• Sobota, 30. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Ferdinand

Čím může prezident Miloš Zeman ještě prospět své vlasti a čím kandidát na hlavu státu Jiří Drahoš? Kdo z těchto dvou by dělal lepší pověst Česku doma i v zahraničí...?
Počet návštěv: 4105

Čím může prezident Miloš Zeman ještě prospět své vlasti a čím kandidát na hlavu státu Jiří Drahoš? Kdo z těchto dvou by dělal lepší pověst Česku doma i v zahraničí...?

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

Tak už jde do tuhého - večer máme poslední televizní duel a pak druhé kolo prezidentských voleb... Položme si konečně zásadní otázku: Who is who...? Miloš Zeman je zde domácí, začněme tedy mým vzácným hostem - akademikem Jiřím Drahošem, který duel na Primě nazval bulvárem.

„Zejména to, co tam předváděli příznivci prezidenta Zemana, to bylo nad únosnou míru. Bylo to nedůstojné,“ řekl. Televize podle něj vybrala „neuvěřitelně nepohodlná“ křesla, která „byla použitelná“ jen pro někoho, kdo se do „nich svalí a už tam zůstane“… Jistě neměl tento čestný vědec jen s vlastními patenty a odpůrce bulvárních výrazů na mysli Miloše Zemana…

Tak vzhůru do terénu připomenutím toho, o čem jsme o něm na internetových novinách Rukojmi.cz již psali před několika dny, že totiž o Jiřím Drahošovi kolují "pomlouvačné" zvěsti o jeho pletkách s StB. Pan profesor tento komplot vyvrací svým čistým lustračním osvědčením. O tom, že je „čisté“ asi není potřeba pochybovat, nicméně ti, kteří mu patolízalsky zametali pohodlnou cestičku na Pražský hrad, se dopustili závažné "ošibky".

Smejčili, čistili a čistili,  až vyčistili jeho spisy tak důkladně, že pro grossovsky křišťálový štít svého klienta vymazali i záznamy o jeho služebních cestách, respektive stážích, které však za totality nebyly možné existovat bez souhlasu StB. Z veřejně přístupných zdrojů jsou kromě jiných známy hlavně následující dvě vvzmizíkované zvěsti.

(Že by pro chemika snadná reakce? Zmizík je totiž mrška, co dokáže zbavit inkoust jeho barvy a písmo tak učinit zcela neviditelným...Po vzoru chartistů a jejich Drahošovských čističů... Charta 77…)Výsledek obrázku pro olser drahoš

Zvěst první: Z období 1985–1986 byl na studijním pobytu na Univerzitě v Hannoveru  (Gottfried Wilhelm Leibniz Universität Hannover) ve SRN, na který získal stipendium od Humboldtovy nadace se sídlem v Bad Godesbergu. Nadace ho poskytovala mladým vědcům z různých vědních disciplin ve věku 25 až 38 let.

Zvěst druhá: V Hannoveru se seznámil s brazilským doktorandem a v lednu roku 1989 mu byl umožněn půlroční pobyt na Universitě v Sao Paulu, kde přednášel jako hostující profesor… http://www.rukojmi.cz/clanky/5367-chybicka-se-vloudila-pane-profesore

Každý běžný svéprávný občan Česka ví, že když někdo za minulého režimu legálně vycestoval pracovně do západní ciziny, měl na to speciální glejt a musel z tohoto pobytu odevzdávat pracovní zprávy Státní bezpečnosti, u vědců to bylo obzvláště nezbytné. A pročpak prof. Drahoš nemá o tom ve spisech StB ani zmínku? Že by nedbalost Státní bezpečnosti, nebo snad je v tom zásah vyšší moci a Prozřetelnosti? Nebo platí výše zmíněný důvod čistky v jeho spisech..? viz wikipedie :https://cs.wikipedia.org/wiki/Ji%C5%99%C3%AD_Draho%C5%A1 .

A jedeme dál; jak byl na tom v roce 1989 Miloš Zeman, který se na rozdíl od Jiřího Drahoše stal členem KSČ...? Peripetie „sametu“ pro mě začaly v srpnu 1989, kdy Miloš Zeman, pracovník Prognostického ústavu, napsal pro Technický magazín článek „Prognostika a přestavba“. Byla to bomba, v naší hospůdce, kam chodili zásadně odpůrci komunistického režimu, zavládlo nadšení.

