• Úterý, 26. leden 2021
  • Svátek má Rukojmí Zora

Cenzura mailů potvrzena. Jak se jí bránit?
Počet návštěv: 4125

Cenzura mailů potvrzena. Jak se jí bránit?

Adam Mikulášek Článek od Adam Mikulášek

Dnes jsem tu narazil na článek Lubomíra Vylíčila o cenzuře e-mailů na Centru, Atlasu a Volném. Jde o zprávy s odkazy na nepohodlná média typu Aeronet.

Používám tři e-mailové adresy – na Gmailu (Google), Centru a na Seznamu. Stejně jako pan Vylíčil jsem se tedy rozhodl pro vlastní pokus. Napsal jsem experimentální e-mail, viz níže – použity odkazy na Aeronet, Sputnik a AC24. Ze své hlavní gmailovské adresy jsem si jej poslal na Centrum a Seznam. V případě Seznamu zpráva došla, v případě Centra nikoli, přesně, jak psal autor článku.

Ovšem hned v zápětí jsem si položil otázku: jak problém řešit? Samozřejmě, první mě napadlo, co jiného…, bojkot cenzurujících mail-serverů, Centra, Atlasu a Volného. Ale co když je to pro někoho příliš velký problém? Lze cenzuru nějak prozatímně a jednoduše obejít? Má odpověď je – ano.

V první řadě, pokud někomu posíláte zprávu na cenzurovaný mail, nastavte si, že žádáte potvrzení zprávy. Pakliže zpráva nedojde, adresát nemůže potvrdit její doručení, takže víte, na čem jste.

Do těla zprávy napište, že samotná zpráva je v příloze, nebo cokoli „nevinného“. Ovšem pozor! Bude-li příloha v nějakém otevřeném textovém formátu typu .RTF, cenzura to nepustí!

Pokud ovšem přílohu zkomprimujete, třeba nějakým ne úplně nejběžnějším formátem, zkoušel jsem .7z (volně stažitelný komprimátor 7zip – je i Česky…), cenzuru se podaří ošálit, není třeba používat heslo. Druhá věc je, na jak dlouho. Pak již zbývá jen archiv zaheslovat, nebo rovnou začít maily šifrovat.

 

Zdroj �  Srdečné poděkování Lubomíru Vylíčilovi!

 

Cenzura mailů v ČR

 

Obsah pokusného e-mailu

 

Zdarec, házím sem pár zajímavých článků o americké agresi v Sýrii a jak Obama podporoval Islámský stát a ilegální imigranty!

https://aeronet.cz/news/cd-telematika-zahajila-cenzuru-ac24-pres-jejich-dns-servery-se-nikdo-na-alternativni-server-uz-nedostane-servery-lupa-cz-a-root-cz-provozuje-clovek-ktery-studoval-na-univerzite-george-sorose/

 

https://cz.sputniknews.com/svet/201802176806171-burundi-nezavislost-kosovo/

http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/12162-myty-mozek-naprosty-nesmysl

Vetřelci, islám, bomby, džihád, AFD, CIA, atentát, dětské porno, NWOO, defenestrace!

Alláhu akbar!

 

Konec zprávy

 

Adam Mikulášek
Mám bakalářské vzdělání v oboru informatiky, již od dětství se zajímám o dění v této zemi i ve světě a vzdělávám se v oblastech politiky, historie, ekonomie a psychologie. Od června 2010 jsem členem Čssd a snažím se prosazovat modernizační změny v této straně.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Erich Zaňák

Erich Zaňák

18.02.2018 05:25

Posílání odkazů na výše uvedené weby funguje pochopitelně úplně normálně a to jak Z adres na jmenovaných serverech, tak NA adresy NA jmenovaných serverech. Vaše návody ala škrábání se pravou nohou za levým uchem jsou naprostý nesmysl pro správnou funkčnost, je zapotřebí chovat se v souladu s technologiemi 21. století. Ano, pokud bude používat webmail na Volnem, jako v "devadesátkách", tak se může stát, že se mail někde zasekne, ale to se stává i u normálních mailů, protože webmail, je prostě těžké primitivo. Dneska se používá mailklient a poštovní server IMAP. Když už potřebujete posílat konspirační zprávy o tom že v Lidlu jsou slevněná vejce a jste paranoidní, doporučuji používat šifrovanou "poštu" Protonmail, ale to už je úplný úlet. takže néé, nesmíte podléhat debilní propagandě a musíte používat selský rozum, to úplně stačí. Ani 7zip, ani požadavek na potvrzení přijetí mailu Váš problém nevyřeší ....


