• Pondělí, 20. květen 2019
  • Svátek má Rukojmí Zbyšek

Milá a krásná kniho, věřím, že tvůj obsah zatne do živého justičním mafiánům, aby prožili 1831 bezesných nocí, tak jak se to stalo během pěti let Aleně Vitáskové; tolik roků čekala na celu pro 8,5 roku svého věznění
Počet návštěv: 2757

Milá a krásná kniho, věřím, že tvůj obsah zatne do živého justičním mafiánům, aby prožili 1831 bezesných nocí, tak jak se to stalo během pěti let Aleně Vitáskové; tolik roků čekala na celu pro 8,5 roku svého věznění

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

Křest posledního dílu trilogie "Solární baroni – Vrazi v taláru" se uskutečnil ve středu 6. června 2018 v Domě knihy Knihcentrum.cz Ostrava. Kdo by neznal Alenu Vitáskovou, autorku publikace „Na prahu vězení“, po níž to byl první díl: "Solární baroni – organizovaný zločin“, po němž to následovali „Solární baroni - Příprava mé vraždy“

Jako jeden z kmotrů jsem knize přál: Milá a krásná kniho, věřím, že tvůj obsah zatne do živého justičním mafiánům, aby si prožili 1831 bezesných nocí, tak jak se to stalo během pěti let Aleně Vitáskové; tolik roků čekala na celu pro 8,5 roku svého věznění, než ji osvobodili... Vitásková (2)Solární baroni III (2)

Mimořádný zájem čtenářů, jedna z jejich nejdelších front v historii Domu knihy; to vše byl také důvod, proč jsem poprvé jako kmotr křtil tuto báječnou knihu a požádal Alenu Vitáskovou o další rozhovor pro internetové noviny Rukojmi.cz.

V improvizované besedě jste četla ukázky ze své nejnovější knihy, kde jste vzpomněla a ne náhodou kubánskou Zátoku sviní (něco o ní vím, na Kubě jsem se procházel po její pláži) i pražskou nejprestižnější obchodní ulici zvanou Pařížská. Shodou okolností v ní má několik notně drahých prodejen i bývalá Miss Československa 1991 Michaela  Maláčová; dnes Mgr. Michaela Bakala - podnikatelka a filantropka, předsedkyně správní rady nadace Bakala Foundation, zakladatelka České Miss. Tu nedávno úspěšně prodala.… Nemá ten Váš úryvek záměrně též něco s jejím manželem Zdeňkem Bakalou a třeba justičními mafiány...?

* I poslední díl trilogie "Solární baroni – Vrazi v taláru", je odrazem dnešní společnosti. Věřím, že každý čtenář si tam najde toho svého Modrookého, Velkou kapsu, Talár atd. Zátoka sviní na Kubě je charakteristická tím, že nepřátelé národa byli přemoženi a v Havaně vlečeni v řetězech. Skončili na krátkou dobu v žalářích. Pokud dějiny nelžou, vyměnil je Fidel za staré ojetiny aut, starých traktorů, či bůhvíjakého harampádí. Větší hodnotu ti šmejdi asi neměli.

* Máte pravdu, že Pařížskou ulici jsem nevzpomněla náhodou. Je to odraz lesku bídy dnešní doby. Pan Bakala a jeho rodina žije v přepychu. Nic proti tomu, kdyby to nebylo za cenu největší, to jsou ukradené domovy statisícům lidí, nejen na Ostravsku. Pochopitelně všichni vědí,  že na tento lup nebyl sám.

Byli u toho i vrazi v taláru, jinak by to nešlo!!! Ukrást někomu domov, střechu nad hlavou, to jediné útočiště každého z nás, tak to musí být sakra hnusná povaha. Lidé bez srdce, bez empatií, vlastně jsou to ubožáci a já jim přeji jen zmar a neštěstí ať je provází po zbytek života. Ať takto ukradené peníze přináší všem jen neštěstí!Výsledek obrázku pro foto olser vitásková

Když jsme spolu hovořili minule, vzpomněla jste svůj dopis Tomáši Hünerovi, ministru průmyslu a obchodu, v němž jste žádala o znovupřijetí na post ředitelky ERÚ, odkud jste odešla po uplynutí lhůty Vašeho ředitelování, aniž by to nějak souviselo s Vašimi soudními polízanicemi…

* Trochu upřesním pozici, jedná se o místo člena rady ERÚ, respektive  předsedkyně Rady. Odezva vůbec žádná. Prostě vůbec nic. Pouze jsem zaznamenala vypsané výběrové řízení na stránkách MPO.

A jaký je nyní stav Vámi započatého dialogu rovněž s premiérem v demisi Andrejem Babišem, jemuž jste také poslala osobní dopis…?

