• Středa, 08. prosinec 2021
 • Svátek má Rukojmí Květoslava

Kdo je po volbách demokrat a kdo městský liberál? Vysvětlíme
Počet návštěv: 2608

Barbora Koukalová: Kdo je po volbách demokrat a kdo městský liberál? Vysvětlíme

- Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Jistě jste se s výrazem „městský liberál“ už někdy setkali, nejvýrazněji je pak toto spojení používáno po zásadních volbách, jako jsou ty parlamentní nebo prezidentské. Nevíte dvakrát, koho si pod tímto módním spojením představit, a tušíte správně, že se za tím skrývají nějaké ty zlé větičky? Tušíte správně. Pojďme si vysvětlit rozdíl mezi městským liberálem a skutečným demokratem.

Výraz „městský liberál“ se už zase dostává do popředí českého zpravodajství, to proto, že většinou se tenhle typ vylíhne vždy po každém referendu nebo demokratických volbách, po nichž s naprostou jistotou prorokuje jak zkázu státu, tak i zkázu samotné demokracie.


 

Od skutečného demokrata se ale na hony liší smýšlením, životním postojem, rétorikou a ano – pragocentralizací. Jak tyto dva druhy od sebe jednou provždy odlišit a jak rozpoznat člověka, jehož vpodstatě vymyslela Česká televize? S naším návodem si už jednou provždy budete vědět rady.

Související

1.

Městský liberál vypadá většinou jako intelektuální hipster používající slova jako bolševizace nebo matcha, ale to vám nemůžeme říct přesně, protože městský liberál je výtvorem hlavně veřejnoprávního zpravodajství, zatímco demokrat může být i váš řezník, který vám právě rozseká krávu na deset kousků a oslovuje vás „šéfe“.

2.

Městský liberál si na Facebook píše, koho bude volit a koho radí vám, abyste šli volit, zatímco demokrat si na Facebook nepíše nic, protože jemu je jedno, koho volíte.

3.

Václav Havel je modla městského liberála, přes kterou nejede vlak, ale demokrat vám klidně řekne, že Miloš Zeman není blbec a že Michala Horáčka volit nebude.

4.

Městský liberál považuje za demokratické jen to, co vyhovuje jemu, a za jiný názor a volbu by vás nejraději upálil. Demokrat se vás na názor neptá, protože demokrat s vámi chce jít na pivo bez toho, aniž by ho zajímalo, koho jste volili.

5.

Městský liberál chce po jakýchkoliv volbách vždycky emigrovat, ale vlastně na to nemá koule, takže nakonec zůstane doma sedět na zadku, protože na emigraci nemá ještě navíc peníze a v devět ráno musí být nastoupen u šéfa s dalším úkolem. Demokrat nikdy nikam z Česka neodjíždí, jelikož demokrat ví, že Česko je jedna z nejsvobodnějších zemí na světě, a taky si právě si postavil barák a ještě musí doplatit leasing na auto.

Související

6.

Demokrat říká Andreji Babišovi Babiš, městský liberál ho oslovuje jako „Bureš“.

7.

Městský liberál žije v neustálém strachu, že s každou lidovou volbou se vrátí agenti StB – a všechny je určitě zná i jménem, zatímco demokrat si na ně zajde do Muzea komunismu.

8.

Demokrat nekomentuje výsledky demokratických voleb, protože je respektuje, městský liberál je komentuje tak, že většinu voličů tvoří lůza bez maturity, jež se nechá koupit za koblihu, nebo se bojí imigrantů, kteří tu nejsou.

9.

Městský liberál si stáhl do smartphonu aplikaci na rozpoznávání výrobků od Babišova Agrofertu, zatímco demokrat si kupuje zboží podle kvality a peněz a je mu jedno, pod jakou firmu co spadá.

10.

Městský liberál dává lajk statusům Tomáše Kluse, i když ve skutečnosti ho nemůže ani vystát, zatímco demokrat ani neví, co Tomáš Klus píše za statusy.

Související

11.

