• Středa, 19. prosinec 2018
  • Svátek má Rukojmí Ester

Co to je s demokracií v Parlamentu ČR; proč neplatí volba šéfa komise GIBS Ondráčka, když byl regulérně zvolen? Jakým právem ho pseudodemokratičtí poslanci mohou jen tak mirnyx dirnyx hodit přes palubu?
Počet návštěv: 9466

Co to je s demokracií v Parlamentu ČR; proč neplatí volba šéfa komise GIBS Ondráčka, když byl regulérně zvolen? Jakým právem ho pseudodemokratičtí poslanci mohou jen tak mirnyx dirnyx hodit přes palubu?

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

Na začátku musím uvést, že se osobně se Zdeňkem Ondráčkem znám, přestože jsem byl odjakživa antikomunista, než jsem v roce 1990 poznal prezidenta Václava Havla; proto jsem nikdy nebyl v žádné politické straně...

Padla na mě už únava z poslanců, co si jen hrají na demokracii, proto se dnes omezím pouze na citace hlavních protagonistů. Začalo to se Zdeňkem Ondráčkem (KSČM), který nebyl loni v prvním kole 15. prosince zvolen do čela sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).Výsledek obrázku pro foto zdeněk ondráček

Bylo potřeba 94 hlasů, získal jich však jen 85. Oznámil to předseda volební komise Martin Kolovratník (ANO). V dalším kole 19. prosince 2017 však už sice vyhrál, ovšem, ouha. Předseda dolní komory Radek Vondráček (ANO) označil druhé kolo volby za zmateční.

Prohlásil účelově Ondráčkovo zvolení do čela komise za údajně neplatné kvůli pochybnostem o tom, zda volební komise určila správně počet hlasů nutných ke zvolení, tedy kvorum. "S naprostou jistotou nelze určit ze záznamu, kolik poslanců si nevyzvedlo hlasovací lístky," řekl. Část vyčůraných poslanců halasně poukazovala na to, že Ondráček ve skutečnosti zvolen nebyl.

Zákonodárci se podle poslance za ANO Patrika Nachera neshodli, zda mělo být kvorum nastavené na 191 přítomných poslanců, nebo jen na 179. Ondráček získal 95 hlasů. "V případě kvora 179 by pan Ondráček prošel, u 191 poslanců by o jeden hlas neprošel," uvedl člen poslanecké volební komise Nacher.Výsledek obrázku pro foto ondráček babiš

Komise podle něj zvolila kvorum 179, tedy situaci pro Ondráčka výhodnější. Na rozpor ihned upozornili opoziční poslanci - posranci. Volba se tak z rozhodnutí poslanců bude opakovat na návrh ODS až na schůzi, která začne v polovině ledna 2018.

ODS to vyšlo; sněmovna zamítla 17. ledna 2018, aby komunista Zdeněk Ondráček, muž, který před listopadem 1989 v Pohotovostním pluku Veřejné bezpečnosti zasahoval při demonstracích proti komunistickému režimu, vedl komisi pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů, co vyšetřuje trestné činy policistů. V tajné volbě dostal jen 83 ze 186 hlasů. A muselo se jet dál...

Nadešel 2. březen 2018, a na scéně tak byla další volba na šéfa komise GIBS; kandidáty na zatím neobsazený post už byli pro jistotu kromě Zdeňka Ondráčka  (KSČM), také Zuzana Majerová Zahradníková (ODS) a Mikuláš Ferenčík  (Piráti). Volilo se tajně. Výsledek obrázku pro foto ondráček

Při rozhodující volbě bylo vydáno 155 lístků a 154 odevzdáno. Poslankyně Majerová, která postoupila do druhého kola, dostala 57 hlasů, Ondráček 79 a protože nutné kvorum pro zvolení bylo 78 hlasů, byl tak zvolen o pouhé dva hlasy. Huráá...

Ovšem, to neznáte opoziční hadimršky, a bylo zle, zase stejná písnička; mlátil přece lidi během sametové revoluce… S obsáhlým vysvětlením tentokrát přispěchal sám Zdeněk Ondráček:

„Chtěl bych připomenout, že to není tak dávno, co zde seděl premiér, který v období tzv. totality vystudoval vojenské gymnázium, takových lidí je tady více, působí v různých funkcích. (Na mysli měl Topolánka... pozn. autora) Odpusťte mi, že mého otce v roce 68 nepověsili, že jsem se v roce 69 narodil, složil maturitu a šel splnit svoji vojenskou povinnost. Líbí se mi uniformy dodnes, i disciplína, dodnes tak pracuji. Místo nabídky od armády jsem se rozhodl přijmout nabídku být policistou, chtěl jsem dělat psovoda kousek od hranic s Polskou republikou,“ řekl opozicí prokletý zástupce KSČM.Výsledek obrázku pro foto ZDENĚK ONDRÁČEK

„Je jedno, jestli vy budete zpochybňovat, jaké vlasti my jsme sloužili. Podepsal jsem čtyři přísahy, první byla až po roce 1990, do té doby jsem nebyl policistou, ale pouze frekventantem střední policejní školy. To, že tato škola plnila úkoly dané tehdejšími zákony, je pravda a je tomu nejinak v mnoha zemích na světě,“ hájil se Ondráček a připomněl i nejvyšší bezpečnostní prověrku, kterou úspěšně prošel.

