• Úterý, 29. září 2020
  • Svátek má Rukojmí Michal

Asi změkl nejsledovanější český gangster  Krejčíř, odsouzený v JAR na 35 let vězení, když nyní pokorně žádá o vydání do Česka, kde mu hrozí pouze trest 15 let za mřížemi...
Počet návštěv: 6135

Asi změkl nejsledovanější český gangster Krejčíř, odsouzený v JAR na 35 let vězení, když nyní pokorně žádá o vydání do Česka, kde mu hrozí pouze trest 15 let za mřížemi...

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

Tak se nám chce vykutálený český mafián Radovan Krejčíř vrátit do České republiky, byť cesta z jeho černošického paláce v Praze byla i s pomocí české police velmi složitá. Po mnoha letech jihoafrický soud rozhodl, že Krejčíř, jehož se domáhají české úřady, může být proto vyhoštěn do své rodné země, když však konečné rozhodnutí ponechala johannesburská justice na ministru spravedlnosti JAR Michaelu Masuthaovi….

Asi nám změkl nejsledovanější český gangster Krejčíř, odsouzeny v JAR na 35 let vězení, když nyní pokorně žádá o vydání do Česka. Proti africkému věznění by pro něho byl pobyt za těmi českými mřížemi pouze super pětihvězdičkovou dovolenou, zvláště, že Pražský vrchní soud letos v březnu Krejčířovi pravomocně potvrdil souhrnný trest 15 let vězení za pokus o vytunelování státního podniku Čepro a za řadu dalších činů. Česká republika usiluje o Krejčířovo vydání z JAR od roku 2007...Výsledek obrázku pro olser krejčíř

„Nepříjemnou realitou je, že dokud bude Krejčíř vězněn v JAR, a to bez naděje na podmínečné propuštění, bude nadále vysoce rizikovým vězněm, u kterého hrozí útěk. Pokud by se něco takového stalo, znamenalo by to nepochybně pro jihoafrickou vládu vážně potíže,“ napsal minulý týden v dopise adresovaném ministru spravedlnosti Masuthaovi Krejčířův právník Eric Mabuza.

Krejčíř se dostal nedávno znovu do popředí jihoafrické pozornosti médií, když z vězeňské cely za pomoci propašovaného mobilu poskytl rozhovor jedné z jihoafrických rozhlasových stanic. Obvinil v něm jihoafrické činitele, že se vůči němu spikli a že jej vězní za nelidských podmínek. Koluje též účelová fáma, že by mohl z vězení uprchnout. V JAR žije Krejčíř od roku 2007 a od listopadu 2013 je za mřížemi. Od té doby se podle policie pokusil přinejmenším čtyřikrát o útěk.

Nechci chlubit (nevím, bylo-li by čím?), ale jsem svým způsobem spřízněn s rodinou Radovana Krejčíře. Ne sice pokrevně, ale nějaké vzdálené vazby zde přece jen jsou. Napřed totiž studoval můj starší syn hru na housle na Konzervatoři Ostrava, dnes Janáčkově konzervatoři, a jeho spolužačkou byla Kateřina Januszová, půvabná a talentovaná houslistka profesora Ludvíka Capa, pozdější manželka Radovana Krejčíře.

Poté mi česko-těšínské a dnes již zrušené nakladatelství Agave vydalo v podstatě v Krejčířově tiskárně cestopis z Jihoafrické republiky „Češi v zemi zlata, platiny a diamantů“. Může mít po měsících na útěku z Česka na Seychely a pak do JAR tolik peněz, aby si mohl znovu pořídit vilu s prosklenou terasou, s bílým Porsche a k tomu ještě Lamborghiny a kupu bodyguardů…? Že by si fakt přečetl můj jihoafrický cestopis, aby věděl kam vzít dráhu ze Seychel…?

