• Pondělí, 18. říjen 2021
  • Svátek má Rukojmí Lukáš

Islámský stát prý není skutečným nepřítelem Západu; je jím spíš pokrytecká Saúdská Arábie?
Počet návštěv: 7330

Islámský stát prý není skutečným nepřítelem Západu; je jím spíš pokrytecká Saúdská Arábie?

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

Před cestou do ciziny si o cílové zemi vždy zjistím vše od ČTK, abych věděl, do čeho se chystám. Kanada byla ideál; četka referovala jen o konferencích a volbách, žádné atentáty a krimi; nejhorší na tom byla a je Saúdská Arábie.

Dejme slovo faktům. Nezpochybnitelným. Byl jsem pár let zpravodajem ČTK, vím, co "šustí v globální trávě". Před zhruba tuctem let jsem po návratu z Izraele, kde jsem byl akreditován na mimořádné volby, a po osobních zkušenostech s islámem v Pásmu Gazy, poprvé zveřejnil prorocká slova: „Zalidníme Evropu našimi dětmi. Porazíme bezvěrce dělohami našich žen!” Tuto větu neřekl žádný středověký islámský sexuální maniak, ale v roce 1974 prezident Alžírska Boumedienne. Okamžitě mě ambasády arabských zemí v Praze obvinily z xenofobie a nenávisti vůči islámu. Byla mezi nimi i Saúdská Arábie. A skoro milion současných běženců a jejich žen naplňují inkriminované proroctví, jak narýsované podle drátku... Zalidníme Evropu našimi dětmi, zničíme bezvěrce dělohami našich žen

(Třeba mě nikdo neodstřelí za zveřejnění drsného kresleného humoru, jak to učinili v Paříži islamisté karikaturistům Charlie Hebdo za zesměšnění Proroka...)

Proto dnes musím zopakovat další rouhačská slova: Islámský stát prý není skutečným nepřítelem Západu. Tím je Saúdská Arábie, kde se daří opravdovým teroristům. Od plánovačů po finančníky, napsal renomovaný britský deník The Independent; tvrdí dále, že saúdská  monarchie šíří chorobnou formu islámu po celém světě. Podněcuje ji a financuje. Něco jako lidská svoboda v zemi podle ní neexistuje. A Západ před její krutovládou zavírá oči, byť Saúdská Arábie popravuje v průměru každé dva dny jednu osobu, co se provinila proti islámskému právu šaria...

Podle The Independent začali být Saúdové od 11. září 2001 stále agresivnější, jakoby nestačilo, že dodali hlavní teroristy pro atentát na USA. Financují islamistické organizace a operace, podporují učení, které zbavuje žen práv a svobody, a odsuzují svobodné hodnoty i demokracii. Bombardují Jemen, kde zabili již tisíce civilistů. To vše za mlčení Západu. Koho se tedy máme bát? ISIS s podporou SA údajně plánuje nukleární holocaust: Teroristé chtějí vyhladit půl miliardy obyvatel planety… Kde hledat kořeny tohoto zla, které obsahují zprávy světových agentur...? Opět musím připomenout, co jsem psal před lety; musím, jelikož si to mnozí nepamatují, resp. si to ani pamatovat nechtějí. Nezajímají je fakta, ale pouze mé jméno, při jeho špinění asi masturbují...

Je nutní též připomenout, co se dělo při dojemných autentických záběrech, když Kennedyho letiště v New Yorku opouští 13. září 2001 bin Ládinova rodina v počtu 26 osob, kdy už jsou zničena Twin Towers Obchodního centra. Ve svém soukromém letadle a za pozorné asistence příslušníků tajných služeb CIA odletěli všichni v pohodě, formálně vyslechnuti FBI, do Saúdské Arábie, odkud vyla většina atentátníků. Přestože jiné vzdušné soukromé i veřejné dopravní prostředky bez výjimky měly až do odvolání zákaz jakéhokoli startu či přistání, natož pak letu nad Spojenými státy. Válka je požehnaný byznys. Dnes na „obavách ze zbrojního potenciálu Íránu“ vydělají opět hlavně americké zbrojařské firmy.

