• Středa, 08. prosinec 2021
 • Svátek má Rukojmí Květoslava

Sputnik: Když západní média skrývají pravdu. Proč se nehodí pravda o chemickém útoku?
Počet návštěv: 3971

Sputnik: Když západní média skrývají pravdu. Proč se nehodí pravda o chemickém útoku?

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

Západní média raději zveřejňují ty informace, které se jim hodí. Ukázalo to odhalení fejkového chemického útoku v syrské Dúma, o které se zasloužili ruští novináři.

Ruští novináři dokázali, že všechny hrozné záběry dusících se dětí je cynická fušeřina. Stačilo málo. Zajet do obce Dúma, která je označována za místo útoku, a zeptat se místních.

Ruským novinářům se podařilo najít chlapce z videa organizace Bílé přilby, který měl být zasažen jedovatou látkou. Nebyl. A novinářům řekl, jak celý videoklip tak zvaní humanitární aktivisté natáčeli. Proč to ale neudělala demokratická západní média? https://www.youtube.com/watch?v=0F3AEpWtD78&feature=youtu.be

Břetislav Olšer, známý publicista a šéfredaktor internetových novin Rukojmi.cz má na to svůj názor. „Je to v podlé a lživé rétorice amerických politiků," řekl v rozhovoru pro Sputnik. Jako příklad uvedl amerického prezidenta Donalda Trumpa, který všem médiím prohlašoval, že uzná Krym ruským územím, a pak skutek utek.

A co sdělovací prostředky? Pan Olšer to vidí následovně: „Protiruská média v západních zemích včetně Česka musí hájit tuto oficiální linii, proto píší jen účelové lži, aby je dobře ohlídalo NATO, co přece umí nejlíp humanitárně bombardovat. Viz nedávno ještě třetí pozicí nejvyšší americký politik Ryan přiletí do Česka na dovolenou, aby v rámci ní měl projev v české sněmovně, přičemž naši politici si blahem učůrávají do kalhot. Stroponickým počínaje a Jandou z Evropských hodnot konče. Pak nebyl problém, aby si zpět odletěl i s údajným hackerem Nikulinem vydaným patolízalem Českem do diktátorských USA."

Známý český publicista říká, že zprávám o Sýrii, které se objevují ve sdělovacích prostředcích, nedůvěřuje. „Od začátku ne a mám k tomu své pádné důvody. Byl jsem v Sýrii, v Libanonu i na Golanských výšinách po šestidenní válce," odkazuje se na své zkušenosti z regionu Olšer.

Jak říká, je zcela prokázáno, že média nemluví pravdu. Slyšet relevantní argumenty na Západě nikdo slyšet nechce, ani když jsou tak zřetelně a jasně vidět, jako v případě s odhalením lži o chemickém útoku ve východní Ghútě. Nedávný raketový útok západní trojkoalice měl pouze zahladit stopy a zbavit Západ zodpovědnosti za používání chemických zbraní teroristickými bojůvkami.

„Kdo chce Asada zkrátka dostat, tomu stačí odpálit pár plechovek nervového plynu sarinu, aby mohli požádat USA o posílení protitankovými a protiletadlovými zbraněmi a municí. Stejně tak se postupovalo před pěti lety, dnes je tento způsob „boje" jako přes kopírák. Velkohubému Donaldu Trumpovi se od jeho huby práší jedna lež za druhou; chová se jako mafiánský boss, hypoteticky jako Al Capone, co nechal zavraždit tisíce lidí, ale do vězení šel nakonec jen za daňové podvody," říká Břetislav Olšer.

Názor autora se nemusí shodovat s názorem redakce 

https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201804227208352-media-ghuta-duma-chemicky-utok/

https://cz.sputniknews.com/svet/201804207192223-bile-prilby-syrie/

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Ladislav Matějka

Ladislav Matějka

23.04.2018 21:59

Ať se na mě nikdo nezlobí, ale ruskou "pravdu", a zejména tu ze Sputniku beru se značnou rezervou.. http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/2452384-hrdinove-nebo-zlocinci-kolem-syrskych-bilych-prileb-hori-dezinformacni-valka


 
Petr Majevský

Petr Majevský

23.04.2018 19:50

Táhni i s vévodkyní do pr..yč.Nejlépe i se sebou.Pane Olšere,máte naprostou pravdu.USA se svými satelity by rády vyprovokovaly nějakou vojenskou akci proti Asadovi.Proto opět vsadili na manipulaci a lež.O tom mluvil i reportér německé ZDF,že se jedná o fabulaci a podvod.Dokonce tvrdí,že vůbec k žádnému chemickému útoku nedošlo.Všechno je to běžná praxe k vyvolání,nebo zvýšení konfliktu na vyšší úroveň.


 
Ilona Agafonová

Ilona Agafonová

23.04.2018 15:08

Vévodkyně Kate porodila syna! Britská královna Alžběta II. z rodiny Romanovců na podzim 2017 zemřela. Doufám, že ta cizí babka, která ji jako dvojnice zastupuje už více, jak půl roku nedá tomu malému, nebohému narozenému děcku, něco nepěkného do Kolébky. http://www.ovkscmfm.estranky.cz/clanky/postrehy-k-duvodum-viry/


 
Politické nálady se budou vracet…

Politické nálady se budou vracet…

Ty proběhlé volby byly tragédií, protože nastolily proti vůli voličů ANO,SPD a hlavně propadlých hlasů ČSSD a KSČM odpudivou panskou suitu, která nám bezprizorním 60 % dává najevo, že tu budou vládnout hlava nehlava i s vědomím toho, že budou muset být vystřídáni.

Věřte nám a ne nějakým „falešným prorokům“!

Věřte nám a ne nějakým „falešným prorokům“!

České Ministerstvo zdravotnictví, dnes v čele s Adamem Vojtěchem, spolu s vládní rétorikou se hodně snažení o narativ, v němž by „vyjevilo národu jedinou pravdy“ o Covidu-19 a vakcinaci, tedy očkování. Je značně usilovná, ale bohužel také nepravdivá, nemorální, značně zavádějící.

Nenechme si vzít další Vánoce!

Nenechme si vzít další Vánoce!

Co nezničili proislámští aktivisté a eurohujeři, chtějí zničit připosraní covidhysterici. Ministr v demisi Vojtěch zcela vážně vyzývá, ať si nepouštíme domů Mikuláše s andělem a s čertem. Nedávno také nesmyslně vláda zakázala vánoční trhy s programem, punčem a vánoční družnou atmosférou.

 Konečně blog, kery neni o koroně

Konečně blog, kery neni o koroně

Tuž sem si řikal, že už je čas nepsat o tych cypovinach, kere nam vladni propaganda tlači, trošku se od teho oprostit a bavit se tak nějak normalně tajak ve svobodnych dobach, kdy zme všeci občani měli stejna prava.

Poslední domácí zprávy

                                Ministr školství

Ministr školství

Myslím ne toho ještě fungujícího, ale toho, co teprve přijde. Toho, který čím méně vlastní to, zač by mohl být ctěn i uznán, tím...