• Úterý, 20. srpen 2019
  • Svátek má Rukojmí Bernard

Příští rok v Jeruzalémě, perlil znovu prezident Miloš Zeman, když zopakoval slova židů, co dva tisíce let v něm nemohli žít a slibovali si: Příští rok v Jeruzalémě - L’šana habaa be-Jerušalajim…
Počet návštěv: 2613

Příští rok v Jeruzalémě, perlil znovu prezident Miloš Zeman, když zopakoval slova židů, co dva tisíce let v něm nemohli žít a slibovali si: Příští rok v Jeruzalémě - L’šana habaa be-Jerušalajim…

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

Prezident Miloš Zeman 25. dubna 2018 na oslavách 70 let od vzniku Izraele na Pražském hradě opět podpořil přesun české ambasády z Tel Avivu do Jeruzaléma. Kritici tohoto plánu jsou zbabělci, řekl na recepci.

Je to zásadový chlapík; už před lety odolával protestům lokálních Arabů, co si říkají Palestinci, jimž se pranic nezamlouval Jeruzalém pouze židovský. Prvním krokem ze tří bude podle české hlavy státu otevření českého honorárního konzulátu v Jeruzalémě už příští měsíc. Za podporu Zemanovi při oslavě poděkovali zástupci židovského státu.Výsledek obrázku pro zeman izrael jeruzalém

Zeman ve svém projevu na oslavách poukázal na to, že je to poprvé, kdy je Pražský hrad dějištěm oslav výročí jakéhokoliv státu. Prezident podle svých slov věří tomu, že nastanou již zmíněné tři fáze přesunu české ambasády do Jeruzaléma.

První z nich je vznik honorárního konzulátu, další fází bude přesun českých institucí, jako je CzechTourism nebo CzechTrade. Třetí fází by byla samotná ambasáda. „Příští rok v Jeruzalémě,“ zakončil prezident svůj projev.

Nutno pro vysvětlení dodat, že Jeruzalém je místo věčné mystické touhy. Už tři tisíce let po něm kdekdo touží. A dva tisíce let si Židé, kteří jej před čtyřmi tisíci lety založili a další dva tisíce let v něm nemohli žít, slibovali: „Příští rok v Jeruzalémě - L’šana habaa be-Jerušalajim..."

Daniel Meron, velvyslanec Izraele v Praze, vyslovil  Zemanovi svůj vděk v češtině a poté citoval z dopisu, který českému prezidentovi poslal izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Šéf izraelské vlády v něm poděkoval Zemanovi za vytrvalou podporu v uznání Jeruzaléma jako hlavního města Izraele. Zmínil také vztah prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka k Izraeli.

Směr kibuc Masaryk...

Skutečnost, že i samotní Židé si vážili a ctili T. G. Masaryka, vedla slovenské židovské přistěhovalce do Palestiny k tomu, že svůj kibuc nazvali právě jménem prvního československého prezidenta Kefar Masaryk, který jsem též v Izraeli cestou do Haify navštívil.

Dobrému jménu prvního našeho československého prezidenta výrazně napomohla nejen mezi židovskými kibucníky i tzv. hilsneriáda, aféra kolem Žida Hilsnera, jenž měl spáchat rituální vraždu křesťanské dívky. Masaryk ještě jako profesor se proti tomuto nařčení tvrdě postavil a málem zplakal nad výdělkem. http://www.rukojmi.cz/clanky/4601-vzpominka-na-pohreb-t-g-masaryka-a-dobu-kdy-vetsina-statu-byla-vytvorena-mecem-ci-vyrostla-z-kolonizace-cesko-slovensko-je-ditetem-propagandy-a-propaganda-se-sklada-jak-znamo-ze-zamlcovani-dulezitych-skutecnosti-pomluv-a-lziVýsledek obrázku pro židé masaryk

Kdoví, co by řekl právě T. G. Masaryk na fakt, že české školní atlasy nesmí označovat Jeruzalém jako hlavní město Izraele. Rozhodlo o tom v srpnu 2016 submisivní ministerstvo školství a nařídilo, že ve školních atlasech schválených pro výuku na školách musí být jako metropole židovského státu uveden Tel Aviv.

