• Úterý, 20. srpen 2019
  • Svátek má Rukojmí Bernard

Od svazačky a nacionalistky NDR, až po
Počet návštěv: 5093

Od svazačky a nacionalistky NDR, až po "Mutter Merkel" běženců a jejich "dar od Alláha"...

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

Deset roků je už na trůnu kancléřky Německa. Narodila se coby napůl Polka v červenci 1954 v Hamburku jako Angela Dorothea Kasnerová dederónským rodičům - poplatnému luteránskému pastoru Horstu Kasneru a jeho ženě učitelce latiny.

Říkám jí však Dorotka, viz. Angela Dorothea Merkelová, jež má polské kořeny. Její děd Ludwig Kazmierczak (1896–1959) se narodil v Poznai jako nemanželský syn Anny Kazmierczakové a Ludwika Wojciechowského. Anna Kazmierczaková se později provdala za Ludwika Rychlického. Ludwig Kazmierczak se cítil být Němcem a odešel do Berlína. Ve 30. letech 20. století přijal jméno Kasner…

Události jejího života proto dostaly rychlý spád, přitom vše pro ni začalo tak prozaicky dle oficiálního životopisu; narodila se jako dcera luteránského pastora v Hamburku. Na podzim 1954 se její rodina přestěhovala do NDR, do Quitzowa, kde její otec nastoupil i za komunistů na farářské místo. Od roku 1961 studovala Vyšší polytechnickou školu a začátkem sedmdesátých let vstoupila do FDJ – Svazu svobodné německé mládeže, Freie Deutsche Jugend – jednotné masové mládežnická organizace v bývalé NDR. Roku 1973 absolvovala fyziku na Univerzitě v Lipsku.

Poté pracovala jako vědecká spolupracovnice na Institutu fyzikální chemie Akademie věd NDR a stala se sekretářkou FDJ pro agitaci a propagandu. Během převratu koncem roku 1989 vstoupila do nově vzniklé strany Demokratischer Aufbruch (DA) a později se stala její tiskovou mluvčí. Po volbách do lidové sněmovny se stala druhou mluvčí poslední vlády NDR. Víc než na chemické reakce myslela na svoji politickou kariéru a myslí na ni podnes, kdy má za sebou deset let bez pardonového lavírování, hlava nehlava. Tolik oficiální životopis. Skutečnost? Vše osvětlila nedávno vydaná kniha novinářů Ralfa Georga Reutha a Günthera Lachmanna s titulem „První život Angely M."

Mj. se v ní píše o tom, jak "v rámci svého ročníku patřila Angela Merkelová k vybraným deseti procentům studentů, kteří směli navštěvovat tzv. rozšířenou střední školu, tedy východoněmeckou obdobu gymnázia. Na rozdíl od mnoha jiných farářských dětí se neodvrátila od masových organizací NDR, nýbrž se přidala k pionýrům. Později se na své škole stala zástupkyní tajemníka Svobodné německé mládeže známé pod zkratkou FDJ (Freie Deutsche Jugend). Maturitu jí přitom zachránila jen její a otcův blízký vztah k systému. Po maturitě studovala Angela Kasnerová fyziku na Univerzitě Karla Marxe v Lipsku. Kdo se dokázal dostat až sem, měl přírodovědeckou kariéru jistou. Především pokud se zde člověk, stejně jako Angela Kasnerová, zapojil do vedení FDJ. Právě na lipské univerzitě se Merkelová poprvé dostala do kontaktu s reformními komunistickými kruhy.

