• Středa, 26. leden 2022
  • Svátek má Rukojmí Zora

Vychutnávat svoji moc, zvát si na kobereček ruského velvyslance a hrát si na globálního emisara míru…
Počet návštěv: 2895

Vychutnávat svoji moc, zvát si na kobereček ruského velvyslance a hrát si na globálního emisara míru…

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

Dva nebo tři „slabší kusy“ by vyměnil ve vládě Bohuslava Sobotky. „Každý premiér občas obměňuje svůj tým, vyřazuje tzv. slabší kusy,“ řekl prezident Miloš Zeman. Měl na mysli “výměnu” ministra zahraničí Zaorálka za svého Kmoníčka.

8. Červen, 2015 – 22:56

Šlo o Zemanův logický nápad “vyměnit” ministra zahraničí Zaorálka za svého ředitele zahraničního odboru Hynka Kmoníčka… Chyba; nestalo se, exvelvyslanec v Indii, Austrálii, Maledivách, Bangladéši, Nepálu, Srí Lance a při OSN, když předtím studoval mj. na Hebrejské univerzitě v Jeruzalémě arabštinu a hebrejštinu, má zřejmě políčeno na post ambasadora v USA… A nynější šéf české diplomacie si své vládnoucí moci náramně užívá; předvolává si velvyslance Ruska na kobereček, aby všem ukázal, jak umí dávat kartáče. Je imunní vůči smíchu, jehož tímto svým rádoby mocenským konáním všeobecně vyvolává.

article_photo

Naposled při své návštěvě Pásma Gazy, kde byl rozhořčen hněvem spravedlivého, jak ti zlí Izraelci zničili Gazu a okolí. Hlavní je se pomstít prezidentu Zemanovi za jeho averzi vůči němu. A také za to, že Židé českou hlavu státu milují. Marně se Zaorálek těšil, jak to Zeman slízne v USA, kde ho odmítli přijmout v Bílém domě. Opak se stal pravdou; Židé mají velevýznamný post v USA, proto se jejich přízeň komukoli na tomto svém území počítá za sto bodů. Navzdory nactiutrhačství a bojkotu většiny českých mediálních nicků prezident Miloš Zeman úspěšně absolvoval dvoudenní návštěvu Spojených států i bez setkání s Obamou a dalšími jeho jestřáby. Ti si pozdě uvědomili, že v USA se vše točí kolem židovské menšiny; od financí až po její vědecké úspěchy.

article_photo

V palestinském Betlému….

Zeman vystoupil před tisícovkami účastníků jako hlavní řečník na Americko-izraelském výboru pro veřejné záležitosti (AIPAC) ve Washingtonu. “Teď si musíme všichni říci: Já jsem Žid - Ani jehudi!” prohlásil hebrejsky s odkazem na slavnou větu prezidenta Kennedyho ve studenou válkou rozděleném Berlíně “Ich bin ein Berliner”. Židé s povděkem kvitovali, že je pozdravil též hebrejsky „šalom“ a pronesl: ”Podstatné je, že svět už nikdy nesmí jít slepě na porážku, jako se to stalo v minulosti. Vaše diskriminace je naše diskriminace, vaše oběti, jsou naše oběti… Už nikdy,” uzavřel svůj proslov český prezident. Následoval opakovaný potlesk a vysloužil si další standing ovation“ - potlesk vestoje. Proč? Jasná zpráva - Žid se blbcům zdaleka vyhne…

A Zaorálek, zvaný Zao Ce-tung, pukal vzteky, proto včera kritizoval židovský stát, jak se nehumánně choval k Palestincům bombardováním Pásma Gazy. Jako významný vládní činitel by měl vědět, že Izrael zaútočil na Palestince až poté, kdy přetekl jeho pohár trpělivosti po více než pěti tisících vystřelených raketách na své území. Jak by se zachoval Zaorálek, kdyby na zemi, jejímž je ministrem zahraničí, dopadla byť jediná taková raketa? Okamžitě by se začal zviditelňoval v Bruselu a žádal by mezinárodní soud v Haagu, aby zasáhl.

