• Pondělí, 09. prosinec 2019
  • Svátek má Rukojmí Vratislav

Ruské ministerstvo obrany oficiálně obvinilo Izrael ze sestřelení IL-20!
Počet návštěv: 1022

Ruské ministerstvo obrany oficiálně obvinilo Izrael ze sestřelení IL-20!

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Vina za sestřelené v Sýrii průzkumné letadlo IL-20 leží na izraelském letectvu, prohlásil mluvčí ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov.

„Poskytnuté objektivní důkazy, že akce izraelských pilotů, které vedly ke smrti 15 ruských vojáků, hovoří buď o jejich nedostatečné profesionalitě, nebo přinejmenším hrubé nedbalosti,“ citovala Konašekna z briefingu RIA Novosti.

Skrývali se úmyslně

Ministerstvo obrany poukázalo, že izraelští piloti stíhaček F-16 se úmyslně přikrývali ruským Il-20 před syrskými protiletadlovými střelami.

„Izraelský pilot si nemohl neuvědomit, že efektivní odrazná plocha IL-20 významně převyšuje povrch bitevniku F-16 a že právě ruský letoun se stane preferovaným cílem pro protiletecké rakety,“ doplnil Konašenkov.

Ministerstvo obrany uvedlo, že F-16 uskutečnil manévry na sblížení s IL-20, který byl syrskou protivzdušnou obranou považován za pokus druhého útoku na infrastrukturu v Sýrii.

Posádka se pokusila zachránit

Ministerstvo obrany zdůraznilo, že se posádka IL-20 pokusila o útěk a nouzově přistát poté, co ho letoun využily stíhačky F-16.

„V 22:03 syrské protiletadlové rakety zasáhly větší (než izraelský F-16) a bližší cíl – letadlo IL-20. Velitel posádky ohlásil požár na palubě, a začátek nouzového přistání“. Jak se dále poznamenalo, po čtyřech minutách z radaru zmizela značka ruského letadla.

Zavádějící informace Izraele

Ministerstvo uvedlo, že mají zvukové záznamy varování izraelských leteckých sil o leteckém útoku v Sýrii v ruštině.

Je třeba poznamenat, že Izrael informoval Rusko o blížícím se leteckém útoku v době útoku a nikoliv předem. Tel Aviv tak porušil dohody s Moskvou z roku 2015 o prevenci nehod v ovzduší, uvedl Konašenkov.

Současně Izrael neinformoval Rusko o umístění svých stíhaček F-16.

Kromě toho byla Moskva oklamána ohledně v oblasti úderů na území Sýrie. Takže zástupce ústředí izraelského letectva tak oznámil, že cíle útoku jsou na severu arabské republiky.

„Jak můžete vidět na mapě, zasáhy izraelského letectva nebyly provedeny v severní části Sýrie, ale v regionu Latakia, což je západní provincie a město Latakia se nachází na západním pobřeží země,“ řekl zástupce ministerstva obrany.

Podle Ruska může za sestřelení vojenského Il-20 v Sýrii - Izrael!
Sky News: Po sestřelu Il-20 to bude mít Izrael v Sýrii mnohem těžší!

Ihned po varování byl velitel letadla Il-20, umístěný na severu Sýrie, instruován, aby opustil oblast úkolu na jih a vrátil se k základně.

„Zavádějící informace izraelského důstojníka v oblastech úderů stíhačů neumožnilo, aby byl ruský Il-20 přepraven do bezpečného prostoru," konstatoval Konašenkov.

Nedostatečná pomoc

Ministerstvo obrany uvedlo, že izraelské stíhačky F-16 opustily oblast, kde byl zasažen ruský Il-20, pouhých deset minut poté, co ruská strana předala informaci o incidentu na velitelské stanoviště izraelského letectva.

„Izraelská letadla neletěla do svého vzdušném prostoru, ale zůstal ve stejné oblasti, a hlídkovala ve vzduchu do 22:40 hodin. Ve 22:29  důstojník ruské skupiny v Sýrii informoval izraelské důstojníky na velitelském stanovišti vojenského letectva, že ruské letadlo Il-20 utrpělo katastrofu: požadujeme, aby vyvedly své stroje z této oblasti, protože používáme záchranné prostředky," uvedl zástupce resortu.


Přitom Izrael nabídl ruským vojákům pomoc při hledání IL-20 až za 50 minut po havárii letadla.

„Až v 22:53 důstojník izraelského velitelského centra ve službě v hodnosti plukovníka letectva navázal kontakt a řekl (týmu ruské skupiny v Sýrii) „Vaše informace o havárii IL-20 byla přijata. Vyčistili jsme zónu, pokud potřebujeme pomoc, jsme připraveni pomoci," sdělil Konašenkov během brifingu, poselství izraelských vzdušných sil.

Ruský Il-20, který se nacházel 35 kilometrů od pobřeží Středozemního moře, byl sestřelen 17. září při návratu na leteckou základnu Hmeimim. Zemřelo přitom 15 lidí.

