• Neděle, 18. únor 2018
  • Svátek má Rukojmí Gizela

Borek z ČT jen blekotal: Expert vytasil informace o muslimských vrazích, kteří zabíjejí Evropu, které je třeba znát
Počet návštěv: 2100

Borek z ČT jen blekotal: Expert vytasil informace o muslimských vrazích, kteří zabíjejí Evropu, které je třeba znát

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Česká televize si pozvala do svého vlajkového večerního diskusního pořadu Události, komentáře bezpečnostního analytika Lukáše Visingra. Moderátor David Borek se mu pokusil podsunut svůj dojem, že po měsících teroristických útoků se situace v Evropě přece jen uklidnila a džihádisté už nejsou tak nebezpeční. Analytik mu však jeho dojem vyvrátil.

„Nemyslím si, že můžeme počítat s nějakým dlouhodobým uklidněním, spíš naopak,“ reagoval. Tajné služby podle něj registrují po Evropě stovky, možná tisíce velmi dobře proškolených džihádistů, připravených páchat teroristické útoky.

„Musíme si uvědomit, že naprostá většina těch, kteří tady dosud zaútočili, byli takoví „nadšení amatéři“. To nebyli lidé, kteří měli nějaký špičkový speciální výcvik, jaký mohli dostat od „profesionálů“ z Islámského státu,“ připomněl Visingr. Až tito lidé začnou útočit, pak prý Evropa uvidí, co je to skutečný terorismus.

Vůdci Islámského státu podle Visingra již v minulosti ukázali, že jsou všechno, jen ne hloupí. Když viděli, že v Iráku a Sýrii prohrávají, přesunuli své aktivity do rozložené Libye nebo do Jemenu. Součástí této strategie otevírání nových operačních center podle něj bylo i to, že skutečně dobře proškolené džihádisty poslali do Evropy. Takže tito lidé už zde podle Visingra jsou, možná několik let.

Západní tajné služby podle Visinga tomuto nebezpečí čelí, co to jenom jde. Je prý pravděpodobné, že řada teroristických útoků byla zmařena, aniž by o tom kdokoliv věděl. „Zcela na rovinu, pokud by například nastala situace, že by se podařilo zmařit teroristický útok s použitím chemických zbraní, tak by možná bylo opravdu asi lepší o tom veřejnost neinformovat, aby se nevytvářela zbytečná panika,“ říká Visingr, který nepochybuje, že pokusy o takové „velké“ útoky již nějaké zastaveny byly.

Jenže na rozdíl od tajných služeb, které nejspíš skutečně dělají, co mohou, má prý Visingr velký strach z chování evropských politiků. „Většina evropské politické reprezentace si pořád nechce přiznat základní skutečnost, že Západ je ve válce a že by se podle toho měl chovat,“ říká natvrdo.

Politici podle něj mají od zpravodajců informace, co se děje. „Ale politici zcela evidentně nemají odvahu, odhodlání, nervy či žaludek na to, aby jednali tak, jak by bylo skutečně adekvátní. Ty reakce jsou v naprosté většině případů absolutně neadekvátní,“ varuje.

Moderátor Borek se zhrozil, zda by tedy touto reakcí měla být nespravedlivá internace milionů mírumilovných muslimů, jako to udělaly během druhé světové války USA s Japonci. Podle Borka je taková reakce naprostý nesmysl. „Já bych neřekl, že to je tak nesmyslné. Já si dokonce myslím, že až se nějaký velký spektakulární teroristický útok třeba s tisíci mrtvými nepodaří odhalit a zastavit, až k němu opravdu dojde, tak po tomhle začnou lidé opravdu velmi hlasitě volat a myslím si, že v některých zemích k něčemu srovnatelnému dojde,“ vyvedl jej z omylu analytik.

Podle něj bude taková reakce prostě nevyhnutelná, protože i když většina muslimů je mírumilovných, je nesporným faktem, že prostředí muslimských komunit plodí radikály.

 

Tip:

PRO POSLECH ČLÁNKU KLIKNĚTE ZDE

„Pokud se ocitneme v takovéhle extrémní situaci, tak nebude jiná volba než začít nasazovat i takovéto, v rámci jakýchsi obecných morálních pravidel nespravedlivé, ale bohužel v rámci té válečné situace nezbytné, prostředky,“ uzavřel.

Moderátor mu zděšeně namítl, že tohle by byl konec demokracie, jak ji v Evropě známe. Analytik mu opáčil, že ve válečné situaci jsou některá omezení demokracie nezbytná. A znovu připomněl, že i Velká Británie a USA, tyto bašty demokracie, během druhé světové války musely sáhnout k takovým krokům.

Nakonec analytik Visingr dodal, že Evropa si zvykla na život v míru. Když odečteme lokální akce například na Balkáně, žije v míru od konce druhé světové války už více než sedmdesát let. „Nic podobného v dějinách nebylo,“ připomněl. Má však obavy, že příští dekáda už mírová nebude.

Psali jsme:

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jaromir Srnec

Jaromir Srnec

09.02.2018 19:10

Je to smutné, ale tento člověk bohužel dobře vidí dopředu. I já jsem zvědavý na reakce idiotů Merkelové, Macrona, Schultze a jim podobných, až někde v Evropě např. bouchne vlak metra, nebo někdo otráví zásobárnu pitné vody. Stačí vyhodit Pendolino z kolejí... Jsme tak snadno zranitelní! Opět se semkneme???! Asi ne. Dojde na cepy a sudlice, lidi si vzpomenou na možnosti historických defenestrací...