„Téčko“ šlo z ruky do ruky, kdyby už tenkrát byla přímá volba prezidenta, Havel by neměl šanci. Zeman byl hvězda, přestože měl za sebou členství v KSČ. „Miloši, vše odpuštěno!“ halekali největší pravičáci. „Jsi pašák, jak jsi to těm bolševikům nandal…“ Nikdo ještě nevěděl, jak brzy vše s KSČ v ČSSR skončí, ale jejich entuziasmus byl převeliký.

A ejhle, přišly oslavy čtvrt století od 17. listopadu a ti stejní adorátoři, co Zemana velebili, ho na Národní třídě v Praze vypískali, že tam nemá jako komouš co dělat; Čalfa jim nevadil...Výsledek obrázku pro zeman technický magazín

V létě 1989 se tehdejší komunistický režim intenzivně připravoval na výročí srpnových událostí roku 1968, StB očekávala velké protirežimní akce. A právě tehdy si naopak cenzoři nejspíš vzali volno, protože „jakémusi“ prognostikovi z Agrodatu, který se zabýval počítačovými simulačními modely, vyšel v Technickém magazínu článek "Prognostika a přestavba".

Autor materiálu, Miloš Zeman, v něm čtenářům potvrdil, co už dávno tušili: komunismus ekonomicky zkrachoval. Nezůstalo jen u článku, Zeman své názory vysvětloval i v televizi a hlavní ideolog Fojtík jeho vystoupení označil za kontrarevoluční počin. Článek vzbudil senzaci, Téčko okamžitě zmizelo ze všech trafik, kupovali si ho i ti, kteří tento časopis dříve prakticky neznali. Zemanův článek se šířil mezi lidmi, kteří o něm diskutovali. Citovaly z něj i zahraniční rozhlasové stanice jako Svobodná Evropa či Hlas Ameriky.

A autor byl za to už potřetí vyhozen z práce. Záchranné lano mu podal šéf Prognostického ústavu Valtr Komárek, Zeman tam ale nastoupil až v lednu 1990. Text byl ale také podroben kritice, a to Vladimírem Dlouhým (pozdějším reformním ekonomem v Klausově vládě) ještě v době totality přímo v Technickém magazínu.

„A podruhé v televizi, v Hospodářském zápisníku. Pět ekonomů bylo požádáno, aby moje teze vyvrátili, čtyři z nich odmítli a pátý přijal – to byl pozdější člen bankovní rady Kamil Janáček,“ řekl Zeman v rozhovoru pro ČT… http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/1020477-jisty-prognostik-vybizel-ke-zmene-pomeru-a-cenzori-meli-dovolenou

Čas ale plyne a máme tady zničehožnic novodobého kinga; v televizních prezidentsko-kandidátských duelech ze sebe dělá "objev okurkové sezony" prof. Drahoš znalce zahraniční politiky a vyčítá v tomto ohledu nečinnost svého protikandidáta Zemana. Naopak ho veřejně obviňuje z toho, že nás táhne na východ do Ruska a Číny...

Tak si připomeňme jen minimum toho, co má za sebou Miloš Zeman jako prezident Česka třeba v USA; nemusel se za tuto cestu zpovídat StB, ani pak čistit své svazky jako Jiří Drahoš, když za komunismu pobýval v Západním Německu či v Brazílii…Výsledek obrázku pro olser osn zeman

Se Zemanem se prý na Západě nikdo nebaví, říkal Pavel Kolář, co řítí Drahošovu volební kancelář... Kdopak to ale prezidentu Zemanovi naslouchal v OSN v New Yorku, kde už byl pozván třikrát...?

Na rozdíl od předchozích let, kdy tam přednášel svůj projev ve večerních hodinách druhého jednacího dne, promluvil v roce 2017 hned v úvodním panelu jednání Valného shromáždění OSN, konkrétně jako devátý v pořadí; sedm míst za americkým prezidentem Donaldem Trumpem, který rovněž kritizoval byrokracii OSN, a před vystoupení francouzského prezidenta Emmanuela Macrona.

Toto časové zařazení Zemanova projevu znamenalo, že obecenstvo v sále i média byla v pohotovosti a český prezident by z toho mohl vytěžit větší pozornost; bude to snad někdo zpochybňovat jako zneužití jeho předvolební kampaně…? V předchozích třech letech se Zeman věnoval tématu boje proti mezinárodnímu terorismu. V roce 2015 vyzval ke koordinované akci pod záštitou Rady bezpečnosti OSN. V roce 2016 tuto myšlenku doplnil o radu, aby se vojenský zásah soustředil na velitelské struktury teroristů, nikoliv na okupování zemí.