Takto zhůvěřile se v Česku chováme vůči státu, který je už 70 roků od svého uznání OSN v první linii boje civilizovaného světa proti islámskému terorismu; patřičná reakce následovala: „Rozhodnutí ministerstva oceňuji,“ řekl velvyslanec zatím neexistujícího státu Palestina v Česku Khaled Alatrash... Palestina je virtuální název jako byl Protektorát Böhmen und Mähren
 
Věřme, že už má z trezoru pryč tajné knihy se semtexem, aby nedopadl jako jeho předchůdce Džamál al-Džamál, který zemřel po takové explozi před dvěma roky.

Nový český atlas je globální ostuda a zvrhlost vůči utrpení Židů v holocaustu. Naštěstí pro Česko nejsme ve své stupidnosti sami, kdo pokrytecky zavírá oči před dlouhodobým terorem Palestinců; žádná země světa totiž zatím nemá v Jeruzalémě své velvyslanectví. http://www.rukojmi.cz/clanky/2661-opet-se-projevila-zvracenost-unesco-jako-soucasti-osn-kdyz-se-rozhodlo-poprit-historii-a-ignorovat-tisicilete-zidovske-vazby-na-jeruzalem-a-chramovou-horu-jako-by-prirklo-troju-v-turecku-rekum-a-velkou-cinskou-zed-mimozemstanum

Aby toho nebylo málo s českým atlasem, o dva měsíce později Organizace Spojených národů pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO) schválila rezoluci, ve které pomíjí židovské vazby na Chrámovou horu a Zeď nářků v Jeruzalémě.

V Izraeli vyvolal tento krok obrovskou vlnu pobouření. Podle židovského státu jde o antisemitské a absurdní rozhodnutí, napsal list The Times of Israel. Palestinské ministerstvo zahraničí pochopitelně krok UNESCO uvítalo.

"Po ostudném rozhodnutí členů UNESCO, kteří se rozhodli popřít historii a ignorovat tisícileté židovské vazby na Jeruzalém a Chrámovou horu, jsem oznámil izraelským zástupcům UNESCO, že přerušujeme veškeré profesionální kontakty s touto mezinárodní organizací," uvedl izraelský ministr školství Naftali Bennett. Je to bezprecedentní popření dávné židovské historie, trvající několik tisíciletí. A bylo to právě OSN, jejíž Valné shromáždění v hlasování dalo podnět ke vzniku židovského státu.

Na již několik let starý první výrok prezidenta Miloše Zemana o přestěhování české ambasády z Tel Avivu do Jeruzaléma (řekl to ještě dřív, než 45. šéf Bílého domu Donald Trump) si tenkrát stěžoval i předseda arabského parlamentu Ahmad bin Muhammad Jarván.

Tato Zemanova slova se nelíbila ani palestinskému vedení, Organizaci islámské spolupráce, ani palestinskému radikálnímu Hamásu. Jarván řekl, že by šlo o “do očí bijící porušení mezinárodního práva, rezolucí OSN, Ženevských úmluv a mezinárodních dohod o okupovaných palestinských územích, včetně východního Jeruzaléma”.Chrámová hora v JeruzaléměGenerální tajemník Organizace islámské spolupráce Akmeleddin Ihsanoglu dokonce drze označil výrok za nebezpečný, porušující mezinárodní právo a podkopávající nezadatelná práva palestinského lidu. Někdejší palestinský ministr zahraničí Rabbú řekl:

„Připomínáme českému prezidentovi, že palestinská vlast je stále pod brutální izraelskou okupací a že palestinský lid je neustále terorizován izraelskou okupační armádou, která používá agresivní a brutální metody připomínající nejagresívnější režimy moderních dějin”. http://www.rukojmi.cz/clanky/2661-opet-se-projevila-zvracenost-unesco-jako-soucasti-osn-kdyz-se-rozhodlo-poprit-historii-a-ignorovat-tisicilete-zidovske-vazby-na-jeruzalem-a-chramovou-horu-jako-by-prirklo-troju-v-turecku-rekum-a-velkou-cinskou-zed-mimozemstanum

Jeruzalém...

A nyní jen chronicky známá historická fakta o tom, komu vlastně patří Jeruzalém; stal se hlavním městem Judsko-izraelského království před více než 3010 roky. V roce 1004 př. n. l. ovládl zbytky jebuzejské pevnosti, rozbořené nájezdem Asyřanů, král David, který ji znovu vystavěl a označil jako „Jerušalajim“, věčné hlavní město Izraele. Jeho syn král Šalamoun dává vystavět v Jeruzalémě První Chrám. V roce 586 př. n. l. byl Chrám zničen babylónským králem Nebukadnezarem a v roce 537 vybudován Druhý Chrám.

