• Neděle, 28. únor 2021
  • Svátek má Rukojmí Lumír

Tábor, Lety, úlety, aneb utrpení mrtvých nadřazujete utrpení živých, milá sluníčka
Počet návštěv: 2014

Tábor, Lety, úlety, aneb utrpení mrtvých nadřazujete utrpení živých, milá sluníčka

Adam Mikulášek Článek od Adam Mikulášek

Vy, kteří stále kvůli vlastnímu zviditelnění živíte kauzu tak zvaného „koncentráku“ v Letech, ačkoli v novinách opakovaně čteme, jak v naší vlasti roste extrémní chudoba?

Nejsem příslušníkem romského etnika, ale jsem pevně přesvědčen, že až na pár ukřičených aktivistů…, by většina normálních obyčejných romů dala přednost tomu, aby se ta hromada peněz, jež stát vyhazuje na odkup onoho „neblaze proslulého“ vepřína, využila raději na pomoc romům současným. Kolik ne jen romských dětí z chudých rodin by za ty peníze mohlo mít třeba školní obědy zdarma! Kolika vážně a smrtelně nemocným, jimž pojišťovny odmítají hradit nákladnou léčbu ne jen v zahraničí, by se z těchto peněz mohlo pomoci!

Ale místo toho se bude řešit utrpení těch, kterým už nemůže pomoci ani veškeré bohatství světa…, a dál se budou sbírat víčka! Stejně, jako se kvůli nesmyslným parlamentním tyátrům ohledně Babišova Čapího hnízda do voleb nestihla projednat a schválit řada důležitých zákonů a novelizací, např. návrh poslance za ČSSD Jana Chvojky, aby nevidomí živnostníci byli osvobozeni od EET, dokud se nezhotoví EET software, jenž by byl pro ně přístupný a ovladatelný, tak v současnosti se opět politici handrkují o podružnostech, místo aby řešili skutečné problémy lidí, ať už sociálně slabých, invalidů, učitelů, živnostníků, podnikatelů či třeba vědců!

A pak se tihle „mudrlanti“ diví, že jim to voliči již dvakrát spočítali. Strany, jež před volbami nejvíc vykřikovaly proti Babišovi, místo aby se plně věnovaly prosazování svého programu, povětšinou „pohořely“, zatímco jejich hysterčení jen Babišovu hnutí přivádělo další a další voliče, kteří už toho věčného plkáním o čápech, OLAFovi a STB měli plné zuby, neb si politiky nevolili proto, aby předváděli řečnické exhibice, ale aby se zabývali jejich všednodenními problémy, v případě prezidentské volby totéž v bledě modrém…, tak stejně současné hysterčení ohledně sestavení/nesestavení vlády s „trestně stíhaným Babišem“ či ohledně Okamurových výroků kolem tábora v Letech jen bude levnou a účinou reklamou jak pro pana Babiše, tak pro pana Okamuru. Pokud tedy „sluníčkáři“ tvrdí, že svými aktivitami „bojují za demokracii“ a „proti nárůstu extremizmu“, tak jsou tvrdě na omylu. Naopak se jen u většiny národa zesměšňují, zdržují parlament od skutečné práce pro lidi, a paradoxně pomáhají těm, jež nazývají „autoritáři“, „extremisty“ a všelikými dalšími „komplimenty“.

Vězte, že rakouská demokracie bez problémů přežila Haidera, slovenská demokracie Mečiara, italská demokracie Berlusconiho, jehož možná tamější vládnoucí sluníčka svou tolerancí vůči pašování migrantů do Itálie s pomocí politických (ne)ziskovek dostanou znovu do premiérského křesla! Pokud vím, tak i někdejší francouzský prezident Jacques Chirac měl opletačky s trestním stíháním. A stala se snad kvůli tomu Francie totalitním státem???

Pánové nahoře, tedy pardon, osoby všech nespočetných pohlaví nahoře…, už se konečně probuďte a začněte myslet na nás, řadové voliče, ne jen na svá přebujelá ega, případně na uspokojení potřeb vaší fanatické protinárodní ideologie!

 

Berlusconi, Francie, Izrael. Profesor, politický veterán nabízí totálně jiný náhled na věc „Babiš – obviněný premiér“

 

Citace

ROZHOVOR Podle právníka, dlouholetého politika a publicisty profesora Zdeňka Jičínského je pokrytecké a falešné tvrdit, že by v západních demokraciích nebylo možné, aby v čele vlády stál trestně stíhaný premiér. „Ve Francii Jacques Chirac předtím, než byl zvolen prezidentem, byl starostou Paříže a čelil trestnímu obvinění, že zneužíval veřejné prostředky. Nebránilo to tomu, aby byl zvolen prezidentem,“ připomíná obdobné případy v evropských zemích bývalý disident a člen Charty 77 v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.

Konec citace

 

 

Adam Mikulášek
Mám bakalářské vzdělání v oboru informatiky, již od dětství se zajímám o dění v této zemi i ve světě a vzdělávám se v oblastech politiky, historie, ekonomie a psychologie. Od června 2010 jsem členem Čssd a snažím se prosazovat modernizační změny v této straně.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

28.02.2018 20:35

Je to v duchu překrucování historie.Lety byly založeny za existence ČSR a Schwarzenberg byl jeden z iniciátorů výstavby.V době,kdy se Lety staly sběrným táborem,spadaly už pod vedení říše.Je to hrůza,337 mrtvých v táboře v Letech.350 000 mrtvých českých občanů za německé okupace vlastně nic nebylo,jak se vyjádřila ženská,která usedla do ministerského křesla.Kdo má psa,vždycku si hůl najde,jak je vidět v posledních 20ti letech.


 
Babiš pláče...nic nepochopil

Babiš pláče...nic nepochopil

Babiš pláče a volá po aktivní účasti lidí – stejně jako loni na jaře. Vůbec nepochopil, že situace je jiná. Lidé už mají dost informací a vlastních zkušeností, aby se v problematice pandemie orientovali.

Bidenovi hrošíci

Bidenovi hrošíci

V nedávném projevu se nový americký prezident Joe Biden vášnivě vyslovil proti ruským agresivním krokům, jak to nazval.

   P.C.Roberts: Absurdní zahraniční politika USA

P.C.Roberts: Absurdní zahraniční politika USA

Náčelník amerických ozbrojených sil v Evropě generál T.D.Wolters pronesl 24.února řeč, která by měla znepokojit každého.  Generál např. prohlásil, že smyslem pobytu americké armády v zahraničí je "tvorba míru" a že USA musí, aby tento mír světu zajistilo, Rusko anektovat. Neustále nás zaměstnává boj s Moskvou a jestliže se i nadále bude Rusko vzpírat naší vedoucí roli ve světě, jsme připraveni prostřednictvím NATO na tento ruský postoj odpovědět. Všechny destabilizující aktivity na zeměkouli svedl generál na Rusko: "Bez ohledu na široké mezinárodní odsouzení a pokračující ekonomické sankce vytváří Rusko i nadále destabilizující ohniska neklidu a tak zůstává přetrvávající existenciální hrozbou pro USA i pro naše evropské spojence". https://www.rt.com/russia/516535-nato-neutralize-power-war/

Poslední domácí zprávy