V roce 1981 povýšila na tajemnici pro agitaci a propagandu v Centrálním institutu fyzikální chemie Akademie věd v Berlíně, který s více než 600 zaměstnanci nebyl zrovna malým institutem. Merkelová ale stále popírá, že by zastávala pozici tajemnice pro agitaci a propagandu. Již v roce 2005 se v souboru rozhovorů „Mein Weg“ (Má cesta), nemýlit z Mein Kampfem - Mým bojem, vyjádřila následovně: „Agitace a propaganda? Nevybavuji si, že bych jakkoli agitovala. Byla jsem zmocněnkyně pro kulturu.“ Na podzim roku 1989 pak otec Merkelové zorganizoval] setkání fyziků NDR k tématu „Co je člověk?“. Angelin otec by vlastně měl radost, kdyby se přidala k SPD. Ale jeho kdysi silný vliv na nejstarší dceru se přes léta vytratil. Rozhodla se pro nově založenou politickou stranu Demokratischer Aufbruch (DA)..."

http://www.voxeurop.eu/cs/content/article/3775331-neznama-pionyrka-angela-merkelova

Věda nevěda, osud nadějné vědkyni však vybral jinou kariéru; okamžitě po pádu komunismu se vrhla definitivně na politiku, tu velkou, žádné přištipkaření. Nejprve ve východním Německu, zakrátko se ale její strana DA spojila s Křesťanskodemokratickou unií (CDU). Merkelová byla poslankyní Bundestagu zvolena již v prosinci 1990, v následujícím roce pak nastoupila na post ministryně, do její agendy spadaly záležitosti žen a mladých. http://srbinaokup.info/?p=48958

Má být nač hrdá? převzala přece štafetu po kancléřích, kteří jako ona sloužili Německu deset let - Konrad Adenauer a Helmut Kohl, ten samý Kohl, který jí roce 1994 ji  přidělil ministerstvo pro životní prostředí. V roce 1998 CDU volby prohrála a odešla do opozice. Pro nadějnou předsedkyni CDU ve spolkové zemi Meklenbursko-Přední Pomořansko však strana uplatnění našla, stala se generální tajemnicí CDU. Na tomto postu vydržela dva roky. A když pak o rok později vypukl skandál ohledně rozsáhlých darů, které strana potají dostala. Merkelová neváhala ani na chvíli, na svého dobrodince se vykašlala, veřejně se distancovala jak od Kohla, tak od Wolfganga Schäubleho, který byl jeho nástupcem v předsednickém postu CDU. Věděla, proč to dělá; drtivá většina členů CDU ji následně zvolila předsedkyní. Dravá to žena, jež si přinesla v genech bezohlednost svazačky a nacionalisty z NDR...

Během následujících let pak objevila už poněkolikáté Ameriku, když sebevědomě prohlásila, že Eurozóně bude trvat nejméně deset let, než se jí podaří vypořádat se současnou dluhovou krizí. Pak se ostře se vyjádřila v rozhovoru o islámu a imigraci. „Multikulturalismus absolutně selhal,“ řekla a dodala, že se všichni přistěhovalci musí naučit plynně německy. Nepřeje si žádný multikulturalismu, který neuznává existenci dominantní kultury. Je jasné, že bez schopnosti mluvit německy nemůže integrace v Německu fungovat, aniž by zaskřípala. Začínají se totiž komplikovat vztahy především s příslušníky islámských komunit; výsledek pokrytectví Merkelové… Byla to EU, nebo kancléřka Merkelová, kdo pozval přistěhovalce a žadatele o azyl do SRN?

Merkelová se jako šéfka opozice nebála vyslovit svoje názory, které občas nekorespondovaly s veřejným míněním. Známá je její podpora USA a to i v případě války v Iráku. (Za to se jí USA odvděčily tisíci odposlechy jejích telefonátů coby kancléřky. NSA sledovala komunikaci 35 světových lídrů, informoval The Guardian. Americká rozvědka sledovala rovněž mobil kancléřky Angely Merkelové; podle všeho ze zařízení ve skleněné konstrukci na střeše čtyřpatrového velvyslanectví USA na náměstí Pariser Platz v Berlíně, vzdáleném několik set metrů od kancléřského úřadu.) Dostane Snowden politický azyl v Německu za zachránu cti Merkelové?

