• Středa, 27. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Valdemar

„Šabatová bude mokrá blahem a Monsport v ČT vláčen bahnem.“ Doktor Macek nabídl klientům trpícím v kauze H-System originální řešení jejich problému
Počet návštěv: 2367

„Šabatová bude mokrá blahem a Monsport v ČT vláčen bahnem.“ Doktor Macek nabídl klientům trpícím v kauze H-System originální řešení jejich problému

Miroslav Macek Článek od Miroslav Macek

Doktor Miroslav Macek nadále glosuje to, co kolem sebe vidí. A ani jeho nenechala v klidu kauza asi šedesáti klientů zkrachovalého H-Systemu, kterým Nejvyšší soud nařídil vystěhovat se z domů, které si svépomocí dostavěli. Mnozí z nich jsou v důchodovém věku a nemají kam jít. Nelze vyloučit ani to, že se z nich stanou bezdomovci. Miroslav Macek však v nadsázce klientům nabídl řešení jejich problémů.

Kauza H-System i po uplynutí čtvrtstoletí hýbe českou veřejností. Nejvyšší soud na žádost konkurzního správce Josefa Monsporta v kauze znovu rozhodoval. A rozhodl, že asi šest desítek klientů musí do měsíce opustit své bydlení. Zoufalí obyvatelé dávají najevo, že své domovy rozhodně neopustí. A doktor Macek jim nabídl cestu k řešení jejich problémů.

Asi 60 lidí by se prý mohlo chovat podobně jako aktivisté v tzv. autonomním sociálním centru Klinika. Těm dům Kliniky také nepatří, ale posprejovali dům pár obrázky, ubytovali pár uprchlíků a sem tam uspořádají nějakou přednášku. Oficiálně se sice mají z objektu vystěhovat, jenže Macek připomíná, že se tak neděje. Naopak se lidem z Kliniky dostává velké pozornosti médií.

„V případu H-System stačí tak málo. Prohlásit zástavbu za sociální komunitní centrum, poházet kolem pár injekčních stříkaček, postříkat domy sprejem s nápisem ‚Bydlení je právo‘, najmout fiktivně učitele arabštiny, ubytovat přechodně pár přivandrovalců z Afriky a uspořádat besedu ne téma ‚Vliv Charty 77 na rozvoj v Evropě‘. A okamžitě budou v jiném světle, získají grant, navštíví je Šabatová a bude mokrá blahem. Správce konkursní podstaty bude v ČT okamžitě vláčen bahnem, o H-System se začne zajímat i Evropská komise, předseda družstva získá cenu Václava Havla,“ poznamenal Macek.

Prostě a krátce, podle glosátora se stačí na svět dívat jako liberálně uvažující profesor mezinárodních vztahů z univerzity v Bostonu Igor Lukeš, který v debatě ve veřejnoprávní České televizi neudržel nervy na uzdě – a ne jako konzervativně uvažující někdejší poradce exprezidenta Klause Ladislav Jakl.

Psali jsme:

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

27.07.2018 21:58

Obávám se, že ani stádo Macků s tou kauzou nic nenadělá. Karty jsou rozdány. Když už má být kdokoliv okraden, pak pořádně! Se všemi důsledky. Navrhuji inovativní řešení: Okradení by měli být souzeni za to, že naletěli. Měli by dostat mnohaleté tresty odnětí svobody už jenom proto, aby měli střechu nad hlavou a zároveň k dispozici vyvařovnu vězeňské kuchyně. Tímto šlechetným řešením by se předešlo jejich bezdomovectví. Než se koukat pod mostem na labutě, je lepší koukat na bachaře z kavalce vězeňské cely. Co Vy na to? Kdo jiný zaručí takovým lidem pravidelnou stravu, než vězeňské zařízení. MÁŠ STAROSTÍ NAD HLAVU? vYHLEDÁVEJ ŠATLAVU ! ...Mějte se hezky.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

27.07.2018 20:40

Všechno je to zaplaceno někým v pozadí.Jen Monsport by do hry mohl vnést jasno,ale nemá o to zájem.Nedostal by svou odměnu.Tak se brzy začne s násilným vystěhováním,které na Kliniku neplatí.Tam není zájem někoho v pozadí se prosadit.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

26.07.2018 21:50

Šmejdi de luxe...Soudní nařízení je jenom jedno: Vypadněte z domů, které jste si zaplatili dvakrát! Ale říká se: "Do třetice všeho dobrého i zlého". Nevidím do soudních spisů, které jednoznačně prokazují vinu těch, kdo naletěli. Ten, kdo nainvestoval nějaký ten milion navíc, aby dostavěl Smetkou vytunelovaný dům, má nárok na to, aby si sbalil saky paky a zmizel ušlechtilým rytířům práva z očí. Být či nebýt majiteli, vlastníky domů, musí se smířit s tím, že právo je nadřazeno nad zájmy okradených občanů. Poslouchal jsem včerejší diskuzi v TV a pochopil jsem, že za všechno mohou Smetkovi klienti. Měli se bránit, hájit a semknout tak trochu jinak, aby to přežvýkavci kaus u soudu brali na vědomí. Ale kdepak! Podvedení buřiči si stáli na svém! Dnes vidíme, jak zvítězilo právo nad lží a nenávistí těch, kdo byli podvedeni. .....Mějte se hezky.


 
Nejchudší země Evropy zaplatí za plány Merkelové a Macrona!

Nejchudší země Evropy zaplatí za plány Merkelové a Macrona!

Francouzsko-německý plán na obnovu evropské ekonomiky zahrnuje vytvoření fondu, který bude financován nejchudšími zeměmi EU, píše The Daily Express s odkazem na novou studii.Francouzsko-německý plán na obnovu evropské ekonomiky zahrnuje vytvoření fondu, který bude financován nejchudšími zeměmi EU, píše The Daily Express s odkazem na novou studii.

Sedm rozsudků nestačí

Sedm rozsudků nestačí

V pondělí 25. května 2020 u Obvodního soudu pro Prahu 1 v senátu předsedy Luboše Svrčka dospělo k závěru řízení, o němž jsem opakovaně psal jako o ping-pongu. Předcházelo mu postupné projednání obžaloby třemi senáty téhož soudu s šesti zprošťujícími rozsudky. Proto jsem psal o ping-pongu: soud vynesl zprošťující rozsudek, státní zástupce se odvolal a Městský soud v Praze senátem Jaroslavy Liškové vrátil věc na 1. stupeň. To se opakovalo šestkrát.

Poslední domácí zprávy

Sedm rozsudků nestačí

Sedm rozsudků nestačí

V pondělí 25. května 2020 u Obvodního soudu pro Prahu 1 v senátu předsedy Luboše Svrčka dospělo k závěru řízení, o němž jsem opakovaně psal...

QUO VADIS, ODS?

QUO VADIS, ODS?

Institut Aleny Vitáskové z. s. (IAV) podal podnět na pozastavení, případně rozpuštění činnosti Občanské demokratické strany...