Tak si nyní přibližme, co jsem před dvěma roky o kauze Radovana Krejčíře napsal pro internetové noviny Rukojmi.cz…

„Jenom 35 let? Myslel jsem, že dostanu víc,“ citovaly jihoafrické noviny výrok Radovana Krejčíře. Na titulních stranách se pak vyjímají fotografie uprchlého Čecha s úsměvem na tváři, jenž byl v Johannesburgu odsouzen za pokus o vraždu, za únos a za obchod s drogami. Soudce Colin Lamont uznal Krejčíře již loni v létě vinným z únosu a mučení Bhekiho Lukheleho, bratra drogového dealera, který zmizel i s 25 kilogramy pervitinu...

Foto: Robert Mikoláš

Ke Krejčířovi se vyjádřil i bývalý policista Karel Tichý, který šéfoval u protikorupční policie týmu, co se několik let snažil rozkrývat zločiny Radovana Krejčíře. O tom, že uprchlý Čech dostal v Jihoafrické republice 35 let vězení, se dozvěděl z rádia cestou v autě. Verdikt je podle něj teprve začátek, výsledný trest bude ještě vyšší. "Kdyby zůstal tady a nedělal naschvály advokátům, tak už mohl být dneska na svobodě a všeho tohoto mohl být ušetřený..."

Česko v roce 2007 požádalo o Krejčířovo vydání. Rok nato žádost jihoafrická justice zamítla. Soud vyšší instance však tento verdikt zrušil. Počínání Krejčíře už vadí i samotným Jihoafričanům. V prohlášení, které vloni zveřejnila Demokratická aliance, se uvádí, že vládnoucí strana Africký národní kongres má povinnost zajišťovat jihoafrickým občanům bezpečí a udělat maximum pro to, aby se Krejčíř ocitl v letadle směřujícího do ČR.

Petice byla předložena parlamentu. Krejčíř ji bral jako svoji záchranu a být na jeho místě, tak se modlím, aby petice uspěla... Jak by také ne; české soudy Krejčíře již pravomocně odsoudily za únos jiného podnikatele na sedm let vězení, jen o půl roku méně dostal za podvod s akciemi společnosti Teplárny Otrokovice. Divily se i orgány činné v trestním řízení, přestože to byly právě české policejní složky, jež nechaly Krejčíře u prchnout z jeho vily v Černošicích.

Komando policistů URNA zatklo Krejčíře v jeho vile za 400 milionů Kč v Černošicích, vlastně si udělali exkluzivní prohlídku komfortu s akváriem se žraloky, a předalo jej vyšetřovatelům. Jenom mu sundali pouta, aby ho netlačila.
 
Vzápětí se policista Petr Bláha, který je jinak z počítačového centra protikorupční služby a natáčel prohlídku na kameru, se však zeptal, zda může jít na záchod. A  Krejčíř se nabídl, že mu ho ukáže. Nikdo nevydal pokyn ke zvláštní ostraze.  Bláha odložil kameru a s Krejčířem odešel. Když za Bláhou zaklaply dveře toalety, Krejčíř toho využil, mohl bez ostrahy volně svojí zahradou odejít a utekl. Zřejmě jako "všimné" (pro koho?) nechal při rychlém a kamerami sledovaném útěku v bedně pět milionů CZK „cash“….

K ještě jeho výstavní vila proto podle zatím nepravomocného verdiktu Okresního soudu pro Prahu-západ propadla státu... Zatím... Česká justiční mafie nespí... Za aféru "Krejčíř" zaplatil v roce 2005 svým postem policejní prezident Jiří Kolář, odvoláni byli rovněž šéf protikorupční služby a jeho náměstek...Výsledek obrázku pro olser krejčíř

Krejčíř se ozval až ze Seychel. Kromě auta, vlaku, lodě a letadla použil při útěku i obyčejné kolo. Přejel na něm česko-polskou hranici. Ze Seychel pak prchl do Jihoafrické republiky. Podle policie podnikatel využil chaosu při domovní prohlídce jeho vily v Čermošicích. Krejčíř ale tvrdí, že z vily odešel po dohodě se státním zástupcem Jaroslavem Dolejším…

České soudy Krejčíře již v nepřítomnosti pravomocně odsoudily za únos jiného podnikatele na sedm let vězení, jen o půl roku méně dostal za podvod s akciemi společnosti Teplárny Otrokovice. Hned mě napadlo, že jistě četl můj cestopis o Jihoafrické republice "Češi v zemi zlata, platiny a diamantů" a jeho další cesta povede zrovna tam...

