• Čtvrtek, 18. říjen 2018
  • Svátek má Rukojmí Lukáš

Sýrie odsoudila útok USA, Francie a Britů v Radě bezpečnosti OSN; nezákonná, neoprávněná a Radou bezpečnosti OSN neschválená a nepovolená agrese
Počet návštěv: 1631

Sýrie odsoudila útok USA, Francie a Britů v Radě bezpečnosti OSN; nezákonná, neoprávněná a Radou bezpečnosti OSN neschválená a nepovolená agrese

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

Před dvěma dny 14. dubna 2018 Donald Trump arogantně řekl s dikcí nesvéprávného maniaka: "Před krátkou chvílí jsem dal příkaz ozbrojeným silám USA, aby zacílily přesné útoky na možnost výroby chemických zbraní režimem Bašára Asada. Spolupracují s námi ozbrojené síly Velké Británie a Francie.

Před týdnem použil Asad chemické zbraně k vraždění nevinného civilního obyvatelstva v Dúmě u Damašku. To znamená zásadní eskalaci užití chemických zbraní tímto strašlivým režimem. Účelem našich akcí je odstrašit od dalšího užívání a šíření chemických zbraní..“

Trumpova drzost a nestoudnost už prostě překračují všechny meze. Takže Sýrie Bašára Asada je údajně podle něho, amerického metrosexuála number one, jen strašlivý režim, co vraždí ženy a děti chemickými zbraněmi. Prý nemá cenu podporovat takové darebácké státy, vrahy a diktátory...

Ale co jiného, proboha, byly USA v Koreji, Vietnamu či Iráku a Libyi, než ten nejdarebáčtější stát na světě, o humanitárním bombardování Srska a Černé Hory ani nemluvě? Nebyl to náhodu Západ, co tam všude podporoval tento darebácký stát, jeho vrahy a diktátory? Zapomněl už Trump, k čemu v těch napadených zemích pod velením Spojených států bylo "vraždění nevinných mužů, žen a dětí chemickými zbraněmi"...? Jak to tedy je ve světě dnes s chemickými zbraněmi?

Stálý zástupce Sýrie v Organizaci spojených národů Bashar Ja'afari hovoři v ten samý den na mimořádném zasedání Rady bezpečnosti OSN, které se konalo právě 14. dubna 2018 v sídle Organizace spojených národů v New Yorku.

Setkání bylo svoláno na podnět Ruské Federace po nezákonném bombardování Sýrie v časných ranních hodinách USA, Francií a Velké Británie, které jasně porušily Chartu OSN a mezinárodní právo. Vynikající syrský diplomat Jaafari Juan řekl, že nezákonná, neoprávněná a Radou bezpečnosti OSN neschválená a nepovolená agrese měla zabránit v opakování mediálních lží vytvářených USA, Francií a Británií, které byly použity jako záminka k ospravedlnění útoku.

Poukazuje na to, že padělaná stopa údajného „chemického útoku“ ve východní Ghoutě byla vyrobena americkými teroristickými sílami, aby ospravedlnila zásah, právě proto, že tyto síly ztrácejí dech své osmileté krvavé kampaně cílící k destabilizaci a svržení suverenity Syrské arabské republiky.

Experti z mezinárodní Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW), kteří v sobotu dorazili do Damašku, by dnes měli přijet do města Dúmá ve východní Ghútě, kde budou vyšetřovat údajný chemický útok ze 7. dubna. Na místě vyšetřovatelé zřejmě zůstanou do středy. V rozhovoru pro syrský list Al-Vatan to dnes podle ruské agentury TASS řekl náměstek syrského ministra zahraničí Ajmán Súsán.

Útok na Sýrii spojením třístranné aliance amerického, britského a francouzského imperialismu nebyl proto útokem na samotnou Sýrii, ale na všech 193 států OSN, na samotnou Chartu OSN, stejně jako na mezinárodní právo. Přes americko-anglo-francouzská tvrzení o úspěchu, drtivá většina „koaličních“ raket byla sestřelena hrdinnou syrskou protivzdušnou obranou.

Rusové dále přislíbili prezidentu Bašáru Asadovi  i velení Armády Syrské arabské republiky, že budou v budoucnu dodávat ještě lepší a účinnější systémy protivzdušné obrany. Ve skutečnosti byla agrese USA, Británie a Francie proti legitimnímu a zákonnému režimu v Sýrii novodobým Stalingradem - zlomovým bodem obratu ve válce za nezávislost a svobodu národů světa a počátkem konce brutální zločinné imperialistické nadvlády nad světem.

Inu, všichni pokrokoví lidé se musí připojit k odsouzení těchto brutálních, barbarských, nezákonných, koloniálních, imperialistických a fašistických zločinů proti suverenitě a nezávislosti syrského lidu i všem utlačovaným národům světa.

Jak to bylo v Sýrii s chemickým útokem? https://www.youtube.com/watch?v=0F3AEpWtD78&feature=youtu.be

Polopatě jim v OSN vysvětlil, vo co gou v rámci NATO na Sýrii mohutný raketový útok!  https://www.youtube.com/watch?v=HlL_CWVuUF0

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Břetislav Olšer

Břetislav Olšer

16.04.2018 21:08

Totální předposranost análních politiků, kteří vědí, kdo má nejvíc krvavých a vylhaných válek na svém triku, ale prostě mafie je mafie, zločinci jsou zločinci; ti vždycky spolu drží basu, svoloč...


 
Petr Majevský

Petr Majevský

16.04.2018 19:45

USA si nikdy nedělaly nějaké vrásky se zákonností svých akcí.Buď si to v OSN zařídily,aby měli posvěcení,nebo se o to vůbec nezajímaly.Nakonec proč by měly,když je nikdo neodkáže do patřičných mezí.


 
Milada Horáková založila “Svaz přátel SSSR“, stala se jeho místopředsedkyní a v říjnu 1946 letěla do Moskvy, ubytovali ji v luxusním hotelu “National“; vrátila se domů a v roce 1950 byla pro velezradu popravena

Milada Horáková založila “Svaz přátel SSSR“, stala se jeho místopředsedkyní a v říjnu 1946 letěla do Moskvy, ubytovali ji v luxusním hotelu “National“; vrátila se domů a v roce 1950 byla pro velezradu popravena

Letošní říjen znamená nejen 100. let založení Československa, ale je rovněž doslova napěchován dramatickými chvílemi i lidskými tragédiemi. Ta, která se týká Milady Horákové, je velmi ponurá a začala de facto v Moskvě, kde s ní vedli dlouhé rozhovory, o kterých není veden žádný záznam.

Jan Padych: Fotbálek v šedesátce

Jan Padych: Fotbálek v šedesátce

Už se mi ty kulatiny blížily a já se cítil stále víc ztuhlý. Jasně, když člověku schází pohyb. Avšak přišel podnět. Od syna, třicátníka. Docela se vychloubal, že běhá na delší tratě a že mu to svědčí. Za nedlouho někde na nettu přečetl, že lepší než běh je ostrá chůze.

Poslední domácí zprávy