Zeman loni jednal též s generálním tajemníkem OSN Portugalcem Antóniem Guterresem, s nímž se zná už z doby, kdy oba byli premiéry svých zemí. Přímo v OSN se setkal rovněž s předsedou Valného shromáždění, slovenským ministrem zahraničí Miroslavem Lajčákem, aby podpořil kandidaturu tehdejší české ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové do čela Programu OSN pro lidská sídla (UN-HABITAT).Výsledek obrázku pro foto olser usa

New York - tady je Trumpovo... Snímek Břetislav Olšer

Prezidentův pobyt ve Spojených státech byl třídenní; setkal se mimo jiné s jihokorejským prezidentem Mun Če-inem, s nímž mluvil o napjaté situaci na Korejském poloostrově a zimní olympiádě, kterou Jižní Korea pořádá. Tématem bylo i hospodářství, Soul je totiž jedním z nejvýznamnějších investorů v ČR. Mimo svůj program v OSN pak český prezident v České národní budově na Manhattanu opět debatoval s českými krajany a měl další nadmíru bohatý program.

Krajané v New Yorku zkrátka dali prezidentu Miloši Zemanovi jasně na vědomí, že jejich představu demokracie zcela naplňuje první přímá volba hlavy státu v jejich dávné domovině, a proto ho přivítal potleskem…A jako jednomu z prvních státníků, vystupujícím v rozpravě se svým projevem, mu aplaudoval rovněž plný sál Valného shromáždění OSN, který velmi spontánně reagoval také na fakt, že vážený řečník mluvil bez čtení z papírů; resumé – také Čecho-američané zdravili svého vzácného hosta spontánním standing ovation“ – potleskem vestoje…

Jak je to s Milošem Zemanem a jeho bojem proti nelegální migraci ve srovnání s činností Jiřího Drahoše jako naopak ústředního vítače běženců?

Prezident Zeman řekl na témě běženců ve svém vánočním projevu v roce 2015: …"Tahle země je naše. A tahle země není a ani nemůže být pro všechny." Bylo to v období vrcholící diskuse odpůrců s nekritickými "vítači" asi 34 procent uprchlíků v migrační vlně 1,2 milionů ekonomických migrantů dominantně z islámského světa, obsahující  i stovky  džihádistických teroristů… Co dělal v té době prof. Drahoš? Sepisoval známou petici vědců na obranu nebohých uprchlíků… http://www.rukojmi.cz/clanky/5360-jiri-drahos-nejsem-vitac-bezencu-je-to-lez-tvrdi-dnesni-kandidat-na-prezidenta-cr-pritom-se-sam-pred-tremi-roky-podepsal-pod-petici-vitacu-muze-byt-tento-proflaknuty-lhar-duveryhodnou-hlavou-naseho-statuVýsledek obrázku pro olser drahoš zeman

 Ve vánočním projevu v roce 2016 si prezident Miloš Zeman vzal na mušku rovněž Evropskou unii: "Podle mého názoru větší díl viny za problémy států EU leží na současném vedení Evropské unie, které je naprosto neschopné, byrokratické, způsobuje odcizení evropských občanů od evropských institucí, a není dokonce schopno ani splnit tak základní úkol, jako je ochrana vnějších hranic Evropské unie... Vím, že v souvislosti s mezinárodním napětím se občas objevují pokusy cenzurovat internet.... ten, kdo zabraňuje druhým, aby vyslovovali svoje argumenty jenom dokazuje, že sám dostatek argumentů nemá.... Nepotřebujeme cenzuru, nepotřebujeme ideovou policii, nepotřebujeme nový úřad pro tisk a informace, pokud máme i nadále žít ve svobodné a demokratické společnosti..."

Čím může prezident Miloš Zeman prospět své vlasti a čím kandidát na hlavu státu Jiří Drahoš? Kdo z těchto dvou dělá lepší pověst Česku v zahraničí? Kdo svojí moudrou politikou prezidenta spojuje Česko též jedinečnou prací v zahraničí, kde sjednává pro českou ekonomiku skvělé obchodní smlouvy za miliardy dolarů, a kdo naopak rozděluje republiku svými útoky na Miloše Zemana…?