Včera alespoň navrhl, aby v Haifě stála další „Havlova lavička“. Židé vědí proč, Zaorálek asi nemá páru, že ben Gurionova prohlásil, že socialismus je pro Izrael stejně důležitý jako Tóra, že poté napsal Havel v roce 1990 do kroniky sionistického kibucu T.G. Masaryka památná slova: “Obdivujeme všechno, co jste tu udělali. Začínali jste z ničeho a jste na tom líp než my doma…” Rozhodně tato slova byla památnější, než jeho povídání o humanitárním bombardování Bělehradu… Václav Havel - humanitární bombardování…

article_photo

Václav Havel na cestách…

To bylo, dnes Izraelští vojáci užívají způsob ve válkách nevídaný; telefony či megafony a letáky upozorní obyvatele, aby vyklidili onu část, která má být ostřelována kvůli teroristům. Jsou jedinou armádou na světě, která před svým útokem na nepřítele tento svůj záměr dopředu oznámí. Izrael také nikdy během své existence nezaútočil na Pásmo Gazy bez vyprovokování raketami, sebevražednými atentáty, únosy svých vojáků či stavbami pašeráckých tunelů.

Před útokem obyvatele domu varuje telefonátem, poté stíhačka zasáhne střechu menší „varovnou“ bombou. Po čtvrt hodině je dům srovnán se zemí. Metoda má podle představitelů židovského státu pokud možno zabránit civilním obětem. Je slyšet rozhovor mezi Palestincem z Pásma Gazy a izraelským vojákem, který varuje, že na nedalekou budovu armáda za pět minut zaútočí. „Dobrý den, mluvíte hebrejsky? Jste v pořádku?“ ptá se na záznamu izraelský voják. „Chystáme se udeřit na budovu, která se nachází blízko vás…” Věděl o tom náš mistr světa omeleta…? Izraelská armáda jako jediná na světě ohlašuje předem své útoky…

Miloš Zeman už před více než tuctem let při návštěvě Izraele, tehdy jako premiér, prohlásil, že palestinský vůdce Jásir Arafat je terorista a přirovnal ho k Adolfu Hitlerovi. „Ve své době byl největším teroristou světa Adolf Hitler a nikdo nevolal po tom, aby se s ním vedla jednání,“ prohlásil mimo jiné v anglicky vedené konverzaci Zeman a podpořil tím kontroverzní izraelskou snahu Arafata politicky i fyzicky zcela izolovat v Rámalláhu. V tom Ramalláhu, v jehož předměstí kousek od Jeruzaléma byl nedávno pohřben velvyslanec Palestiny Džamál Muhamed Džamál, jenž zahynul při explozi na jeho ambasádě. Samozřejmě pohřeb probíhal v atmosféře nenávisti vůči “pachateli atentátu” Izraeli. Palestina a Izrael…

Ve sledovaném rozhovoru pro významný izraelský list Jediot Achronot počátkem října 2013 Zeman mj. řekl: „V žádném případě bych nepropouštěl palestinské vězně s krví občanů Izraele na rukou. To byl omyl propustit teroristy, kteří zavraždili izraelské občany, a kdo zavraždil izraelské občany, je terorista. Pokud se od počátku dohodneme, že obě strany chtějí mír, pak nelze propouštět teroristy a neodměňujeme tak druhou stranu. Zavraždili občany (Izraele)? Tak ať sedí ve vězení.“ Tím chtěl patrně namítnout, že ne on brzdí mírový proces na Blízkém východu svými platonickými slovy, ale příkaz ministra Kerryho, který ”navrhl” konkrétní propuštění více než sta vrahů Izraelců.

article_photo

Odpočinek před bojem izraelské armády…

Lubomír Zaorálek v Tel Avivu včera trapně navrhl, ve snaze opět planě bodovat, blahosklonnému premiéru Netanjahuovi mírovou izraelsko-palestinskou konferenci v Praze, kde by se náš šéf diplomacie mohl jako kohout na smetišti zase naparovat a světový tisk by o něm psal jako o globálním emisaru míru. Že takových konferencí už byly tucty a že to k ničemu nevedlo, nanejvýš k propuštění palestinských vrahů z izraelských věznic…? Četl Zaorálek následující seznam palestinských zločinců, bez skrupulí vraždících Izraelce i Palestince? Listinu propuštěných vrahů, jak ji přinesl izraelský portál Times of Israel:

Muhammad Yusuf Adnan Elafandi, odsouzen 13. 5. 1992, za pobodání dvou mladíků v Jeruzaléme, po útoku byl téměř lynčován, ale jeho život zahránila Bella Freund. Hip hopová skupina Hadag Nahash, spolu s rockerem Barry Sacharovem o tom napsali píseň.

Farid Ahmed Shahade, odsouzen 16. 2. 1985, za vraždu Yosefa Farhana, obyvatele Jaffy, podezřelého ze spolupráce s Izraelem.