A stalo se; ze Seychel prchl právě do Jihoafrické republiky. Když byl dočasně zatčen v JAR, náš ministr vnitra Langer se pyšně nadýmal jak kohout před kamerami se vzkazem, že tak dopadnou všichni zločinci. Výsledek? Krejčíř už v JAR uslyšel z Česka mj. sedmý výrok české justice – nevinen. Jak si může báňský inženýr, který ještě v roce 1990 nemá na svém kontě skoro nic, je najednou po několika letech miliardář? Je to přirozené?

Může si někdo vydělat denně jen tak v průměru více než sto tisíc? Koupit si vilu za několik stovek milionů…? Může mít po měsících na útěku z Česka na Seychely a pak do JAR tolik peněz, aby si mohl znovu pořídit vilu s prosklenou terasou, s bílým porsche a k tomu ještě lamborghiny a kupu bodyguardů…? Že by si fakt přečetl můj jihoafrický cestopis, aby věděl kam ze Seychel…?

Že závidím? Co? Miliardy, které mu stejně nejsou k ničemu, když se jen skrývá ve zlaté kleci, z níž není úniku, nemůže svobodně cestovat a jako věčný a policií sledovaný psanec se musí jen bát o svůj život, o který se mu nyní postarají jeho jihoafričtí spoluvězni po dobu zhruba 35 let.... Nežije si líp chudá kostelní myš, která je v naprosté pohodě a svobodná jako málokdo?

To ostatně nyní patrně stejně vnímá i Radovan Krejčíř, jenž stojí před perspektivou zbytku svého života za mřížemi a ke všemu v černošské zemi na jihu Afriky, v niž žije na pět milionů bělochů a na 40 milionů barevných obyvatel, převážně černé pleti.... Měl bych snad někomu závidět nakradené a podvodem získané bohatství? Přitom se nechci chlubit (nevím, bylo-li by čím?), ale jsem spřízněn s rodinou Radovana Krejčíře. Ne sice pokrevně, ale nějaké vzdálené vazby zde přece jen jsou.

Napřed totiž studoval můj starší syn hru na housle na Konzervatoři Ostrava, dnes Janáčkově konzervatoři, a jeho spolužačkou byla Kateřina Januszová, půvabná a talentovaná houslistka profesora Ludvíka Capa, pozdější manželka Radovana Krejčíře. Poté mi českotěšínské a dnes již zrušené nakladatelství Agave Jířího Gavendy vydalo v podstatě v Krejčířově tiskárně cestopis z Jihoafrické republiky „Češi v zemi zlata, platiny a diamantů“.

Radovan Krejčíř se narodil v listopadu 1968 na Karvinsku, vystudoval v Ostravě VŠB-TU a zbohatl v 90. letech, když jeho firma odkoupila tisíce kupónových knížek, na nichž poté vydělal jmění. Pak podnikal v řadě společností – jako místopředseda představenstva a. s. Staviva se sídlem v Ostravě a byl také předsedou představenstva Corado Holding, a. s. (obě společnosti jsou nyní v likvidaci). Něco „málo“ si vydělal i ve funkci předsedy představenstva firmy Corimex, a. s., Praha.

Kateřina Krejčířová je zřejmě stejně jako její manžel stíhána jako uprchlá. Podle nedávno vyřčené obžaloby nejméně do roku 2005 přijímala od Krejčíře velké množství finančních prostředků, ačkoli jí muselo být jasné, že pocházejí z trestné činnosti, resp. z daňových úniků. Za více než 20 milionů korun pak podle trestního spisu zakoupila do svého vlastnictví nemovitost v Černošicích, v ulici V Dubině. Dalších zhruba 130 milionů korun měla použít na rekonstrukci, opravy a další provoz vily.