* Co se týká premiéra pana Babiše, tak ten na můj dopis reagoval s tím, ať se zúčastním výběrového řízení. Ve své odpovědi jsem mu vysvětlila, proč odmítám dělat šaška v nějakém zmanipulovaném výběrovém řízení. Jinak totiž nechápu minulé výběrové řízení radních do tohoto úřadu.

* Přece není možné, kdyby probíhalo výběrové řízení řádně, že by se tam zpět dostali na pozice radních ERÚ bývalí zaměstnanci, kteří nesou spoluzodpovědnost za nastavování podpor pro obnovitelné zdroje, konkrétně nezvládnutý boom FVE.

* Přece není možné, aby vláda, která se honosí tím, že bojuje proti korupci, udělala takový katastrofální výběr.

* Zájem nastoupit na ERÚ jsem premiérovi Babišovi deklarovala, ale soutěžit rozhodně nebudu. Pokud mají zájem, aby byl úřad znovu veden ku prospěchu občanů naší vlasti, tak mě budou prostě jmenovat. To je vše. Dopis panu premiérovi zveřejním, protože jsem přesvědčena, že občané by měli mít informace, přece jsou to oni, kteří nakonec platí energie.Výsledek obrázku pro foto olser vitásková

Aby toho nebylo málo, dostala jste se do křížku i s vrchním státním zástupcem Zemanem? Můžete nás zasvětit, v čem je zakopaný pes…? Naposled jsem o něm slyšel, když se tajně sešel s velvyslancem USA v Praze Schapirem…? O čem spolu v brněnské restauraci Rialto jednali, není určeno ke zveřejnění; ambasáda USA schůzku nekomentovala vůbec… Co asi probírali, uhodnete…?

* Do křížku, no tento výraz nevystihuje nerovný boj, který se mnou svádí NSZ Pavel Zeman. K mému zprošťujícímu rozsudku u Vrchního soudu v Olomouci ze dne 17. ledna 2018 podal Dovolání k Nejvyššímu soudu. Dovolání je opravný prostředek, ke kterému je možné se uchýlit po pravomocném rozsudku.

* Problém je v tom, že NSZ Pavel Zeman uvádí nepravdy, výstižněji řečeno lži. V plné nahotě předvedl absolutní neznalost správního řádu, nenávist k mé osobě, což je nejhorší způsob podjatosti.

* Celé jeho dovolání je vyvoláno jediným cílem dotvořit nějaký řetězec nepřímých důkazů a za každou cenu, nebo nevím za jakou cenu, obelstít Nejvyšší soud.

* Odsoudit Vitáskovou, kvůli které byla celá konstrukce tohoto zločinu vyrobena jeho státním zástupcem a jak je zřejmé, tak jím podporována.

* Nelze upřít podivnou „náklonost“ státních zástupců  k veřejnoprávní televizi, či absolutní ochranu bývalých pracovníků ERÚ před trestním stíháním.

* Velká část bývalých zaměstnanců ERÚ pracuje v americké poradenské firmě, která jim svého času vytvořila novou samostatnou divizi.

* Krajský soud v Brně bezezbytku  přezval obžalobu do zdůvodnění rozsudku, aniž by bral v úvahu to, co v průběhu několikaletého hlavního líčení vyšlo najevo, aniž by pozval svědky, které jsem požadovala.

* Podjatost přecházející v nenávist vůči mé osobě vycházející ze skupiny státních zástupců a soudců (policie) nemůže být náhodná. Tato skupina přece nemůže zastupovat stát a občany naší vlasti. Otevřenou otázkou zůstává, koho zastupují????

* Pokud státní zástupce lže, za účelem někoho nechat zavřít, jiný účel nevidím, tak pilíře právního státu jsou narušeny, de facto prokazatelně rozbity.

* Pokud nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman podporuje zavírání lidí na objednávku, či naopak zametá závažné trestné činy, či se takových praktik přímo zúčastňuje, zůstává občan bez jakékoliv ochrany státu. Občan se stává lovnou zvěří tohoto řádění.

* K poslední části otázky „Jestli uhádnu co ti dva probírali v brněnské restauraci?“ To nemusím hádat, protože to vím!Výsledek obrázku pro foto olser vitásková

V Hospodářských novinách sice nenajdete žádný článek o „čistých“ aktivitách Bakaly a jeho kšeftech. Pardon, jméno Bakala se občas v HN přece jen objeví, ovšem pouze v rámci tzv. přechylování, když si bývalá misska neříká Maláčová-Bakalová, ale Michaela Bakala. „Když je Michaela Bakala v Česku, ráda si dá českou klasiku, třeba u Miroslava Kaliny,“ zní podtitulek článku, věnujícího se ženě majitele média, kde text vyšel v papírové podobě i na internetu. S reportérkou na obědě v luxusní restauraci nedaleko Staroměstského náměstí si madam Bakala dala vývar a koprovku (výše útraty činila celkem 2300 korun). Když jste jela vlakem do Ostravy na křest své výše zmíněné knihy, něco zajímavého jste prý objevila právě v Hospodářských novinách, že by zase nějaký, spíš nějaká státní zástupkyně…?