„Nikomu z vás zásadně nevadilo, že sedím v komisi na kontrolu BIS, že se seznamuji s utajovanými skutečnostmi, nikomu nevadilo, že jsem byl členem dvou vyšetřovacích komisí. Dvou ze čtyř, které v minulém období byly,“ osvěžil poslancům paměť také svým minulým volebním obdobím.

O to ale najednou farizejské opozici nešlo, kontrovala totiž tím, že prý odbornou erudici Ondráčka nezpochybňuje. Nezpochybňovala údajně ani jeho účast v komisi, stavěla se pouze proti „symbolu“, kterým by byl bývalý člen SNB v čele komise pro GIBS... (Kdyby byl agentem CIA, jako Vondra, byl by vysmátý a čeští havloidé by humanitárně jásali...) https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/527800/vam-vadi-mlaticka-mne-manicka-ondracka-z-kscm-zvolili-tesne-do-cela-komise-ke-gibs.htmlVýsledek obrázku pro foto demonstrace ondráček

A opět tak tedy promluví rozvášněná ulice; v jedenácti městech protestovali lidé v pondělí večer proti tomu, že Zdeněk Ondráček má relevantním rozhodnutím Sněmovny vést komisi pro dohled nad Generální inspekci bezpečnostních sborů. Opět trapně předhazovaný důvod; přece v lednu 1989 mlátil demonstranty proti totalitnímu režimu a nijak toho nelituje. (Argument jak prase, jako že Američané bili chudáčky černochy...)

Politici se teď předhánějí v tom, kdo dříve navrhne jeho odvolání. Premiér v demisi Babiš, jako chameleon a zloděj, co křičí, chyťte zloděje, jehož ANO vyjednává o podpoře vlády právě s komunisty, kteří svého poslance Ondráčka opakovaně navrhli a po enté i prosadili, teď ale tvrdí, že je pro odvolání Ondráčka a že když to nenavrhne někdo jiný, udělá to on sám.

Opoziční ODS ho opět s nadšením vzala za slovo a podle předsedy Petra Fialy odvolání Ondráčka hned zítra navrhne - mirnyx dirnyx. Lidovecký první místopředseda Marian Jurečka bude chtít, aby se o tom hlasovalo veřejně.Výsledek obrázku pro foto ondráček babiš

Nyní zcela výmluvný článek, který jsem napsal o této antiondráčkovské šarádě loni 22. prosince 2017 - Ondráček, GIBS…

Inu, jak to tedy doopravdy je s demokracií v Parlamentu ČR; proč neplatí regulérní volba šéfa komise GIBS Ondráčka, když byl jasně několikrát zvolen? Podaří se pokryteckým poslancům, co se jen planě kasají svými "demokratickými bloky", ho konečně "demokraticky" hodit přes palubu...? Aby se udrželi u svých plných koryt, od nichž je nikdo neodtrhne, přestože houfně mlaskají ostošest...?

Foto: ČTK

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

06.03.2018 21:55

Kavárna hledá ty nejčistší z nejčistších. To takový Václav Havel se nešel po "sametu" bez komunisty z ÚV KSČ Mariana Čalfy ani vyčůrat. Takový Vladimír Dlouhý byl další nepostradatelný kámoš, bolševik jako poleno. Karla Kryla se náš humanitární bombarďák bleskurychle zbavil a dal mu na vědomí, že s ním na Hradě v žádném případě nepočítá. Karel nezapadal mezi nomenklaturní pracovníky a propagandisty z ÚV KSČ, oblíbence Havla. Proto se ho Václav Havel zbavil. Disident, dloholetý vězeň komunistického režimu Petr Cibulka vynadal komunisty obalenému Havlovi do sviní. Navíc Havel chlastal, kouřil a zahybal. Zkrátka vzor pro všechny zdrogované sráče, kteří tuto kreaturu podporují. Člověk bez jakýchkoliv morálních zásad je málem blahořečen. Prožil dětství v luxusu, i když zuřila válka. V jeho rodině si gesapáčtí velitelé a nejvyšší představitelé Třetí říše podávali dveře. Lucerna film, vlastící jeho bezprostřední předci z barrandovských filmových ateliérů, točil pro Němce jeden film za druhým. Havlové se zbavili všech židovských herců a tvůrců a nechali je svému osudu při poslední cestě do vyhlazovacích koncentračních táborů. I tehdejší hudebníci, kteří hráli doprovod k filmům, skončili většinou v Terezíně. Toto dítko jedněch z největších kolaborantů s nacistickou říší, později spolupracující se zarytými komunisty z nejvyšších pozic komunistického vedení, je nám dnes dáváno za vzor. Bez této havloidní sebranky bychom se snad obešli. Cožpak nebyli hrdinové, kteří se postavili nacistům a riskovali smrt za osvobození vlasti? Cožpak z jejich řad by se nanašel nikdo, kdo nechlastal, nekouřil a nezahybal? Cožpak by se nenašel nikdo, kdo by to netáhl s nejvyššími komunistickými funkcionáři? ....Mějte se hezky.