zdroj: prvnizpravy.cz

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

25.09.2018 21:30

Kdo seje vítr, sklízí bouři.....Rusko bez problémů akceptovalo výzvy Benjamina Netanjahua, aby nenasadilo v Sýrii modernější zbraně. V. V. Putin s ním několikrát jednal. Doufal v serióznost a dodržení slova. Sprostým ostřelováním mezinárodního letiště v Damašku se zjevně vše změnilo. Umírněný Putin, který židovskému státníkovi vyhověl, se dostal (zatím) na druhou kolej. Putin vyhodil z ruské armády desítky generálů a vyšších důstojníků, aby tak donutil vojenské kruhy k příměří s agresivním Západem. Byli to lidé, kteří měli v úmyslu preventivně zakročit v zemích, kde byla prokazatelná agrese. Putin tomu zabránil. Rusko muselo pasivně čekat na úder nepřítele. Ruský šéf nazýval ty, kteří by RF nejraději smazali z mapy světa partnery... Po izraelském (preventivním) útoku na damašské letiště převzala moc v Rusku armáda. Nelze již couvnout ani o krok. Putin jako šášula, který nedovede hájit RF byl tedy "upozaděn". Urychleně se do Sýrie transportují zbraňové systémy S-300 a rušičky všech vojenských radarových a leteckých spojení. Nebude možná komunikace nepřítele, bude zcela znemožněna. Západ nazývá ruská protiopatření jako elektromagnetickou válku (širokopásmové rušení) proti Izraeli..... A to důležité na závěr: Reakce Ruska se dala očekávat, protože byla vyprovokována. RF je dohnána přesně tam, kde ji potřebují síly zla mít. Rusko sice znemožní Izraeli další ostřelování svrchovaného státu Sýrie, ale to eso z rukávu těch, kteří ruskou reakci naplánovali se opět překlápí k silám NATO. Ty již požádal Izrael o vojenskou spolupráci. Obrátil se přímo na ústředí této organizace - USA a Pentagon. Cíl, vtáhnout do konfiktu RF se mimořádně vydařil. Konflikt vyprovokaval ruské vojenské kruhy k odvetě vůči Izraeli. Tím byly vtaženy do hry, která byla Rusku předem určena. Byla pečlivě naplánována a dnes se tento plán realizuje. .....Mějte se hezky.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

25.09.2018 20:12

Tento článek se nebude panu Olšerovi líbit.On je tvrdým zastáncem Izraele a neuvěří,že by to mohli být stejní šmejdi,jako USA.Podrazáctví je základním pilířem židovské existence v případě,že z toho mohou mít nějaký prospěch.Považují se nejen za vyvolený národ,ale také za vyvolený stát,kterému je všechno dovoleno!


 
Napřed o rabování Poláků na hrobech Židů vyšly knihy Jana Tomasze Gross - Zlatokopové a Sousedi, dnes zase jen opakování těchto zvěrstev od autora Piotra Reszka: Hledači židovského zlata

Napřed o rabování Poláků na hrobech Židů vyšly knihy Jana Tomasze Gross - Zlatokopové a Sousedi, dnes zase jen opakování těchto zvěrstev od autora Piotra Reszka: Hledači židovského zlata

Opět je v Polsku v prosinci 2019 další pozdvižení; přinesla ho kniha s názvem "Hledači židovského zlata", obraz svědectví o tom, jak lidé z obcí sousedících s vyhlazovacími tábory Belzec a Sobibor v Lublinském vojvodství na jihovýchodě Polska ještě i několik desetiletí po konci druhé světové války vykrádali masové hroby židovských obětí nacismu.

Blíží se Vánoce, ty nejkrásnější svátky v křesťanském světě; Američané se rovněž ve svém farizejském pokrytectví skrývají za Boží lásku, přičemž už přes 200 let přinášejí

Blíží se Vánoce, ty nejkrásnější svátky v křesťanském světě; Američané se rovněž ve svém farizejském pokrytectví skrývají za Boží lásku, přičemž už přes 200 let přinášejí "demokracii" a vraždí po celé planetě.

Jednou z ukázek USA, země neomezených možností a splněných přání, bylo během desetileté americko-vietnamské války se třemi miliony zavražděných Vietnamců a Laosanů, též vánoční bombardování Hanoje koncem šedesátých let, kdy nechal pouze prezident Richard Nixon shodit větší množství bomb, než kolik bylo svrženo na Drážďany během druhé světové války. Šlo bezpochyby o nejbrutálnější nálet v historii. 

Zase je 18. prosinec 2011, datum skonu Václava Havla. Ať je mu země lehká, byť nechal zmizet svazky StB se svými kamarády z „mokré čtvrti“; od Petra Cibulky si za to vysloužil nesmrtelnou větu:

Zase je 18. prosinec 2011, datum skonu Václava Havla. Ať je mu země lehká, byť nechal zmizet svazky StB se svými kamarády z „mokré čtvrti“; od Petra Cibulky si za to vysloužil nesmrtelnou větu: "Vašku, jsi prase, jsi prase, jsi hovado“

Tak si opět připomínáme 18. prosinec 2011, datum skonu Václava Havla. Nyní pokus o připomenutí mého nezvyklého nekrologu; o mrtvých jenom dobře, budiž jim země lehká, nicméně není od věci dodat, že díky němu byla vyměněna naše svoboda za lichvu exkomunistických oligarchů.

Proč světu vadí islámský terorismus bez výhrad, kromě muslimských vrahů z Číny, krvežíznivých Ujgurů; prý vězňů absurdistánu. A co potom byli saúdskoarabští atentátníci z 11. září 2001...?

Proč světu vadí islámský terorismus bez výhrad, kromě muslimských vrahů z Číny, krvežíznivých Ujgurů; prý vězňů absurdistánu. A co potom byli saúdskoarabští atentátníci z 11. září 2001...?

„Čína roste, Čína je silná, Čína má tak velký trh! Každý to opakuje – a tím přikrmuje zlo. Všichni víme, jaké zločiny má Komunistická strana Číny na svědomí,“ říká v rozhovoru pro ČT24 Rušan Abbásová, proslulá ujgurská aktivistka. Dobře ví, o čem mluví. Její rodinu prý spolkl koncentrační tábor.

Poslední domácí zprávy