• Pátek, 18. říjen 2019
  • Svátek má Rukojmí Lukáš

Cenzura mailů potvrzena. Jak se jí bránit?
Počet návštěv: 3083

Cenzura mailů potvrzena. Jak se jí bránit?

Adam Mikulášek Článek od Adam Mikulášek

Dnes jsem tu narazil na článek Lubomíra Vylíčila o cenzuře e-mailů na Centru, Atlasu a Volném. Jde o zprávy s odkazy na nepohodlná média typu Aeronet.

Používám tři e-mailové adresy – na Gmailu (Google), Centru a na Seznamu. Stejně jako pan Vylíčil jsem se tedy rozhodl pro vlastní pokus. Napsal jsem experimentální e-mail, viz níže – použity odkazy na Aeronet, Sputnik a AC24. Ze své hlavní gmailovské adresy jsem si jej poslal na Centrum a Seznam. V případě Seznamu zpráva došla, v případě Centra nikoli, přesně, jak psal autor článku.

Ovšem hned v zápětí jsem si položil otázku: jak problém řešit? Samozřejmě, první mě napadlo, co jiného…, bojkot cenzurujících mail-serverů, Centra, Atlasu a Volného. Ale co když je to pro někoho příliš velký problém? Lze cenzuru nějak prozatímně a jednoduše obejít? Má odpověď je – ano.

V první řadě, pokud někomu posíláte zprávu na cenzurovaný mail, nastavte si, že žádáte potvrzení zprávy. Pakliže zpráva nedojde, adresát nemůže potvrdit její doručení, takže víte, na čem jste.

Do těla zprávy napište, že samotná zpráva je v příloze, nebo cokoli „nevinného“. Ovšem pozor! Bude-li příloha v nějakém otevřeném textovém formátu typu .RTF, cenzura to nepustí!

Pokud ovšem přílohu zkomprimujete, třeba nějakým ne úplně nejběžnějším formátem, zkoušel jsem .7z (volně stažitelný komprimátor 7zip – je i Česky…), cenzuru se podaří ošálit, není třeba používat heslo. Druhá věc je, na jak dlouho. Pak již zbývá jen archiv zaheslovat, nebo rovnou začít maily šifrovat.

 

Zdroj �  Srdečné poděkování Lubomíru Vylíčilovi!

 

Cenzura mailů v ČR

 

Obsah pokusného e-mailu

 

Zdarec, házím sem pár zajímavých článků o americké agresi v Sýrii a jak Obama podporoval Islámský stát a ilegální imigranty!

https://aeronet.cz/news/cd-telematika-zahajila-cenzuru-ac24-pres-jejich-dns-servery-se-nikdo-na-alternativni-server-uz-nedostane-servery-lupa-cz-a-root-cz-provozuje-clovek-ktery-studoval-na-univerzite-george-sorose/

 

https://cz.sputniknews.com/svet/201802176806171-burundi-nezavislost-kosovo/

http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/12162-myty-mozek-naprosty-nesmysl

Vetřelci, islám, bomby, džihád, AFD, CIA, atentát, dětské porno, NWOO, defenestrace!

Alláhu akbar!

 

Konec zprávy

 

Adam Mikulášek
Mám bakalářské vzdělání v oboru informatiky, již od dětství se zajímám o dění v této zemi i ve světě a vzdělávám se v oblastech politiky, historie, ekonomie a psychologie. Od června 2010 jsem členem Čssd a snažím se prosazovat modernizační změny v této straně.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Erich Zaňák

Erich Zaňák

18.02.2018 05:25

Posílání odkazů na výše uvedené weby funguje pochopitelně úplně normálně a to jak Z adres na jmenovaných serverech, tak NA adresy NA jmenovaných serverech. Vaše návody ala škrábání se pravou nohou za levým uchem jsou naprostý nesmysl pro správnou funkčnost, je zapotřebí chovat se v souladu s technologiemi 21. století. Ano, pokud bude používat webmail na Volnem, jako v "devadesátkách", tak se může stát, že se mail někde zasekne, ale to se stává i u normálních mailů, protože webmail, je prostě těžké primitivo. Dneska se používá mailklient a poštovní server IMAP. Když už potřebujete posílat konspirační zprávy o tom že v Lidlu jsou slevněná vejce a jste paranoidní, doporučuji používat šifrovanou "poštu" Protonmail, ale to už je úplný úlet. takže néé, nesmíte podléhat debilní propagandě a musíte používat selský rozum, to úplně stačí. Ani 7zip, ani požadavek na potvrzení přijetí mailu Váš problém nevyřeší ....


