• Úterý, 04. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Dominik

Syrský velvyslanec v Praze: Syrský zákon neumožňuje adopci sirotků do zahraničí.
Počet návštěv: 7384

Syrský velvyslanec v Praze: Syrský zákon neumožňuje adopci sirotků do zahraničí.

Tomio  Okamura Článek od Tomio Okamura

Vítačská média v čele s ČT zase manipulují a uměle rozdmýchávají kauzu přijetí 50 syrských sirotků, aby zviditelnili oblíbence z řad lidovců a kalouskovců. Nikdo z navrhovatelů však do teď nedokázal ani specifikovat, o jaké sirotky se má konkrétně jednat … Jaká jsou fakta?

Jsem asi jediný, kdo se zeptal přímo Syrského velvyslance v ČR, co na to říká Sýrie. Ani ČT se schválně oficiálního zástupce Sýrie nezeptala, jelikož by to narušilo jejich kampaň. Obdržel jsem dnes písemnou odpověď, kterou přikládám – a plně se potvrzují moje slova. Legální Syrská vláda, kterou uznává i ČR – máme tam i fungující ambasádu, kontroluje většinu území státu a má všechny prostředky k tomu, aby se o děti postarala. Sýrie si je v současné době již schopna s těmito sirotky pomoci sama a pomoc od ČR nežádá. Iniciativa europoslankyně Šojdrové (KDU-ČSL) je navíc v rozporu se syrskými zákony a ambasáda se důrazně ohrazuje, že syrští sirotci nejsou na prodej.

 

Zde je dnešní vyjádření syrské ambasády v ČR v plném znění, zaslal mi ho šéf ambasády pan Bashar Akbik:
„Rozhodnutí o přijetí nebo nepřijetí je věc českých úřadů, a tato iniciativa vysílá v podstatě symbolické gesto na nesprávném místě. Syrský zákon neumožňuje adopci sirotků do zahraničí. Řada českých aktivit k pomoci sirotkům, nebo uprchlíkům, se uskutečnilo ve formě podpory na území Sýrie, kde se nachází stovky sirotčinců a miliony vnitřních uprchlíků. Proto, pokud někdo má upřímně zájem o pomoc, tak správná cesta je pomoc na území Sýrie, protože syrští sirotci nejsou na prodej. Chtěli bychom také poukázat, že v sociálním životě v Sýrii a syrských tradicích, díky rodinným vazbám, je celkem dost dobře fungující mechanismus v péči o sirotky. Kromě organizací podporovaných státem, ministerstvem sociálních věcí, jsou další dobročinné organizace řízené náboženskými centry, křesťanské a muslimské, které pečují o sirotky v Sýrii. Myslíme si, že by bylo lepší, aby politici vytvářeli prostředí, které by umožnilo sirotkům a uprchlíkům vrátit se zpátky na území Sýrie, kde je pro ně daleko lepší životní prostředí. A také, aby se Evropské instituce podílely na obnově terorem zničené infrastruktury v Sýrii, aby lidé ze Sýrie nadále neměli zapotřebí Sýrii opouštět.“

Co k tomu za SPD dodat? V naší zemi máme dost vlastních sirotků a nezaopatřených dětí v Klokáncích a ti potřebují naši pomoc v první řadě a ne abychom propagandisticky přijímali cizí sirotky a na život našich sirotků se pořádaly veřejné sbírky. Hnutí SPD považuje výzvu europoslankyně Michaely Šojdrové (KDU-ČSL) na přijetí padesáti syrských sirotků do ČR, které do dnes ani nedokázala blíže specifikovat, za zcela jasnou kampaň s cílem zviditelnit sebe a KDU-ČSL před blížícími se komunálními a senátními volbami a udržet se v následujících volbách do Evropského parlamentu. Podporu její snaze vyjadřuje také například senátor Václav Hampl (zvolený za KDU-ČSL a Stranu zelených) a poslanci a senátoři zvoleni za KDU-ČSL, ČSSD, TOP09 a STAN. My v hnutí SPD zastáváme názor, že přijetí několika desítek sirotků ze Sýrie situaci v této zemi nevyřeší.

