• Pondělí, 18. červen 2018
  • Svátek má Rukojmí Milan

Olga Sommerová, kandidátka TOP 09: Elita národa jsou slušní dobří lidé, kteří dělají něco pro vlast. Nechápu voliče Zemana, Babiše a Okamury
Počet návštěv: 1137

Olga Sommerová, kandidátka TOP 09: Elita národa jsou slušní dobří lidé, kteří dělají něco pro vlast. Nechápu voliče Zemana, Babiše a Okamury

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Režisérka Olga Sommerová se rozhodla při děkovné řeči na slavnostním večeru Českého lva bojovat za obranu České televize před oligarchy. Rozhovor s ní nyní přinesl server Seznam Zprávy. Sommerová převzala ocenění za dokument o zpěvačce Soně Červené. V minulosti režisérka kandidovala do Sněmovny za TOP 09.

„Česká televize nepatří žádnému oligarchovi. Kdyby mocní chtěli zničit její svrchovanost, vyzývám všechny kolegy filmaře, občany a přátele demokracie, abychom se spojili a důrazně postavili proti tomu a uhájili svobodnou ČT,“ uvedla Sommerová při slavnostním večeru.

  • Video najdete ZDE.

„Situace politická a situace kolem médií veřejné služby je kritická. Když si řekneme, že tady máme demokracii, tak k té demokracii jasně patří svobodná média, média veřejnoprávní služby. A my, co točíme filmy, jsme také součástí mediálního prostoru,“ podotkla Sommerová s tím, že je velmi ráda, že k upozornění na ohrožení demokracie a svobody v přímém přenosu došlo.

A v čem vnímá ohrožení? Například v tom, že se premiér v demisi Andrej Babiš (ANO), prezident Miloš Zeman i Tomio Okamura (SPD) negativně vyjadřují o novinářích. „Zeman je dokonce chce likvidovat. A to se nyní stalo na Slovensku. Tragédie zde je na hraně. A štvaní vůči těm novinářům nese té společnosti ovoce... Tam tedy zřejmě v tom byla nějaká mafie. A já se domnívala, že štvaní skončí, ale viděli jsme, že se tak nestalo,“ poznamenala Sommerová a poděkovala za statečnost Miroslavě Němcové (ODS), jež odešla z inaugurace hlavy státu.

„V bolševismu jsem prožila 40 let a velmi dobře vím, co to je. A nikdy bych nechtěla, aby se něco takového vrátilo. Ale ty totalitní praktiky cítím v kostech,“ dodala Sommerová.

„Je dobře, že se to tak stalo. Vidíme, že se zvedá občanská společnost, například demonstrace proti fízlovi Ondráčkovi byla velmi dobrá a splnila svůj účel. Holt nám nezbývá nic jiného než vyjít na náměstí. Někteří lidé mají možnost se vyjadřovat do médií, ale lidé, kteří tu možnost nemají, tak dávají najevo, že se nechtějí vrátit zpátky,“ zmínila Sommerová. „Na svobodu a demokracii jsme si zvykli tak moc, že jsme zapomněli, že demokracie se musí chránit,“ podotkla režisérka.

Závěrem se Sommerová vyjádřila k tomu, kdo je elitou národa. „Elita národa jsou slušní dobří lidé, kteří dělají něco pro vlast, nejenom pro sebe. A přinášejí hodnoty. To je pro mě velmi jednoduché. Obávám se toho, že ti hrdinové nám odcházejí,“ poznamenala Sommerová. „A kde teď najdeme nové hrdiny? Nechali jsme se ukolébat bohatstvím, co žijeme v takové bohaté společnosti a zapomnělo se na hodnoty jako je čest, morálka,“ dodala Sommerová závěrem s tím, že ona sama nechápe voliče politiků Babiše, Okamury a Zemana.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

12.03.2018 23:39

K vašim příspěvkům už není co dodat, nemají chybu. Snad jen to, aby si zkusila to ta umělecká elita jako OSVČ. Zda by si na sebe svou prací vydělala, bez grantů, dotací a na začátku do toho " vrazila " vlastní peníze.


 
Josef Andrle

Josef Andrle

12.03.2018 20:27

Pro Petr Majevsky omylem jsem klikl na minus u vaseho ptispevku spravne ma byt plus.


 
Josef Andrle

Josef Andrle

12.03.2018 20:24

No uz dlouho jsem se nezasmal."my točíme filmy" proboha jake? Neznam od p.Sommerové nic.za 28 let tvorby film.prumyslu nic zajimaveho.pred rokem 89 se tocilo na barandove pres 60 filmu rocne a ona se tu ohani frazemi.jen ji muze tesit ze ma stejne jmeno jako kdysi pred desitkami let ma davna laska.


 
Tolik povyku pro jedny rudé trenky

Tolik povyku pro jedny rudé trenky

Miloš Zeman svolal tiskovku. Na ní spálil trenky, kterými ho vytrolila skupina rádobyumělců před léty, novináři tomu tenkrát vesměs tleskali. Dnes se durdí a dovolávají se důstojnosti prezidentského úřadu. Ale jděte, filutové.

 

Poslední domácí zprávy