* Ve vlaku máte vždy několik možností, buďto číst, sledovat reklamu na obrazovce, či se jen tak dívat z okna, pracovat, škádlit svého pejska, spát. Tentokrát jsem zahlédla jedním koutkem oka reklamu v HN, že vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová, dostala, nebo dostane vyznamenání, které každoročně mediální skupina paní Bakala, nebo pana Bakaly uděluje. Pravidelně je vítězkou Lenka Bradáčová.

* Vzpomínám si, že se vedle mě bavili nějací cestující, v tom smyslu. „Ten Bakala si umí koupit i Bradáčovou. Dostane medaili a je po trestním stíhání.“ Jelikož se debata vyvíjela dále, tak jsem raději neposlouchala, protože je to neslušné. Abych se přiznala, poslouchala jsem, přestože je to neslušné, ale to co jsem slyšela, tak to opravdu citovat nemohu.Výsledek obrázku pro foto olser vitásková

Můžu se tedy jen v žertu zeptat, jaké nejdražší jídlo jste si kdy dala, resp. máte ráda vývar a koprovku…?

* Nebudu lhát, jedla jsem různá jídla, i ve velmi drahých restauracích. K tomu je třeba podotknout, že nikdy ne za ukradené peníze!!!

* Já mám ráda všechna jídla, dršťkovou, guláš jen tak s chlebem v zapomenuté hospodě, kde ho vaří nejlépe. Zabíjačku i mrkev s hráškem. Dříve, když byl Václavák ještě „normální“ tak jsem neprošla, aniž bych si dala klobásu.

Vaše nejnovější kniha „Solární baroni – vrazi v taláru“ ale není jistě poslední? Další díl má prý v titulku slovo gilotina… Můžete připomenout, o co půjde tentokrát?

* Mam v rozpracované podobě další knihy. Pracovní název je AIKI (kniha pro děti o pejskovi) Cikánský baron – (o obchodování s chudobou) a Ve stínu gilotiny.

* Pracovní název Ve stínu gilotiny asi nebude pracovním a zůstane. S touto knihou jsem nejdále a objeví se tam jména, nikoliv přezdívky, jako je to v trilogii. Nyní řeším s právníky, do jaké míry mohu jména uvádět v souladu s novým zákonem o ochraně osobních dat. Tato kniha hovoří o rozkladu státu, jeho pilířů, nevymahatelnosti práva, lidské džungli ve které se nacházíme vlastním přičiněním a lhostejnosti. Pokud vše půjde dobře, tak by to byl dárek mým čtenářům k vánocům. Věřím, že letošním.

Jako bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) jste založila Institut Aleny Vitáskové. který se má zabývat ochranou a podporou lidských práv a svobod. Údajně je vznik tohoto institutu v rozporu se zákonným požadavkem, podle kterého nesmí rok od skončení na úřadu působit v energetice…?

* Institut je zapsaný spolek, nevydělává, jen slouží občanům. Je to charita. Dělám to proto, že mám ráda naši vlast a budu se snažit o to, aby se nám tu žilo lépe, a to nejde samo. Musíme tomu pomoci, ne?Výsledek obrázku pro foto olser vitásková

A co boj za důchodce?

* Chtělo by to samostatný rozhovor, protože se jedná o zásadní problém minimálně třetiny občanů naší země, kteří se již nemohou bránit a jsou okrádání ze všech stran. Pane Olšere, prosím udělejme samostatné hovory na toto téma a také co s tím dále. Veďme spolu duel, naši senioři si to zaslouží.

A nakonec vzpomeňme na Jaromíra Soukupa, původně určený jako jeden z kmotrů Vaší knihy, měl ve svém pořadu na Barrandově Vaši kolegyni vedoucí odboru licencí Michaelu Schneidrovou těsně před tím, než nastoupila do vězení na sedm let… Jak se na tento stav věcí lidských díváte…

* Pan ředitel Jaromír Soukup všechny přítomné potěšil zdravicí, kterou nám ke křtu poslal. Je to jeden z mála vlivných lidí, kterým není lhostejný život normálních občanů. Bojuje za nás ve svých pořadech a jako právník dokáže vyhodnotit zločiny.

* Na Michaele Schneiderové byla spáchána justiční vražda, nic neprovedla, za co by měla být potrestána.

* Pokud si někdo myslí, že udělala ve správním řízení chybu, tak v civilizovaných, nezkorumpovaných zemích, existují správní soudy, které takovou chybu mohou bezezbytku napravit. Ale zavírat úředníky, kteří přišli napravovat selhání předchozích pracovníků, tak to jinak než justiční vraždu nebudu nikdy považovat.