Další zpráva ČTK: Američtí zbrojaři Boeing, Lockheed Martin, Northrop Grumman či General Electric se podílejí na armádní zakázce pro Saúdskou Arábii v hodnotě šedesáti miliard dolarů. Největší zbrojní obchod v dějinách USA byl rozhodnut podpisem Baracka Obamy a Kongresem USA v připomínkovém řízení. Rijád nakoupil 84 nových a sedmdesát zmodernizovaných stíhaček F-15 a 178 vrtulníků. Podle společnosti Boeing, která vyrábí stíhací letouny F-15 a vrtulníky Apache a Little Bird, podpoří saúdská objednávka přímo či nepřímo až 77 tisíc pracovních míst po celých Spojených státech. Firma Sikorski společně s General Electric dodává vrtulníky Black Hawk, jichž si Rijád objednal dvaasedmdesát.

A aby toho nebylo málo, projevili Saúdi zájem o izraelský obranný systém Železná kupole (Iron Dome, Kipat Barzei). Účinnost této "kopule" je zázračná. Proto ji chtějí od Izraele odkoupit kdysi úhlavní nepřátelé Židů -  státy Perského zálivu a mezi nimi i Saúdská Arábie, Omán, Katar, Emiráty a Bahrajn. Státy Perského zálivu chtějí za tento ochranný deštník Iron Dome zaplatit řádově stovky miliard dolarů. Zájem je rovněž o izraelský tzv. Davidův prak, jenž Izraele zatím vyvíjí, ale už symbolika Davida a Goliáše hovoří za vše... Poprvé v životě jsem zažil zvuk sirény ohlašující raketový útok, když jsem byl koncem roku 2012 ubytován v The Jeruzalem Tower Hotel. Železná kupole zlikvidovala nejméně dvě rakety mířící na Jeruzalém, k jejichž odpálení se v prohlášení přiznali teroristé Hamásu...

Už v roce 1994 se Saúdi chystali na teror; to ještě manhattanská dvojčata stála jako ulitá z železobetonu. A pak někdo práskl Nadaci pro mezinárodní dobročinnou činnost, že se údajně paktuje s islámskými teroristy. CIA obsadila v březnu 2002 v Sarajevu osm kanceláří této organizace. Při razii našli policisté zbraně i výbušniny, videokazety a letáky, které vyzývaly muslimy ke svaté válce. Byla to jen kamufláž s nastrčenými dokumenty, aby se potvrdila islámská stopa…? Včetně počítače se složkou s nápisem Historie Usámy. Bylo hned zřejmé, že několik tisíc nalezených stran obsahuje celý příběh Al-Kajdy, včetně dopisů, protokolů z tajných setkání, fotografií i poznámek. Rukopis se hodil na Usáma bin Ládina. Na pomoc mu přišly saúdskoarabské elity i jeho rodina. To dokazuje seznam finančních sponzorů Al-Kájdy. K její podpoře se podpisem zavázali i dva bývalí ministři Saúdské Arábie, šest bankéřů a dvanáct prominentních obchodníků, mezi kterými byli i Usámovi bratři.
Teroristé podle projevu Obamy během výročí 11. září útočili na americké ideály a nejlepší zbraní, kterou Amerika ve válce proti terorismu má, je tyto "ctnosti hájit a žít podle nich". Podle prezidenta USA Husseina Obamy mezi ně patří i právo na náboženskou svobodu, prohlásil, aniž by zmínil přes 4 100 muslimy v Iráku zabitých amerických vojáků, o dalších tisíci v Kábulu a okolí ani nemluvě. Včetně tří sťatých amerických rukojmí v Iráku 2014. Že by nejlepší zbraň USA zvaná ctnost amerických ideálů nějak nezabírala? Slova Obamy jsou jak přes kopírák totožná se slovy jeho předchůdce J. W. Bushe ml. ihned po 11. září: “Islám představuje mír, zatímco teroristé ztělesňují zlo války. Když přemýšlíme či mluvíme o islámu, myslíme na pocit bezpečí, který tato víra přináší miliardě lidí na celém světě. Miliardy lidí v něm nacházejí pocit bezpečí, útěchu a mír, a to činí z příslušníků jakékoliv rasy bratry a sestry. Mezi americkými občany žijí miliony muslimů a ti jsou pro naši zemi nepředstavitelně velkým přínosem hodnot…”