Výsledek obrázku pro olser osn zeman

Míní snad prof. Drahoš, že je v jeho silách vykonat jen zlomek Zemanovy prezidentské práce, díky níž je dnes Česko šestou nejbezpečnější zemí světa, s nejnižší nezaměstnaností v Evropě, o špičkovém ekonomickém růstu ani nemluvě…? Rád by si náš vědec a vítač přišel zadarmo ke svému prezidentskému korytu, jak slepý k houslím; po cizí nohou vyšlapaném chodníčku až na Pražský hrad...?

Inu, možná nás čeká podle děkana Národohospodářské fakulty VŠE v Praze Miroslava Ševčíka temná vize země za „Drahoše prezidenta“: Znehodnocené úspory lidí, orientace na západní přeregulované trhy, mocenský diktát Bruselu, vítání a kývání... Profesor Drahoš dle něho nerozumí ekonomice, ani hospodářské politice, přijímal by migranty, v Bruselu všechno odkýval a přijetím eura znehodnotil úspory českých občanů… https://www.seznamzpravy.cz/clanek/slusnost-neni-u-prezidenta-nutna-vlastnost-tvrdi-eliska-haskova-coolidge-proc-podporuje-zemana-41937

http://www.rukojmi.cz/clanky/5215-nejvyssi-poplach-evropsky-parlament-dostal-na-stul-reformup-dublinskeho-protokolu-a-ceska-media-mlci-novy-dublin-ukotvuje-povinne-prerozdelovani-krimigrantu

http://www.rukojmi.cz/clanky/432-byla-to-eu-nebo-kanclerka-merkelova-kdo-pozval-pristehovalce-a-zadatele-o-azyl-do-nemecka

http://www.rukojmi.cz/clanky/1482-zhuverila-neomalenost-masovych-loupezniku-usa-francie-a-britanie-znovu-planuji-utok-na-libyi-kterou-samy-promenily-v-zemi-chaosu-a-nasili

http://www.rukojmi.cz/clanky/183-zlodej-uz-rok-krici-chytte-zlodeje-rusko-chce-ukrizovat-presila-vice-nez-30-zemi-nato-eu-a-osn-jejimz-hlavnim-sponzorem-jsou-navic-usa

“Muslimové celého světa, bezprávní této země, povstaňte!…“

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

26.01.2018 17:10

Díky, pane Majevský. Vaše kritika je věcná. Jste zdatným diskutérem. Ať se Vám daří! Mějte se hezky.....JP.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

25.01.2018 20:23

Pohled na Drahoše i Zemana záleží na úhlu pohledu.Lidé typu Kolář vždy budou tvrdit,že se nikdo se Zemanem nebaví.Třeba právě proto tu byla na návštěvě jalová němkyně Merkel.Proto ho přijala britská královna a mnozí další.Nikdy jsem netvrdil,že Zeman je nejlepší a bez chyby.Ale právě ta rétorika jeho nepřátel(ne protivníků) mu dává velkou šanci na jeho další zvolení.Někdy to působí dojmem,že chtějí pokračování Zemana ve funkci a Drahoš jim slouží jako odstrašující příklad.Nehodnotím činnost Drahoše za komančů.Za prvé je to už přes čtvrt století stará záležitost a za druhé nic o tom nevím.Jeho vystupování při kandidatuře je snůškou navzájem si odporujícím argumentům.Poznámka k Panu Přibylovi.Co si čeští hlupáci zvolili,to také mají.Jejich pláč,že si to představovali jinak,je k smíchu.Staré české přísloví nám tvrdí"dvakrát měř,jednou řež".Češi to dělají přesně obráceně.Nejdřív říznou a pak se diví výsledku.Zeman jako prezident nemá možnosti jejich blbost napravit.Výsledkem je nakonec i kandidatura kde koho na prezidenta.A ten "nejlepší" zůstal nakonec.Právě díky českým jelimanům.Nelze se divit politickým šmejdům,že si chtějí uchovat svou moc.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