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

17.02.2018 21:08

Osobně mohu doporuit poslech internetového rádia Svobodný vysílač (Svobodné rádio). Především Svobodný vysílač spolupracuje s Aeronetem a je možné se dovolat do živých pořadů a diskutovat naživo. Dnes je toto vysílání obdobou "Hlasu Ameriky, VOA": Komunisti skřípali zubama, ale americkou vysílačku nerušili. Něco jiného byla "Svobodná Evropa", která používala jako znělku hudební zkratky naší československé hymny. Byla tedy ilegální stanicí používající hymnu státu, jehož nebyly USA součástí. ...Co možná mnozí neví, tak RFE byla rušena i po dobu Pražského jara. Jenom hudební pořady byly nerušeny. Koncem osmdesátých let byly rušeny i ty. Protože si nedělám iluze, koupil jsem si velice drahý wordreceiver se všemi krátkovlnými rozsahy. Pokud se bude neustále zhoršovat politická situace a nepřetržité, zatím propagandistické, tažení na Rusko, přijde čas, kdy budou Rusové nuceni použít krátkovlnné vysílače. Ty jsou dnes nefunkční, ale byla to chyba. .....Mějte se hezky.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

17.02.2018 20:03

Cenzura byla,je a bude za každého režimu.Každý režim někomu pomáhá a někomu ubližuje.Nenajde se člověk ten,aby se zavděčili lidem všem a naprosti stejné je to i s režimy,které v zemi vládnou.Proto každý režim bude mít své nepřátele a každý na svou obranu bude používat cenzuru.Je to totiž ta nejjednodušší a nejrozšířenější zbraň.Jsou k tomu jen potřeba lidé,kteří se nechají snadno koupit,ať už penězi nebo postavením.


 
Papaláši a pandemie

Papaláši a pandemie

Papaláši se sešli v hotelu a slavili narozeniny. Celkově mě to nijak nepohoršuje, protože to ukazuje jednu důležitou věc. Papaláši jsou jako všichni ostatní, covidu se nebojí. Kdyby se báli, seděli by doma na zadku a leštili by své respirátory.

Vyzýváme Pavla Zemana k rezignaci

Vyzýváme Pavla Zemana k rezignaci

Institut Aleny Vitáskové z.s. (dále jen IAV) - ochrana lidských práv a svobod MANIFEST IAV – občanů poškozených státem

vyzývají tímto Nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, aby rezignoval na svoji funkci.

Klausovo covidové protivenství

Klausovo covidové protivenství

Profesor Ing. Václav Klaus, svého času prezident ČR, se v souvislosti s koronavirovou pandemií jeví jako úchyl, který díky svému introvertismu a narcismu přes špičku svého nosu nevidí dál, jak do své bohémistické pracovny. V souvislosti s opatřeními stran Covidu-19 se pan profesor nechává svými výroky v médiích slyšet o Covidu-19 o jeho problematické existenci a léčbě, říká zcela provokativní absurdity které nemůže žádným věrohodným způsobem doložit. Dokonce se domnívám, že toto jeho vystupování na veřejnosti je svým způsobem trestné, nicméně protože žijeme v demokratickém (bohužel ne právním) státě, není takové jednání posuzováno jako trestné, nýbrž jako svobodný projev názoru, myšlenek, případně svobodomyslných úvah.

Poslední domácí zprávy

Papaláši a pandemie

Papaláši a pandemie

Papaláši se sešli v hotelu a slavili narozeniny. Celkově mě to nijak nepohoršuje, protože to ukazuje jednu důležitou věc. Papaláši jsou jako...

Už máte svou zemljanku?

Už máte svou zemljanku?

Je na čase připravit se na život v podzemí. Je to myšleno samozřejmě obrazně. Nicméně je jasné, že už nelze doufat v nějaký zvrat, který by...