Vše začalo palivovým šokem; v roce 1938 změnila život Saúdské Arábie těžba ropy. Z kočujících nomádů se stali zámožní občané státu s vlastním bohatým králem a zároveň silným vlivem duchovních, kteří vycházeli z wahhabismu. Otec Usámy Muhammad se dal do podnikání ve stavebnictví, protože věděl, že vzmáhající se království bude potřebovat silnice, tratě a letiště. A protože vládnoucí král Bin Abd al-Asis byl invalida, stavěl pro jeho vozíček rampy, kde se dalo, a postavil mu i dálnici, aby jeho luxusní bouráky mohly jezdit do vzdálených míst, kde měl své paláce. Stal se ministrem veřejných prací a jeho firma hlavním budovatelem nové infrastruktury v zemi. Usámovi bylo tehdy asi dvanáct roků a začal ve firmě pracovat jako šofér buldozeru.

Šéfem firmy byl od roku 1972 Usámův starší bratr Salem, který vystudoval ve Velké Británii, kde se rovněž oženil. Tento muž vždy patřil k obdivovatelům Spojených států a prezidentu Reaganovi pomohl v boji proti revoluci v Nikarugui. Do této akce prý investoval 34 milionu dolarů… Prvním hříšníkem byl Usámův další bratr Mahrus, který se ocitl ve vězení kvůli spojení s teroristy, kteří v listopadu 1979 obsadili Svaté město Mekku. Podle amerických agentů je přímo do teroristických aktivit zapleten i další člen rodiny, a sice Mohammed Schamal Chalifa, který si vzal Usámovu sestru. Usamův otec pocházel z chudých poměrů. Narodil se v Jemenu v obci Ribat. V roce 1930 se vydal jako pologramotný na sever do Saúdské Arábie, do tehdy ještě malého města Jiddah a živil se jako nosič bohatých poutníků, kteří šli do Mekky.

Kdoví, jestli ještě existují naši podnikatelé, zástupci české mezinárodní splečnosti Czech Mining Technology – CZMT a. s., kteří podepsali 22. srpna 2008 v Praze kontrakt se saudskoarabským podnikatelem šejkem Bandarem Tárikem bin Ládinem z firmy Middle East Development. Jde o slušnou sumičku 17 miliard korun (700 miliónů eur). Šejk Bandar Tárik bin Ládin je přece pouze nevlastní bratr světoznámého teroristy Usámy bin Ládina. Objektem zájmu stavbařů mají být státy Džibutsko a Jemen. Inu, byznys je byznys, kdyby i na chleba nebylo…

Přes 50 českých firem by mělo mít nemalé zisky z nově podepsané smlouvy. Šejk Bandar Tárik bin Ládin prý není žádný škrob a na nějaký ten milion nehledí… Jak asi následující obchod dopadl? Nicméně zástupci české mezinárodní společnosti Czech Mining Technology – CZMT a. s. přesto plni důvěry ve Spojenými státy ověřené miliardáře podepsali 22. srpna 2008 v Praze kontrakt se saúdskoarabským podnikatelem šejkem Bandarem Tárikem bin Ládinem z firmy Middle East Development.

