• Středa, 17. říjen 2018
  • Svátek má Rukojmí Hedvika

V Západní Evropě kvete novodobé otroctví
Počet návštěv: 375

V Západní Evropě kvete novodobé otroctví

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Španělská policie odhalila evropskou mezinárodní obchodní síť  na obchod s lidmi. „Obchodníci“  pomáhali migrantům z Afriky k přesunu do Španělska, odkud byli převezeni do Francie a prodáváni  jinými zločineckými skupinami.

Celkově se tak více než 350 nelegálních migrantů prodalo do otroctví.

Španělské bezpečnostní  orgány ve spolupráci s Interpolem objevily dobře organizované zločinecké sítě, které prodávaly do otroctví africké přistěhovalce v Evropě.

Jak zjistili vyšetřovatelé, zločinci, pocházející  většinou ze severu Španělska, slibovali lidem z Mali, Senegalu, Pobřeží slonoviny a Nové Guineje „nebeský život“ ve Francii. „Obchodníci“ jim dodávali  falešné dokumenty, převezli  je do Španělska v malých člunech a potom je přepravili do Francie, kde se dále prodávali  dalším zločineckým skupinám. Takto bylo podle článku prodáno do otroctví více než 350 nelegálních migrantů.

„Ve Francii, Velké Británii, Německu, tam jsou lidé, kteří jsou připraveni koupit si čtyři, pět, sedm Afričanů, aby nemuseli žebrat u dveří kostelů a supermarketů a pracovat  v obtížných podmínkách,“ říká José Nieto Barroso, autor článku a dodal  že hovoříme o "současném otroctví 21.století ".

Jak informuje Evropa 1, před příjezdem do Francie „obchodníci“ dokonce nabízeli migrantům možnost  strávit několik dní zdarma ve wellness centru, aby "zlepšili své zdraví". Následně byli migranti ubytováni v apartmánech, odkud byli posláni do Francie autobusem, vlakem nebo taxíkem.

Ve Španělsku bylo v případě obchodování s lidmi zadrženo sedm podezřelých - všichni jsou ve vazbě. Policie pečlivě prozkoumala jejich dokumenty a telefony, aby získala informace o tom, komu byli migranti prodáváni.
 
zdroj: prvnizpravy.cz
 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

09.08.2018 20:13

Jenom to dokazuje,že to jsou ekonomičtí migranti.Neutíkají před válkou,ale nedovedou se uživit(pojem práce je pro ně neznámý) a chtějí se mít dobře na úkor domácích.Neziskovky pro lidská práva hájí práva jen netahavých a nepřízpůsobivých jedinců a pracují občany sprostě vydírají a okrádají, lidská práva těchto občanů je nezajímají.Ani nemohou,protože peníze se dají vytvářet jen prací a slova ještě nikomu nepomohla.Právě parazité,živící se plácáním hubou,jako jsou neziskovky,politologové a další pak mají větší příjem na úkor těch,co něco vytváří a tím umožňují své okrádání ze strany politiků a jejich partají.Názorně to předvedli už církevní loupeží!


 
Milada Horáková založila “Svaz přátel SSSR“, stala se jeho místopředsedkyní a v říjnu 1946 letěla do Moskvy, ubytovali ji v luxusním hotelu “National“; vrátila se domů a v roce 1950 byla pro velezradu popravena

Milada Horáková založila “Svaz přátel SSSR“, stala se jeho místopředsedkyní a v říjnu 1946 letěla do Moskvy, ubytovali ji v luxusním hotelu “National“; vrátila se domů a v roce 1950 byla pro velezradu popravena

Letošní říjen znamená nejen 100. let založení Československa, ale je rovněž doslova napěchován dramatickými chvílemi i lidskými tragédiemi. Ta, která se týká Milady Horákové, je velmi ponurá a začala de facto v Moskvě, kde s ní vedli dlouhé rozhovory, o kterých není veden žádný záznam.

Jan Padych: Fotbálek v šedesátce

Jan Padych: Fotbálek v šedesátce

Už se mi ty kulatiny blížily a já se cítil stále víc ztuhlý. Jasně, když člověku schází pohyb. Avšak přišel podnět. Od syna, třicátníka. Docela se vychloubal, že běhá na delší tratě a že mu to svědčí. Za nedlouho někde na nettu přečetl, že lepší než běh je ostrá chůze.

Kdo víc lže o Tibetu? Předseda exilové tibetské vlády Lozang Sanggjä, nebo fakta, která jsem zažil přímo v Tibetu; bez údajného sledovacích kamer a prohlídek vna kontrolních stanovištích ve Lhase..?.

Kdo víc lže o Tibetu? Předseda exilové tibetské vlády Lozang Sanggjä, nebo fakta, která jsem zažil přímo v Tibetu; bez údajného sledovacích kamer a prohlídek na kontrolních stanovištích ve Lhase..?.

Přečetl jsem si v Lidových novinách článek Ivany Milenkovičové, specialistkou na protitibetskou propagandu, její další rozhovor, tentokrát ne s Tibeťankou paní Nyimou Lhamovou, neteři lámy a duchovního vůdce Tenzina Deleka Rinpočheho, nýbrž s předsedou exilové tibetské vlády Lozangem Sanggjänem.

„Míšení ras. Cílem je vznik světle hnědé rasy v Evropě. Proto musí přijmout 1,5 milionu přistěhovalců ročně.“ Na půdě Sněmovny padla slova, ze kterých mrazí

„Míšení ras. Cílem je vznik světle hnědé rasy v Evropě. Proto musí přijmout 1,5 milionu přistěhovalců ročně.“ Na půdě Sněmovny padla slova, ze kterých mrazí

Na půdě Poslanecké sněmovny se konal seminář s názvem „100. výročí vzniku Československa v době neutichající evropské integrace“ s podtitulem „Přežijí národní státy snahu o evropský superstát?“ Seminář pořádal poslanec Jan Skopeček (ODS), který si přizval zajímavé hosty z různých částí politického spektra. O budoucnosti Evropy mluvil proděkan Národohospodářské fakulty Vysoké Školy Ekonomické v Praze Miroslav Ševčík, výkonný ředitel Institutu Václava Klause Jiří Weigl, režisér a někdejší předseda KSČM Jiří Svoboda a analytik Ondřej Krutílek z think-tanku Pravý břeh.

Poslední domácí zprávy