• Sobota, 18. srpen 2018
  • Svátek má Rukojmí Helena

V Západní Evropě kvete novodobé otroctví
Počet návštěv: 295

V Západní Evropě kvete novodobé otroctví

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Španělská policie odhalila evropskou mezinárodní obchodní síť  na obchod s lidmi. „Obchodníci“  pomáhali migrantům z Afriky k přesunu do Španělska, odkud byli převezeni do Francie a prodáváni  jinými zločineckými skupinami.

Celkově se tak více než 350 nelegálních migrantů prodalo do otroctví.

Španělské bezpečnostní  orgány ve spolupráci s Interpolem objevily dobře organizované zločinecké sítě, které prodávaly do otroctví africké přistěhovalce v Evropě.

Jak zjistili vyšetřovatelé, zločinci, pocházející  většinou ze severu Španělska, slibovali lidem z Mali, Senegalu, Pobřeží slonoviny a Nové Guineje „nebeský život“ ve Francii. „Obchodníci“ jim dodávali  falešné dokumenty, převezli  je do Španělska v malých člunech a potom je přepravili do Francie, kde se dále prodávali  dalším zločineckým skupinám. Takto bylo podle článku prodáno do otroctví více než 350 nelegálních migrantů.

„Ve Francii, Velké Británii, Německu, tam jsou lidé, kteří jsou připraveni koupit si čtyři, pět, sedm Afričanů, aby nemuseli žebrat u dveří kostelů a supermarketů a pracovat  v obtížných podmínkách,“ říká José Nieto Barroso, autor článku a dodal  že hovoříme o "současném otroctví 21.století ".

Jak informuje Evropa 1, před příjezdem do Francie „obchodníci“ dokonce nabízeli migrantům možnost  strávit několik dní zdarma ve wellness centru, aby "zlepšili své zdraví". Následně byli migranti ubytováni v apartmánech, odkud byli posláni do Francie autobusem, vlakem nebo taxíkem.

Ve Španělsku bylo v případě obchodování s lidmi zadrženo sedm podezřelých - všichni jsou ve vazbě. Policie pečlivě prozkoumala jejich dokumenty a telefony, aby získala informace o tom, komu byli migranti prodáváni.
 
zdroj: prvnizpravy.cz
 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

09.08.2018 20:13

Jenom to dokazuje,že to jsou ekonomičtí migranti.Neutíkají před válkou,ale nedovedou se uživit(pojem práce je pro ně neznámý) a chtějí se mít dobře na úkor domácích.Neziskovky pro lidská práva hájí práva jen netahavých a nepřízpůsobivých jedinců a pracují občany sprostě vydírají a okrádají, lidská práva těchto občanů je nezajímají.Ani nemohou,protože peníze se dají vytvářet jen prací a slova ještě nikomu nepomohla.Právě parazité,živící se plácáním hubou,jako jsou neziskovky,politologové a další pak mají větší příjem na úkor těch,co něco vytváří a tím umožňují své okrádání ze strany politiků a jejich partají.Názorně to předvedli už církevní loupeží!


 
V srpnové dny 1968 jsem jako známý naivní antikomunista halekal v naší Kolibě: Běž domů Ivane, čeká tě Nataša, a na náš okresní asfalt jsem s partou psal: Lenine, probuď se, Brežněv se zbláznil…

V srpnové dny 1968 jsem jako známý naivní antikomunista halekal v naší Kolibě: Běž domů Ivane, čeká tě Nataša, a na náš okresní asfalt jsem s partou psal: Lenine, probuď se, Brežněv se zbláznil…

Byla to hektická doba, zatímco kolem se všichni snažili na mně přiživit, jelikož jsem byl jediný bezpartijní s oprávněnou nenávistí, jelikož mého tátu vyhodili jako učitele ze školství k lopatě, jelikož odmítl soudruhům jako věří něco podepsat a někam vstoupit...

Andrej Kiska, to je náš stínový prezident, zaznělo z vedení TOP 09. A na Zemana se chystá akce

Andrej Kiska, to je náš stínový prezident, zaznělo z vedení TOP 09. A na Zemana se chystá akce

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček před pár dny prohlásil, že hlava státu nechystá žádný zásadní projev k 50. výročí začátku sovětské okupace naší vlasti. Miloš Zeman prý řekl vše důležité, když to vyžadovalo odvahu. Za normalizace. A dnes si nemusí na odvážného hrát. Tímto prohlášením Ovčáček rozvířil české politické vody. Teď se o slovo přihlásila první místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Ale nejen ona. Chystá se akce.

Poslední domácí zprávy