Kancléře Schrödera, který se zapojení do iráckého konfliktu vyhnul, obviňovala z antiamerikanismu. Na druhou stranu, v souladu se značnou částí německé veřejnosti - rozhodně však ne rozsáhlé turecké menšiny v Německu, kritizovala vládu za podporu členství Turecka v EU. Podle ní by mělo být řešením pouze privilegované partnerství. Zhýčkaní Němci si v 60. letech povolali gastarbeitery z Turecka, dnes chtějí nové otroky?

“Masová migrace vznikla jako falešná ideologie, že je jakýsi nárok, obecné lidské právo potulovat se kdekoliv po světě,” uvedl Václav Klaus v červenci 2005 v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes. Prohlásil také, že multikulturalismus je mylný a škodlivý a všichni na něj doplácíme. Pokud chce někdo imigrovat, měl by se přihlásit k úplné asimilaci v nové zemi a nezůstávat zakotven ve svém původním prostředí. Německá kancléřka Angela Merkelová je však stále „endérácky“ pokrytecká a přes svůj současný vehementní boj za podporu běženců asi zapomněla, že se kdysi ostře vyjádřila v rozhovoru o islámu a imigraci, čímž potvrdila Klausova prorocká slova. (Kdo by to do Angely Merkelové řekl…? http://srbinaokup.info/?p=48958)

Nepřeje si prý žádný multikulturalismu, který neuznává existenci dominantní kultury. Je jasné, že bez schopnosti mluvit německy nemůže integrace v Německu fungovat, aniž by zaskřípala. Začínají se totiž komplikovat vztahy především s příslušníky islámských komunit. Počet muslimů v Německu se v současnosti odhaduje na čtyři milióny. Zrada její křesťanské tradice? Vypočítavost Barrosových socialistů? Kam vítr, tam plášť, vlastně čádor a nikáb…?

A jedna profláknutá anekdota, která se prý traduje též v bývalé NDR. Přišla Angela do nebe a svatý Petr jí říká: „Zasloužila sis nebe, tvoje sebereflexe v boji o EU byly úžasné. Máme tady ale takový zvyk, že dáváme našim klientům na vybranou. Napřed stráví týden na exkurzi v pekle, potom v ráji. Sami se můžou rozhodnout, které prostředí si vyberou…“

Angela naučená z EU souhlasila a odjela výtahem do pekla. Byla v šoku. Všude krásné prostředí, čisté ulice, nádherně omítnuté domy, všichni ji zdravili: „Čest práci, jako kancléřka jsi byla skvělá. FDJ jednička…“ A k tomu exkluzivní bary, hospody, pivo, párky, nejšumnější jinoši, pozlacené řečnické pultíky… Takové peklo se jí zamlouvalo. Pak ale musela též na týden do ráje. A zase žasla.

Nikde žádný družný život, nikdo ji neznal, nikde žádné hospody, bary, ztepilí mladíci, kuřáci a alkohol. Lidé byli k sobě slušní a zdvořilí, bavili se pouze o divadle, hudbě a literatuře, žádní rowdies, neonacisté či nepřizpůsobiví a sociálně vyloučení spoluobčané, ani poslední český disident Klaus. Prostě nuda, dokonce i miliony Německem najatých turských gastarbeitrů pracovalo jako šroubci… Po týdnu se vrátila otrávená ke svatému Petrovi: „Tak co, kde chceš trávit svoji věčnost?“ Angela pokrčila rameny: „Slíbila jsem si sebereflexi, že už budu navždy hodná, dědečku, ale pro můj východoněmecký naturel se toto intelektuální rajské prostředí nehodí. Já bych radši to peklo…“

Jak rozhodla, tak bylo. Opět celá dychtivá vlezla do výtahu, když se ale ocitla znovu a definitivně v pekle, nevěřila svým očím. Všude špína, odpadky, inverze a kouř, nikdo ji ani nepozdravil, Turci byli otrhaní a chovali se k sobě sprostě, pivo bylo teplé, párky samá šlacha, domy oprýskané, všude samý doping a než se otočila, někdo jí čorknul hodinky…