25.01.2018 10:16

Žijeme ještě ve vlastní zemi? ....Z nebe se snáší déšť, voda čvachtá pod botami, ale je stále dražší. To proto, že nám nepatří. Na jejích kosmických cenách se hojí Francouzi, kterým patří zisk. I mobilní operátoři nás nešetří. Hojí si na nás rány až desetinásobkem ceny hovorů a služeb, na rozdíl od zemí vlastníků, kterým naše sítě patří. Montovny a zase montovny! V některých z nich je příjem zaměstnanců, to si považte(!), téměř na úrovni nejnižží možné mzdy zemí, které je u nás provozují! ...Včera večer jsem vyhodil konzervu s rybičkami, protože jsem nemohl jíst obsah té předešlé. Bylo to něco nepředstavitelně hnusného. V přesolené hnědé vodě, kterou jsem vylil byly rozvařené zbytky rybích tělíček. Takovou hrůzu nám sem distibují ! Drahoš má bezesporu sloužit jako krytí veškerých podvodů a lumpáren zahraničních koncernů. Potřebuje "zklidnit" situaci tak, aby lidé neprotestovali a vážili si toho, že jsme dnem i nocí zahraničními koncerny okrádáni. Máme se přece krásně! Platy vzrostly za poslední tři roky o 18%, zatímco ceny bytů vzrostly za totéž období o 30%. Dostupnost bydlení je životní nutnost. ....Současný prezident ing. Zeman je stále nadějí, že ostrůvky naší národní svébytnosti zachráníme a rozšíříme. Hodně lidí žije v přetvářce. Mají se dobře, ale na astronomický dluh. Mnozí z nich, především mladí, ho stále zvyšují. Jeho splácení pak představuje problém pro všechny jejich blízké. Zoufalou situaci pak řeší "půjčkami na věčnou oplátku" od rodičů a prarodičů, které mnohdy nevybíravě vydírají. Běžné mzdy v naší infrastruktuře dosahují svou "výší" úrovně podpory dlouhodobě nezaměstnaného Němce. Základní životní nutnost - vodu máme o třetinu dražší, než v Německu. Jsme tak ohroženi v cenové politice koncerny, které nastavují cenovou hladinu nejen vody, ale i dalších komodit. Drahoše chápu jako pojistku, aby byl tento neutěšený stav zakonzervován a mnoho Čechů tak bylo potrestáno za předražené služby při nízkých platech exekucemi, které mnohým mohou zkomplikovat až zničit celý zbytek života. Ing. Zeman a čeští podnikatelé představují do budoucna jiskřičku naděje. Měli bychom do ní společně foukat, abychom ji změnili v oheň našeho národního uvědomění, naší národní obrody. Protože tato země by měla být opět naše. ....Mějte se hezky.


 
Nenávist patří k životu

Nenávist patří k životu

Vážené kolegyně, kolegové, jenom krátká reakce na pana místopředsedu Sněmovny Vojtěcha Pikala. Pane místopředsedo, já váš názor plně respektuji a přeji vám, aby vás za něj jednou nezavřeli. (Potlesk v sále.) Vážené – a teď vážně. Karla toho už hodně řekla, ale myslím si, že je velmi důležité celou tu věc pojmenovat a říct si, o co vlastně jde. Podle mého názoru – a mrzí mě, že tady není pan ministr vnitra Hamáček, který by to určitě měl slyšet – je Karla Maříková jenom střípkem celé té věci, která tady kolem nás jakoby letí.

 Značná část potravin prudce zdražuje a dále bude. Určitě za to může Babiš a Agrofert za přispění Putina.

Značná část potravin prudce zdražuje a dále bude. Určitě za to může Babiš a Agrofert za přispění Putina.

My všichni, kdož chodíme nakupovat, to vidíme. Ceny potravin rostou, brambory jsou už pomalu sváteční jídlo a nyní prosakují zprávy o tom, že v Evropě dochází maso. Už i viníci se hledají a v Česku za to jako obvykle může Babiš a jeho Agrofert. Už jen čekám, až vyskočí nějaký blbec a bude vyřvávat, že za tuto situaci může Rusko a Putin. Skutečně je to trapné takhle lidem lhát!!

Začněme přemýšlet o renesanci moderní Středoevropské konfederace

Začněme přemýšlet o renesanci moderní Středoevropské konfederace

Připouštím, že matematika není mou silnou stránkou, i proto jsem kdysi za tolerantního „komunistického“ režimu mohl absolvovat tzv. humanitní gymnázium. Nakonec jsem se stal doktorem práv, možná špatným, možná dobrým, ale ta matematika mi nikdy nechyběla. Ne, neumím vyhodnocovat ty miliardy, které by se měly rozházet v rámci EU. Ale nezdá se mi to.

Poslední domácí zprávy