• Úterý, 23. říjen 2018
  • Svátek má Rukojmí Teodor

Letošní černý sabat euroamerické
Počet návštěv: 810

Letošní černý sabat euroamerické " elity " začal

Lubomír Vylíčil Článek od Lubomír Vylíčil

V italském Turíně bylo ve čtvrtek 7. června slavnostně zahájeno již 66. výroční setkání jednoho, trochu zvláštního „diskusního fóra“.  Bilderbergu.  Zástupci vrcholové politiky, průmyslu a medií z Evropy a USA si tu, na neformálním meetingu, mají až do 10. června vyměňovat názory na žhavá témata naší současnosti. Alespoň tak to podávají světová media. Ta naše pro jistotu mlčí.

Je to svérázný spolek, tenhle Bilderberg. Jeho členové a pozvaní hosté, představují jakýsi „výkvět“ těch nejschopnějších a nejužitečnějších poddůstojníků, šafářů a drábů globální elity. A to ve všech hlavních oblastech ovládání světa. V politice, finančnictví, globálních korporacích, nadnárodních vojenských strukturách (NATO), na universitách a  v neposlední řadě v mediích. Od roku  1954 se pravidelně scházejí na tak zvaných výročních zasedáních. To letošní připadlo na Turín. Asi kouzlem nechtěného.

Tak to přece dělá každá spořádaná nadnárodní, globální firma. Jednou za čas si svolá šéfy lokálních divizí a pár vybraných inženýrů a vývojářů. Trochu je pohostí a pak, po desertu, servíruje rozhodnutí správní rady. Samozřejmě, že osekaná. Jen v rozsahu, který potřebují znát. Jednoduchou, srozumitelnou formou jim předloží záměry vedení, nové směry rozvoje firmy, plánované akvizice, fůze i regresi ztrátových a neperspektivních oborů a divizí.

A podobně i ta Bilderbergská parta. Její oficiální program, pro letošní „annual meeting“  (zde) nastoluje tato hlavní témata:

Populism in Europe
The inequality challenge
The future of work
Artificial intelligence
The US before midterms
Free trade
US world leadership
Russia
Quantum computing
Saudi Arabia and Iran
The “post-truth” world
Current events


Když si ty jednotlivé body pozorně přečtete, a zamyslíte se nad nimi, co vám ten jejich seznam tak ze všeho nejvíc připomíná? Že by krizový management? Takové to „damage control“ zasedání po velikém, ale opravdu velikém průšvihu firmy. Kdy se prestiž značky začíná hroutit, trh ztrácí důvěru, ale drobní akcionáři ještě nic moc netuší.

Signifikantní je, jaký problém umístili svolavatelé na první místo seznamu. Populismus. Tak označují probuzení Evropských národů, které si najednou protírají oči a zčásti udiveně, zčásti zhrozeně se rozhlížejí. Kam jsme se to dostali? Tohle jsme přece nechtěli! A jejich vyděšený údiv generuje nové strany, vůdce a programy, dříve nemyslitelné. Po zesměšňovaných rebelech ze zaostalé východní V4, vedené „nacionalistickým“ Maďarskem a „bigotním“ Polskem, přeskočil duch vzpoury i do seriosních , starých a původních zemí původní Unie. Rakousko, Itálie….  a teď k tomu nově i Slovinsko. Volby od voleb hůř a hůř. Už ani kreativní nápady s opakováním voleb, korespondenčními hlasy, aktivistickými presidenty, nabuzenými sorošovci v ulicích a podivnými výpadky serverů nemohou zakrýt, že se nedaří.  Zkrátka sype se to a už i staří evropští harcovníci mluví o možném rozpadu Unie do 5ti let.

Navíc  dřívější spojenec EU, Spojené státy, nejenže přestaly pomáhat Bruselským, v budování Nového řádu, ale ještě jim házejí klacky pod nohy. Steve Bannon, ideolog kampaně toho arciďábla Trumpa, si drze pořádá turné po odbojných zemích a potměšile popichuje místní nacionalisty, americký velvyslanec v Německu už bez skrupulí volá po odchodu Merkelové a změně politiky…. Kdeže jsou krásné časy Obamovy!

Ovšem na dalších místech seznamu, když se pozorně podíváte, najdete i náznak řešení, jak by si ho mocní představovali – umělá inteligence, kvantové počítače, „post pravdivý“ svět. Tedy, ve zkratce, větší kontrola. Všech a všeho. Elektronizace života, a to tak, že do posledního detailu. Aby státní (a nadstátní, evropské) struktury měly přístup ke každému vašemu kroku, myšlence a rozhodnutí. A triliony bytů informací o nejintimnějších detailech vašich životů, přesypávané a tříděné novými, vládními superpočítači, umožnily vládám včas „reagovat“ na hrozby. Třeba toho populismu…

S „post pravdivým“ světem pak jistě souvisí i nějaký plán či návrh na další utužení cenzury a zkrocení internetu, který je téhle partě obzvláštním trnem v oku. Samozřejmě, že pod vhodnou, ušlechtile znějící záminkou. Obrana práv zranitelných, ochrana osobních dat, boj proti nenávisti, šíření ruské propagandy, hybridní tohle a ideodiversní ono…

Uvidíme už brzy. Protože na Bilderbergu se nežvaní do větru.

Lubomír Vylíčil
Farmaceut, ročník 1959, nekonvenčně uvažující amatérský pilot a přírodozpytec se silným vztahem k tradici. Miluje přírodu, létání, turistické i akrobatické; na úrovni zapáleného amatéra se věnuje terénní ornitologii a paleontologii na střední Moravě. Zajímá se o historii i současné dění. Patriot s pozitivním vztah ke katolicismu. Pocity, které mu už léta způsobuje politická scéna u nás i ve světě ho vedou k tomu, že občas něco napíše.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Mikuláš Hrubiško

Mikuláš Hrubiško

11.06.2018 11:27

Budou se tam řešit uprchlíci a jak zatočit s populisty. Obsah těchto konferencí a jak to tam vypadá, to víme. http://www.epshark.cz/clanek/90/jak-vypada-konference-bilderbergovskeho-typu


 
Petr Majevský

Petr Majevský

10.06.2018 19:40

Vzhledem k tomu,že žiji v ČR,kde je úředním jazykem čeština,necítím nutnost používat cizí jazyk.To platí i pro různé turisty.Pokud neumí,nebo nechtějí mluvit česky,odmítám s nimi jakýkoliv dialog.Se mnou se v cizině také nikdo nebude bavit,když budu na ně mluvit česky.Pro lingvisty podotýkám,že jsem mimo jiné býval řidičem TIR.


 
Čím víc zabitých Izraelců, tím větší platy i z českých miliard pro palestinské teroristy; útoky na Židy je pro ně skvělý byznys. Nejnižší renta teroristy je násobně vyšší než průměrný plat v Palestinské autonomii

Čím víc zabitých Izraelců, tím větší platy i z českých miliard pro palestinské teroristy; útoky na Židy je pro ně skvělý byznys. Nejnižší renta teroristy je násobně vyšší než průměrný plat v Palestinské autonomii

Miliardy dolarů se zkrátka do Palestiny jen valí, jako bezedná lavina; v polovině října 2018 se ozvala EU s dalším mírotvorným plánem. Palestinská autonomie je totiž z valné většiny financována prostřednictvím zahraniční pomoci.

Poslední domácí zprávy