A pro doplnění souvislostí ještě připomenu, jak jsme kdysi žasli nad kulturním dědictvím Saúdů... Co by nynější reakci Saúdské Arábie na pokus zakázat překlad Rushdieho Satanských veršů do češtiny říkal velký milovník a přítel Saúdů Václav Havel, který v roce 2001 navštívil Václav Havel Saúdskou Arábii a při této příležitosti si ohřál svoji polívčičku; byla podepsána dohoda o zřízení vyslanectví Saúdské Arábie v Praze. To bylo otevřeno v roce 2002. Česko s královstvím spolupracuje v oblasti politické, školské, vědecké, kulturní a obchodní. V Praze se mezi lety 1999–2000 uskutečnila výstava s názvem Saúdskoarabské kulturní dědictví a v roce 2011 byla Saúdská Arábie čestným hostem a hlavním tématem veletrhu Svět knihy. Kdysi jsme žasli nad kulturním dědictvím Saúdů, dnes nám zakazují překlad Rushdiho Satanských veršů
article_photo

V roce 2011 byla podepsána Dohoda o vzájemné ochraně a podpoře investic. Dovezl jsem si z Káhiry z českého velvyslanectví vzácný suvenýr; brožurku, v níž byl arabský překlad hry Václava Havla “The Memorandum – Vyrozumění”. Tato další absurdní hra je založena na konfrontaci umělosti a přirozenosti. Umělý svět je zde budován na umělém jazyku Havlem nazvaného „ptydepe“, který má zajistit štěstí vyloučením emocionality, nepřesností či mnohoznačnosti. A tato knížka byla k mání mezi turistickými průvodci v předsálí velvyslancovy pracovny…

Možná to s tím nesouvisí, možná ano, ale faktem zůstává, že většina z 19 atentátníků z 11. září 2001 pocházela ze Saúdské Arábie. Nyní se muslimové chlubí svou nejnovější produkcí; Havlovou esejí “Moc bezmocných”. Náklad tisíc výtisků o české zkušenosti se sametovou revolucí půjde i do Saúdské Arábie. Nakladatelství al-Arabí ji míní vydat do celého arabského světa. Vystavila ji i na veletrhu v Maroku, Ománu, Abú Zabí… Jako podpora tamních arabských revolucí? Ano, je tam asi málo mrtvých, je třeba je ještě víc rozeštvat. Prostě vývoz revoluce po česku.

Snímek Břetislav Olšer

Saúdská Arábie je jednou z nejteokratičtějších zemí a islám je oficiálním státním náboženstvím. V království se nacházejí dvě nejposvátnější místa islámu, Mekka a Medína. Zhruba 97 % obyvatel Saúdské Arábie jsou muslimové, z nichž 85–90 % jsou sunnité a 10–15 % šíité. A podle toho vypadají lidská práva; příklad za všechny: Dva měsíce vězení a 90 ran bičem. Takový je trest, který v Saúdské Arábii vynesl soud pro údajně nezletilou dívku za incident, který měla se svou učitelkou kvůli mobilnímu telefonu.

Podle listu Al-Vatan je odsouzené dívce “kolem dvaceti”, zatímco mezinárodní organizace na ochranu lidských práv Amnesty International  tvrdí, že dívce je teprve třináct; zároveň v prohlášení vydaném v Londýně vyzvala saúdskoarabského krále Abdalláha k “okamžité intervenci s cílem zajistit, že trest bičování bude zrušen a musí přijmout kroky k reformě saúdskoarabského zákonodárství a procesního trestního práva, aby bylo zakázáno používání krutých, nehumánních a potupných trestů, zejména bičování dětí…”

Saúdskoarabský liberál a zakladatel skupiny na ochranu lidských práv Raíf Badáví byl nedávno místním soudem za „urážku islámu“ odsouzen k 10 letům vězení, tisíci ranám a pokutě jednoho milionu saúdských riálů (více než 5 milionů českých korun).  „Zločinem“, jehož se dopustil, byla kritika činnosti náboženské policie a vůbec silné role náboženství v konzervativní sunnitské monarchii. A to je na tom ještě dobře; ženy jsou popravovány třeba za čarodějnictví a odpadnutí od islámu. Také proto bezpečnostní zeď, zatímco cvaká u prdelky též osazenstvu EU a NATO, sídlících v Bruselu. Hlas Internacionály a La Marseillaise zaznívá z Paříže až sem…

