• Úterý, 04. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Dominik

Obamův tanec mezi vejci
Počet návštěv: 3516

Obamův tanec mezi vejci

- Karel Orlík - Článek od - Karel Orlík -

Podle mnohých kritiků nenarozen v USA, po tátovi muslim, levicový demokrat. S ohledem na muslimy se musí někdy chovat opatrně, aby je nedráždil. Saúdskoarabskému králi se hluboce poklonil. Ve svém posledním proslovu řekl, možná ve snaze si muslimy znovu naklonit, že brutální organizace islámských zabijáků z  Islámského státu (IS) „není islámská“, protože žádné náboženství prý „neospravedlňuje zabíjení nevinných a většina obětí IS jsou muslimové.“ IS prý není žádný stát, ale původní irácká pobočka Al Kajdy a neuznal ji dosud žádný stát.

Barack Husajn Obama chtěl zřejmě zopakovat komickou politickou korektnost bývalého prezidenta Bushe jr. a britského premiéra Camerona, kteří prohlásili, že islám je „náboženství míru.“ Pravdě vzdálení jsou všichni tři politici. Jak známo, islám dělí svět na území míru, kde už vládnou muslimové, a na území války, které musí být pro islám dobyto. Pak bude islám vládnout celému světu a nastane islámský ráj.

Muslimové se začali mezi sebou nenávidět a vraždit brzy po Mohamedově smrti. Příčinou byla neshoda při určení Mohamedova nástupce. Od té doby se sunnité a šiíté vzájemně zabíjejí. Jestliže tedy zabijáci z IS zabíjejí „nepravé muslimy“, nedělají nic, co by nebylo už předtím světovou islámskou ummou posvěceno. Islámští teroristé z IS zabíjejí každého, kdo se jim postaví do cesty. Popravují zajatce, zabíjejí děti, znásilňují ženy, křesťanům a všem náboženským menšinám vyhrožují genocidou. Je proto organizace IS navýsost islámská.

Psychologové hodnotili Obamův proslov jako chladný, nejdoucí ze srdce. Hovořil prý tlumeně, monotónně, bez emocí a bez charizmatu. Četl projev ze čtecího zařízení, ale jakoby sám tomu nevěřil. Obamova administrativa vsadila na špatného koně v Libyi, Egyptě i v Sýrii. Podporovala islámské rebely proti tamním vládám a dnes si s těmi zabijáky neví rady. Má sice na své straně Saúdskou Arábii a částečně i Turecko, ale nikdy si nenakloní na svou stranu islámské zabijáky, pro které zůstane navždy oním „velkým satanem.“ S Amerikou ještě budou sympatizovat všechny islámské země, které se obávají, že by se mohly stát budoucím terčem profesionálních zabijáků z IS.

Závěrem svého projevu vzkázal prezident Obama muslimům, že „Amerika pomáhá muslimským komunitám po celém světě. Nejen v boji proti teroristům, ale také v boji o nové příležitosti, toleranci a nadějnou budoucnost.“

 

 

- Karel Orlík -
předseda ČSPI, vydávající Zpravodaj ČSPI - Česká společnost přátel Izraele má v současnosti 350 členů, kteří po celé republice založili osm klubů. Působí v Českém Těšíně, Ostravě, Přerově, Holešově, Brně, Hradci Králové, Praze a Liberci. Je autorem knihy Zápas o zemi zaslíbenou, která byla ve své době v roce 1991 první knihou u nás, o problémech Blízkého východu a je křesťanským pohledem na podstatu izraelsko-arabského konfliktu.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Pokud by byl Salvini migrant a dopustil se znásilnění, nehrozil by mu tak vysoký trest.

Pokud by byl Salvini migrant a dopustil se znásilnění, nehrozil by mu tak vysoký trest.

Matteo Salvini je hrozbou pro současné držitele moci v Itálii. Vyhrál by totiž volby. A zřejmě je také vyhraje. Proto se ho italský senát snaží diskreditovat a strčit do vězení. Hodila by se nějaká defraudace nebo zneužití veřejných prostředků, nebo tak něco, ale není kde brát. Proto po prozkoumání všech možností přišlo obvinění pro "nezákonné zbavení svobody lidí". Hrozí mu 15 let odnětí svobody.

Zpráva o islamofobii ...jak si stojíme?

Zpráva o islamofobii ...jak si stojíme?

Na počátku léta vyvolala kratičký záblesk prchavého zájmu veřejnosti i medií Evropská zpráva o islamofobii za rok 2019. Záhy však zapadla, zasypána všudypřítomným Covidem a zásadními informacemi o tom, ve kterých turistických destinacích je nezbytná rouška… A to je možná trochu škoda. Pokusme se proto alespoň dodatečně o nápravu a pojďme se na tohle dílko podívat zblízka.

Poslední domácí zprávy

Srpnová předtucha

Srpnová předtucha

Bez ohledu na rozmary počasí a plíživou pandemii nás naše veřejnoprávní média letos zásobují hlavně novými pohledy na historii.

Prapodivné rozsudky

Prapodivné rozsudky

Ve veřejnosti probublává pohoršení nad prapodivnými rozsudky nad provinilci z okraje společnosti, kteří se dostali do vazby nebo byli odsouzeni za...