Yakoub Muhammad Ouda Ramadan, Afana Mustafa Ahmad Muhammad, a Da’agna Nufal Mahmad Mahmoud, odsouzeni 1. 4. 1993. Všichni tři byli usvědčeni z vraždy ubodáním Sary Sharon, 37, v Holonu 20. 1. 1993.

Abu al Rub Mustafa Mahmoud Faisal a Kamil Awad Ali Ahmad byli odsouzeni za vraždu dvacetiletého vojáka Yorama Cohena v Jeninu a Ali Ahmad byl odsouzen za únos, mučení a vraždy patnácti Palestinců podezřelých z kolaborace s Izraelem, Faisal byl odsouzen za vraždu ve čtyřech takových případech

article_photo

Ramalláh…

Damara Ibrahim Mustafa Bilal byl uvězněn 16. 6. 1989 a odsouzen za vraždu osmačtyřicetiletého osadníka Stevena Friedricha Rosenfelda, spolu s jinými Palestinci jej unesl a ubodal v blízkosti Arielu.

Abu Mohsin Khaled Ibrahim Jamal, zatčen 10. 4. 1991 a odsouzen za vraždu Shlomo Yahya, 76 letého zahradníka ve vesnici Kadima

Tamimi Rushdi Muhammad Sa’id byl odsouzen za únos a vraždu Hayima Mizrahiho na farmě patřící Palestinci v blízkosti Bejt Elu. Mizrahi tam přijel koupit vajíčka.

Silawi Khaled Kamel Osama je jedním ze tří Palestinců odsouzených za vraždu podobnou jako v předchozím případě. Motti Biton si šel koupit zeleninu do obchodu, jehož vlastníkem byl Palestinec, tam jej Osama přepadl a zavraždil. Osama byl také obviněn z vraždy tří Palestinců podezřelých ze spolupráce s Izraelem.

Sawafta Sudqi Abdel Razeq Mouhlas ubodal Yosefa Malku (Malkina) 29. 12. 1990, během pokusu o loupež v domě oběti v Haifě.

Barham Fawzi Mustafa Nasser byl uvězněn 29, 12. 1993 za vraždu Morrise Edriho (65). Nasser, bývalý zaměstnanec Edriho, jej napadl zezadu a ubodal k smrti. Při výpovědi uvedl, že čin spáchal, aby byl přijat do Hamásu.

Yusuf Ahmed Nu’aman Al-Shalvi, Mahmad Anis Aiman Jaradat a Ahmad Yusuf Bilal Abu-Hassin byli odsouzeni za několikanásobné vraždy Palestinců podezřelých ze spolupráce s Izraelem.

Mahmad Naim Shawmra Yunis byl odsouzen za vraždu Yossefa Hayuna, pyrotechnika, který jel v červnu 1993 zneškodnit bombu ve vesnici Sheke

article_photo

Na Chrámové hoře v Jeruzalému, kde jsem nedávno zažil s televizním štábem při natáčení příběhů Židů dle mé knížky “Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi” poprvé v životě houkání protiraketové sirény a dopad kasámu z Pásma Gazy…

Mahmud Muhammad Salman byl uvězněn 6. Května 1994 a odsouzen za vraždu Shaie Shokera, kterého uškrtil v únoru 1994.

Ahmed Ibrahim Jamal Abu-Jamal byl odsouzen za přípravu vraždy, měl být propuštěn v roce 2016.

• Mahmoud Ibrahim Abu-Ali Faiz, odsouzen za vraždu Ronny Levyho.

Zaki Rami Barbakh Jawdat, odsouzen za vraždu Yosefa Zandaniho.

Mustafa Ahmed Khaled Jumaa, odsouzen za těžký útok, měl být propuštěn v roce 2014.

Abu Hadir Muhammad Yassin Yassin, odsouzen za vraždu, kdy postřelil Yigala Shahafa, (24), do hlavy, když se procházel spolu s manželkou po Starém Městě v Jeruzalémě cestou k Západní stěně. Yassin měl být propuštěn v roce 2014.

Taqtuq Lutfi Halma Ibrahim byl zatčen 3. 2. 1989 a odsouzen za vraždu vojáka IDF Binyamina Meisnera, 24. 2. 1989 v Nablusu.