Inu, co říct na tento způsob léta, jenž se zdá býti nešťastným? Jedině další vtip: Člen Muslimského bratrstva nastoupil v Londýně do černého taxíku. Důrazně požádal taxikáře, aby vypnul rádio, protože to přikazuje učení jeho náboženství, že on nesmí poslouchat hudbu, protože v Prorokově věku nebyla žádná hudba, obzvlášť ne západní, která je hudbou špinavých bezvěrců. Taxikář zdvořile vypnul rádio a otevřel dveře. Arabský muslim se otázal: „Co se děje?“ Taxikář odpověděl: “ Za časů Proroka nebyly žádné taxíky. Vypadni a počkej si na velblouda !!! „Žalovali u OSN na bezpečnostní zeď Izraele, dnes si ji sami staví

Kdo s kým, o čem, pro koho; vznikne islámský syrsko-irácký stát…?

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

08.12.2015 22:08

S Vašimi názory souhlasím. Co ve Vašem rozboru chybí? Imám, který provokuje a štve vůči sobě lidi vyznávající rlzné náboženství, není tím, kdo by zastával náboženskou hierarchii, jako je tomu u křesťanství. Na teologa v žádém případě nevystudoval. Je vybraný a odsouhlasený těmi, kterým jeho znalosi stačí k tomu, aby se stal jejich mluvčím. Proto toiik nenávisti k jinověrcům. ...Církevní hierachie v duchovním světě muslimů nevzniká. Tím je zcela vzdálena křesťanství. Hlásat korán může tedy každý primitiv, kterému se znelíbil život v zemích, které ho de facto živí. Jeho finanční zdroj pramení ze Saúdské Arábie. Tato země je jako spojenec NATO "per forma". USA dnes využívají možnost nakupování levné ropy od Saudů k tomu, aby poškodily hodnotu ropy z RF. ....Primitivové, kreří se mohou stát hlasateli islamismu jenom proto, že ovládají Korán, se stávají nebezpečnými torpédy, jež nás mohou smést, jako evropskou civilizaci, z povrchu zemského. ... Mějte se hezky.


 
Bůh s námi, přátelé...

Bůh s námi, přátelé...

Jsem na Floře v Olomouci a celý den mám možnost komunikovat s lidmi, kteří mají rádi přírodní léčbu nebo hledají alternativu k lékům, které jim už nezabírají. Deziluze z lékařského stavu je více než zřejmá. Bohužel si za to lékaři mohou sami svou arogancí, neochotou vyslechnout si pacienta a bagatelizovat jeho potíže. Lékaři se lidem vysmívají za jejich pokusy porozumět sami vlastnímu tělu. Apriori odmítají zabývat se stravou a zkoumat vliv vitamínů a živin na naše zdraví.

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají šanci postavit vládu s důvěrou Sněmovny. Vítězí slepenec pěti nesourodých stran, jejichž předáci se v povolebním opojení radují jako děti, jež dostaly novou hračku: těší se, že  si se státem pěkně pohrají. A opájejíce se vítězoslávou, dávají najevo, že jen na nich záleží, zda se vítěznému ANO dostane důstojného zastoupení ve vedení Sněmovny. Tradiční slušnost v zacházení vítězů s opozicí není zaručena.

         P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

Bude Amerika existovat za dalších 10 či 20 let? Pravděpodobně nikoliv.

Pochopil jsem, že je s Amerikou konec, když blahosklonní a lhostejní hlupáci umožnili korupčnickému establishmentu ukrást prezidentské volby a za prvního muže pro agendu establishmentu nastolili nulu.

Poslední domácí zprávy