* Styďte se všichni aktéři tohoto honu na čarodějnice, který probíhá jen proto, že se bojíte, že budete odhaleni, že ty podíly v elektrárnách máte také.

* Ať vám tyto krvavé peníze ze soláru přinesou jen neštěstí…Výsledek obrázku pro foto olser vitásková

Pořád jste však jednou nohou na pokraji svého života, navíc Vás zase chtějí soudit kvůli paní Vesecké… Dočkáte se někdy skutečného klidného a bezpečného bytí na matičce zemi, kde jsou všichni na sebe milí a neubližují si…?

* Stále pevně věřím, že naše země bude zbavena té svoloči, tak jak to píši v Solárních baronech – Vrazi v taláru.

* Věřím, že národ zvedne hlavu a bude rovně stát, neposlouchat lháře a najde tolik síly, aby jim plivl do tváře. A že to vše zvládneme brzy a bez defenestrace.

* My máme zvláštní dar, který byl nám dán, že následujeme vůdce.

* Hledejme vůdce, který nás vyvede…

Děkuji srdečně zas rozhovor a přeji Vám jen to nejlepší a rozhovor o důchodcích určitě uděláme, jsem přece jeden z nich…

Jak to všecko bylo a nešlo jen o děsivý sen: http://www.rukojmi.cz/clanky/6029-alena-vitaskova-statni-vyznamenani-za-boj-se-solarnimi-barony-za-1-831-probdelych-noci-pro-ocekavani-8-5-roku-vezeni-policejni-ochrana-a-nakonec-osvobozeni-kdo-zaplati-psychicke-zdravotni-i-spolecenske-ujmy

http://www.rukojmi.cz/clanky/6292-krest-knihy-aleny-vitaskove-solarni-baroni-iii-vrazi-v-talaru

Snímky Pavla a Břetislav Olšerovi (6)

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

10.06.2018 21:55

Zapomněl jste ve své odpovědi před jméno Vitásková dát to křestní. Ale, jak se tak rozhlížím, paní Alenka je Vámi shora oslovena křestním jménem. Teď půjdu konečně klidně spát a nebudou se mi zdát strašidelné sny. A tak se musím smířit s tím, že jitro je moudřejší večera. Nic zásadního už ze mne před půlnocí nikdo nevyždíme. Oddám se péči spolku ctitelů horizontální polohy. ...Mějte se hezky.


 
Břetislav Olšer

Břetislav Olšer

10.06.2018 21:37

Co je na mých slovech nevřelého vůči paní Alence.....?


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

10.06.2018 21:06

Oslovujme naši paní Alenku poněkud vřeleji. Jistě má srdce na pravém místě, a tak se neurazí. Jistě budeme rádi, když se podaří alesoň část těch vytýčených met. Interview jsem s chutí přečetl a věřím ve slíbenou spolupráci i nad dalšími ožehavými tématy. Hýčkejme si naši paní či spíše dámu Alenku a držme jí palce. Ovšem cítíme, že jenom držení palců nestačí. Potřebuje mít podporu společnosti. Ti, kteří bojují proti chobotnici a prožili si své peklo, by měli podnikat koordinované kroky. Sám voják v poli nikdy nic nevyřešil, natož aby vyhrál válku...(Samozřejmě že vím, že paní Alenka má podporu našeho pana prezidenta a vlivného podnikatele JUDr. Soukupa z TV Barrandov. To nejdůležitější je mít podporu vlivných advokátů a policejních složek. Tam už je to po personálních čistkách a restrukturalizacích provedených zločinci horší. ....Mějte se hezky.


 
Terezín - místo, které se stalo největším koncentračním táborem na území českých zemí.  Za necelé čtyři roky jím prošlo více než 150 000 mužů, žen i dětí, z nich nepřežilo 2. sv. válku 118 tisíc...

Terezín - místo, které se stalo největším koncentračním táborem na území českých zemí. Za necelé čtyři roky jím prošlo více než 150 000 mužů, žen i dětí, z nich nepřežilo 2. sv. válku 118 tisíc...

Na Národním hřbitově v Terezíně na Litoměřicku se v neděli 19. května 2019 uskutečnila tradiční vzpomínka na oběti nacistické perzekuce. Tryzny u příležitosti 74. výročí konce 2. sv. války se každý rok účastní stovky lidí, kromě pamětníků událostí také politici i diplomaté. Vzpomínková akce organizovaná Památníkem Terezín se koná pravidelně třetí květnovou neděli.

 

Poslední domácí zprávy

Pátá kolona mezi námi

Pátá kolona mezi námi

Asi se většina z nás shodneme, že je v zájmu našeho národa, aby vlastenci šli volit a aby jejich hlasy nepropadly... Ale řekněme si tu pravdu...