• Sobota, 22. únor 2020
  • Svátek má Rukojmí Petr

Politickým neziskovkám ani korunu z veřejných peněz
Počet návštěv: 1708

Politickým neziskovkám ani korunu z veřejných peněz

Tomio  Okamura Článek od Tomio Okamura

Jsem rád, že se SPD po několikaletém tlaku konečně podařilo prosadit na vládní úroveň diskuzi o ukončení veřejného financování tzv. neziskovým organizacím s politickým a ideologickým programem, tedy těm, co podporují migraci, pozitivní diskriminaci, multikulturalismus, propagují na školách islám, platí novináře a jejich štvavé články a tak podobně.

O peníze samozřejmě nechceme připravit ty organizace, které pomáhají handicapovaným, starším či sociálně slabým lidem nebo podporují sport.

V minulém volebním období o těchto našich návrzích tehdejší vláda hnutí ANO, ČSSD a KDU-ČSL nechtěla ani slyšet. Minulý týden, ale konečně ministryně financí Alena Schillerová řekla, že by chtěla snížit státní dotace neziskovým organizacím o 3 mld. Kč oproti 13,6 mld. Kč, které dostaly neziskovky vloni. Problém je však to, že se do toho reálně žádnému z ministrů vlády Andreje Babiše nechce a všichni říkají, že těmto neziskovkám ubírat nechtějí. Takže uvidíme, jaký bude skutečný výsledek, jestli to nebude jako obvykle od Andreje Babiše jen prázdné rétorické cvičení, aby si udržel novými sliby voliče.

Navíc, na tuto zatím ústní proklamaci by měl navázat další krok – v prvé řadě je třeba udělat audit a analýzu, která zjistí, kde všude a z jakých kapitol dostávají politické propagandistické organizace peníze. Umějí totiž vysávat všechna ministerstva, včetně státních firem – například organizace Transparency International tahala peníze i ze státního podniku Lesy ČR.

Tomio Okamura
Tomio Okamura je český podnikatel a politik moravsko-japonsko-korejského původu. Od října 2013 je členem Poslanecké sněmovny za hnutí Svoboda a přímá demokracie do níž kandidoval v předčasných volbách v roce 2013. Zvolením mu zanikl mandát senátora, který vykonával jako nezávislý od října 2012 v obvodu Zlín.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Richard Hercl

Richard Hercl

15.08.2018 13:52

Oprava, současné Německo není postfašistické, ale postnacistické. Z toho se nevykroutí, i kdyby to přebarvili na růžovo. Pokud se píše o současném Rusku jako o postsovětském, lze totéž konstatovat o současném Německu. Tolik jen pro ty, kterým by se to označení nelíbilo.


 
Richard Hercl

Richard Hercl

15.08.2018 13:14

Autor J.Přibyl spojuje ČR, jinak zcela bezvýznamné území na mapě světa, se vším, co provedli bývalé koloniální mocnosti /Anglie,Francie,Španělsko ap./ s účastí zločinců USA v dotčených zemích, odkud NAJEDNOU začali proudit lidé, kteří se chtějí mít lépe. Osobně zcela odmítám takovou "spoluúčast" na akci, která je plánovitě prováděná a nikoliv náhodná. Islamizace Evropy a především Německa, není žádná konspirativní teorie, ale REALITA.Nejlepším příkladem je současné postfašistické Německo, které se ani po desetiletí nedokázalo vyrovnat se svou zločinnou minulostí. PROTO ( ! ) následuje likvidace národní identity, kontaminace politických stran islámskými turkoněmci , čemuž aktivně pomáhají němečtí Zelení,strana Die Linke,FDP a sociální demokraté, SPD. Blbí Němci i v podzimních volbách v minulém roce zvolili tu samou verbež, toť malý důkaz, že indoktrinace německého stáda probíhá podle plánu. MY v ČR, s tím máme společného pouze to, že jsme hloupě vstoupili do "klubu vyvolených" EU a agresivního NATO. A u vesla je nyní vlivná 5.kolona zrádců a kolaborantů, tolik realita...