První zmínka o existenci izraelského království na území pozdějšího protektorátu umělé „Palestiny“ je z roku 1215 př. našim letopočtem. Na své stéle ji uvedl egyptský faraon Merenptah, třináctý syn Ramesse II. a královny Isisnofret. Do kamene nechal vytesat zprávu o svém vojenském tažení na Blízký východ, kde stojí též, že „bojoval s příslušníky židovského království“… http://www.rukojmi.cz/clanky/116-cim-vic-zabitych-zivych-detskych-stitu-tim-vetsi-protiizraelska-propaganda-svoloce-teroristickeho-hnuti-hamas

Prezident Zeman se navíc nikdy jen tak nedá; poskytl při své návštěvě Izraele v roce 2013 interview Smadar Perryové, novinářce z deníku Jediot Achronot. Ta Zemana pro jeho protiarabské a protimuslimské výpady jistě nijak nešetřila.

Rozhovor vyšel na dvojstránce s velkou fotografii Miloše Zemana pod titulkem „Po pravici Izraele“. Vztahy mezi Jeruzalémem a Prahou označuje v interview jako více než vynikající.,,.

Jedna z otázek a hlavně odpověď na ni opět ještě víc prohloubila porozumění prezidenta Zemana s vládou Izraele:

Vzniká takový dojem, že Česká republika téměř automaticky hlasuje ve prospěch Izraele v OSN?

„Ano Česká republika je váš spojenec v Evropské unii. Ve věci hlasování o uznání vojenské frakce Hizballáhu jako teroristické organizace došlo k politickému faux pas, ale náš předseda vlády to již napravil a jsme na seznamu zemí, které Hizballáh považují za teroristickou organizaci…“

Nyní postupme do března 2015, kdy prezident Zeman vystoupil ve Washingtonu před stovkami účastníků jako hlavní řečník na Americko-izraelském výboru pro veřejné záležitosti (AIPAC).

(veřejnoprávní ČT 24 věnovala v Událostech prezidentu ČR Miloši Zemanovi v USA od 19, 40 hod. patnáct vteřin z vysílacího času placeného daňovými poplatníky)

"Teď si musíme všichni říci: Já jsem Žid - Ani jehudi!" prohlásil hebrejsky s odkazem na slavnou větu prezidenta Kennedyho ve studenou válkou rozděleném Berlíně "Ich bin ein Berliner"

Prezident Miloš Zeman (vpravo) převzal 18. září v New Yorku ocenění za dlouhodobou podporu Izraele a Židů od americké židovské organizace Gershon Jacobson Jewish Continuity Foundation (GJCF). FOTO: Roman Vondrouš, ČTK

Židé s povděkem kvitovali, že je pozdravil též hebrejsky „šalom“ a pronesl: "Podstatné je, že svět už nikdy nesmí jít slepě na porážku, jako se to stalo v minulosti. Vaše diskriminace je naše diskriminace, vaše oběti, jsou naše oběti... Už nikdy," uzavřel svůj proslov český prezident. Následoval opakovaný potlesk a vysloužil si další, k tomu standing ovation“ - potlesk vestoje. Proč? Jasná zpráva - Žid se blbcům zdaleka vyhne...

Český prezident ve své řeči připomněl i historické spojitosti mezi oběma zeměmi, například dodávky československých zbraní do Izraele na konci čtyřicátých let minulého století či výcvik izraelských pilotů jejich českými kolegy.Výsledek obrázku pro foto olser netanjahu

Chvíli po Zemanovi vystoupil na konferenci i izraelský premiér Benjamin Netanjahu. "Izrael nikdy nezapomíná na své přátele. A Češi byli vždy opravdovými přáteli Izraele a židovského lidu," uvedl.

"Víte, pane prezidente, když jsem vstoupil v roce 1967 do izraelské armády, dostal jsem českou pušku. Byla to jedna z pušek, kterou jste nám dali vy, když jsme to v roce 1948 potřebovali. Takže děkuji vám, že jste dnes tady," dodal Netanjahu směrem k Zemanovi.