 

Tomio Okamura
Tomio Okamura je český podnikatel a politik moravsko-japonsko-korejského původu. Od října 2013 je členem Poslanecké sněmovny za hnutí Svoboda a přímá demokracie do níž kandidoval v předčasných volbách v roce 2013. Zvolením mu zanikl mandát senátora, který vykonával jako nezávislý od října 2012 v obvodu Zlín.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

23.09.2018 20:11

Manipulaci se nedá zabránit,to se děje běžně už řadu let,hlavně v Praze,kde se hlasy kupují a prodávají hlavně moravskými šmejdy,co se do Prahy drze vecpali.Důkazem je zvolení M.Bendy i z nevolitelného místa na kandidátce vlastní partaje.Dále se údajně sečtou hlasy ze zahraničí a máte výsledek podle potřeby.Zda bude člen SPD v komisi či nebude,není v žádném případě rozhodující.Ti ostatní ho přehlasují,pochopitelně demokraticky.Vždyť volby proběhly a výsledek je očekávaný.Podle průzkumů různých agentur SPD klesá.Je to dáno tak,aby si lidé mysleli,že nemá cenu jim dávat hlas,protože je bude volit málo lidí.Tak se vytáhne lidovecká humanita,která byla spjata 40 let s režimem KSČ,ale to nebudeme připomínat.Nakonec je tu ještě možnost tyto aktivity žalovat pro únosy a obchodování s dětmi.Čekat rozumný rozsudek se ovšem nedá.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

23.09.2018 09:16

Zbývá dodat, že adoptivní rodiče muslimských dětí v žádném případě nesmí muslimské dítě obracet na křesťanskou víru. Nesmí vlastnit psa, nesmí slavit Vánoce, ani další křesťanské svátky. Nesmí dávat jídlo muslimským dětem přes den v době Ramadánu. Dítě nesmí jíst vepřové maso. Ortodoxní muslimové pak vyhlásí na pěstounskou rodinu fatvu, která může skončit smrtí prašivých bezvěrců, kteří zneuctili jinou formou výchovy zásady ukotvené v Koránu. ...Věřím, že v každé volební komisi bude alespoň jeden člen SPD, aby se tak zabránilo možné manipulaci s hlasy voličů. Držme si palce! .....Mějte se hezky.


 
Pokud by byl Salvini migrant a dopustil se znásilnění, nehrozil by mu tak vysoký trest.

Pokud by byl Salvini migrant a dopustil se znásilnění, nehrozil by mu tak vysoký trest.

Matteo Salvini je hrozbou pro současné držitele moci v Itálii. Vyhrál by totiž volby. A zřejmě je také vyhraje. Proto se ho italský senát snaží diskreditovat a strčit do vězení. Hodila by se nějaká defraudace nebo zneužití veřejných prostředků, nebo tak něco, ale není kde brát. Proto po prozkoumání všech možností přišlo obvinění pro "nezákonné zbavení svobody lidí". Hrozí mu 15 let odnětí svobody.

Zpráva o islamofobii ...jak si stojíme?

Zpráva o islamofobii ...jak si stojíme?

Na počátku léta vyvolala kratičký záblesk prchavého zájmu veřejnosti i medií Evropská zpráva o islamofobii za rok 2019. Záhy však zapadla, zasypána všudypřítomným Covidem a zásadními informacemi o tom, ve kterých turistických destinacích je nezbytná rouška… A to je možná trochu škoda. Pokusme se proto alespoň dodatečně o nápravu a pojďme se na tohle dílko podívat zblízka.

Poslední domácí zprávy

Srpnová předtucha

Srpnová předtucha

Bez ohledu na rozmary počasí a plíživou pandemii nás naše veřejnoprávní média letos zásobují hlavně novými pohledy na historii.

Prapodivné rozsudky

Prapodivné rozsudky

Ve veřejnosti probublává pohoršení nad prapodivnými rozsudky nad provinilci z okraje společnosti, kteří se dostali do vazby nebo byli odsouzeni za...