„Podal jsem ďáblovi ruku a on mě pozval do pekla,“ řekl Julius Kramarič, advokát Jaroslava Starky. V jihoafrickém Johannesburgu byl na konci května zatčen na základě obvinění Radovana Krejčíře, který jej nařkl z vydírání. Tamní prokurátor prý Kramariče označil za hlavu evropské mafie a naopak o Krejčířovi mluvil jako o politicky perzekuovaném člověku. Dokonce mluvil o tom, že Krejčíř má v ČR jen jakési jedno trestní stíhání, které je ale důkazně „na vodě“.

Moje poznávání jihu černého kontinentu byl svázáno s faktem, že na vybraných třicet českých rodin se odstěhovalo v roce 1990 do JAR na základě výsledku konkurzu, kterého se zúčastnili zájemci z celého Československa; skoro dva tisíce odborníků v oblasti hornictví, chemie i metalurgie. Paradoxně je napodobil právě i jiný báňský inženýr – Radovan Krejčíř; ne však v konkurzu, ale pod cizím jménem na útěku z Česka, resp. ze Seychel.

Nevím, jak zní v afrikánštině či řeči Mandelova kmenu Xhoza slovo „klíště“, ale jistě by si po vysvětlení tohoto výrazu každý Jihoafričan připomněl Radovana Krejčíře a jeho maléry v Johannesburgu. Nenápadně se přisaje a musíte se jo snažit, abyste se ho zbavili. Ale následky mohou být někdy velmi nedobré a fatální; od zápalu mozkových blan až po boreliózu a totální „alcaponismus“.

A výsledek soudních jednání během posledních let s Krejčířem v Johannesburgu? Jeden soud schválil na žádost bílých právníků Radovana Krejčíře jeho převezení do nemocnice kvůli údajně špatnému zdravotnímu stavu. V ohrožení byly prý jeho ledviny a srdce. A že ho nikdo nepodezříval z hypochondrie? Nedávno zase lhal o své rakovině. Dle jeho nadváhy může jít skutečně o něco kardiovaskulárního. Advokáti navíc tvrdí, že byl jejich klient během výslechu mučen. Prostě jedna bajka za druhou a soudy na to naletí. Byť je „mučený“ Krejčíř bez zranění a zjevných následků.

Jestlipak si Radovan Krejčíř vzpomene na tento bar v Johannesburgu…?

Tehdy jeho lékař slovenského původu Marian Tupy napřed vypověděl, že zaměnil vzorky Krejčíře za vzorky nemocného člověka, takže český podnikatel tvrdil pojišťovně, že má rakovinu močového měchýře v posledním stadiu. A žádal 4,5 milionu randů, což je v přepočtu 10,8 milionu korun.

Urolog patrně nenafasoval podíl z podvodné částky, ale byl shledán vinným z podvodu a odsouzen k sedmi letům vězení. Po dohodě se státním zástupcem soud nakonec Tupému změnil trest na pětiletou podmínku výměnou za to, že bude svědčit proti Krejčířovi. Nyní urolog ale obrátil a tvrdí, že Krejčíř skutečně nemocný je. K tvrzení o zfalšování záznamů údajně Tupého přiměl vyšetřovatel Paul O’Sullivan, který prý doufal, že obvinění Krejčíře z podvodu pomůže k vydání podnikatele z Jihoafrické republiky do Česka.

A tak pořád dokola. Teď zase riziko infarktu. Při Krejčířově obezitě by mu měl někdo doporučit, aby zhubl alespoň dvacet kilo. Vězení se však mění obratem v ideální dietu. Nakonec bude prohlášeno sedm mrtvých kolem Krejčíře za živé, nebo že podlehli náhlé chorobě a ne trestnému činu.

