• Sobota, 17. listopad 2018
  • Svátek má Rukojmí Mahulena

Další umělec na scéně
Počet návštěv: 4996

Další umělec na scéně

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Proslulé výroky dalších svobodomyslných umělců ovlivněných diktátorským chováním EU a liberální levicové demokracie v ní rozlezlé společně s agitací namířenou proti Rusku a Číně daly vzniknout názvu Pražská kavárna, v jejíchž imaginárních prostorách se tito komedianti setkávají. Novým členem se stal i Pavel Liška, který prohlásil, že se mu líbí otevřenost a odvaha nynější mládeže, a až staří umřou, bude mu prý lépe.

Hercům, zpěvákům a hudebníkům do jistého stupně a úrovně schopnosti prezentovat obor zvaný umění se kdysi říkalo komedianti. Jezdili od města k městu, po hradech a zámcích, tržištích a náměstích s touhou a potřebou bavit lidi. Přestože i ve starověku už existovala místa, kde se ti nejlepší příslušníci všeobecně kočovné společnosti komediantů dokázali usadit a vystupovali v představeních pro veřejnost na jednom místě, třeba v Řecku a Římu již byla divadla a občas se předvedli i v cirku, až do relativně nedávné doby převažoval kočovný způsob a doteď hudebníci a menší divadelní soubory jezdí po celé republice.

Většina herců se však usadila v kamenných budovách mateřských divadel a patří k jedné scéně, přičemž mohou hostovat v představeních na jiné. Navíc počátkem filmové tvorby a vznikem televizního vysílání se vyskytnul nový prostor, ve kterém herci získali možnost stát se masově sledovanými. Přestalo se jim říkat komedianti a z některých se stali vážení lidé.

 Herec má v zásadě v sobě jisté geny, které ho ženou na jeviště. Na něm na sebe přebírá podoby různých rolí, charakterů a tváří. Pomáhá mu k tomu nejen různá úroveň schopností, ale také dobře vybavená divadelní šatna a maskérna. S každým představením se z nich stává jiný člověk, než kterým skutečně jsou. Na dvě hodiny tak přebírají názory, mimiku a vyjadřování postavy, kterou hrají. Jsou tak mistry převtělování se a umí to použít i v praxi. Jak jsme výše uvedli, filmová plátna a televizní obrazovky posunuly umělce do jiné dimenze. Z oblastních, uměním se nějak živících postaviček, se stávají hvězdy, ke kterým denně vzhlíží miliony lidí a žijí s nimi životy jejich rolí.

Některé jsou extrémně kladné, jiné patří k záporným a jejich představitelé podle toho kolísají se svou popularitou. Navíc se vznikem novodobého hitu, tedy nekonečných seriálů, je potřeba více lidí schopných a ochotných denně natáčet, honoráře za to jsou však natolik tučné, že jen výjimeční se k výrobě těchto škvárů nepřipojí. Sledovanost Ulice, Ordinace v Růžové zahradě či plna dalších podobných sérií je však neskutečná a vyjadřuje jistou mentální úroveň diváků, ale i jejich tvůrců. Množství seriálů je zarážející, ale jde prostě o nejlevnější originální výplň vysílání a zároveň výroba hvězd přináší i další výhody v podobě využití reklamních přestávek, kdy si dotyční často výrazně přivydělávají právě ve spotech.

 Přechod od komedianství k herectví a statutu hvězd zanechává na propagonistech značné následky. Přestože se živí přejímáním cizí osudů, získávají pocit, že lidé jsou zvědaví i na jejich vlastní názor a se správným patosem zneužívají svého postavení a popularity,  zahrnují nás svými představami a pohledem na svět. Bohužel k tomu mají více prostoru, než třeba soustružník z ČKD, protože jejich pracovištěm jsou místa předurčená veřejnému předvádění se. Zatímco moudří umělci umí rozlišit práci a soukromí, ti méně schopní mají potřebu hrát pořád a všude.

Skutečný mistr svého oboru velmi dobře váží svá slova i prostředí, ve kterém prezentuje sám sebe, ale potomek komediantů povýšený do stavu hvězdičky dělá vše proto, aby byl slyšet všude, a snaží se k tomu využít i prostoru přeurčenému jiným účelům. Jdu li do divadla, jdu se podívat na ztvárnění oblíbené role, nezajímá mne to, co probíhá hlavou herci. Jdu li na koncert, těším se na písničky, hlas či hudební produkci a aranžmá, nepotřebuji vědět, co si interpret myslí o politice. Je třeba si uvědomit, jaké honoráře za svou práci dostávají a také to, že pokud to není dost, odpovídá to jejich výběru a schopnostem.

  Nejhlasitěji se poslední dobou ozývá střední a mladší generace herců. Trapné a nenávistné  výroky ukňouraného  principála divadla Rudolfa Hrušínského hraničící s naprostou trapností jsou dostatečně známé, nicméně díky nim získal nedávno tučnou dotaci. Aktivity Vojty Dyka v době voleb a snahy Drahoše získat úřad prezidenta se nedaly přehlédnout, zpěvák Klus se i přes vysoké honoráře za koncert tváří jako statečný proletář. Proslulé výroky dalších svobodomyslných umělců ovlivněných diktátorským chováním EU a liberální levicové demokracie v ní rozlezlé společně s agitací namířenou proti Rusku a Číně daly vzniknout názvu Pražská kavárna, v jejíchž imaginárních prostorách se tito komedianti setkávají.