Moderátor se ho poté zeptal, proč Česká republika tak podporuje Izrael? "Velmi jednoduchá otázka a velmi jednoduchá odpověď. Protože máme stejnou historii. Byli jsme obklopeni nepřáteli, diktaturami. Bývalé Československo bylo jediným ostrovem demokracie v srdci Evropy," uvedl Zeman s tím, že Izrael je na tom podobně na Blízkém východě. A mezi těmito dvěma ostrovy tak musí existovat solidarita," dodal. http://www.rukojmi.cz/clanky/zahranicni-politika/4580-prezident-zeman-mel-projev-v-uvodu-valneho-shromazdeni-osn-jako-devaty-v-poradi-osm-mist-za-prezidentem-trumpem-a-pred-vystoupenim-prezidenta-macrona-posluchaci-v-sale-i-media-byla-v-pohotovosti

Inu, není už vlastně není nutno na závěr dodávat, že Jeruzalém je místo věčné mystické touhy; to je dnes stejně jasný fakt, jakože Židé, kteří jej před čtyřmi tisíci lety založili a další dva tisíce let v něm nemohli žít, si nyní už slibovat nemusí: „Příští rok v Jeruzalémě - L’šana habaa be-Jerušalajim…“ Protože už navěky v Izraeli a jeho hlavním městě Jeruzalémě jsou a napořád v něm také zůstanou…

Snímky z Izraele ČTK, Reuters, Břetislav Olšer (5)

http://www.rukojmi.cz/clanky/241-mohou-deti-z-klokanku-pricinne-ci-vecne-za-to-ze-bezenci-dostanou-sest-tisic-euro-na-osobu-zatimco-ony-nic

http://www.rukojmi.cz/clanky/248-uz-vim-proc-se-bezenci-v-ceskych-uprchlickych-taborech-bouri-ne-kvuli-strave-ale-proto-ze-si-je-jeste-nevybrali-nasi-mudrcove-jako-ty-nejkvalitnejsi-ze-vsech

ČT 24: Palestinský východní Jeruzalém – ignorance či neznalost…?

Jan Piňos, tiskový mluvčí Hnutí Duha v článku „Za uprchlíky poděkujme“ tvrdí, že Češi nesou odpovědnost za utrpení běženců…

http://www.rukojmi.cz/clanky/1112-vaclav-havel-se-v-hrobe-obraci-ceska-media-se-mohou-pretrhnout-jen-aby-lez-a-nenavist-zvitezily-nad-pravdou-a-laskou

http://www.rukojmi.cz/clanky/1408-proc-se-dnes-stydim-ze-jsem-kdysi-zesmesnoval-izraelsky-boj-proti-terorismu-ktery-zacal-o-70-let-driv-nez-kdyz-ho-halasne-vyhlasily-usa-az-po-11-zari-2001

http://www.rukojmi.cz/clanky/1343-je-dnesni-vrazdeni-v-bruselu-pouze-dalsim-z-tragickeho-dedictvi-utoku-z-11-zari-2001

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

29.04.2018 20:00

Nic proti Izraeli,ale jeho šéf Netanjahu před lety prohlásil,že potřebují životní prostor.To potřeboval Hitler také.A vznikla světová válka.Proto nebude na Blízkém východě nikdy klid.Nepřátelé Izraele ho chtějí zničit a Izraelci chtějí stále víc.Někdo bude muset dostat rozum,ale příliš tomu nevěřím.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

