• Středa, 19. září 2018
  • Svátek má Rukojmí Zita

Zastřelený Aboubakar a nepokoje v Nantes, aneb o nevděčné práci policistů
Počet návštěv: 677

Zastřelený Aboubakar a nepokoje v Nantes, aneb o nevděčné práci policistů

Josef Nožička Článek od Josef Nožička

Francouzské město Nantes zažilo v uplynulém týdnu mohutné nepokoje, při nichž byly zapáleny desítky aut i několik budov. Jejich důvodem bylo zastřelení 22letého mladíka, utíkajícím před policií.  

Západofrancouzské město Nantes čelilo v minulém týdnu rozsáhlým nepokojům, při nichž výtržníci zejména z řad nelegálních přistěhovalců zapálili desítky aut i několik budov ve městě. Důvod? Francouzská policie v úterý zastřelila 22letého mladíka jménem Aboubakar Fofana, který se snažil ujet před dopravní kontrolou.

Dle toho, jak je napsáno například zde na serveru Aktuálně, se incident odehrál tak, že Aboubakar při dopravní kontrole ukázal policistům falešné doklady. Ti mu proto nařídili, aby s nimi jel na policejní stanici. Mladík se jim ale snažil ujet a při couvání zranil kolemjdoucího, který doprovázel dvě děti. Po krátké pauze začal se svým autem opět couvat a tehdy po něm policista vystřelil a smrtelně ho zranil. Dle toho, co je napsáno zde na serveru Deník, šlo navíc o mladíka, který byl v hledáčku policie kvůli obchodu s drogami i loupežím.

Můj názor na celou záležitost? Rozhodně nejsem příznivcem policejních represí, ale co mají policisté dělat, pokud před nimi důvodně podezřelá osoba utíká a navíc svým jednáním ohrožuje další lidi? V takových případech je dle mého názoru použití střelné zbraně zcela na místě a kdo před policií prchá, musí s něčím takovým počítat.

K útěku před policisty, který si málem vyžádal oběti na lidských životech, došlo minulý týden shodou okolností i v Uherském Hradišti. Jak je popsáno například zde, řidič osobního auta ujížděl policejní hlídce a projel přitom podchodem poblíž vlakového nádraží, který je však určený pouze pro chodce a cyklisty. Srazil zde cyklistu, který byl s těžkými zraněními převezen do nemocnice, žena s kočárkem, která se poblíž podchodu také pohybovala, naštěstí stihla před autem uskočit. Ujíždějící řidič byl nakonec policisty zadržen až v obci, vzdálené od Uherského Hradiště 15 kilometrů - poté, co narazil do stojícího auta.

Někteří diskutující pod články, referujícími o této události, kritizují policisty za to, že prchajícího muže nezastavili mnohem dříve, třeba i střelbou. K mému „šoku“ se zde našli i takoví, kteří naopak prohlásili, že kdyby policie nebuzerovala řidiče zbytečně častými kontrolami, tak k incidentu vůbec nemuselo dojít. Policisté to zkrátka nemají lehké a ať udělají cokoliv, téměř nikdy se nezavděčí všem. I já na ně občas brblám – když například chodí po městě a dávají pokuty za špatné parkování, nebo když měří rychlost na přehledných rovinných úsecích. Při incidentech, popsaných v článku (ať už v Nantes či v Uherském Hradišti) by však měli mít dostatečné pravomoci na to, aby bezpečí občanů chránili.

Josef Nožička
Rád se podělím o své názory s ostatními. Dělám to i tehdy, kdy jdu vědomě "proti proudu".

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Josef Andrle

Josef Andrle

09.07.2018 19:34

Francii nekomentovat.Řítí se do záhuby.Jinak pokuty vám nedává st.policie ale Městapo ta organizace suplující práci té státní policie.Počty jejich vysoké.Dříve měli na starosti vše obč.průkazy řid.průkazy dopravní agendu a celkový dopravní dozor a vše stačili.cca8.tisícový stav dnes 50 tis.tak co dělají?a proč honí někoho v uličkách to je problém nechat jet a zastavit jinde a bezpečně???zátarasy a pod.??


 
Petr Majevský

Petr Majevský

09.07.2018 19:33

Naprosto správný postup policie.Kdo proti tomu protestuje,tak je stejný darebák jako ten zastřelený.Tady je vidět,co si za verbež Francouzi natahali do země.Tak ať teď trpí jejich kriminalitou.


 
Paul McCartney je i v 76 letech hvězdou, byť mu islamisté hrozili smrtí, když vystoupí v Izraeli; a dnes je v čele amerického žebříčku Billboard 200 za své album Egypt Station

Paul McCartney je i v 76 letech hvězda, byť mu islamisté hrozili smrtí, když vystoupí v Izraeli; a dnes je v čele amerického žebříčku Billboard 200 za své album Egypt Station

Neohrožený britský hudebník Paul McCartney, člen nejlepší beatové skupiny všech dob Beatles, právě ovládl po více než třiceti letech týdenní žebříček nejprodávanějších alb ve Spojených státech. McCartneyho nové album Egypt Station se dostalo do čela žebříčku Billboard 200, který tento týden září 2018 zveřejnil stejnojmenný magazín.

Ve Zprávičkách: D na dětském kanále ČT slyšíme lži: Pásmo Gazy okupují „zlí Izraelci“; zatímco pořad “Průkopníci zítřka”, oficiální palestinské televize Hamásu, učí pravdu o “světové vládě islámu”

Ve Zprávičkách: D na dětském kanále ČT slyšíme lži: Pásmo Gazy okupují „zlí Izraelci“; zatímco pořad “Průkopníci zítřka”, oficiální palestinské televize Hamásu, učí pravdu o “světové vládě islámu”

O co ve lživé reportáži přesně šlo? „Teď se podíváme do dnešních škol na Izraelem okupovaném území Palestiny. Jejich žáci se obávají, že je nebude mít kdo učit. Peníze na školství dosud darovaly bohatší západní země a rozdělovala je OSN. Spojené státy americké ale letos žádné peníze neposlaly a ty teď palestinskému školství chybějí,“ říká moderátor - presstitut.

Na 220 000 bezpáteřních ovcí na Dnech NATO; členové národa, co byl zbrojnicí Hitlera, pak zase Stalina a teď leze do zadku USA, byť bez 5hvězdičkového hotelu pro 4hvězdičkovitého generála USA...

Na 220 000 bezpáteřních ovcí na Dnech NATO; členové národa, co byl zbrojnicí Hitlera, pak zase Stalina a teď leze do zadku USA, byť bez 5hvězdičkového hotelu pro 4hvězdičkovitého generála USA...

V jednom obskurním plátku byly na titulní straně dva nadpisy vedle sebe: „Myslivci skolili 230 tisíc kanců“ a hned „NATO v Ostravě a 220 000 diváků…“ Nechci nikoho urážet, ti divočáci za to nemohou, že onemocněli, byť geneticky jsou blízké člověku.

Svoboda slova. Se vším všudy, nebo s výjimkami?

Svoboda slova. Se vším všudy, nebo s výjimkami?

Václav Klaus ml. přišel s pozoruhodným názorem, resp. s návrhem zákona, který by měl chránit svobodu slova (míněno ve veřejném prostoru), jinými slovy, aby Facebook a další sociální sítě nemohly mazat a cenzurovat příspěvky, ale mohly blokovat (mazat) pouze výzvy ke genocidě a „podobně“.

Poslední domácí zprávy