V Česku se Krejčíř snažil dostat z vazby tvrzením, že je psychicky nemocný. Detektivové zachytili, jak z vězení organizoval „výrobu“ lékařské zprávy, podle níž trpěl „endogenními depresemi“. Naposled dostal "samotku" za přípravu útěku..

Soweto a jeho policejní folklor…

A náš hypochondr je však viněn i z daňových úniků. Už v létě média v JAR informovala, že Krejčíře údajně čeká daňový výměr ve výši 100 milionů randů (téměř 200 milionů korun). Finanční úřad majetkové poměry podnikatele vyšetřoval tři roky. Před pár dny mu daňový úřad zabavil veškerý majetek včetně dvojice luxusních nemovitostí.

Hodnota Krejčířova majetku v JAR je odhadována na 130 milionů randů (asi 225 milionů korun). Holt, zaplatil si hladký útěk ze své Černošické vily za pět milionů, vyplatil se už ze dvou vazeb v JAR, proč by něco „nevěnoval“ i za kauci příští týden? Proč ne? Odpověděl totiž už na všetečnou otázku; jak si může báňský inženýr, který ještě v roce 1990 nemá na svém kontě skoro nic, být najednou po několika letech miliardář?

http://olser.cz/wp-content/uploads/afrika-649.jpg

Škola psů za Sowetem…

I mistr tesař se někdy utne. Krejčíř při svém výběru JAR jako zemi svého dalšího azylu však značně chyboval; neuvědomil si, že jih černého kontinentu už není rasistický. Třeba si Krejčíř nedbale přečetl můj cestopis o JAR. Přitom to byl osud; jeho kamarád měl vydavatelství, on tiskárnu a knížka o jižní Africe byla na světě. Poprvé jsem byl v JAR v roce 1995, těsně po propuštění Nelsona Mandely z vězení, kde strávil 27 let.

Tenkrát bylo v této zemi na 30 milionů barevných obyvatel a na pět milionů bělochů, kteří ovládali veškerý průmysl a ostatní žili v podstatě z jejich daní. Dnes už platí, že v podnicích musí být zaměstnáno 80 procent černochů a zbytek bílí, aby se vyrovnalo národnostní rozdělení obyvatelstva. A v sousedním Zimbabwe právě vydal prezident příkaz, aby běloši odevzdali své firmy černochům. A k tomuto stavu se nyní dopracoval i Krejčíř v JAR...

Johannesburg bylo jeho jediné správné rozhodnutí, jde o město v moci anglicky mluvících lidí, kde je nejvyšší kriminalita, město, s nejvyšším počtem barů, nevěstinců a mafiánských klanů. Jeho součástí je černošská čtvrt Soweto. Srovnání s klasickým búrským hornickým městem Rustenburg, v němž žilo při mých návštěvách asi 60 tisíc obyvatel, k tomu šedesát kostelů, aby měl každý bílý občan, mluvící búrskou afrikánštinou, své místo v kostelní lavici („búr“ – farmář, „boer“ afrikánsky a nizozemsky znamená sedlák).

A žádné hospody, žádná kriminalita… JAR, to je průměr 50 vražd denně – téměř 30krát tolik, co v Německu. Znamená to větší kriminalitu než v USA, které však mají násobně víc obyvatel. A mají sice New Orleans, Harlem a Bronx, ale nemají Soweto…http://olser.cz/wp-content/uploads/afrika-600a.jpgAž budou mít i v Pretorii Vánoce; co si nadělí u Krejčířů pod stromeček…?

Na denním pořádku jsou zde ozbrojená přepadení i únosy. Nedávná vražda vůdce jihoafrických bílých extremistů Eugena Terreblancheho přiblížila zemi k rasovým nepokojům. Devětašedesátiletého nacionalistu Terreblancheho, který bojoval za „bílý stát“, nedávno ubili a rozsekali mačetami na jeho farmě přibližně 110 kilometrů severozápadně od Johannesburgu.

