• Sobota, 24. březen 2018
 • Svátek má Rukojmí Gabriel

Vítězný únor v této zemi nehrozí, ale Vítězný Nový listopad bohužel ano.
Počet návštěv: 500

Vítězný únor v této zemi nehrozí, ale Vítězný Nový listopad bohužel ano.

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

V této zemi je na jedné straně jediná strana, která je schopna pragmaticky a navíc i nebývale „prolidově“ vládnout v podobě důchodových i sociálních změn ve prospěch těch nejohroženějších, ale zároveň bude vystavována stále většímu nepřátelskému tlaku České televize i médií a rostoucí agresivitě opozičních sil, které Zdeněk Ondráček naprosto příznačně označil za politickou žumpu. A ona to není jen politická žumpa, ale i kulturní či mediální. Připočtěme k tomu vnější tlaky, kdy není nic nelogického v tom, že se v současném napětí v Polsku, Maďarsku, na Slovensku i u nás vidí rukopis největšího sponzora barevných násilných převratů od roku 1989 miliardáře Sorose, který nebude uspokojen, dokud Putin nebude svržen, Evropa nebude centralizovaná pod jednotným vedením Merkelové a Macrona a tvořena mixem migrantů a zmenšujícím se počtem evropských domorodců. 

Soros má tuhý kořínek a nikdy nespí. Dokud bude moci, bude svět převracet dle svých šílených představ. A nepodceňujme ho. Jen u nás kolik má podchyceno příslušníků politických, mediálních či kulturních elit 

Tak jako v USA poražení clintonovci s pomocí lživých a manipulativních médií útočí brutálně na Trumpa nejen tehdy, kdy si to zaslouží, ale i tehdy, kdy evidentně – jako například v ekonomice – se mu daří, tak u nás antibabišovci a antizemanovci budou stupňovat pouliční aktivity až na hranu možného převratu. 

Jestliže rozumný člověk musí Babišovu vládu pochválit za zmíněné sociální trendy jeho politiky, nelze popřít jeden jeho problém. Sám neví, zda s někým vládnout a neumí ani odlišit mezi ODS či SPD a KSČM. Pouze urychlené ustavení vlády by situaci mohlo zčásti zklidnit, ale toho není schopen, i když by mohl. 

Problém je ovšem i v tom, že Babiš neví, na koho má dát, zda na část pravicových a havlistických funkcionářů typu Vokřála, Stropnického či Pelikána, kteří ho tlačí ke spolupráci s pravicí, která Babiše ovšem v žádném případě nevezme. 

Ještě vážnější problém ovšem je, že tyto rady by zbavili Babiše zřejmě části jeho voličů, kteří až ze 60 % tvoří bývalí voliči ČSSD, KSČM a dnes i zčásti SPD. Spolupráce s ODS by vzala Babišovi určitě až 10% hlasů. Babiš má štěstí v tom, že ODS sice nenabízí absolutně žádný smysluplný program, který by ji umožňoval současné vládnutí, ale „politologicky“ správně chápe, že jedině trvalá mantra boje proti němu jí může dát v příštích volbách cca 10-13% hlasů, aniž cokoliv užitečného prosadí. Na víc samozřejmě dle současných aktivit nemá. 

Předčasné volby by měly několik výhod. Především by se současná protizemanovská a protibabišovská aktivita havlistických mas přetavila v aktivity volební. Zkušenost totiž ukazuje, naposledy z prezidentské volby, že ani plná náměstí a společná národní fronta politické, kulturní a mediální žumpy by neměla za následek, že by Babiš mohl prohrát. Naopak : Je zjevné, že by odpadly nejhorší výhonky žumpismu, STAN a TOP 09 a věřme, že i KDU-ČSL. A i kdyby by mírně narostly výsledky Pirátů, coby anarchisticko – liberální levice a již zmíněné pravicově ideologické ODS, výsledek by byl zřejmější a vláda ANO by možná dokonce mohla být bez jakéhokoliv dalšího partnera. 

Bohužel zde zatím chybí politická strana, která by promítala pragmatické vidění sociálně ekonomické, které jistě Babiš má i do zahraniční politiky, kde nic naplat, by se Andrej Babiš měl mnoho učit od sousedního Rakouska s jeho skvělým kancléřem Sebastiánem Kurzem, který má v úmyslu spojit Rusko s Evropou slovy není míru bez Ruska, silně omezit současné struktury EU, jejíž některé části otevřeně pokládá za kontraproduktivní a samozřejmě omezit míru migrace až na nulu. 

