdanu tragické divadlo, na jehož hrozivé scéně se sešli ti, jimž zbyla na rukách krev stovek nevinných obětí; vrazi z řad Banderovců a Pravého sektoru změnili náměstí Nezávislosti v děsivé ruiny...

Tragický byl před čtyřmi roky zásah v úterý ráno 18. února 2014, kdy na policisty někdo střílel a ti se pak rozhodli k útoku. Ten den při střetech zemřelo 25 lidí. Ukrajinský prezident Viktor Janukovyč následně ustoupil 21. února 2014 nátlaku opozice a potvrdil, že souhlasí s předčasnými volbami hlavy státu a s návratem k ústavě z roku 2004.

 

Zůstat nebo odejít z EU?

Zůstat nebo odejít z EU?

Asi jako rozhodnout se, zda zůstat v upadající a chátrající zoo, kde máte zajištěné žrádlo (byť jeho kvalita jde dolů…), ale žádnou svobodu, a volnou přírodou, kde máte svobodu, ale sehnat žrádlo je kapánek náročnější.

Poslední domácí zprávy