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

15.08.2018 10:21

Pýcha předchází pád ...Jsem rád, že mě čtenáři "umravňují" svými mínusy. Pochopili jsem, že mnozí chápou naši civilizaci jako tu, která dnes trpí tím, že hordy nevzdělatelných muslimů přicházejí vyjídat evropské země za naše těžce vydělané peníze. Zcela to chápu. Jsme přece výlupci všech ctností. To, že jsme obsadili celý svět a žili z dřiny těch, kterým jsme nezaplatili jejich otrockou dřinu, na níž se podílely statisíce dětí, které prožily své dětství v práci od rána do večera. "Nevzdělatelnost" vzniká chudobou. Jak se může vzdělávat od dětství človíček, který namísto školního vyučování dře na plantážích otrokářů..? Mnozí z původních obyvatel byli vyhubeni. Obsadili jsme kontinenty. Nastolili jsme vládu bílého muže. Upalovali jsme čarodejnice a zmocňovali se jejich majetků. Přesto chceme slyšet, že jsme byli svatoušci, jimž se stala křivda. Při vojenské převratu v Libyi podřežeme Kadáfího, zničíme nejbohatší africkou zemi, která měla naříklad zdravotnictví grátis. Zlaté rezervy zmizí z jejích sejfů "neznámo kam". I státy Perského zálivu byly pustočeny našimi nálety. I Syřané by měli být plni vděku naší civilizaci, která jim zařídila v jejich zemi sedmiletou válku, co měla být též nekonečných seriálem na mnoho roků. Kdyby nezasáhlo vojensky Rusko, válka by trvala dodnes. A teď se marně doprošujeme vděku těch, jejichž země jsme zpustošili. Vděk nepřijde, přijde odplata. ... Ještě krátký exkurz do soužití dvou kultur v RF. Ramzan Kadyrov, muslim, vůdce Čečenska jednoznačně podporuje Putina a je jeho osobním přítelem. I muslimský Dagestán volil Putina větším procentem hlasů, než pravoslavné oblasti. I muslimové ctí mírové soužití a dovedou svou podporou ovlivnit ruské volby. Je pouze jedna podmínka: Nesmí se s nimi jednat z pozice nátlaku a síly. Hlavní město Čečenska - Groznyj se změnilo ve futuristický zázrak. Skvělá architektura na světové úrovni. Že by to byli ti nevzdšlatelní, jakých se obáváme? To, co nám brání ve vzdělání je bída. Ta určuje, zda-li je náš mozek schopen nástavby v podobě vzdělání. Nemůžeme chtít po těch, které jsme od dětství zotročovali, aby byli génii. Za jeden dolar na den nemůžeme chtít od těchto lidí zázraky. Přesto žijeme v domnění, že jsme těmto lidem neubližovali. Naše vnitřní hodnocení sebe sama to nepřipustí. To, co jsme jim v průběhu staletí nedali si přišli vybrat cash z našich pokladen a důchodových fondů. My jsme jim přece po staletí neubližovali, nezkřivili vlásek, Ani jsme se nenamáhali zaplatit jejich práci. To jenom oni nám křivdí. Nám, z nichž by si měli vzít příklad. ....Mějte se hezlky.


 
Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

V devadesátých letech jsem byl v Kyjevě pečený vařený. Dělal jsem rozhovor s náčelníkem kyjevské milice, který se mě na závěr interwievu a pózování do objektivu zeptal: Nu što, maladěc, kakaja u vas prabléma? V domnění, že jsem asi někde vytřískal hospodu a chci rozhovorem s ním průšvih zamést pod koberec.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Opravdu se setkali v kasinu. Všude plno světel, zelené stoly trochu připomínaly obyčejné hospodské kulečníky, ale rozhodně ne ty noblesní krupiérky, které u nich postávaly, ani ty hromady barevných žetonů na okrajích stolů, kolem nichž posedávali a postávali většinou muži, ale i několik málo žen.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Sál se starým, značně už zchátralým pódiem, se pozvolna plnil. Dětí přibývalo,  s nimi i křik a výskot. Dvě učitelky, obě už postarší a značně nervózní, okřikují neposedné caparty a ukazují na  řady židlí, kam si kdo má sednout. Kdosi zatáhne závěsy na velkých oknech a značně se setmí.

Poslední domácí zprávy