Budiž, možná jednoho dne vznikne. Teď to zatím není na pořadu dne 

Dnes je na pořadu dne, že Sorosovsko – havlističtí aktivisté (čti „žumpovníci“)chtějí získat milión podpisů pro výzvu na odstoupení Babiše. Ten počet se zdá nereálný, ale boj proti Zemanovi a Babišovi se stal módou. A protože žumpovníci jinou variantu, jak svou tenzi vybít, nelze jejich aktivity úplně podceňovat. 

Minulé volby do Poslanecké sněmovny sice byly dobré, ale zase ne tak natolik, aby nevznikl pat. 

Je třeba zvolit novou reprezentaci, zbavit se politických parazitů typu STAN, TOP 09 a KDU-ČSL, znovu rozhodnout zda vydat, či raději nevydat Babiše k trestnímu stíhání. 

Vítězný únor v této zemi nehrozí, ale Vítězný Nový listopad možná ano. 

Je třeba jednat.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

13.03.2018 22:10

Ono je to jedno.Nakonec se sem přivalí "spojenecké armády" na cvičení a v tom se budou konat volby.Jejich výsledek by byl znám už předem.Způsoby na zmanipulování voleb se najdou vždy a někteří v tom mají velikou praxi.Nakonec stačí "vrcholně demokratický přístup" po způsobu španělské vlády,který se v tomto malém státě dá využít mnohem účiněji,než ve Španělsku.Podle Brusele je to vnitřní záležitost Španělska,rozhodnutí občanů Krymu je anexe.A jsme doma.


 
Spadne klec na premiéra Netanjahua ještě dřív než přijede do Česka? Vyšetřování trestních kauz může totiž vyústit v jeho obvinění z korupce, zpronevěry a odvolání z vlády...

Spadne klec na premiéra Netanjahua ještě dřív než přijede do Česka? Vyšetřování trestních kauz může totiž vyústit v jeho obvinění z korupce, zpronevěry a odvolání z vlády...

Hrozí snad v Izraeli předčasné volby a spadne klec na premiéra Benjamina Netanjahua dřív než přijede do Česka? Vyšetřování jeho trestních kauz, které se táhnou od loňského roku, může vyústit v jeho obvinění z korupce a zpronevěry; je podezřelý též z přijímání drahých darů a korumpování médií, což může vést také k odvolání z izraelské vlády...

Přiměla kampaň MeToo a MDŽ změnit Lewinské její pohled na orální sex s Clintonem; dřívější prohlášení, že její vztah s Billem byl dobrovolný,

Přiměla kampaň MeToo a MDŽ změnit Lewinské její pohled na orální sex s Clintonem; dřívější prohlášení, že její vztah s Billem byl dobrovolný, prý "nebralo ohled na dynamiku" tohoto souhlasu.

Nevím, jestli se v USA slaví Mezinárodní den žen, byť podnětem pro tento svátek byla v New Yorku stávka amerických švadlen počátkem 20. století, kdy daly ženy najevo svou celkovou nespokojenost s postavením v práci i ve společnosti. V roce 1975 byl svátek MDŽ uznán OSN...

Vážené členky a vážení členové Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a Rady ČT,

Vážené členky a vážení členové Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a Rady ČT,

 

jako občan i jako bývalý pracovník Úřadu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání již dále nemohu mlčet. Způsob podávání informací prostřednictvím České televize se za posledních několik let radikálně změnil, přičemž vrcholu absurdity dosahuje ČT v posledních dnech a týdnech, kdy mám za to, že je již porušován nejeden normativní předpis zavazující Českou televizi jako veřejnoprávní médium k objektivitě, vyváženosti atd. Česká televize již není informačním zdrojem ve smyslu veřejné služby. Je pouze sdělovacím prostředkem určité skupiny osob s jasně vyhraněným názorem a velice ostře vymezeným politickým pohledem na veškeré události.

                 S Babišem do našeho ještě hlubšího vazalství

S Babišem do našeho ještě hlubšího vazalství

Koncem října loňského roku jsem v asi patnácti našich levicových  webech zveřejnil článek o tom, že důvěru našich lidí v Babišův jasný politický úsudek ruší jedna okolnost: Totiž ta, že si do vlády na křeslo ministra zahraničí vybral M.Stropnického, známého to protiruského štváče a člověka, který si už předchozích časech a v jiných vládách ze svého argumenty nepodloženého a buď jen tak živelně z něj  tryskajícího protiruského povykování, či možná povykování existenčními úvahami dobře promyšleného, pořídil slušněji placený džob, než existenčně nejistější džob herce.

Poslední domácí zprávy