 
Petr Majevský

Petr Majevský

08.02.2018 21:28

Že se jedná o muslimskou invazi vědí i ti,co to popírají.Je to akce řízena někým v pozadí,který také financuje činnost různých neziskovek a lidsko-právních organizací.Tím nemám na mysli jen Sorose,protože ten by to sám nemohl ufinancovat.Nedělají s tím nic ani politici a ani občané.Ti si totiž stále stejné politiky volí zas a znova.Když chcete mlátit hlavou 5x denně o zem,tak zůstaňte v poklidu.Pokud ne,musíte proti tomu bojovat třeba tím,že se nenecháte dále oblbovat jedním cizincem,kterého si národ zvolil za svého premiéra.Až prodá národ za bruselské dotace,neboť má stále málo bohatství,tak se nedivte!Je to pouze o hlouposti národa,který neumí přemýšlet o své budoucnosti.Tedy občany tohoto státu.Nesvádějte to na druhé,kteří jen využívají situace ve svůj prospěch.


 
Mikuláš Hrubiško

Mikuláš Hrubiško

08.02.2018 08:40

Bohužel, zvykat si budeme muset. Demografie neúposně říká, že tohoto bude přibývat stále víc a víc. Takže připravme se na další do roku 2100 bude Evropa islámská, pokud nedojde k nějakému zvratu v podobě vojenského konfliktu, nebo tak nějak... http://www.epshark.cz/clanek/184/mohammed-je-budoucnosti-evropy


 
Spadne klec na premiéra Netanjahua než přijede do Česka? Vyšetřování trestních kauz může vyústit v jeho obvinění z korupce a zpronevěry;  je podezřelý též z přijímání drahých darů a korumpování médií

Spadne klec na premiéra Netanjahua než přijede do Česka? Vyšetřování trestních kauz může vyústit v jeho obvinění z korupce a zpronevěry; je podezřelý též z přijímání drahých darů a korumpování médií

Hrozí snad v Izraeli předčasné volby a spadne klec na premiéra Benjamina Netanjahua dřív než přijede do Česka? Vyšetřování jeho trestních kauz, které se táhnou od loňského roku, může vyústit v jeho obvinění z korupce a zpronevěry; je podezřelý též z přijímání drahých darů a korumpování médií...

Únor se tak stal velmi významným měsícem roku 1986 pro dva židovské vyzvědače, žijících ve vězeních tisíce kilometrů od sebe vzdálených; Karel Köcher vězněný v USA a Natan Ščaranský, sovětský disident z Moskvy...

Únor se tak stal velmi významným měsícem roku 1986 pro dva židovské vyzvědače, žijících ve vězeních tisíce kilometrů od sebe vzdálených; Karel Köcher vězněný v USA a Natan Ščaranský, sovětský disident z Moskvy...

Byl to báječný měsíce roku 1986 pro dva židovské vyzvědače, žijících ve vězeních tisíce kilometrů od sebe vzdálených; Karel Köcher vězněný v USA a Natan Ščaranský, sovětský disident z Moskvy... Oba, i s Köcherovou manželkou Hanou, se před 32 lety chystali na výměnu svého věznění za svobodu.

Mladé lidi budou školit o demokracii Wollner z ČT a Bakalovi redaktoři?! Petr Žantovský vysílá zásadní výzvu ministerstvu...

Mladé lidi budou školit o demokracii Wollner z ČT a Bakalovi redaktoři?! Petr Žantovský vysílá zásadní výzvu ministerstvu...

TÝDEN V MÉDIÍCH V probíhajícím sporu o Český rozhlas se nehraje o svobodu slova, ale o vliv na zpravodajství jako v České televizi. Petr Žantovský v tom vidí analogii se situací z období televizní krize, kdy politici kapitulovali a předali Kavčí hory do rukou tamních redaktorů. Mediálního analytika rovněž zaujalo, že se rozjíždí program, v jehož rámci bude šéfreportér ČT Marek Wolner a lidé z Bakalovy party jezdit po Česku a školit studenty o demokracii. Moc by ho zajímalo, jestli na to bývalá ministryně školství Kateřina Valachová vypsala výběrové řízení a jak k tomu došlo, že zvítězily zrovna Evropské hodnoty nově vedené pornohercem Jakubem Jandou.

Trojka vypečených investigativců John-Kroupa-Klíma ještě nedávno jela vesele

Trojka vypečených investigativců John-Kroupa-Klíma ještě nedávno jela vesele "investigativně" dál a vpřed, než Klíma poplival svého kámoše z mokré čtvrtí Johna, který prý nebyl novinář, natož dobrý...

Nyní je na čase vyprávět příběh partičky investigativních mistrů světa a popsat jejich trapný držkopád z nadoblačných výšin vlastní nadutosti. Bylo 12. února 2010, když byla v televizi uvedena 13. komnata Josefa Klímy, kterou pro diváky tohoto cyklu spolu s režisérkou Adélou Sirotkovou otvíral Klímův přítel a známý investigativní novinář Janek Kroupa.

Poslední domácí zprávy