Demokrat nepohrdá myšlenkou, že hypotéka se neptá, a ani lidmi, kteří ji vyznávají, zatímco městský liberál tvrdí, že by „pro někoho“ nikdy a za nic nepracoval. Když pak ale přijde finančně dobrá nabídka, je městský liberál první ve frontě, protože si na svůj liberalismus po kavárnách musí nějak vydělat.

12.

Dominik Feri je pro městského liberála vzor, jenž vyvolává zájem o politiku, kterou městský liberál stejně považuje za špinavost, zatímco demokrat v něm vidí druhého Marka Bendu, kterého bude muset platit ze svých peněz, aniž by Feri kdykoliv předtím chodil do jakékoliv pořádné práce nebo zatím něco smysluplného vytvořil.

Dominik Feri vyznává jakože naprostou demokracii a svobodu slova, ale když mu připomenete jeho kolaboraci s Adrianou Krnáčovou za ANO, s níž umýval kavárny, aby měl hodně lajků na Facebooku, tak si vás zablokuje.

Dominik Feri vyznává jakože naprostou demokracii a svobodu slova, ale když mu připomenete jeho kolaboraci s Adrianou Krnáčovou za ANO, s níž umýval kavárny, aby měl hodně lajků na Facebooku, tak si vás zablokuje.

13.

Městský liberál chodí obhajovat demokratické myšlenky do facebookových diskusí, zatímco demokrat si je jen čte a pak se jim směje.

14.

Městský liberál všude prohlašuje, že se musíme bát Putina, zatímco ve skutečnosti má strach akorát z lepku. Demokrat si otevře Evžena Oněgina, pustí si Kalinku a poučí svého potomka o ruské historii.

15.

Demokrat se neposmívá nikdy nikomu za nic. Městský liberál se posmívá Marku Prchalovi za to, že dělá kampaň Babišovi, a vystavuje ho veřejné kyberšikaně.

Bonus

Demokrat se tomuto článku zasměje a upřímně si přizná, že se občas i on chová jako městský liberál. Městský liberál si bude za každou cenu myslet, že jsme agenti podmáznutí „Burešem“ a celé je to na objednávku.

Zobrazit fotogalerii

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

29.01.2018 19:55

Je to celé hezky rozděleno.Jenom se zapomíná,že někdy se tato přesvědčení objeví obě najednou u jednoho člověka.Pak teprve nastane dilema,co s tím.


 
Politické nálady se budou vracet…

Politické nálady se budou vracet…

Ty proběhlé volby byly tragédií, protože nastolily proti vůli voličů ANO,SPD a hlavně propadlých hlasů ČSSD a KSČM odpudivou panskou suitu, která nám bezprizorním 60 % dává najevo, že tu budou vládnout hlava nehlava i s vědomím toho, že budou muset být vystřídáni.

Věřte nám a ne nějakým „falešným prorokům“!

Věřte nám a ne nějakým „falešným prorokům“!

České Ministerstvo zdravotnictví, dnes v čele s Adamem Vojtěchem, spolu s vládní rétorikou se hodně snažení o narativ, v němž by „vyjevilo národu jedinou pravdy“ o Covidu-19 a vakcinaci, tedy očkování. Je značně usilovná, ale bohužel také nepravdivá, nemorální, značně zavádějící.

Nenechme si vzít další Vánoce!

Nenechme si vzít další Vánoce!

Co nezničili proislámští aktivisté a eurohujeři, chtějí zničit připosraní covidhysterici. Ministr v demisi Vojtěch zcela vážně vyzývá, ať si nepouštíme domů Mikuláše s andělem a s čertem. Nedávno také nesmyslně vláda zakázala vánoční trhy s programem, punčem a vánoční družnou atmosférou.

 Konečně blog, kery neni o koroně

Konečně blog, kery neni o koroně

Tuž sem si řikal, že už je čas nepsat o tych cypovinach, kere nam vladni propaganda tlači, trošku se od teho oprostit a bavit se tak nějak normalně tajak ve svobodnych dobach, kdy zme všeci občani měli stejna prava.

Poslední domácí zprávy

                                Ministr školství

Ministr školství

Myslím ne toho ještě fungujícího, ale toho, co teprve přijde. Toho, který čím méně vlastní to, zač by mohl být ctěn i uznán, tím...