29.04.2018 11:50

Světoobčané. Je skvělé mít vlastní stát. Pokud ovšem chceme dosáhnout světového uznání, nesmíme sedět na dvorku. Je třeba se dostat do celoplanetárních struktur a stát se jejich elitou. Ta spočívá v tom, že se Židé dostanou do těch nejvyšších pater společnosti v celé řadě států. Mají k tomu schopnosti. Možná pečlivě nečteme Talmud, abychom byli zasvěceni v moudra zednářů. Jistě se v něm najdou kontroverzní citace, z nichž bychom nebyli nadšeni. (Každá víra si chce podřídit zbytek světa). My sami cítíme, že naše víra je nadřazena všemu ostatnímu. Víra by měla být především živá, reagující na změny v poznání. Jinak se zní stane dogma. Ve všech náboženstvích se vyskytnou lidé, kteří nosí náboženské symboly, ale nepracují, protože jim to jejich bůh zakazuje. Kdo hlídá čistotu víry z pozice důležitého služebníka jeho boha, zahrává si s tím, že ač je nasycen, nebude vyslyšen. Znesvářené frakce Židů jsou dnes v USA a Rusku. To Židé řídí bankovnictví těchto zemí. Například miliardář Děripaska (jeden z mnoha) by měl být na Západě na indexu. Jeho jmění v zahraničí je blokováno. ...My, kteří jsme byli svědky rozkvětu univerzální, propojené kultury , vědy a umění, kterých jsme dosáhli ve spolupráci s Židy, se dnes obáváme o náš osud. Myslí to s námi šiřitelé Talmudu tak, že plujeme na stejné lodi, ...a nebo jsme vhodní jenom jako levná pracovní síla? Jenom promile našich občanů se proti Židům stavělo nepřátelsky. Jsem rád a vděčen za skvělé režiséry i herce. za všechny lidi židovského původu, že nás posunuli dál. Že byli a jsou součástí naší společnosti. Chci jim poděkovat za všechny ty, kteří díky umu lékařů židovského původu pořežili. Ale prosím vás naléhavě: Vzdorujme těm, kdo jsou náboženskými fanatiky a těm, o nichž tvrdíte, že si o ně neopřete ani trakař, protože zkrátka nemyslí. Ta neúroda by neměla postihnout nás, ani ty, kteří si svou inteligenční nedostatečnost neuvědomují. Ti za to opravdu nemohou. Pokud si to ti zainteresovaní Židé uvědomují, nechť se postarají o to, aby se nám žilo v blízkém souručenství dobře. Vždyť slávu naší vlasti šířili geniální Židé. Jistě si vybavíme jejich jména ze všech vědních, humanitárních a uměleckých oborech. ....Mějte se hezky.


 
Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Legendární operní zpěvák a dirigent Plácido Domingo čelí obvinění, že řadu žen nutil k sexuálním stykům. Údajně jim nabízel práci a trestal je, když jeho návrhy odmítly. Informovala o tom v úterý agentura AP. Osmasedmdesátiletý Domingo tato obvinění označil za „hluboce znepokojivá a tak, jak byla představena, za nepřesná“. Dodal, že se domníval, že veškeré jeho chování a vztahy byly přijímány kladně a se souhlasem.

"Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí,“ prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo. A než se jeho manželka vzpamatovala, „náhodou“ vyhořel jejich dům v Černošicích

Život Radovana Krejčíře v johannesburgské věznici Leeuwkop s maximální mírou ostrahy, kde si Čech odpykává pětatřicetiletý trest, není ohrožen, ujistila právě jihoafrická vězeňská správa podle místních médií. Reagovala tak na tvrzení Krejčířových příbuzných, kteří si v tisku stěžovali, že Čech bude brzy zavražděn, pokud nebude z Leeuwkopu přeložen do jiného zařízení.

Exministryně obrany Parkanová pro Bushe s kreslířem Výčítalem bryskně, jako kdysi Gustav Brom bleskem sepsal píseň pro Gagarina, stvořila a nazpívala na stejnou melodii kukaččí hit: “Dobrý den, prapore hvězd a pruhů! Vítej, radare…”

Exministryně obrany Parkanová pro Bushe s kreslířem Výčítalem bryskně, jako kdysi Gustav Brom bleskem sepsal píseň pro Gagarina, stvořila a nazpívala na stejnou melodii kukaččí hit: “Dobrý den, prapore hvězd a pruhů! Vítej, radare…”

Bývalý náčelník generálního štábu Josef Bečvář 13. srpna 2019 u soudu z pozice svědka hájil pořízení letounů CASA pro českou armádu. Uvedl, že stroje se stoprocentně osvědčily doma i na zahraničních misích, a zmínil se též, že si nevzpomíná, že by při dojednávání nákupu zaznamenal výhrady, například k ceně.

I přes údajný konec studené války mají jaderné zbraně hlavně její bývalí aktéři - Rusko a USA: Rusko cca 5000 strategických hlavic, USA 8000 hlavic; zbývajících cca tisíc je rozděleno mezi Francii, Velkou Británii a Čínu…

I přes údajný konec studené války mají jaderné zbraně hlavně její bývalí aktéři - Rusko a USA: Rusko cca 5000 strategických hlavic, USA 8000 hlavic; zbývajících cca tisíc je rozděleno mezi Francii, Velkou Británii a Čínu…

Spojené státy mají přes 8 tisíc jaderných hlavic, rozmístěných na stovkách svých vojenských základen po celém světě. Jen na německém území je rozmístěno na 35 tisíc amerických vojáků ne desítkách základen, kde je také asi 17 tisíc amerických civilistů ve službách armády; všichni by se prý měli z Německa stěhovat..

Poslední domácí zprávy