Dva útočníci ve věku 15 a 21 let; byli zaměstnanci farmy, kteří se hádali se svým šéfem o výplatu ve výši asi 1500 korun. Ihned po oznámení Krejčířova zadržení se na Twitteru jihoafrické policie objevily gratulace od uživatelů této komunitní sítě. „Jsem pyšný na naši policii. Jsem hrdý na naše muže a ženy v  uniformách. Dobrá práce, velmi si ceníme…“

To už byla hotová petice za vyhoštění Krejčíře z JAR. Nová honba za Radovanem Krejčířem začala v říjnu předminulého roku, kdy nezávisle po sobě zemřeli dva jeho společníci. Mrtvých kolem českého podnikatele dosáhl už čísla sedm…

Sun City, město hazardu uprostřed buše…

Byl jsem v JAR několikrát, ale zažil jsem pouze jedno přepadení bělošské farmy, kdy byl její búrský majitel zastřelen a vrahové odjeli s jeho třemi auty, naplněnými ukradenými věcmi. To ale bylo za prezidenta Mandely, dnes je v čele Jihoafrické republiky korpulentní náčelník Zuluů Jacob Zuma, který má tři ženy a dvacet dětí. Bělochy považuje za přítěž, stejně jako jeho prezidentský kolega Mugabe ze Zimbabwe.

Přes 330 tisíc lidí v Jihoafrické republice zemřelo od roku 1994 násilnou smrtí. Jenom Kolumbie je pokládána za nebezpečnější zemi. Milióny jihoafrických žen jsou oběťmi znásilnění. Podle organizací na ochranu žen byla alespoň jednou v životě znásilněna každá čtvrtá Jihoafričanka.

Zuulůská tanečnice v areálu zlatého dolu v Johannesburgu…

Do JAR přicestoval Krejčíř s falešným pasem ze Seychel, kde žil po svém útěku z Česka. Český soud ho loni na podzim nepravomocně odsoudil k 11 letům vězení za více než půlmiliardový daňový únik. Tuším, že tento týden bude pražský soud projednávat jeho odvolání proti tomuto rozsudku.

A jak se dívají psychologové na typy jako je Krejčíř? Podvodníci mají často velmi rozvinutý smysl pro empatii, to znamená, že se velmi dobře dovedou vžít do situace svých obětí. Pravým opakem lidí moudrých a mravných jsou chytráci, prospěcháři a mamonáři, nadutci a domýšlivci, hrubci a sobci. Krejčíř je člověk, toužící po bohatství. Být bohatý znamená mít větší osobní svobodu. Můžete dělat rozhodnutí nezávisle na penězích. Můžete přestat chodit do práce. Ovšem bohatství dává i moc nad druhými. Můžete je přímo řídit tím, že si z nich uděláte dlužníky.

Můžete ovládat celé firmy a rozhodovat o osudech mnohých pracovníků. O jejich životě a smrti… a to je pro mnohé pocit nadevše úchvatný… Lze s ostatními manipulovat z pozice hráče se „silnými kartami“ a dávat své bohatství na odiv. To už jde o emočně nestabilní a nutkavou závislost na penězích a mocí. Jde o druh lidí, kteří už neslyší a nevnímají a sami ztratili pocit viny. Zajímají se pouze o své tělesné blaho a je z toho egoismus, nestydatá touha po majetku, jejich vypočítavost a nemravnost vede k opovrhování ctí a počestností.

Suma sumárum: 1) Neexistují špinavé peníze! 2) Pokud si měsíčně nevyděláš 20 tisíc, musíš o sobě začít přemýšlet! 3) Dvě třetiny Čechů si málo vydělávají, protože málo pracují a jsou líní…

Inu, asi tedy notně změkl nejsledovanější český gangster a tvrďák Radovan Krejčíř, odsouzeny v JAR na 35 let vězení, když nyní pokorně žádá o vydání do Česka, kde mu hrozí pouze trest 15 let za mřížemi. Kdyby neutekl do jižní Afriky, byl by dnes možná už na svobodě. Jak praví filozof Bertrand Russell: „Smutné je, že hlupáci jsou tak sebejistí a lidé moudří tak plni pochybností…“

Snímky  z JAR Břetislav Olšer (7)

http://pravednes.cz/TupyMarian.profil

Tři mušketýři českého národa – Masný, Krejčíř, Bakala a Kožený…

Nejkrvavější policejní operace v JAR od skončení apartheidu…

Jihoafričané šéfují už českému pivu i OKD; bude Ekmark jako Bakala?