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

17.02.2018 21:08

Osobně mohu doporuit poslech internetového rádia Svobodný vysílač (Svobodné rádio). Především Svobodný vysílač spolupracuje s Aeronetem a je možné se dovolat do živých pořadů a diskutovat naživo. Dnes je toto vysílání obdobou "Hlasu Ameriky, VOA": Komunisti skřípali zubama, ale americkou vysílačku nerušili. Něco jiného byla "Svobodná Evropa", která používala jako znělku hudební zkratky naší československé hymny. Byla tedy ilegální stanicí používající hymnu státu, jehož nebyly USA součástí. ...Co možná mnozí neví, tak RFE byla rušena i po dobu Pražského jara. Jenom hudební pořady byly nerušeny. Koncem osmdesátých let byly rušeny i ty. Protože si nedělám iluze, koupil jsem si velice drahý wordreceiver se všemi krátkovlnými rozsahy. Pokud se bude neustále zhoršovat politická situace a nepřetržité, zatím propagandistické, tažení na Rusko, přijde čas, kdy budou Rusové nuceni použít krátkovlnné vysílače. Ty jsou dnes nefunkční, ale byla to chyba. .....Mějte se hezky.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

17.02.2018 20:03

Cenzura byla,je a bude za každého režimu.Každý režim někomu pomáhá a někomu ubližuje.Nenajde se člověk ten,aby se zavděčili lidem všem a naprosti stejné je to i s režimy,které v zemi vládnou.Proto každý režim bude mít své nepřátele a každý na svou obranu bude používat cenzuru.Je to totiž ta nejjednodušší a nejrozšířenější zbraň.Jsou k tomu jen potřeba lidé,kteří se nechají snadno koupit,ať už penězi nebo postavením.


 
Prvenství Rusů: Gagarin - první člověk obletěl Zemi- Leonov první ve volném prostoru; Ruští vědci se též potopili na dno jezera Bajkal s více než 1700 druhů rostlin a živočichů; hloubkou 1 637 metrů vytvořili sladkovodní světový rekord…

Prvenství Rusů: Gagarin - první člověk obletěl Zemi- Leonov první ve volném prostoru; Ruští vědci se též potopili na dno jezera Bajkal s více než 1700 druhů rostlin a živočichů; hloubkou 1 637 metrů vytvořili sladkovodní světový rekord…

Ve věku 85 let zemřel 11, října 2019 bývalý sovětský kosmonaut Alexej Leonov, který 18. března 1965 jako první člověk vystoupil do otevřeného kosmu. Informovala o tom ruská média s odvoláním na páteční oznámení Leonovovy spolupracovnice Natalije Filimonovové.

Po 9 letech Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku vynesl rozsudek; norská sociální služba Barnevernet porušila práva matky a dítěte Bude to precedent v kauze Evy Michalákové, které  tak byly odebráni její dva syny v roce 2011?

Po 9 letech Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku vynesl rozsudek; norská sociální služba Barnevernet porušila práva matky a dítěte Bude to precedent v kauze Evy Michalákové, které tak byly odebráni její dva syny v roce 2011?

Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku konečně vynesl v říjnu 2019 rozsudek, podle nějž norská sociální služba Barnevernet porušila práva matky a dítěte, když jí ho odebrala a proti její vůli dala k adopci. Znamená to pro Norsko nějaké změny, nebo se přístup Barnevernetu měnit nebude?

První premiér Ben Gurion vedl Izrael 13 roků, před 71 lety připomněl komuny zvané kibucy; řekl, že “socialismus byl pro židovský stát stejně důležitý jako hebrejská Bible”..

První premiér Ben Gurion vedl Izrael 13 roků, před 71 lety připomněl komuny zvané kibucy; řekl, že “socialismus byl pro židovský stát stejně důležitý jako hebrejská Bible”..

Izraelský prezident Reuven Rivlin ve středu 25. září 2019 požádal dosavadního premiéra Benjamina Netanjahua, aby sestavil i příští vládu. Informují o tom agentury s odvoláním na prezidentskou kancelář. Netanjahu z pravicové strany Likud nyní bude mít 28 dnů na to, aby sestavil vládu, případně může prezidenta požádat o dvoutýdenní prodloužení této lhůty. Pokud se mu to povede, půjde už o jeho páté období ve funkci předsedy vlády.

Roku 1963 španělský Tribunál veřejného pořádku odsoudil 53.500 osob, jež nebyly oddané Frankovu režimu, a udělil celkem 11.731 let vězení. Ve 36 španělských provinciích Franko legálně popravil 92.462 osob

Roku 1963 španělský Tribunál veřejného pořádku odsoudil 53.500 osob, jež nebyly oddané Frankovu režimu, a udělil celkem 11.731 let vězení. Ve 36 španělských provinciích Franko legálně popravil 92.462 osob

Španělský Nejvyšší soud vynesl 15. října 2019 drsné rozsudky nad devíti klíčovými představiteli katalánského separatistického hnutí (několik dalších je ze země uprchlo) a katalánští radikálové jsou na nohou. V pondělí se jim podařilo zablokovat provoz mezinárodního letiště v Barceloně a narušit několik dalších dopravních uzlů; po srážkách s policií zůstalo více než 70 zraněných.

 

Poslední domácí zprávy