 
Vladimír  RUDOLF

Vladimír RUDOLF

06.03.2018 21:07

Doporučení Policii ČR, aby místo obušků a vodních děl začala používat proti demonstrantům živé štíty "poslanců žumpy parlamentu ČR", ať tímto tito idioti získají praktické zkušenosti "mlátiček", aby tito idiori přestali dehonestovat a urážet příslušníky pořádkových sozbrojených sborů za jakéhokoliv režimu ! A Vy, příslušníci těchto sborů klidně nakupte kytičky a chlebíčky, které rozdávejte s úsměvem všem demonstrantům. V pohodě se můžete na ty politické idioty žumpy poslanecké Sněmovny vysrat a nenechat se propírat jejich nevymáchanými držkami následných křivých obvinění!


 
Petr Majevský

Petr Majevský

06.03.2018 20:17

Platí jedno pravidlo-když dva dělají totéž,není to totéž.Kalousek by mohl jít příkladem.Po soudním procesu byl vydán do Ruska člověk,na něhož byl vydán zatykač.Kalousek,jako ministr financí,tomu chtěl zabráni ryze demokratickou cestou,postavením cisterny do trasy letadla.Proto má plnou hubu demokracie,jen ji vyžaduje po jiných,ne po sobě.A tito lidé,jako Kalousek,sedí od převratu v parlamentu a škodí.Buď jako poslanec,nebo jako ministr.Byl označen za nejlepšího ministra financí,protože nejvíc dokázal škodit vlastnímu národu.Co si Češi volí,to mají.


 
Mezi 18. a 29. prosincem 1972 připravila US Army pro vánoční bombardování nejprve 42 letounů B-52D v úpravě Big Belly, tj. velké břicho; bylo tak svrženo více než 15 000 tun bomb na Hanoj, Haiphong a řadu dalších cílů na severu Vietnamu

Mezi 18. a 29. prosincem 1972 připravila US Army pro vánoční bombardování nejprve 42 letounů B-52D v úpravě Big Belly, tj. velké břicho; bylo tak svrženo více než 15 000 tun bomb na Hanoj, Haiphong a řadu dalších cílů na severu Vietnamu

Rád bych nyní během laskavých dnů zrození připomenul jednu z nejbestiálnějších akcí US Army, která se navíc uskutečnila o vánočních svátcích, když při bombardování Hanoje počátkem 70. let nechal prezident Richard Nixon shodit větší množství bomb, než kolik bylo svrženo na Drážďany během druhé světové války.

Kalousek k Savčenkové: Byla jste pro nás několik let symbolem svobody a odporu proti agresorovi,” uvedl loni tento sněmovní šašek po jejím věznění v Rusku. Co řekne dnes na mříže ukrajinské?

Kalousek k Savčenkové: Byla jste pro nás několik let symbolem svobody a odporu proti agresorovi,” uvedl loni tento sněmovní šašek po jejím věznění v Rusku. Co řekne dnes na mříže ukrajinské?

Dnes začal ukrajinský soud v pokračování toho, co začal už letos v březnu; z národní hrdinky Nadiji Savčenkové stala vlastizrádkyně. Objevila se totiž nahrávka, na níž nabádá k útoku na vládu a parlament. „Co navrhuje Voloďa, je revoluce. Já navrhuji puč. Musí být všichni naráz fyzicky zlikvidováni,“ říká Savčenková na nahrávce.

EU se budovala na písčitém politickém podkladě, dnes hrozí, že se takto vzniklá soustava států časem zhroutí. Tímto rizikovým územím dnes Evropská unie je; jedním ze základních kamenů tvoří též exod běženců zvaný EUROMED

Program EUROMED počítá s přistěhováním až 80 milionů islámských migrantů. Vyrovnají demografický úbytek v Evropě; ČR s porodností 1,9 děti nemá šanci přežít, plodné islámské rodičky s čs. občanstvím a 5 dětmi tak zajistí udržení české identity

Evropskému parlamentu řekli voliči před řadou let sice tiché, ale přesto jasné „Ne“ muslimským imigrantům a multikulturnímu zákonu; napětí však povolilo jen zdánlivě, katarze se nekonala. Přesto se EU, tento nevydařený klon RVHP, postupně potýká se zásadní krizí...

Poslední domácí zprávy

Dál-nic-e.

Dál-nic-e.

Ani nemusím být psycholog, abych rozpoznal, že lidé řídí automobil tak jako žijí. Zjednodušeně řečeno – stav na silnicích je nastaveným...