Novým členem se stal i Pavel Liška, který prohlásil, že se mu líbí otevřenost a odvaha nynější mládeže, a až staří umřou, bude mu prý lépe. Konečně tak naplnil svou proslulou roli Idiota až do puntíku. V podstatě schvaluje výsledky indoktrinace žáků a jejich postupnou degeneraci projevující se neznalostí historie, neschopnost vnímat vlast jako svůj domov a starší lidi považuje za nepotřebný odpad brzdící rozvoj společnosti.

Ty samé lidi, před kterými denně vystupuje a kteří se svým placením vstupného skládají na jeho živobytí. Jeho podpora žižkovské kliniky je už jen třešinkou na dortu a hovoří za mnohé. Ostatně se smrtí si zahrává i neziskový sektor, paradoxně k tomu potřebuje majetek starých lidí. Chce, aby ho odkazovali právě organizacím odpovědným za jakousi pomoc Africe. Té Africe, která znásilňuje, zabíjí a migruje do Evropy. I to Liška schvaluje?

 Až si příště pustíte televizi či půjdete do kina nebo divadla, zamyslete, koho Vaše oči hltají. Jistě, existují skutečné star, jejichž umění převyšuje úroveň role a ostatních, ale většino především umění autora, režiséra a lidí kolem zvyšuje procento úspěchu samotného umělce. Navíc být charakterní postavou neznamená být charakterním člověkem. Nedejte se zblbnout jen jednou z dalších rolí toho, kdo má touhu ovlivnit Vaše myšlení. Skuteční mistři oboru vědí, že není černá a bílá, ve světě totiž převažuje šedá. Vše má své pro a proti.

J3.K

http://www.inadhled.cz/zajimavosti/dalsi-umelec-na-scene/

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
caspero Caspero

caspero Caspero

13.09.2018 16:42

myslel jsem si že toho tupého jenom hraje ale zmýlil jsem se je to blb !


 
Petr Majevský

Petr Majevský

08.09.2018 21:06

Komediantí nejsou hloupí,jsou jen zpitomnělí režimem a hlavně parazitují na společnosti.Lidem,kteří je vlastně nepřímou formou živí(ze svých daní) se zcela nepokrytě vysmívají a jsou strašně chudí!Vždyť mohou jen dvakrát do roka jezdit na báječné dovolené do exotických krajin.Tak musí skákat podle režimu,což činili vždycky.Nic nového pod sluncem.Pokaždé mají na své jednání polehčující okolnost-cenzory.Hlavně se blýsknout svým image!


 
John Rich

John Rich

08.09.2018 14:29

Primitivy nemá smysl komentovat ...od pohledu blb s IQ mražené zeleniny..


 
Tak dlouho hlásala Slonková, že ji chtěli zastřelit za její údajnou investigativní žurnalistikou, až se odstřelila sama svým bulvárním humusem na úkor Andreje Babiše, z jehož deníku byla vyhozena

Tak dlouho hlásala Slonková, že ji chtěli zastřelit pro její údajnou investigativní žurnalistiku, až se odstřelila sama svým bulvárním humusem na úkor Andreje Babiše, z jehož deníku byla kdysi vyhozena

Premiéru Andreji Babišovi se musí otevírat nůž v kapse, když jen uslyší jména „novinářů“ Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka, kteří se zpronevěřili všem morálním normám; „natočili totiž reportáž“ se synem Andrejem Babišem, švýcarským občanem. Když s ním zmínění novináři vedli rozhovor, sdělili mu, že jsou žurnalisté, a on jim nezabouchl dveře před nosem.

17, listopad 1939 - 9 poopravených představitelů studentů, 1 200 jich bylo odvlečeno do koncentračních táborů, kde mučením zemřelo dalších několik desítek; 17. listopad 1989 - jeden údajný mrtvý student Šmídy

17. listopad 1939 - 9 popravených představitelů studentů, 1 200 jich bylo odvlečeno do koncentračních táborů, kde mučením zemřelo dalších několik desítek; 17. listopad 1989 - jeden údajný mrtvý student Šmíd

Letošní 17. listopad měl rovněž všechno perfektně načasované do posledního puntíku; v roce 2014 to napřed byly červené karty proti Miloši Zemanovi, tentokrát to byly demonstrace za demisi Andreje Babiš jako mafiána, který coby zlý muž "vláčí svého syna mafiánskými způsoby po světě". Tento nehorázný útok navíc zákeřně probíhal ve chvíli, kdy byl premiér Babiš v Palermu na Sicílii, kde má jako na zavolanou sídlo sicilská mafie Cosa Nostra. Už zase cizí moc útočí na premiéry české vlády, už opět mají padat jejich hlavy...?

Učme se spolupracovat napříč názory, řekl v pořadu Na prahu změn Ladislav Jakl

Učme se spolupracovat napříč názory, řekl v pořadu Na prahu změn Ladislav Jakl

Pořad Na prahu změn přináší každé pondělí banskobystrický Slobodný vysielač. Moderátorem je Stanislav Novotný, bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií, který si v pořadu povídá s výraznými českými osobnostmi. Hostem posledního dílu byl Ladislav Jakl, publicista, politik, hudebník a bývalý ředitel politického odboru Kanceláře prezidenta republiky.

Aktivisti se aktivizují.

Aktivisti se aktivizují.

Už zítra se chystají oslavy výročí listopadu 1989. Co může občan krásné české kotliny očekávat? Bohužel, nepůjde jenom o připomínku, jak jsme proti pendrekům vyzvonili klíči demokracii!

 

Poslední domácí zprávy

Aktivisti se aktivizují.

Aktivisti se aktivizují.

Už zítra se chystají oslavy výročí listopadu 1989. Co může občan krásné české kotliny očekávat? Bohužel, nepůjde jenom o připomínku, jak...