„Co se to stalo? Proč taková děsivá změna?“ ptala frustrovaně lucifera. „Děsivá změna? Tak to tady vypadá pořád, jen když jsi tu byla poprvé, byla zrovna předvolební kampaň do Parlamentu EU…“

Inu, deset let Angely Merkelové mělo pevný základ; od svazačky a nacionalistky NDR, až dnešní po "Mutter Merkel" běženců a jejich "dar od Alláha"...

Jak v Česku bdí už i nad kuřaty po islámsku hodní němečtí muslimové

Německo, které své dluhy nikdy nesplatilo, nemůže Řecko vydírat…

Jak asi dnes vzpomínají bývalí „dederóni“ na blokádu Berlína…?

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Legendární operní zpěvák a dirigent Plácido Domingo čelí obvinění, že řadu žen nutil k sexuálním stykům. Údajně jim nabízel práci a trestal je, když jeho návrhy odmítly. Informovala o tom v úterý agentura AP. Osmasedmdesátiletý Domingo tato obvinění označil za „hluboce znepokojivá a tak, jak byla představena, za nepřesná“. Dodal, že se domníval, že veškeré jeho chování a vztahy byly přijímány kladně a se souhlasem.

"Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí,“ prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo podle serveru Ewn.co.za. Stížnosti odmítl jako neopodstatněnou...

Život Radovana Krejčíře v johannesburgské věznici Leeuwkop s maximální mírou ostrahy, kde si Čech odpykává pětatřicetiletý trest, není ohrožen, ujistila právě jihoafrická vězeňská správa podle místních médií. Reagovala tak na tvrzení Krejčířových příbuzných, kteří si v tisku stěžovali, že Čech bude brzy zavražděn, pokud nebude z Leeuwkopu přeložen do jiného zařízení.

Exministryně obrany Parkanová pro Bushe s kreslířem Výčítalem bryskně, jako kdysi Gustav Brom bleskem sepsal píseň pro Gagarina, stvořila a nazpívala na stejnou melodii kukaččí hit: “Dobrý den, prapore hvězd a pruhů! Vítej, radare…”

Exministryně obrany Parkanová pro Bushe s kreslířem Výčítalem bryskně, jako kdysi Gustav Brom bleskem sepsal píseň pro Gagarina, stvořila a nazpívala na stejnou melodii kukaččí hit: “Dobrý den, prapore hvězd a pruhů! Vítej, radare…”

Bývalý náčelník generálního štábu Josef Bečvář 13. srpna 2019 u soudu z pozice svědka hájil pořízení letounů CASA pro českou armádu. Uvedl, že stroje se stoprocentně osvědčily doma i na zahraničních misích, a zmínil se též, že si nevzpomíná, že by při dojednávání nákupu zaznamenal výhrady, například k ceně.

I přes údajný konec studené války mají jaderné zbraně hlavně její bývalí aktéři - Rusko a USA: Rusko cca 5000 strategických hlavic, USA 8000 hlavic; zbývajících cca tisíc je rozděleno mezi Francii, Velkou Británii a Čínu…

I přes údajný konec studené války mají jaderné zbraně hlavně její bývalí aktéři - Rusko a USA: Rusko cca 5000 strategických hlavic, USA 8000 hlavic; zbývajících cca tisíc je rozděleno mezi Francii, Velkou Británii a Čínu…

Spojené státy mají přes 8 tisíc jaderných hlavic, rozmístěných na stovkách svých vojenských základen po celém světě. Jen na německém území je rozmístěno na 35 tisíc amerických vojáků ne desítkách základen, kde je také asi 17 tisíc amerických civilistů ve službách armády; všichni by se prý měli z Německa stěhovat..

Poslední domácí zprávy