Porušovaná práva Palestinců? Jaké platy palestinští vězni dostávají? Na základě nových tabulek má ten, kdo si odpykal více než 30 let vězení za vraždění Izraelců nárok na 12.000 šekelů (60.000 českých korun) měsíčně. To je přibližně průměrná mzda v USA a dvou a půl násobek průměrné mzdy v České republice. Je to víc než má průměrný palestinský živitel rodiny, který si vydělává okolo 2.000 šekelů, cca 10.000 korun. Zákon Palestinské správy z roku 2003 zaručuje měsíční důchod všem palestinsko-arabským vězňům, bez ohledu na druh jimi spáchaného zločinu, nicméně vyšší odměny mají ti, kdo si odpykávají dlouhodobé tresty za vraždění nebo plánování vraždění Izraelců. Také o to jste se v Gaze zajímal, pane ministře Zaorálku…?

article_photo

V Pásmu Gazy…

Teroristé jako Abdalláh Barghútí z Hamasu, který naplánoval smrt 67 Izraelců, dostávají prvních 10 let ve vězení 4.000 šekelů a od 11. roku vězení příplatek dalších 2.000 šekelů Celková suma 6.000 šekelů je stejná, jakou dostávají i teroristé, kteří naplánovali masakr v Park Hotelu v Netanji. Arabům, co jsou ve vězení za vraždění Izraelců a pocházejí z částí Jeruzaléma, na které vznáší Palestinská správa nárok, náleží také příplatek 250 šekelů… V roce 1953 uvolnil Izrael Palestincům zmrazená bankovní konta v hodnotě více než deset milionů USD a nabídl odškodnění za zabranou půdu. Jen do roku 1975 vyplatil jedenácti tisícům palestinských žadatelů přes 23 milionů tehdejších izraelských liber. A odškodnil je osmi tisíci hektary půdy… (Palestinské děti jako rukojmí…? Jak se rodí dětští mučedníci? Jako živé štíty teroristů Hamásu…)

Ve východním Jeruzalémě mě zastavil arabský mladík a strčil mi do ruky reklamní leták, který obsahoval nabídku palestinské cestovní kanceláře. Nebyla napsaná arabským písmem, ale anglicky a snědý mladík ji rozdával pouze vybraným cizincům. Zvědavost mi nedala, zalistoval jsem v útlé skládačce a užasl; zatímco do Jericha či Betléma vozily izraelské cestovky na jednodenní výlety za sto až sto dvacet dolarů, Alternative Tours: Experience Palestine měla ceny méně než třetinové a ještě nabízela během cesty zdarma občerstvení. Uveden byl i telefon, e-mail a samozřejmě adresa CK. Tak jsem se bez dlouhého váhání vydal k Damašské bráně, pak k Jeruzalem Hotel a oslovil pana Abu Hassana.

article_photo

Cestivka Alternative Tourds: Experience Palestine…

Několik tisíc Palestinců poctivě každé ráno odjíždí do Izraele za prací. Část jich žije v uprchlických táborech, které jsou spíš Potěmkinskou vesnicí a mají v ní co jist, pít, kouřit a do čeho se oblékat. Všude jsou televizní antény a spousta vděčných diváků. Před půl stoletím jich sem uprchlo z Izraele ani ne 700 tisíc, dnes je jich třikrát tolik a všichni se chtějí mermomocí vrátit do své svaté “islámské země”, kterou jim ukradl a „okupuje“ přes šedesát tři roky Izrael, největší jejich sponzor. Kromě Jordánska a Egypta je nikdo ze států Ligy arabských zemí nesmí přijmout. Kdyby si však ropní magnáti OPEC odpustili pouhý denní zisk za prodej své ropy a darovali ho těmto svým bratrům, mohla by každá jejich rodina už dávno mít vilu i s bazénem někde v Dubaji. To by ale pokrytecký arabský svět a ministr Zaorálek přišli o své “gazansko-uprchlické” trumfy při plivání po židovském státu…

Byl to zvláštní a silně vzrušující pocit, být v Gaze, kde se mezi sebou vyvražďují členové Fatáhu a Hamasu. Trochu adrenalinu neuškodí. Vlastně neustálý adrenalin, jaký určitě vnímal i pan ministr Zaorálek. Určitě však ne tak silný, jaký si do žil pumpovali američtí či jací turisté z našeho zájezdu. Naši průvodci nám propagandisticky líčili v barvách, jak je Židé vyhnali a co za zločince je ten zlotřilý Izrael. Pověrčivě jsem se dušoval; až se vrátím a budu se dívat na Zavadilovu Českou televizi, jak jsou ti chudáci Gazané bez groše Izraelem utiskovaní a diskriminovaní, asi se budu smát. Co to říkám; budu se popadat za břicho. Také z úlevy, že mám ten svůj pitomý nápad za sebou ve zdraví; živ a zdráv na těle i na duchu. A mrzet mě bude jenom těch 130 vyhozených šekelů, zatímco majitelé pašeráckých tunelů v milionářském Rafáhu mají 50 tisíc USD měsíčně…