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/375777/krejcir-si-vyslechl-trest-v-okovech-35-let-za-mrizemi.html

http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/zahranici/krejcir-stoji-znovu-pred-soudem-podvedl-pojistovnu.html

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Břetislav Olšer

Břetislav Olšer

10.09.2018 20:51

Pletete si Krejčíře s Koženým; 17. října 2012 Vrchní soud v Praze potvrdil 10 let vězení pro Viktora Koženého za vytunelování Harvardských fondů v polovině 90. let. Kožený má jako náhradu škody zaplatit zhruba 10 miliard korun. Někdejší "motor privatizace" Václava Klause byl odsouzen jako uprchlý. Vrchní soud původní rozsudek Městského soudu v Praze, který poslal "nejúspěšnějšího privatizátora" na 10 let do vězení zrušil a vyřkl nový verdikt. Jen přečtení rozsudku trvalo skoro 2,5 hodiny a členové senátu se v četbě museli střídat. Verdikt se však od původního příliš nelišil." Jednání Viktora Koženého bylo nepochybně úmyslné,“ zhodnotil podíl na tunelu do Harvardských fondů předseda senátu Radek Hartmann. „Jako schopný manažer a ekonom musel vědět, k čemu odliv aktiv z fondů povede,“ podotkl soudce. Netřeba dodávat, že neméně schopným manažerem a ekonomem v době privatizace státního majetku a vzniku Harvardských privatizačních fondů byl i Ing. Václav Klaus, CSc., tehdy ministr financí ČR, který s jejich založením Koženému osobně aktivně pomáhal. Škodu velkého rozsahu určuje český trestní zákon jako škodu nad 5 miliónů korun. Tuto hranici Kožený překročil 1600 krát.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

10.09.2018 20:02

Jen ať si ho tam nechají.Klaus prohlásil,že je třeba více takových Krejčířů a ejhle,ono se jich objevilo spoustu.Jen mají jiné příjmení,než Krejčíř!


 
Minář nastavil zrcadlo. A pěkně drsné

Minář nastavil zrcadlo. A pěkně drsné

Zcela nesporně byl Mikuláš Minář bezesporu možná největším politickým manipulátorem, které Česko zažilo posledních desetiletích. Připomínal středověkého krysaře s píšťalkou, za kterým se vinou desetitisíce fascinovaných souputníků spojovaných vidinou odstranění prezidenta Miloše Zemana a premiéra Andreje Babiše z politického života, aby nakonec skončili na rozdíl od tragických výsledků starověké báje pádem na zem, kdy obraz jasného vítězství náhle vymizel. A oni zůstali neschopní a zoufalí zase sami.

Máme skutečnou demokracii, tj. vládu lidu, nebo profláknutých starostů, doktorů (všeho druhu), inženýrů, bankéřů, ředitelů?

Máme skutečnou demokracii, tj. vládu lidu, nebo profláknutých starostů, doktorů (všeho druhu), inženýrů, bankéřů, ředitelů?

Je pár dnů před volbami do krajských zastupitelstev a Senátu PČR a do našich poštovních schránek, ale i na bilboardech (a jiných veřejných zařízeních, např. zadní sklech autobusů) se nám představují (často šklebí anebo se nám smějí) kandidáti politických stran a hnutí. Člověk se nestačí divit, jak ubohými slogany a hesly jsou jejich podbízející se tváře doprovázeny.

Poslední domácí zprávy

Rozděl a panuj

Rozděl a panuj

Blíží se volby a s tím spojena agresivita některých politických uskupení, která hrají nikoliv o „své“, ale o „naše“ peníze. Jen pro...