article_photo

Na hraničním přechodu mezi Izraelem a Palestinou…

Ví o tom všem český rychlokvašený emisar, co ví, jak vyřešit napětí trvající 66 roků mezi Izraelem a palestinským protektorátem zvaným Palestina a obývaným lokálními Araby, co si říkají Palestinci…? Je také srozuměn s faktem, že na jedné straně bojuje s kvótami EU pro příděl imigrantů z Afriky, mezi nimiž mohou být infiltrovaní i teroristé Islámského státu. Právě ti, kteří nyní vystřelují rakety z Pásma Gazy na Izrael, který ale vrací úder a ničí sídla teroristů Hamasu. A Gazané, kteří vidí v televizi, jak si nad poměry žijí příslušníci Islámského státu, prahnout mít se stejně dobře jako oni. Proto vidí rádi nad svými hlavami černou vlajku IS. Ten chce i v Pásmu Gazy očistit islámskou společnost zevnitř, tedy ne jako Hamas, co vidí jen svoji tzv. palestinskou věc, ale IS chce zachránit celý islám před bezvěrci… Proč mírová a ne hned další donorská konference, pane ministře…? Proč donorský dar, co se změní v dar Danajský v egyptském Tuzexu..?

Inu, a tak lokální Arabové, co si říkají Palestinci, ať se to našemu legračnímu globálnímu emisarovi míru líbí nebo ne, vidí Islámský stát jako lék proti své chudobě a úhlavnímu nepříteli, kterého chtějí už od roku 1947 smést do moře - okupanta Izrael… https://www.youtube.com/embed/1ubKeu59H_s?feature=player_embedded

Snímky Břetislav Olšer

Břetislav Olšer: Rozhovor o Izraeli

Islám; stadiony jen pro muže; nápisy: muslims only, for non muslims

Palestinci v Pásmu Gazy nepracují, dostali od EU miliardu eur…

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Lahůdková Putinova pokerová hra 2.

Lahůdková Putinova pokerová hra 2.

Před týdnem tedy 19.1.2022 jsem napsal krátkou napůl odlehčenou glosu pod názvem Lahůdková pokerová hra, ve které jsem nadhodil, že k nadpisu mě přivedla americká agentura Bloomberg, která uvedla, že to co udělal Putin s rozložením sto tisíce svých vojáků u svých hranic s Ukrajinou je skvělým tahem a Putin nemůže nic pokazit, dokud je tam nechá, než mu Zápas splní jeho požadavky a nepohne se ani dopředu, ani do strany, ani vlevo, ani v pravo a nechá tím všechny zainteresované hráče v nejistotě.

Antiwaxeři v ulicích evropských měst a částí médií…

Antiwaxeři v ulicích evropských měst a částí médií…

Zatímco současná zahraničně politická publicistika zcela nepochybně žije úvahami západní mediálně politické propagandy o brzké okupaci Ukrajiny ze strany Ruska, druhá část se soustřeďuje na vývoj a realitu možného prosazování či neprosazování politiky Green Dealu, část publicistiky se věnuje sice menšinového, ale o to agresivnějšího menšinového hnutí antiwaxerů, jako průvodního znaku poněkud dlouhého období covidové pandemie. Pod hesly o svobodě je toto hnutí namířeno proti většině společnosti, která bere zdravotní opatření za potřebná a chce většině vnutit svůj úhel pohledu. U nás se tohoto úkolu ujala SPD, v Rakousku Svobodní či vedle v Německu AFD.

Fijalovy podfuk

Fijalovy podfuk

Mam par kamaradu, keři volili Bruselsku pětku. Tuž, nevadi mi to, bo su demograt. Někteři z nich su z Prahy. To se da pochopit, bo lidi v Praze často hlasuju pro ruzne pitomosti, to už je v Praze taky zvyk.

Poslední domácí zprávy

Fijalovy podfuk

Fijalovy podfuk

Mam par kamaradu, keři volili Bruselsku pětku. Tuž, nevadi mi to, bo su demograt. Někteři z nich su z Prahy. To se da pochopit, bo lidi v Praze často...

Vrána k vráně sedá…

Vrána k vráně sedá…

Je několik evropských vlád, charakteristických zběsilou protiruskou nenávistí a podobně zběsilým příklonem k německému fašismu či dokonce...